Diriliş Ertuğrul 107. yeni bölüm fragmanı izlendi mi? Diriliş Ertuğrul son bölüm izleme linki

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul son bölüm izleyenler, Diriliş Ertuğrul 107. yeni bölüm fragmanı hakkında araştırma yapmaya başladılar. Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı gelecek hafta yaşanacaklara dair ipuçları verecek. 14 Şubat tarihli Diriliş Ertuğrul son bölüm izleme linki haberimizde bulunuyor. Dizide bu hafta; Titan ve Angelos, Ertuğrul’un yokluğunda Türk obalarına nasıl saldırılar düzenledi? Ertuğrul’dan intikam almak isteyen Ares ise adamlarıyla beraber gizlice Hanlı Pazar’a sızdı. Sultana tuzak kuran ve bu tuzağı saraydaki en büyük rakibi Emir Nizameddin’in üstüne yıkıp onu bertaraf eden Emir Saadeddin, sultanın en gözde emiri olmuş ve üstündeki bütün şüphelerden sıyrılmıştı. Ertuğrul’un Konya’ya geleceğini öğrenen ve sultana bildiği her şeyi anlatacağını düşünen Emir Saadeddin ne yaptı? İşte, Diriliş Ertuğrul son bölüm izleme linki ve 107. yeni bölüm fragmanı.

  • 15
  • 1
  • 1
  • 1
  • 0
  • 0
x

Diriliş Ertuğrul 107. yeni bölüm fragmanı yayında mı? TRT 1’de her hafta büyük ilgiyle izlenen Diriliş Ertuğrul son bölümde yaşanan gelişmeler şok etkisi yarattı. 14 Şubat Çarşamba Diriliş Ertuğrul son bölüm izleme linki, kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için haberimizde yer alıyor. Dizinin yayınlanan son bölümünde, Titan ve Angelos, Ertuğrul’un yokluğunda Türk obalarına nasıl saldırılar düzenledi? Ertuğrul’dan intikam almak isteyen Ares ise adamlarıyla beraber gizlice Hanlı Pazar’a sızdı. Sultana tuzak kuran ve bu tuzağı saraydaki en büyük rakibi Emir Nizameddin’in üstüne yıkıp onu bertaraf eden Emir Saadeddin, sultanın en gözde emiri olmuş ve üstündeki bütün şüphelerden sıyrılmıştı. Ertuğrul’un Konya’ya geleceğini öğrenen ve sultana bildiği her şeyi anlatacağını düşünen Emir Saadeddin ne yaptı? Diriliş Ertuğrul dizisinin bazı bölümlerinin İstanbul’da Beykoz ve Riva civarlarında çekiliyor. Diriliş Ertuğrul ilk sezonu için Riva ve Beykoz Kundura Fabrikası’na 2 plato kuruldu. Peki, Diriliş Ertuğrul 107. yeni bölüm fragmanı yayında mı? Dizinin yeni bölüm fragmanı henüz yayınlanmadı ancak fragman yayınlandığı takdirde haberimizden izleyebilirsiniz. Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan ve Esra Bilgiç'in yer aldığı sevilen dizi her Çarşamba izleyicisiyle buluşuyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜM ÖZETİ

Ertuğrul’dan intikam almak isteyen Ares, adamlarıyla beraber gizlice Hanlı Pazar’a sızmıştı. Tüccarlarla konuşmak için Hanlı Pazar’a gelen Ertuğrul’un önüne Atsız’ın cesedini bırakan Ares ve adamları saldırıya geçmişler fakat başarısız olmuşlardı. Yakalanan Ares, Ertuğrul tarafından kaleye götürülüp zindana atılmıştı. Ertuğrul, bildiklerini Sultan Alaeddin’e anlatması karşılığında Ares’i serbest bırakacağını söylemiş, ilk başta direnen Ares daha sonra Ertuğrul’un teklifini kabul etmiş ve Ertuğrul, yanına Halime’yi de alarak alpları ve Ares’le beraber Konya’ya doğru yola çıkmıştı.

Konya’ya varmadan Titan ve Angelos’un yolda kendisini kurtaracağını uman Ares kurtulabilecek mi? Ertuğrul, Konya yolunda ne gibi tehlikelerle karşılaşacak? Ares’i sultanın huzuruna sağ salim çıkarabilecek mi? Ares’in anlattıklarından sonra Emir Saadeddin’in gerçek yüzü ortaya çıkacak mı? Ertuğrul, Emir Saadeddin’i devirebilecek mi?

Sultana tuzak kuran ve bu tuzağı saraydaki en büyük rakibi Emir Nizameddin’in üstüne yıkıp onu bertaraf eden Emir Saadeddin, sultanın en gözde emiri olmuş ve üstündeki bütün şüphelerden sıyrılmıştı. Ertuğrul’un Konya’ya geleceğini öğrenen ve sultana bildiği her şeyi anlatacağını düşünen Emir Saadeddin ne yapacak? Ertuğrul’un anlatacakları ve Ares’in itirafları karşısında kendisini nasıl savunacak? Sultan, duyduklarından sonra Emir Saadeddin’in cezasını kesecek mi?

 

Titan ve Angelos, Ertuğrul’un yokluğunda Türk obalarına nasıl saldırılar yapacak? Angelos’un içerideki casusu olan Marya içeriden ne gibi istihbaratlar verecek? Marya’nın casus olduğu ortaya çıkacak mı? Karacahisar Kalesi’nin ve Türk obalarının durumu ne olacak? 

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİ FRAGMANINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

 

DİRİLİŞ SON BÖLÜM İZLEME LİNKİ 

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİ KONUSU NEDİR?

 

TRT’nin en önemli yapımlarından olan Diriliş Ertuğrul’da ; Moğollar ile zorlu mücadele veren Ertuğrul Bey’in hikayesini konu ediniyor. Ertuğrul Bey vatan toprağını genişletmek ve Türklerin güvenliğini sağlamak için kutlu bir davanın peşine düşer. Bu davada ona inanarak biat eden Kayı Boyu ile zorlu bir mücadeleye başlar. Bu mücadelede kardeşlerinden, evinden , yurdundan ayrı kalmayı göze alan Ertuğrul Bey, Karacadağ sınırına kadar ulaşır. Karacadağ obasında Ertuğrul Bey’i bambaşka bir hayat bekler. İhtiras, ihanet, entrikalar içinde vatanını korumaya çalışan Ertuğrul Bey ve Kayı boyunun şanlı hikayesi gururumuzu kabartıyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL OYUNCULARI KİMLER?

Ertuğrul Gazi ( Engin Altan Düzyatan ) :  Kayı boyunun sultanı Ertuğrul Gazi , Süleyman Şah’ın ikinci oğludur. Küçük bir çocukken nasıl cesaretliyse büyüdükçe de bu cesareti katlanarak artmıştır. Bir sultan kadar yiğit, bir savaşçı kadar güçlü olan Ertuğrul ; sevdiklerine karşı ise sevecen ve merhametlidir. Kurduğu imparatorluk hayali için, cenkten cenge atılmayı, bu uğurda yaralanmayı hatta ölmeyi dahi göze alacak kadar cesurdur.

Halime Hatun ( Esra Bilgiç ) : Hanedan soyundan gelen Halime Hatun, babası Selçuklu şehzadesidir. Saray hanedanından geldiği için, birçok sorunu kolaylıkla çözebilir. Güzelliği ile dillere destan olan Halime aynı zamanda cesareti ile övgü toplar. Ertuğrul’un cesur eşi ve en büyük destekçisidir.

Hayme Ana ( Hülya Darcan ) : Ertuğrul Bey’in biricik annesi ve Kayı Boyunun da başıdır. Hayme Ana oğlu Ertuğrul’un imparatorluk mücadelesinden dualarıyla destek vermiştir. Hayme Ana oğlu savaştan savaşa koşarken hane içinde dirlik ve düzeni sağlamıştır. İdareci yapısı ve tehlikeli anlardaki soğuk kanlılığı her zaman Kayı Boyuna fayda sağlamıştır. Oldukça sabırlı ve kanaatkar biri olan Hayme Ana, aynı zamanda siyasi zekaya da sahiptir. Gerektiğinden oğullarına siyasi konularda akıl vermiştir. Hayme Ana’nın bu yetenekleri sayesinde Ertuğrul gözü arkada kalmadan haneyi annesine emanet etmiştir.

Turgut Alp ( Cengiz Çoşkun ) : Ertuğrul Bey’in has adamı olan Turgut Alp, aynı zamanda Ertuğrul Bey komutasındaki Alplerin de başıdır. Turgut Alp; oldukça zeki ve sabırlı bir adamdır. Ertuğrul Bey oldukça sadık ve sır tutabilen bir yapıya sahiptir. Güçlü ve mücadeleci yapısı sayesinde dövüşleri hep kazanır. Turgut Alp diğer alplerden  farklı olarak dövüş sırasında balta kullanır. Onun baltası tüm düşmanları korkutur. Turgut Alp ; Türk tarihine sadakati ve üstün dövüş yetenekleriyle adını yazdırmıştır.

HAYME ANA KARAKTERİNE CAN VEREN HÜLYA DARCAN KİMDİR?

27 Nisan 1951 tarihinde İzmir'de gözlerini açan Hülya Darcan, yine İzmir'de Karataş Lisesi'nde okumuştur. Liseyi bitirdikten sonra öğrenim hayatına son vermiştir.

16 yaşındayken 1967 yılında 'Ses Mecmuası'nın düzenlediği yarışmanın sonunda üçüncü olmuştur. İlk filmi Silahları Ellerinde Öldüler'de Fikret Hakan,Ekrem Bora ve Tugay Toksöz ile başrolü paylaştı. Bundan sonra 67 sinema filminde başrol oynadı.

Yılmaz Güney'le 'Kurbanlık Katil', 'Dağların Kurbanı', 'Kurşunların Kanunu' gibi filmlerde oynadı.

Hülya Darcan, 1971 yılında tanıştığı sinema oyuncusu Tanju Korel ile 20 Nisan 1974 tarihinde evlendi. Zeynep (d. 1977) ve Bergüzar Gökçe Korel (d.1982) adında iki kızı vardır. Eşi Tanju Korel, 21 Eylül 2005 tarihinde hastalığı nedeniyle öldü.

2012 - 2014 yılları arasında oynayan "Dila Hanım" adlı dizide Erkan Petekkaya,Hatice Şendil, Mahir Günşiray, Necip Memili, Yonca Cevher ile birlikte rol aldı.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’in en sevilen dizisi olan  "Diriliş Ertuğrul’’ adlı dizide Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi'yi canlandırırken Hülya Darcan ise Hayme Hatun karakterine can verdi.

FİLMLERİ VE DİZİLERİ

2014 - Diriliş: Ertuğrul Gazi (Dizi)

2012 - 2014 - Dila Hanım (Dizi)

2012 - Leyla'nın Evi (Dizi)

2011 - Kalbim seni Seçti(Dizi)

2010 - Samanyolu (Dizi)

2008 - Binbir Gece (Konuk Oyuncu) (Dizi)

2007 - Tutsak (Dizi)

2007 - Vazgeç Gönlüm (Dizi)

2006 - İyi ki Varsın (Dizi)

2005 - Zeytin Dalı (Dizi)

2004 - Büyük Yalan (Dizi)

2003 - Hırçın Menekşe (Dizi)

2003 - Baba (Dizi)

2002 - Sırlar Dünyası / Sır Kapısı

2002 - Zeybek Ateşi (Dizi)

1998 - Kırık Hayatlar(Dizi)

1995 - Yalı(Dizi)

1995 - Bizim Ev (Dizi)

1990 - Kara Elmas (Dizi)

DİRİLİŞ ERTUĞRUL NEREDE ÇEKİLİYOR?

Diriliş Ertuğrul dizisinin bazı bölümlerinin İstanbul’da Beykoz ve Riva civarlarında çekiliyor. Diriliş Ertuğrul ilk sezonu için Riva ve Beykoz Kundura Fabrikası’na 2 plato kuruldu. Riva'daki plato, asıllarına uygun şekilde yapılan 600 metrekarelik Süleyman Şah otağı ve 35 adet çadırla birlikte toplam 40.000 m2 alanda kuruldu. Diriliş “Ertuğrul” set alanında ayrıca 12 adet değişik ebatlarda oba dükkanları, 1 adet kilimhane, otağ meydanı ve talimhane yer alıyor. Beykoz Kundura Fabrikası’nda 6000 m2'lik kapalı alana Halep, Halep Sarayı, arz odası, konuk odaları, koridorlar, zindanlar, Karatoygar mekanı, Selçuklu kasrı, Tapınakçılar salon ve odaları, tekke ve çadır içleri yapıldı. Yine Kundura Fabrikası'ndaki 5000 m2'lik açık alana Halep Çarşısı, kale içi, Süleyman Şah çadır içi, tapınakçıların zindanı, koridoru ve ibadethanesi inşa edildi.

Alınan karar ile dizinin 3. sezon çekimlerinin Nevşehir (Kapadokya)’de yapılması kararlaştırıldı. Yapımcılığını Tekden Film'in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ'ın yazdığı, başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, ve Hülya Darcan'ın paylaştıkları televizyon dizisi Diriliş Ertuğrul'un 3. Sezon çekimleri Kapadokya'da yapılacağı sezon başlamadan açıklanmıştı.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Özel harekâtın mühimmat deposunda korkutan patlama

Özel harekâtın mühimmat deposunda korkutan patlama

Arabalar kar altında kayboldu

Arabalar kar altında kayboldu

Az daha facia yaşanıyordu

Az daha facia yaşanıyordu

Şekersiz lokuma talep yağıyor

Şekersiz lokuma talep yağıyor