Sincan Evcil Hayvanlar Parkı’nın mutlu günü

Sincan Evcil Hayvanlar Parkı’nda dünyaya gelen 10 geyik yavrusu, Ankaralıların ilgi odağı oldu. Ziyaretçiler, yeni geyik yavrularını ve parkın diğer sakinlerini 24 saat ziyaret edebiliyor.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Sincan Evcil Hayvanlar Parkı ve Mesire Alanı, yeni misafirlerine kavuştu. Parkta bulunan geyikler 10 yeni yavru dünyaya getirdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Sincan Evcil Hayvanlar Parkı ve Mesire Alanı, lamadan kızıl ve ala geyiğe, kangurudan tavus kuşuna kadar 47 çeşit hayvana ev sahipliği yapıyor. Okulların kapanmasıyla çocukların aileleriyle birlikte uğrak noktası olan; mesire yerleri, spor kompleksi, düğün salonu gibi farklı mekanların bulunduğu 53 bin dönümlük alanda kurulu Sincan Evcil Hayvanlar Parkı ve Mesire Alanı’nda, 5 ala geyik, 4 benekli ala geyik ve 1 kızıl geyik yavrusu dünyaya geldi. Başkentlilerin yoğun ilgi gösterdiği yavrular, tüm gün anneleriyle birlikte vakit geçirirken, çocukların da ilgi odağı oldu.      

24 SAAT ZİYARETE AÇIK

Ankara Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Mustafa Şener, Sincan Evcil Hayvanlar Parkı ve Mesire Alanı’nın halkın çoğu tarafından bilinmediğine dikkati çekerek, yaz aylarında özellikle çocukların hayvanları yakından tanıması ve sevmesi için ailelere çocuklarını getirmeleri çağrısında bulundu. Hayvanların çok iyi şartlarda bakıldığını belirten Şener, 24 saat ziyarete açık ve ücretsiz girişi olan Sincan Evcil Hayvanlar Parkı’na ilişkin şu bilgileri de paylaştı: “69 türe kadar hayvan barındıran Hayvanat Bahçeleri “B sınıfı” olarak, 69’dan fazla tür barındıran Hayvanat Bahçeleri ise “A sınıfı” olarak adlandırılıyor. Sincan’da bulunan Evcil Hayvanlar Parkımız B sınıfı bir hayvanat bahçesi. İçerisinde 47 türden 585 hayvan bulunuyor. Cüce geyiklerimiz, Pony atlarımız, Flamingolar hatta nesli tükenmekte olan Ankara kedilerimiz var.”

ÇEŞİTLERİ ARTIRILACAK

Gelecek dönemde mevcut hayvanların dışında 5 veya 6 tür hayvan çeşidini daha getirmeyi düşündüklerini, bunlar arasında deve, yak ve maymun türlerinin olmasını planladıklarını ifade eden Şener, Sincan Evcil Hayvanlar Parkı’ndaki hayvanlardan bazılarının da LÖSEV, Kanserle Savaş Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarına rehabilitasyon amaçlı verildiğini anlattı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü’nce, hayvan sayısındaki artış oranına göre bazı hayvanlar Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile görüşülerek doğal yaşam parklarında doğaya bırakılıyor.      

 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
22. İstanbul Tiyatro Festivali 17 Kasım´da başlıyor

22. İstanbul Tiyatro Festivali 17 Kasım´da başlıyor

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

Denizlerin en korkunç ve ilginç canlıları

Denizlerin en korkunç ve ilginç canlıları

Kas yapan en iyi besinler nelerdir?

Kas yapan en iyi besinler nelerdir?

En Çok Okunanlar