EGE

Belediye Başkan Vekili seçiminde AK Parti'nin adayı Mustafa Çakmak

AK Parti Balıkesir Edremit teşkilatı, ilçede belediye başkan vekilliği için yapılacak seçimlerde adaylarının Mustafa Çakmak olduğunu açıkladı.

x

KADİR AYDINIŞIK/STAR

Seçim, Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç'ın tutuklu olması nedeniyle gerçekleştirilecek.

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Harun Yüzüak, Belediye Meclisi 2012 Ekim ayı toplantısını değerlendirmek ve gündemde yer alan diğer konulara ilişkin görüşlerini açıklamak için düzenlenen basın toplantısında, Çarşamba günü Edremit belediye başkan vekilliği için yapılacak olan seçimlerde AK Parti'nin adayının Mustafa Çakmak olduğunu bildirdi. İlçe Başkanı Harun Yüzüak, Çarşamba günü olağan üstü gündem ile toplanacak olan belediye meclisinde gerçekleştirilecek olan başkan vekili seçiminde, AK Parti Grubu olarak adaylarını belirlediklerini bildirdi. Basın mensuplarının ısrarı üzerine belirlenen adayı, meclis üyesi Yücel Güner açıkladı. Güner, hayırlı olması dileklerini sunarak, destekleyecekleri adayın gruptaki en genç isim olan Mustafa Çakmak olduğunu belirtti.

AK Parti Edremit ilçe Başkanı Harun Yüzüak, basın toplantısında şunları söyledi: "İlçe teşkilatı olarak yargıya intikal etmiş konularda bugüne kadar tek kelime etmediğimizi ve bundan sonra da etmeyeceğimizi, kesinleşmiş mahkeme kararı ile aksi sabit olmadıkça hiç kimsenin suçlu ilan edilemeyeceğini, hukukun herkese bir gün lazım olacağını ve bu saydıklarımızın her insanın insan olmaktan kaynaklanan hakkı olduğunu belirtmek isteriz."

Yüzüak, Edremit belediye başkanının tutuklanması nedeniyle Belediye Kanunu 45 ve devamı maddeler gereği, belediye başkan vekili seçilmi yapılması gerekeceğini ve Balıkesir Valiliği'nce verilen karar gereği 10.10.2012 Çarşamba günü seçim yapılacağını söyledi. Harun Yüzüak, "İlçe teşkilatımız, belediye meclis üyelerimiz, partililerimiz, halkımız ve parti üst makamları ile yaptığımız görüşmeler neticesinde aşağıda yazılı hususların kamuoyu ile paylaşılması ihtiyacı duyulmuştur. Edremit Belediye Meclisi'nde şu an 15 üye bulunmaktadır, bu üyelerin 7'si AK Partilidir. Belediye başkan vekilini belediye meclisi seçecektir. Meclis aritmetiği, başkan vekilinin AK Partili olmasını gerektirir. Kaldı ki iktidar partisinin temsilcileri olarak bu tarihi sorumluluktan kaçamayız, elimizi taşın altına koymaya, Edremit için gece gündüz demeden çalışmaya hazırız. 2009 yerel seçimlerinde aynı gün, aynı seçmenler, yan yana duran 3 sandıkta oy kullanmış ve 2 sandıktan AK Parti birincilikle çıkmıştır. Sadece 1 sandıktan Sayın Tuncay Kılıç çıkmıştır. 2009 yerel seçimlerinde belediye başkanlığını başka partiye veren halkımız, belediye meclisinde çoğunluğu AK Parti'ye vermiştir. Halkımızın bu tercihi saygıyla karşılanmalıdır. Partimize mensup 7 meclis üyesinin tamamı, kişilikleri, duruşları, göreve geldiğimiz günden bugüne kadar verdikleri oylar ile Edremit siyasi tarihine geçmiştir ve her biri Edremit için kazançtır. 2009 yerel seçim sonuçları, meclis aritmetiği, sokağın sesi, meclis üyelerimizden birinin Çarşamba günü yapılacak olan seçimde aday olmasını zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle Çarşamba günü yapılacak olan Edremit belediye başkan vekilliği seçiminde AK Partili bir üyemizin aday olacağını, AK Parti teşkilatı olarak adayımızı sonuna kadar destekleyeceğimizi bildirir, yapılacak olan seçimin hayırlı uğurlu olmasını dileriz" diye konuştu.

 

Haber Turu

'ByLock' darbe girişimi iddianamesinde

"ByLock" darbe girişimi iddianamesinde

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, FETÖ/PDY mensuplarının kriptolu yazışma programı "ByLock" un kullanımına ilişkin detaylar yer aldı.

Cihangir’de ünlü tiyatro oyuncusunun evi yandı

Cihangir’de ünlü tiyatro oyuncusunun evi yandı

Ünlü tiyatrocu Ferdi Atuner’in Taksim Cihangir'de bulunan evinde çıkan yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Can kaybı yaşanmayan yangında ünlü tiyatrocunun eşi Hasime Atuner’in saçları tutuşurken, yangının söndürülmesinin ardından Hasibe Atuner ambulansla hastaneye kaldırıldı.

ÖSO'nun TSK desteğiyle ilerleyişi sürüyor

ÖSO'nun TSK desteğiyle ilerleyişi sürüyor

Fırat Kalkanı Operasyonunun 64’üncü gününde Özgür Suriye Ordusu’nun Suriye içlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri ateş desteğiyle ilerleyişi sürüyor.

FETÖ'nün 'Adliye ablası' tutuklandı

FETÖ'nün ''Adliye ablası'' tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) adliye yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan örgütün adliyede çalışan kadın zabıt katipleri, mübaşir ve müdürlerinden sorumlu olduğu ve Bylock kullandığı tespit edilen ''Rana'' kod adlı şüpheli Zeynep Karakaş, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

İzmir’de kurulan gençlik derneğine FETÖ operasyonu

İzmir’de kurulan gençlik derneğine FETÖ operasyonu

İzmir’de sürdürülen FETÖ soruşturmasında, örgüte genç eleman kazandırmak için kurulan ancak sonradan faaliyetlerini son verilen Sirus Derneği’ne operasyon yapıldı. 18 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, dernek kurucularından birisinin de 17-25 Aralık sürecinden sonra sonra polis olduğu öğrenildi.

Satürn'ün altıgen kutbu renk değiştirdi

Satürn'ün altıgen kutbu renk değiştirdi

Bilim adamları, Güneş Sistemi'nin 6. gezegeni Satürn'ün kuzey kutbundaki altıgenin maviden altın rengine döndüğünü açıkladı.

General'in 'Paşa' dediği Kuzu'dan FETÖ itirafları

General'in ''Paşa'' dediği Kuzu'dan FETÖ itirafları

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konakladığı otele saldırı düzenleyen Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığının "üs imamı" Astsubay Başçavuş Kuzu'nun ifadesinin ayrıntıları ortaya çıktı.

Çavuşoğlu: Harekat El Bab'a gidene kadar sürecek

Çavuşoğlu: Harekat El Bab'a gidene kadar sürecek

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Suriye rejimi, DEAŞ ile mücadele eden güçlere saldırıyor. Rejim ve destekçilerinin ajandasında ne olduğunu açıkça görüyoruz. Rejim güçlerinin ÖSO'ya saldırısı operasyonu durdurmaz. Fırat Kalkanı Harekatı devam edecektir. El Bab'a gidene kadar devam edecektir." dedi.

Define arama sırasında patlama: 3 yaralı

Define arama sırasında patlama: 3 yaralı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde define arayan kişilerin kayaları kırmak için hazırladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 3 kişi yaralandı.

FETÖ'nün 'Amasya koordinatörü' tutuklandı

FETÖ'nün "Amasya koordinatörü" tutuklandı

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında örgütün sözde "Amasya koordinatörü" tutuklandı.

Musul'da bir kasaba DEAŞ'tan kurtarıldı

Musul'da bir kasaba DEAŞ'tan kurtarıldı

Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın elinden geri alınan Musul'un Bertılla kasabasındaki Mart Şımoni kilisesi militanlar tarafından yakılıp, tahrip edildi.

ABD’deki siber saldırılarının maliyeti 7 milyar dolar

ABD’deki siber saldırılarının maliyeti 7 milyar dolar

Amazon, PayPal gibi popüler internet sitelerine erişimin kesilmesine neden olan saldırının ülke ekonomisine zararı 7 milyar doları buldu. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülkeyi etkileyen saldırı, şimdiye kadar internetteki en geniş çaplı saldırılarından biri oldu.

Rejim uçakları Halep’i vurdu: 6 ölü

Rejim uçakları Halep’i vurdu: 6 ölü

Suriye’de rejim uçaklarının Halep’e düzenlediği hava saldırısında 6 sivil hayatını kaybetti.

Ruanda soykırımı suçundan bir kişi tutuklandı

Ruanda soykırımı suçundan bir kişi tutuklandı

Örebro Emniyet Müdürlüğü: 22 yıl önce Ruanda'da soykırım suçu işlediğine dair kanıtlar bulunan bir kişi gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

Burundi açlık sorunuyla karşı karşıya

Burundi açlık sorunuyla karşı karşıya

Uluslararası aktörlerin siyasi krize çözüm bulunmadığı gerekçesiyle ekonomik yaptırım uyguladığı Burundi'de, temel gıda maddelerinin fiyatları yükseldi.

Fransız gazeteci Chauffier: Erdoğan, Avrupalı siyasetçilerde olmayan güçlü bir iradeye sahip

Fransız gazeteci Chauffier: Erdoğan, Avrupalı siyasetçilerde olmayan güçlü bir iradeye sahip

Katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı "Türkiye'nin Charles de Gaulle'üdür" sözleriyle dikkati çeken Paris Match Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gilles Martin-Chauffier, Erdoğan'ın, diğer Avrupalı siyasetçilerde olmayan güçlü bir iradeye sahip olduğunu söyledi.

Etiyopya çocuk felcini yendi

Etiyopya çocuk felcini yendi

Ülkede 3 yıldır çocuk felci vakasına rastlanmadığı belirtildi

Asya'da ilk kez papağan fosiline rastlandı

Asya'da ilk kez papağan fosiline rastlandı

Rusya'nın Sibirya bölgesinde 16 ila 18 milyon yıl öncesine ait papağan fosili bulundu.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Şubesine yönelik saldırıya tepki

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Şubesine yönelik saldırıya tepki

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, "Bir kuruma mükerreren saldırabilecek kadar palazlanabilen şiddet yanlısı gruplara karşı Alman kamuoyu Almanya'daki Avrupalı Türk Demokratlar Birliğine (UETD) destek vermeli, böylece şiddete karşı açık ve kesin bir tavır almalıdır." ifadesini kullandı.

AB'den yeni Schengen kararı

AB'den yeni Schengen kararı

AB Komisyonu 2015 yılında Avrupa Birliği üyesi 5 ülkede başlatılan sınırlarda kimlik kontrolü uygulamasının uzatılmasını kabul etti.

Altının gramı 126 lirayı aştı

Altının gramı 126 lirayı aştı

Altının gram fiyatı yüzde 0,2 yükselişle 126 liranın üzerine çıktı.

Brent petrol 50 dolar seviyelerine geriledi

Brent petrol 50 dolar seviyelerine geriledi

Brent petrolün varil fiyatı, ABD'de petrol stoklarının artması sonrasında 50 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bakan Tüfenkci: Yeni hal yasasını hayata geçireceğiz

Bakan Tüfenkci: Yeni hal yasasını hayata geçireceğiz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, sabah namazını kıldığı ve esnaf duasına katıldığı Antalya Sebze ve Meyve Hali'nde, yerinde incelemeler yapıldığını ve bu incelemelerin gıda komitesinde değerlendirerek yeni bir hal yasasının hayata geçirileceğini söyledi.

Borsa güne yatay başladı

Borsa güne yatay başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,07 yükselişle 79.492,59 puandan başladı.

Denizi olmayan şehirden kıtalararası balık ihracatı

Denizi olmayan şehirden kıtalararası balık ihracatı

Denize kıyısı olmayan ancak sınırları içerisinde yer alan barajlarında üretilen alabalıkları 15 ülkeye ihracat eden Kahramanmaraş, kıyı kentleriyle yarışıyor.

Dolar/euro güne böyle başladı

Dolar/euro güne böyle başladı

İstanbul serbest piyasada dolar 3,0750, avro 3,3480 liradan güne başladı.

Musul’da kavga enerji paylaşımı

Musul’da kavga enerji paylaşımı

Türkiye’yi Musul operasyonundan uzak tutmanın gerekçesi netlik kazandı. Dünyanın en büyük petrol ve doğalgaz rezervlerine sahip olan Musul’da Türkiye ‘enerji paylaşımı’ nedeniyle istenmiyor.

SPK'dan Koza Altın, Koza Metal ve İpek Enerji'ye ceza

SPK'dan Koza Altın, Koza Metal ve İpek Enerji'ye ceza

SPK, Koza Altın, Koza Metal ve İpek Enerji ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda, bu şirketlere çeşitli suçlardan 3 milyon 330 bin 636 TL idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Denizbank’tan 10 yılda 300 projeye 20 milyar dolar

Denizbank’tan 10 yılda 300 projeye 20 milyar dolar

Denizbank Genel Müdürü Ateş, 10 yılda 300’ü aşkın proje için 20 milyar dolarlık finansman sağladıklarını belirtti. Ateş ayrıca, Ercan Havalimanı’nın yeni terminaline de 200 milyon Euro yatırım yaptıklarını söyledi.

Borsada Koç ve Riva bereketi

Borsada Koç ve Riva bereketi

Fenerbahçe’de Ali Koç’un önceki akşam başkanlığa aday olacağına dair açıklamalar sonrası hisseler dün açılışta yüzde 3’e yakın yükselirken, Galatasaray’ın Riva arazisi konusunda yaşanan olumlu gelişmeler ile hisseler güne yüzde 16’ya yakın artışla başladı.

Yeni stat o maçla açılacak

Yeni stat o maçla açılacak

Açılışı için geri sayıma geçilen Trabzonspor’un yeni stadı 11. haftada tam olarak hazır hale getirilecek.

Galatasaray'a 'Klaas' golcü

Galatasaray'a 'Klaas' golcü

Galatasaray devre arası için transfer hazırlıklarını tamamladı. Sigthorsson’dan memnun olmayan Cimbom, Huntelaar’ı kadrosuna katmayı planlıyor. Sneijder ve De Jong devrede.

Advocaat’ın ajanları Arena’da

Advocaat’ın ajanları Arena’da

Dick Advocaat’ın şimdiden 20 Kasım’daki Galatasaray derbisi için çalışmalara başladığı ortaya çıktı.

2021'e kadar Dursun Özbek!

2021'e kadar Dursun Özbek!

Başkanın Galatasaray’daki görev süresi Mayıs 2018’te sona erecek. Ancak 500 milyon dolar gelir beklenen Riva ve Florya projeleri 2023’te tamamlanacak. Projenin gidişatında bir sorun yaşanmaması için Özbek, 2021’e kadar görevde...

Sonunda Hamit! 679 gün sonra...

Sonunda Hamit! 679 gün sonra...

Galatasaray’ın deneyimli orta saha oyuncusu Hamit Altıntop, 679 gün sonra gol attı. Son golünü 2014-2015 sezonunda 16 Aralık 2014’te 9-1 Galatasaray’ın üstünlüğüyle sonuçlanan FBM Makina Balçova Yaşamspor maçında atan Hamit, aradan geçen 679 günün ardından yeniden gol sevinci yaşadı.

Bir Beşiktaş, bir de Real Madrid

Bir Beşiktaş, bir de Real Madrid

Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig’de yoluna başarılı bir şekilde devam eden Beşiktaş, UEFA’nın da özel ilgi alanına girdi.

THY Avrupa Ligi'nde Türk gecesi

THY Avrupa Ligi'nde Türk gecesi

Basketbolda THY Avrupa Ligi'nin 4. haftasında yarın Darüşşafaka Doğuş ile Anadolu Efes karşı karşıya gelecek.

Ersun Yanal'dan 300 bin TL'lik jest!

Ersun Yanal'dan 300 bin TL'lik jest!

Trabzon'un hocası Ersun Yanal'ın 300 bin TL'lik hastane faturası sonrası bunalıma giren yardımcısı Ramazan Kartepe'nin tüm masrafları kendisi ödedi.

Skrtel parasına mucize lider!

Skrtel parasına mucize lider!

İstanbul ekibi, kadrodaki 27 oyuncu için sadece 6 milyon 750 bin euro bonservis ödedi. F.Bahçe, Skrtel için 6 milyon verdi. Serdar Aziz, G.Saray'a 4.5'a mal oldu.

Wesley Sneijder'den kötü haber!

Wesley Sneijder'den kötü haber!

İki idmanla Trabzon maçına çıkan ve sahada varlık gösteremeyince kenara alınan Sneijder’in, kendisini zorladığı için tekrar sakatlandığı ve ligdeki Adanaspor deplasmanında forma giyemeyeceği öğrenildi. Hakan Balta da bu maçta riske edilmeyecek.

Mide küçültme ameliyatı sonrası ölümde doktorlara 6 yıl hapis istemi

Mide küçültme ameliyatı sonrası ölümde doktorlara 6 yıl hapis istemi

Adana'da anestezi uzmanı Dr. K.Ş. ile genel cerrahi uzmanı Dr. A.A. hakkında, mide fıtığı ve küçültme ameliyatı yaptıkları 28 yaşındaki Fatih Besler'in ihmal sonucu ölümüne neden oldukları iddiasıyla 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Japonya’dan Türk dönercilerini şaşırtan reklam

Japonya’dan Türk dönercilerini şaşırtan reklam

Japonya'da haftalık yayınlanan ve gösterdiği yemeklerle karınları acıktıran bir anime olan Shokugeki no Soma'da Türk dönerinin yer aldığı bir bölüm yayınlandı. Türk dönercileri, animasyon filmi için “Döneri bu kadar iyi biz anlatamazdık” yorumları yaptı.

Çocuğun kulağından sinek larvaları çıktı

Çocuğun kulağından sinek larvaları çıktı

Adana'da hastaneye götürülen 7 yaşındaki bir çocuğun kulağından 14 sinek larvası çıkartıldı.

Mobilya ustası kadın kredi çekip patron oldu

Mobilya ustası kadın kredi çekip patron oldu

Samsun’da kooperatiften çektiği kredi ile baba mesleği olan mobilya, döşeme ve tamirat işi yapan genç kadın, işinin patronu oldu.

Likya Yolu'ndaki büyük tehlike

Likya Yolu'ndaki büyük tehlike

Likya Yolu'ndaki parkurlardan biri olan Adrasan-Olimpos rotası, yanlış işaretlemeler yüzünden tehlike saçıyor.

Konya’da uçak restorana büyük ilgi

Konya’da uçak restorana büyük ilgi

Konya’da, Türkiye’nin havacılık temalı en büyük parkı olan Türk Yıldızları Parkı’ndaki uçak restoran ve kafe ilgi görüyor.

Ermeni sanatçıdan 15 Temmuz Marşı

Ermeni sanatçıdan 15 Temmuz Marşı

Ermeni asıllı Türk vatandaşı Jerry Hirimyan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk halkının verdiği demokrasi mücadelesini anlatan “Türkiye” adlı marşı yazdı.

Yalan, söyledikçe kolaylaşıyor

Yalan, söyledikçe kolaylaşıyor

Küçük yalanların beyni duyarsız hale getirerek kişiyi gelecekte daha büyük yalanlar söylemeye teşvik edebileceği bildirildi.

 Giresun’da doğdu, Arjantin’de yıldız oldu

Giresun’da doğdu, Arjantin’de yıldız oldu

Tiyatro oyuncusu Ergün Demir, Giresun’dan Arjantin’e uzanan hayat hikayesini anlattı.

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kavşaktan çıkarken bir başka otomobile çarpmamak için manevra yaptığında ağaca çarpan otomobilden yola savrularak yaralanan eşi Rahile Duman'ın başından ayrılmayan Kamil Duman "Korkma yanındayım, hiçbir şeyin yok" diyerek destek olmaya çalıştı.