Engin Öztürk kimdir kaç yaşındadır?

Magazin Haberleri

Engin Öztürk kimdir kaç yaşında nerelidir dizileri nelerdir merak ediliyor. Yakışıklı oyuncu Engin Öztürk daha önce rol aldığı Muhteşem Yüzyıl Dizisi’nde II. Selim karakteri, Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi, Hatırla Gönül ve Yüksek Sosyete dizileriyle dizi severlerin beğenisini kazanırken oynağı karakterlerle Türkiye kadar Ortadoğu ülkelerinde de tanınmıştı. Oyunculuğuyla göz dolduran Engin Öztürk 28 Eylül 1986 Eskişehir doğumludur. Babası asker emeklisi annesi ev hanımıdır. Ailenin 4. çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Hayatını Eskişehir’de geçirmiştir. Liseyi Eskişehir Fatih Anadolu lisesinde bitirmiştir.EnginÖztürk, Üniversite eğitimini ise Ankara Hacettepe Üniversitesi Konservatuar Bölümünde görmüştür. 2008 yılında başladığı üniversite eğitimini 2012 yılında bitirmiştir. Öztürk, 2003 yılında Hava Harp okuluna girmiş ancak askerlik mesleğinin kendisine göre olmadığını fark edince konservatuar okumaya karar vermiştir.

 

 

ENGİN ÖZTÜRK KİMDİR?

28 Eylül 1986 Eskişehir doğumludur. Babası asker emeklisi annesi ev hanımıdır. Ailenin 4. çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Hayatını Eskişehir’de geçirmiştir. Liseyi Eskişehir Fatih Anadolu lisesinde bitirmiştir.

Üniversite eğitimini ise Ankara Hacettepe Üniversitesi Konservatuar Bölümünde görmüştür. 2008 yılında başladığı üniversite eğitimini 2012 yılında bitirmiştir. Öztürk, 2003 yılında Hava Harp okuluna girmiş ancak askerlik mesleğinin kendisine göre olmadığını fark edince konservatuar okumaya karar vermiştir. Tiyatroya olan ilgisi Harp Okulu dönemlerinde tiyatro koluna seçilmesiyle başlamış.

 

 

KARİYERİ

2010 yılında seçmelerine katıldığı Fatmagül’ün Suçu Ne? Dizisinde seçmeleri kazanmış ve ilk rolu ile oldukça ilgi görmüştür. Bu dizi ile hem Türkiye ham Arap ülkelerinde tanınmış ve en iyi çıkışını yapmıştır. Bu dizinin bitmesi üzerine hem okuyup hem çalıştığı dönemlerde çalıştığı barın sahibi olan Erdal Beşikçioğlu kendisinin başrol aldığı Behzat Ç. Adlı polisiye dizisinde Komiser Emre rolünü canlandırmıştır.

Oyuncu aynı zamanda Muhteşem Yüzyıl dizisinde II. Selim’i canlandırmıştır. Günümüzde ise Yüksek Sosyete adlı dizide başrol oynamaktadır.

Fatmagül'ün Suçu Ne?- Selim Yaşaran- 2010-2012

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi- Komiser Emre- 2012-2013

Muhteşem Yüzyıl- Şehzade Selim- 2013-2014

Hayat Yolunda- Dr.Cem Korcan- 2014-2015

Hatırla Gönül- Yusuf- 2015

Yüksek Sosyete- Kerem- 2016

YENİ HABERLER

POPÜLER HABERLER