EGE

Askıda odanız olsun

Geçtiğimiz günlerde ikinci konukevini hizmete açan Kitvak, bağışçı ve hayırseverlere çağrısını yineledi. Kitvak, ihtiyaç sahiplerinin ‘Askıda Oda’dan yararlanabilmesi için hayırseverlerin desteklerini beklediklerini açıkladı.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

EGE Üniversitesi Konukevi’nin ardından geçtiğimiz günlerde ikinci konukevi olan Dokuz Eylül Üniversitesi Kitvak-Abdulrezzak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ni de hizmete açan Kitvak, devam etmekte olan ‘Askıda Oda’ uygulamasıyla ilgili bir açıklama yaptı. 

Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul tarafından yapılan açıklamada,  ikinci konukevi hizmete girdikten sonra özellikle ‹Askıda Oda› uygulamasından yararlanmak isteyen hasta ve hasta yakını başvurularında ciddi ölçüde bir artış gözlediklerini, duyarlı vatandaşlardan bu anlamda katkı ve desteklerini sürdürmelerini beklediklerini ifade etti. 

DESTEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Başkan Soncul, “Askıda Oda; Ege Üniversitesi ve DEÜ Kitvak-Abdulrezzak Sancak Konukevlerimizde konaklamak isteyen ama maddi gücü yeterli olmayan hasta ve hasta yakınları için üzerinde önemle durarak takip ettiğimiz bir çalışmamızdır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ya da Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin herhangi bir bölümünde tedavi gören hastalara uygulanan bu hizmetimizden kişiler, doktor onayıyla faydalanabiliyorlar. Vakıf olarak konaklama taleplerinin belli oranında da onkoloji tedavisi gören hasta ve hasta yakınlarına imkansağlarken, diğer hastalıklarla mücadele eden vatandaşlarımıza da destek olmaya çalışıyoruz” dedi. 

İkinci konukevi açıldıktan sonra talebin de doğal olarak ikiye katlandığının altını çizen Soncul duyarlı vatandaşlardan Askıda Oda hesabına 10, 20, 30 TL belki 50 TL gönüllerinden ne kadar koparsa bağışta bulunabileceklerini söyledi.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Yunan Haber kanalı canlı yayında Milli SİHA´larımızı övdü

Yunan Haber kanalı canlı yayında Milli SİHA´larımızı övdü

Görüntüsüyle bile dehşete düşüren en zehirli 15 yılan türü

Görüntüsüyle bile dehşete düşüren en zehirli 15 yılan türü

Ersun Yanal ilk maçında hayal kırıklığı yaşadı

Ersun Yanal ilk maçında hayal kırıklığı yaşadı

En Çok Okunanlar