Köprülü kavşaklar ve yollar okullar açılmadan bitirilecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, şehir içi trafiğini rahatlatmak için inşa edilen köprülü kavşaklar ile yenilenen yollardaki çalışmaların okullar açılmadan bitirilmesi talimatını verdi.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Başkent'te bulundukları bölgelerdeki trafik yoğunluğuna çözüm getirecek olan köprülü kavşakların inşası hızla sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna da Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. İlk olarak Akköprü Kavşağı düzenleme çalışmasının devam ektiği bölgeyi gezen Tuna, burada kendisini ağırlayan Et-Balık Metro Taksi Durağı’ndaki şoförlerle de bir süre sohbet etti.

TEK TEK İNCELEDİ 

Ulaşım çalışmalarına ilişkin kendisine teşekkür eden taksici esnafıyla sohbetinin ardından Samsun Yolu Türk Telekom Önü Alt Geçit Köprüsü inşaat alanına geçen Başkan Tuna, müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. Tuna, daha sonra Göksu-Çakırlar Bağlantı Yolu ve Bilkent Şehir Hastanesi çevresi yol çalışma alanlarına giderek incelemelerini sürdürdü. Tuna’nın Başkent turunun son durağı olan ise Konya Yolu Dikmen Girişi Köprülü Kavşağı (Kepekli Kavşağı) inşaatı oldu.  

KESİN TALİMAT VERDİ 

Gittiği her bölgede halkın sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Tuna, yol ve kavşak yapımlarını üstlenen müteahhitlere çalışmaların okullar açılmadan bitirilmesi talimatını verdi.Ankara trafiğine nefes aldıracak yeni köprülü kavşakların kesintisiz ve sorunsuz trafik akışı için büyük önem arz ettiğini ve bir an önce bitirilmesi için çalışıldığını belirten Başkan Tuna, “Yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Hızlı bir şekilde tamamlanması noktasında da müteahhitlerle görüşmelerimizi yaptık. İnşallah zamanında tamamlanması için gayretli bir çalışma var. Allah kaza bela vermezse işleri zamanında yetiştirmiş olacağız” dedi.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
İngilizlerin Kudüs´ü ele geçirmesi - Tarihte bugün 9 Aralık 1917

İngilizlerin Kudüs´ü ele geçirmesi - Tarihte bugün 9 Aralık 1917

En Çok Okunanlar