AÖL sınav giriş yerleri öğren AÖL açıköğretim sınav giriş belgesi nasıl alınır

AÖL lise sınav yerleri açıklandı. MEB son dakika AÖL lise 1.dönem sınav öğrenci giriş belgesi nasıl alınır? Sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor. Binlerce öğrencin ter dökeceği sınavla ilgili ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz. Açıköğretim Lisesi AÖL geçmiş soru ve cevaplarını sizler için hazırladık. Peki AÖL MEB son dakika gelişmeleri neler? AÖL’den kaç puanla mezun olunur? Açık Lise sınav yerleri nasıl öğrenilir? Açık Öğretim Lisesi sınav tarihleri ne zaman olacak? gibi soruların yanıtlarını öğrenciler merak ediyor. 7 – 8 Ekim 2017 tarihlerinde 3 oturum şeklinde gerçekleştirilen, 2016-4. Dönem ek sınavlarının açıklanması ve 30 Ekim 2017 yeni kayıt işlemlerinin tamamlanması ile birlikte 2017-1. Dönem sınav tarihleri belli oldu. Hafta sonu yapılacak sınav için heyecan dorukta. Açık Öğretim Lisesi 2017—2018 eğitim öğretim yılı 1. Dönem sınavlarının 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacağı bildirildi. İşte merak edilen AÖL sınav giriş belgesine ilişkin detaylı bilgi ve AÖL sınav tarihleri haberimizde…

  • 7
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

AÖL açık lise sınav giriş belgesi nedir? MEB son dakika haberleri, 2017 AÖL geçmiş sınav soruları ve cevapları nelerdir? Sorularının yanıtlarını binlerce öğrenci araştırıyor. Açık Öğretim Lise sınav tarihleri açıklandı. Peki AÖL sınavı tarihleri nedir? AÖL sınavında öğrencinin yanında bulundurması gereken belgeler nelerdir? Yanlış soru, doğru soruları etkileyecek mi? AÖL sınav sonuçlarını nereden öğrenebileceğim? Gibi soruların yanıtlarını sınava girecek öğrenciler için hazırladık. Hafta sonu yapılacak sınav için heyecan dorukta. Açık Lise sınavlarında “net” yoktur. Öğrencinin yanlış sorusuna bakılmaksızın, doğru soru sayısına bakılmaktadır. MEB, sınav zamanı öğrenciden üç belge istemektedir: Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı). İşte AÖL sınavıyla alakalı detaylar haberimizde sizlerle…

 

AÖL SINAV TARİHLERİ

MEB, AÖL sınav tarihleri üzerinden resmi bir açıklama yaptı. Buna göre; sınavlar 9 Aralık 2017 tarihinde Cumartesi günü başlıyor, 10 Aralık 2017 Pazar günü sona eriyor.

Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı duyuruya göre; belge MEB’in resmi sayfasından alınmaktadır. MEB’in resmi sayfası haricinde hiçbir siteden belge alınmamaktadır. Belge alabilmek için “öğrenci numarası” ve “şifre” bilinmesi gerekiyor.

 

 

SINAV ZAMANI ÖĞRENCİNİN YANINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER NELERDİR?

MEB, sınav zamanı öğrenciden üç belge istemektedir: Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı).

 

MEB GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

 

AÖL ÇIKMIŞ SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bakanlık, lise kimlik kartı unutulsa dahi sınava girilebileceğini açıkladı. Peki nasıl? Bakanlığın açıklamasına göre, öğrenci yanında getirdiği kimlik kartı üzerinden salon yoklama listesine bakılacaktır. Listede yer alan öğrenci kimlik kartı ile sınava girebilecektir.

 

KALEM VE SİLGİ GETİRİLMESİ ZORUNLU MUDUR?

Evet! MEB, kalem ve silgi vermemektedir.

 

YANLIŞ SORU, DOĞRU SORUYU ETKİLİYOR MU?

Açık Lise sınavlarında “net” yoktur. Öğrencinin yanlış sorusuna bakılmaksızın, doğru soru sayısına bakılmaktadır.

 

SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLMEKTEDİR?

Sonuçlar iki yoldan öğrenilebilir: MEB’in resmi sayfasına girerek veya ALO 147 hattını arayarak.

 

AÖL SINAVI NASIL YAPILACAK?

I. Oturum 9 Aralık 2017 Cumartesi 09.30

II. Oturum 9 Aralık 2017 Cumartesi 14.00

 

Lise eğitimine örgün olarak devam edemeyenler ve uzaktan eğitim alanlar Açıköğretim Lise sınav tarihlerini merak ediyor. AÖL sınav tarihleri belli oldu mu? Milli Eğitim Bakanlığı sınav tarihlerini açıkladı. Peki AÖL sınav giriş yerleri belli oldu mu? Açık Öğretim Lisesi sınavlarına girecek öğrenciler, haberimizde yer alan link üzerinden AÖL sistemine giriş yaparak sınavlara nerede gireceklerini öğrenebilecekler.

 

AÖL NEDİR?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL); lise eğitimine örgün olarak devam edemeyen öğrencilerin eğitime devam etmek için uzaktan eğitim alarak dışarıdan okudukları lisedir. Burada alınan eğitim örgün eğitim ile eş değer niteliklerdedir. Açık öğretim lisesine ortaokul eğitimini almış, lise eğitimine devam edememiş her birey kayıt yaptırabilmektedir.

 

Açık öğretim lisesi de normal liseler gibi 4 yıl, 8 dönem eğitim verir. Ancak 18 yaşından büyük öğrenciler için 1 yıl içerisinde 3 sınava girme hakkı verilmiştir. Bu haktan faydalanan öğrenciler eğitimlerini 2,5 yıl gibi bir sürede tamamlayabilirler. Açık öğretim lisesi kitaplarını ücretsiz bir şekilde ikamet etmiş olduğunuz semtinizde bulunan liselerden temin edebilirsiniz.

 

AÖL BİRİNCİ DÖNEM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde yaptığı açıklamaya göre 9-10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan AÖL 1. dönem sınav giriş yerleri aöl.meb.gov.tr adresi üzerinden adaylara duyurulacak. Adaylar AÖL sınav giriş belgesini internet üzerinden sorgulayabilecek.

 

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ

Açık Öğretim Lisesi sınavlarına girecek öğrenciler, haberimizde yer alan link üzerinden AÖL sistemine giriş yaparak sınavlara nerede gireceklerini öğrenebilecekler. AÖL sınav giriş yerleri henüz belli olmadı ancak sınav tarihinden kısa bir süre önce belli olması bekleniyor. AÖL sınav giriş belgesi, Açıköğretim Lisesi internet sitesi üzerinden erişime açılıyor. Bu belgelerin erişime açılması, sınavdan kısa bir süre önce gerçekleşiyor.

 

AÖL'DEN KAÇ PUANLA MEZUN OLUNUR?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir.

 

Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması,

Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Bu alt limitlere sahip olan öğrenciler, Açık Öğretim lisesinden mezun olabilir.

 

 

AÖL'DEN DİPLOMA DUYURUSU

2016-4 dönem ve önceki dönemlerde mezun olan öğrencilerimizin diplomalarının basımı tamamlanmış olup Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilmiştir.

Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerinin, teslim tutanaklarını kargoyu teslim alır almaz Müdürlüğümüze göndermesi gerekmektedir.

 

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ'NE KİMLER BAŞVURABİLİR?

a) İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar,

b) Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar,

c) Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Müşavirliği/ Eğitim Ataşeliklerinden, yukarıdaki (a) ve (b) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi almış olanlar başvurabilir.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Çinli bilim adamları görünmezlik pelerini yaptıklarını iddia etti

Çinli bilim adamları görünmezlik pelerini yaptıklarını iddia etti

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Savunma Sanayisinden Kuveyt'e 'Milli' çıkarma

Savunma Sanayisinden Kuveyt'e 'Milli' çıkarma