Diriliş Ertuğrul 86. yeni bölüm fragmanı Diriliş Ertuğrul son bölüm TRT 1'de

Diriliş Ertuğrul 86. yeni bölüm ne zaman yayınlanacak? Diriliş Ertuğrul yayınlanan son bölüm yine nefesleri kesti. Diriliş Ertuğrul son bölümde, Ertuğrul Bey, Aliyar ve alplar kaleden sağ salim çıkabildiler mi? Kalbi ve vücudu yaralı olan Dündar’ı kurtarabildiler mi? soruları cevap buldu. Her bölümü izlenme rekorları kıran, oyuncu kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Hülya Darcan, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez gibi isimlerin yer aldığı 3 Mayıs Çarşamba ekrana gelecek olan Diriliş Ertuğrul 86. yeni bölüm fragmanı ve son bölüm izleme linki.

  • 65
  • 16
  • 6
  • 2
  • 8
  • 3
x

Diriliş Ertuğrul 86. yeni bölüm ne zaman yayınlanacak? Diriliş Ertuğrul bu hafta yok mu? Reyting şampiyonu Diriliş Ertuğrul dizisinin takipçilerine kötü haber! Bu hafta ekranda olmayacak. Konuyla ilgili yapımcı firmadan yapılan açıklamada, "Dizimizin gelecekteki bölümlerinde yer alan aksiyon sahnelerinin çoğalması ve çekim koşullarından kaynaklanan olumsuzluklar nedeniyle yeni bölümümüzün yayınına bir hafta ara vermek durumunda kaldık. Kalitemizden ödün vermemek amacıyla yapmış olduğumuz zorunla arayı anlayışla karşılayacağınıza inanıyoruz. Diriliş Ertuğrul heyecan ve aksiyon dolu 86. bölümüyle 3 Mayıs Çarşamba günü TRT 1'de" denildi. Dizinin yayın saatinde tekrar bölümü verildi. Bu yayının ardından da yeni bölüm fragmanı ekrana geldi.

Diriliş Ertuğrul son bölüm izleyicilere yine heyecan dolu dakikalar yaşattı. Her bölümünde heyecan ve aksiyonun hiç azalmadığı Diriliş Ertuğrulda, Ertuğrul Bey, Aliyar ve alplar kaleden sağ salim çıkabildiler mi? Kalbi ve vücudu yaralı olan Dündar’ı kurtarabildiler mi? soruları cevap buldu. Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Hülya Darcan, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı Diriliş Ertuğrul 86. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. İşte, yeni bölümü 3 Mayıs 2017 Çarşamba akşamı yayınlanacak olan Diriliş Ertuğrul 86. bölüm fragmanı...

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Ural ve Vasilius hain planlarına bir yenisini daha eklemiş, Dündar’ı ve Doğan’ı Konya yolu üzerinde tuzağa düşürmüşlerdir. Bu tuzak neticesinde Doğan’ı öldürüp Dündar’ı rehin almışlardır. Bu acı obada büyük yankı uyandırmıştır. Ertuğrul intikam yeminleri ederek alpları ve Aliyar’la birlikte yola çıkmıştır.

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜM İZLE TRT 1

 

Önce Nikea’dan gelen birlik basılmış ardından Karacahisar Kalesine farklı kılıkta girilmiştir. Şimdi her tarafını intikam hırsı bürüyen Ertuğrul ve alpları, Karacahisar’da çetin bir cengin ortasındadırlar. Peki oradan sağ salim çıkabilecekler midir? Kalbi ve vücudu yaralı olan Dündar’ı kurtarabilecekler midir? Diğer yandan Vasilius, Helena ile İmparatorun daveti üzerine düğün yapmak için Nikea’ya doğru yola çıkmıştır. Helena yola çıkmadan önce haberi Dumrul’a ulaştırmış, Dumrul da Ertuğrul’a iletmiştir. Ertuğrul, Helena’yı kurtarması için Bamsı’yı görevlendirmiştir. Bu Bamsı için büyük bir fırsattır. Peki Bamsı kendisi için çok mühim olan bu vazifeyi yerine getirebilecek midir?

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL KONUSU NEDİR?

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

 

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

 

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı.

 

Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.

 

Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?

İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muhalefetin şirazesi iyice kaydı, faşist damar patladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muhalefetin şirazesi iyice kaydı, faşist damar patladı

Havalimanında böyle karşılandılar

Havalimanında böyle karşılandılar

1 günde 190 uçak inecek

1 günde 190 uçak inecek