20 bin öğretmen atama takvimi branş dağılımı

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı atama takvimi ve branş dağılımı hakkında MEB'ten (Milli Eğitim Bakanlığı) son dakika açıklaması geldi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, şubatta 20 bin öğretmen alımı olacağının müjdesini verdi. Bu açıklama sonrası binlerce öğretmen adayı heyecanla atama takvimi ve branş dağılımının yayınlanmasını bekliyordu. İşte MEB'ten yapılan son dakika açıklaması ve 20 bin sözleşmeli öğretmen alımıyla ilgili son gelişmeler.

  • 14
  • 8
  • 4
  • 7
  • 14
  • 19
x

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı atama takvimi ve branş dağılımı hakkında MEB'ten (Milli Eğitim Bakanlığı) twitter üzerinden açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, "Sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin kontenjan dağılımı ve atama takvimi bugün saat 15.00’te @tcmeb twitter adresimizden duyurulacak" denildi. Binlerce öğretmen adayı şimdi atama takvimi ve branş dağılımının yayımlanmasını bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atama takvimi ve kontenjan dağılımı açıklandı. İşte twitter üzerinden duyurulan o açıklama...
 

Sözleşmeli Öğretmen Atamasına İlişkin Branşlara Göre Taban Puan ve Kontenjan Dağılımı için TIKLAYIN!

 

 

MEB GİRİŞ (Son dakika duyurularına bu linkten bakabilirsiniz)

 
 
EN ÇOK KONTENJAN SINIF ÖĞRETMENLİĞİNE
MEB’in açıkladığı kontenjan dağılımına göre, 3 bin 570 ile en çok sınıf öğretmenliğine alım yapılacak. Onu 2 bin 193 kontanjanla İngilizce, 2 bin 143 ile din kültürü ve ahlâk bilgisi, 1.835 ile ilköğretim matematik ve 1.720 kişi ile okul öncesi takip ediyor. 
 

BAKAN YILMAZ'DAN ÖĞRETMEN ALIMI MÜJDESİ 
20 bin öğretmen alımı yapılacak. Atanmayı bekleyen binlerce öğretmen adayına müjdeli haber Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi.
 
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun." dedi.
 
ÖĞRETMENLER DİKKAT! 6 YIL 20 BRANŞTA KADRO YOK
Atama ve kadro bekleyen öğretmenler için kötü haberler var. MEB 20 branşta 6 yıl boyunca öğretmen alımı yapmayı planlamıyor. Bunun sebebi ise bu kadrolardaki doluluk. 
 
Milli Eğitim Bakanlığı 20 farklı alanda öğretmen almayı planlamıyor. Zira bu 20 branşta yüzde 280 oranında doluluk var. Bu branşlar arasında Fransızca öğretmenliği, makine ressamlığı, psikoloji, felsefe, Japonca ve Çince öğretmenliği gibi alanlar bulunuyor. En fazla doluluk oranı ise metalurji teknoloji öğretmenliği bölümünde. Bunu Giyim Üretim Teknoloji öğretmenleri takip ediyor. Bu alanda da 717 öğretmen fazlası var. Yine Metal Teknolojisi'nde 525, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanında ise 199 ihtiyaç dışında çalışan öğretmen olduğu görülüyor.
 

ATAMALARDA GÖZDE OLAN BRANŞLAR
Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre MEB Şubat ayının 2. haftası itibarıyla başvurularını başlatacağı alımları Mart veya Nisan gibi tamamlayacak. Bu atamada da gözde olan hemen hemen aynı branşlara kadro verilecek. 
 
MEB için gözde ilk 5 branş şu şekilde: Sınıf Öğretmenliği, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği branşları için sıralama değişmedi.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Numan Kurtulmuş: IKBY bayrağı ilk defa göndere çekilmedi. Diplomatik teamüllere uygun şekilde davranıldı

Numan Kurtulmuş: IKBY bayrağı ilk defa göndere çekilmedi. Diplomatik teamüllere uygun şekilde davranıldı

Tüm zamanların en çok satan telefonları

Tüm zamanların en çok satan telefonları

Sneijder ve Quaresma kavga eder!

Sneijder ve Quaresma kavga eder!

Eski lastiği öyle bir hale getirdi ki...

Eski lastiği öyle bir hale getirdi ki...