Siteler güvenlik istiyor

Ankara Valisi Ercan Topaca, sürekli hırsızlık olaylarının yaşandığı mobilya merkezi Siteler’de, esnafın kendi güvenlik sistemini kendisinin kurması gerektiğini bildirdi.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odasınca (ANKAMOB) Siteler’de mobilya üreten esnafın güvenlik sorunlarının ele alındığı bir toplantı düzenlendi.

ANKAMOB’daki toplantıya, Ankara Valisi Ercan Topaca, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, birim müdürleri ve çok sayıda esnaf katıldı. Vali Ercan Topaca, Siteler mobilya esnafının güvenlik sorunlarına ilişkin yapılacak faaliyetler hakkında bilgi verdi. Sitelerde ihtiyaç duyulan güvenlik kameralarının sayısının arttırılacağını belirten Topaca, “Kamera, yaşanan sorunları aydınlatmaya yardımcı olur, caydırıcı etkisi vardır, ama yeterli değildir” dedi. 

Daha caydırıcı, etkili çözümler için esnaflardan öneri beklediğine değinen Topaca, Siteler’e kontrollü giriş sağlanarak, gece yaşanacak olayların sınırlandırılabileceğine işaret etti. Bekçilik sisteminin yeniden kurulması halinde, bölgede böyle bir istihdamın da yapılabileceğini dile getiren Topaca, bu bölgenin özel olduğunu ve esnafın kendi güvenlik sistemini kendisinin kurması gerektiğini bildirdi.

Gelen talepler arasında bir organize sanayi bölgesi kurulmasının da olduğuna işaret eden Topaca, esnafın, sanayi sitesinin mevcut imkanlarıyla, Türkiye’de ve dünyada rekabet edemeyeceğini ifade etti. Topaca, sanayi bölgelerine verdiği öneme dikkati çekerek, “Burada organize sanayi bölgesinin kurulmasında iş size düşüyor, ağırlıklı olarak sizin inisiyatif almanız lazım. Biz ancak öncülük yaparız. Elinizi taşın altına kuvvetli bir şekilde koymanız lazım” dedi.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Küçük çocuklar yere düşen Türk bayrağını böyle kaldırdı

Küçük çocuklar yere düşen Türk bayrağını böyle kaldırdı

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kim olduğu ortaya çıktı

Kim olduğu ortaya çıktı

Bunlar ancak Avustralya`da olur

Bunlar ancak Avustralya`da olur