Adalet Bakanı Gül: Adliyelerimizde engelsiz alanlar oluşturuyoruz

Güncel Haberleri

Adalet Bakanı Gül, "Adliyelerimizde de engelsiz alanları oluşturuyoruz. Engelli dostu adliyelerle, mekanlarla, adalet hizmetini daha güzel bir şekilde vermek için gayret ediyoruz." dedi.

AAAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediyesince yaptırılan Engelsiz Yaşam Merkezinin açılışında, sosyal devlet olmanın ve sosyal belediyeciliğin bir gereği olan böylesine güzel bir tesisi açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

"Millete hizmet et ki devlet yaşasın." düsturuyla hareket ettiklerini ifade eden Gül, "Esasen engel insanın zihnindedir, kalbindedir. Nice insan görür, duyar, konuşur, koşar ama bu ülkeye bu cennet vatana, insanımızın kültürüne yabancı bakan, şaşı bakan, zihinlerinde engeli olanlar, az önce gördüğümüz sözde engelli kardeşlerimizden daha engellidir, bu ülkeye engel olmaktadırlar. Ülkenin önündeki engelleri kaldıra kaldıra, bütün zorlukları aşa aşa inşallah bu yolculuğu hep birlikte sürdüreceğiz." diye konuştu.

"ADLİYELERİMİZDE DE ENGELSİZ ALANLARI OLUŞTURUYORUZ"

Toplantıya katılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a teşekkür eden Gül, "Türkiye'de engellilerin istihdamları, dezavantajlı gruplara yapılan hizmetlere öncülük eden sayın hanımefendiye milletimiz adına şükran borçluyuz. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla adliyelerimizde de engelsiz alanları oluşturuyoruz. Engelli dostu adliyelerle, mekanlarla, adalet hizmetini daha güzel bir şekilde vermek için gayret ediyoruz." ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da 21 Mart'ın çok özel bir gün olduğunu dile getirerek, açılışı yapılacak merkezin adının "şefkat, merhamet merkezi" konulması gerektiğini vurguladı. Selçuk, bütün yürekleri tek bir merkezde birleştiren böyle güzel bir tesisin açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti.

"ENGELSİZ BİR KENT OLUŞTURMA HAYALİYLE HAREKET EDİYORUZ"

Gaziantep Valisi Davut Gül ise Gaziantep’te birlikte hareket etme ve iş üretme yeteneğinin bulunduğunu, hayırseverler, siyasiler ve kamu temsilcileriyle beraber ülkenin hedeflerine katkıda bulunmaya çalıştıklarını belirtti. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de engelsiz bir kent oluşturma hayaliyle hareket ettiklerini söyledi. 

YENİ HABERLER

POPÜLER HABERLER