Özel okul teşvik ek yerleştirme ne zaman yapılacak

Özel okullarda öğrenim görecek olan öğrencilere devlet tarafından sağlanan eğitim teşvik desteği başvuruları araştırılan konular arasında.

  • 2
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

ÖZEL OKUL TEŞVİK TERCİHLERİ 2018

Özel okullarda öğrenim görecek olan öğrencilere devlet tarafından sağlanan eğitim teşvik desteği başvuruları 20 günlük süreçte devam etmişti ve 6 Eylül'de başvuruların sona ermesinin ardından başvuru sonuçları hemen bir gün sonra yani 7 Eylül'de açıklandı. Açıklanan sonuçlar teşvik alınması ile ilgili olmayıp başvuruların kabulü durumudur. Asıl sonuçlar 10 gün sonra açıklanacak MEB tercih sonuçları olacaktır.

Bu sene özel okul teşviği için 75.000 öğrenciye 2018-2019 eğitim öğretim yılında geçerli olmak üzere eğitim ve öğretim desteği verileceği açıklanmıştı.

7 Eylül’de başvuru sonuçları açıklandıktan sonra, aynı gün ‘öğrencilerin tercih işlemleri’ başlıyor. 10 gün sonra, 17 Eylül 2018 tarihinde, MEB tercih sonuçları kurumun resmi web sayfasında açıklanıyor. Tercih sonuçları açıklandıktan sonra nakil veya kesin kayıt işlemleri tarihleri ise 17 Eylül 2018 – 23 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacak. Tercihlerden sonra MEB ek yerleştirme sonuçlarını 24 Eylül 2018 tarihinde açıklayacak.

Okul öncesi 6 bin öğrenciye MEB 3.060,00 TL destek verecek. 15 bin ilkokul öğrencisine 3.680,00 Türk Lirası, 15 bin ortaokul öğrencisine 4.280,00 Türk Lirası, 15 bin ortaöğretim öğrencisine 4.280,00 Türk Lirası ve 24 bin temel lisede okuyan öğrenciye 3.680,00 Türk Lirası destek verecek. Destekten yararlanan öğrenci sayısı 75 bin.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 2018-2019 eğitim öğretim desteği kılavuzuna göre 16 Ağustos - 6 Eylül tarihlerinde destekten yararlanmak isteyen okullar MEBBİS üzerinde başvurularını tamamladı. Yani hangi özel okulların teşvikten yararlanacağı MEBBİS ekranında öğrenilebilir.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Uluslararası Emmy Ödülleri´nde Türk dizileri rüzgarı

Uluslararası Emmy Ödülleri´nde Türk dizileri rüzgarı

Yerli 'drone savara' yurt dışından talep

Yerli 'drone savara' yurt dışından talep

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kandilde camiler doldu taştı

Kandilde camiler doldu taştı

En Çok Okunanlar