İklim koşulları sigortayı zorunlu hale getiriyor 

Başkent Sigorta Acentecileri Derneği (BASİAD) Başkanı Hacı Ali Yücel, son zamanlarda değişen iklim koşulları nedeniyle doğal afetlerin yol açtığı hasarlar ve mağduriyetlerle ilgili çok sayıda ihbar aldıklarını söyledi.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Yücel, iklim koşullarının artık sigortayı zorunlu hale getirdiğini söyledi.  Değişen iklim şartlarının hem sigortalıyı hem de sigortacıları etkilediğini belirten Yücel, yağmur, sel, dolu ve yangın gibi doğal afetlerin vatandaşları mağdur ettiğini anlatı. Karasal iklime sahip olan Ankara’da son yıllarda tropikal iklim özellikleri görülmeye başlandığını dile getiren Yücel, bu nedenle yaz aylarında yağmur, dolu gibi meteorolojik olaylar yaşanmaya başlandığını hatırlattı. 

KASIRGA BOYUTUNA ULAŞTI 

En son 15 gün önce Ankara’da yaşanan fırtınayı örnek gösteren Yücel, karasal iklimde normal olmayan bu fırtınanın kasırga boyutuna ulaştığına dikkati çekti. Ordu’da aşırı yağış nedeniyle oluşan sel felaketini de hatırlatan Yücel, birçok vatandaşın ev, iş yeri, fabrikasının zarar gördüğünü ve mağduriyetin maliyetinin büyük olduğunu vurguladı. Sigorta yaptıracakların yağmur, dolu, fırtına ve sel gibi doğal afetlerin sigorta teminatında olup olmadığı konusunda poliçelerini dikkatlice incelemesi gerektiğini belirten Yücel, “İklim değişikliğine bağlı olarak, bundan sonra sigorta yaptıracak kişilerin ev, işyeri, fabrika, araç gibi sigorta poliçelerinde doğal afetle ile ilgili maddeleri koydurmasında fayda görüyoruz.  Vatandaştan, poliçelerinde doğal olaylarıyla ilgili teminatlarının olup olmadığını kontrol etmesini tavsiye ediyoruz” diye konuştu. 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Meksika Devrimi’nin başlaması – Tarihte bugün 20 Kasım 1911

Meksika Devrimi’nin başlaması – Tarihte bugün 20 Kasım 1911

2019'da kaç gün tatil var 2019 resmi tatil iş takvimi

2019'da kaç gün tatil var 2019 resmi tatil iş takvimi

Dünyanın en talihsiz insanları

Dünyanın en talihsiz insanları

Kandilde camiler doldu taştı

Kandilde camiler doldu taştı

En Çok Okunanlar