Başkentliler aktarmasız ulaşımdan memnun

Başkentliler, yaklaşık 4 buçuk yıldır hizmet veren ‘Sincan-Batıkent-Kızılay Metro Hattı’ nda kesintisiz ulaşımın rahatlığını yaşamaya başladı.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın bu güzergahta yer alan Batıkent Aktarması’nın kaldırıldığı müjdesini vermesiyle birlikte halk, Sincan OSB Törekent-Kızılay arasında daha hızlı seyahat etme imkanına kavuştu. Başkent’te raylı sistemi daha da yaygınlaştıracaklarını, ANKARAY’ın uzatılarak yeni metro hatlarının da devreye sokulacağı müjdesini veren ve “vatandaş memnuniyeti önceliğimiz” diyen Başkan Tuna’ya, Batıkent aktarmasını kaldırmasından dolayı vatandaşlardan teşekkür mesajları geliyor. Zamandan tasarruf sağlayan özellikle de yaşlı, engelli, hamilelerin memnuniyetini kazanan aktarmasız ulaşım hizmeti ile ilgili gerek sosyal medyadan düşüncelerini paylaşan, gerekse 153 Mavi Masa’yı arayanların teşekkür mesajları, Başkan Mustafa Tuna’ya da iletiliyor.

AKTARMAYI UNUTUP İNEN VAR

Aktarmanın kaldırıldığını unutan bazı yolcular zaman zaman Batıkent’te metrodan inerken, hem görevliler tarafından hem de anonslarla uyarılar yapılıyor. Göreve geldiği günden itibaren Başkent trafiğini rahatlatacak projelere ağırlık veren ve hayata geçiren Başkan Tuna’ya gelen teşekkür mesajları şöyle:

“Yolculuk çok uzun sürüyordu ve yorucu oluyordu. Aktarmanın kaldırılması ile birlikte yolculuk süremiz kısaldı” 

“Metro ile seyahat aktarma nedeniyle çok zamanımızı alıyordu. Gecikmeli de olsa bu uygulamayı hayata geçirdiği için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz”

“Batıkent’ten Sincan’a aktarma esnasında fazla zaman kaybı yaşanıyordu. Artık bu problem ortadan kalktı. Diğer metroların açılmasıyla sevinmiştik, şimdi de aktarmanın kaldırılmasıyla sevincimiz ikiye katlandı. Belediye Başkanı’mıza teşekkür ederim.”

 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Kanije Zaferi - Tarihte bugün 18 Kasım 1601

Kanije Zaferi - Tarihte bugün 18 Kasım 1601

Türkiye’deki havalimanı güvenlik teknolojilerinde ilk

Türkiye’deki havalimanı güvenlik teknolojilerinde ilk

Üşengeç insanların güldüren halleri

Üşengeç insanların güldüren halleri

Türkiye'nin ilk millet bahçeleri açıldı

Türkiye'nin ilk millet bahçeleri açıldı

En Çok Okunanlar