Savunma devlerinden Malezya’ya çıkarma

Teknoloji Haberleri

Türk savunma sanayisinin önde gelen şirketleri, Malezya’da düzenlenecek Asya-Pasifik Bölgesi’nin alanında en önemli fuarı Langkawi Uluslararası Denizcilik ve Havacılık Fuarı’nda (LIMA 2019) ürün ve hizmetlerini tanıtacak.LIMA 2019, Malezya’nın Langkawi kentinde 26-30 Mart’ta gerçekleştirilecek.  

6 ŞİRKET LIMA 2019’DA 

LIMA 2019 esnasında Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde Türk savunma sanayisi firmalarınca üretilen ürün ve hizmetlerin tanıtım, pazarlama ve satışına yönelik faaliyetler gerçekleştirilecek. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, fuara katılım sağlayan Savunma Sanayii Başkanlığı heyetine başkanlık edecek. 

Türkiye’den 6 şirket, LIMA 2019 Fuarı’nda stant açacak. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), ASELSAN, Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM), HAVELSAN, ROKETSAN ve TAIS, fuar sırasında hava platformları, deniz sistemleri, silah sistemleri, elektronik sistemler, mühimmatlar, simülatörler, lojistik destek ürünleri ve savunma hizmetlerinin tanıtım ve sunumlarını yapacak. Türk savunma sanayisi şirketlerinin son dönemde iş geliştirme-pazar oluşturma çalışmalarında yoğunlaştığı bölgeler arasında Asya-Pasifik yer alıyor. Malezya’ya savunma ve havacılık sanayisi son 3 yılda 162 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Önümüzdeki dönemde kara, hava, deniz platformlarında yeni ihracat başarılarına imza atılması hedefleniyor. 

YENİ HABERLER

POPÜLER HABERLER