EGE

Liselilerden üniversite provası

Yaşar Üniversitesi, üniversite hazırlık maratonu döneminde adayların doğru bölüm tercihi yapmalarına katkı sağlamak amacıyla eğitim ve tanıtım günleri düzenledi.

  • 7
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

İzmir, Manisa, Bursa ve Muğla’da eğitim gören 4 bine yakın lise öğrencisi tanıtım günlerine katılarak akademisyenler tarafından gerçekleştirilen örnek ders uygulamalarını izledi.  

‘Yaşar’da Bir Gün-5. Eğitim ve Tanıtım Günleri’ etkinliği, üç gün boyunca sürdü. Her akademik yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen etkinlik kapsamında, çeşitli şehirlerden İzmir’e gelen 4 bine yakın lise öğrencisi için ‘örnek ders’ uygulamaları yapıldı. Ayrıca öğrenciler için ‘yurt dışı eğitim fırsatları’ konulu seminerler de düzenlendi. Devlet okullarının yanı sıra kolejlerde eğitim alan lise son sınıf öğrencileri izlenimlerini paylaştılar...

 Miray Çelikkol 

(Süleyman Demirel Anadolu Lisesi):

“Tüm üniversite adayı öğrenciler için tanıtım günleri oldukça yol gösterici oluyor. Üniversitenin akademik kadrosu, sosyal ve ulaşım olanakları gibi konularda rahatça bilgi sahibi oluyorsunuz. Kendisine bir yol çizen tüm adayların böyle olanakları değerlendirmelerini tavsiye ederim.”

 Feride Kocaman 

(Suzan Divrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

“Meslek lisesi öğrencisiyim ve üniversitelerin meslek yüksekokulları için tercihte bulunacağım. Üniversitenin olanaklarını yakından tanıma fırsatım oldu. Bu yüzden çok memnunum.”

 Çağan Sancak

(Yeşeren Koleji)

“Eğitimime yazılım mühendisliği bölümünde devam etmek istiyorum, Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen örnek ders uygulamasına katılarak ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumu düşündüm. Yazılım Mühendisliği Bölümü tercihlerim arasında yer alacak.”

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Polisler yol ortasında tartışan şahsın belindeki silahı böyle aldı

Polisler yol ortasında tartışan şahsın belindeki silahı böyle aldı

Konsolosluk binasındaki incelemelerde kırmızı lekeli bu görüntü merak konusu oldu

Konsolosluk binasındaki incelemelerde kırmızı lekeli bu görüntü merak konusu oldu

Kadının karnını keserek bebeğini çaldılar

Kadının karnını keserek bebeğini çaldılar

En düşük maaş 2.370 liraya çıkacak

En düşük maaş 2.370 liraya çıkacak

En Çok Okunanlar