EGE

Bergama’nın kökeninde müzik var

Dünya müziğinin önde gelen isimlerini Bergama’da buluşturan Caz müziğinin usta sanatçısı Timuçin Şahin Bergama Kolektif Hayal Gücü Müzik Merkezi’ni (BKHMM) anlattı.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Bergama Belediyesi ile çok özel ve anlamlı bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Şahin, “Bergama’nın kökeninde müzik var, taşı kaldırıyorsunuz yetenekli müzisyen çıkıyor” dedi.

‘Bergama Kolektif Hayal Gücü Müzik Merkezi’ projesinin kendisini çok heyecanlandıran bir çalışma olduğunu ifade eden Timuçin Şahin, bu projenin çok yönlü bir proje olduğunu belirterek, “Ses, sanat ve doğa duyarlılığı olan herkesin bu projede yer almasını gönülden istiyorum. Bu projede birbiriyle ilintili dört tane ünite yer alıyor. Dokuz tane eğitmenimiz dönüşümlü olarak Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’ne gelip gidecekler. Reggie Washington, Ben Van Gelder, Owen Hart Jr, Joris Teepe ve Ali Perret gibi ; performans, beste ve müzik eğitimi alanında söz sahibi olan eğitmenlerle çalışma imkanı bulmaları müzisyenler için oldukça önemli. Bergamalı çocukların ve yetişkinlerin müzikal ve sanat farkındalıklarını arttırmak için bu projeyi tasarladık. Sadece Bergamalılar değil yurtdışından da katılımcılarımız var” diye konuştu.   

BERGAMALI ÇOCUK MÜZİSYENLERİ KOLEKTİFİ

‘Bergamalı Çocuk Müzisyenleri Kolektifi’ ile 7-14 yaş aralığındaki her çocuğun çalışmaya katılmasını sağladıklarını belirten Şahin, “Çocukları bu yaşlarda böyle güzel projelerle tanıştırmak çok önemli. Eğitimin çok önemli olduğunu her fırsatta vurguluyoruz ancak eğitim her şeyden önce bir hak. Bu projeyi neden Bergama’da gerçekleştirdiğimize dair yani büyükşehir de yapılabilecekken neden küçük bir şehri tercih ettiğimizi merak ediyorlar. Bu bana göre yanlış bir algı çünkü müzikle buluşmaya herkesin hakkı var. Hatta maalesef bu onlardan gasp edilen bir hak. Sosyal adaletsizlik ve sağlıksız politikalar nedeniyle yüksek sanata hakları olmadığına dair bir görüş ortaya çıkıyor. Müziği tartışmak, eleştirmek için illa bir eğitiminizin, paranızın olması veya belli bir zümreye ait olmanız şart değil. Biz bu proje vesilesiyle onlara hakları olan bir şeyi teslim ediyoruz aslında. Bence bu da bu projenin en önemli tarafı” dedi. 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan sevgisi Rap şarkısı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan sevgisi Rap şarkısı oldu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Dünyadaki en yaşlı hayvan bulundu! 512 yaşında...

Dünyadaki en yaşlı hayvan bulundu! 512 yaşında...

Türk askeri Münbiç'te

Türk askeri Münbiç'te