Emeklilere müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emeklilere banka promosyonu ile ilgili, "Şu anda kurumlarımız bankalarla, banka genel müdürlükleriyle irtibatlarını sürdürüyorlar. Sorunun çözümü konusunda kararlılığımız var, inşallah kısa süre içinde netice alırız" dedi.

x

Çelik, Makedonya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dime Spasov ile görüştü. Görüşmenin ardından iki ülke arasında çalışma, sosyal güvenlik ve istihdam alanında işbirliğini öngören protokol imzlandı.

İki ülke arasında birçok alanda işbirliği bulunduğunu belirten Çelik, protokolün de bu işbirliğine önemli katkı sunacağını belirtti.

Makedonya'yı anayasal ismiyle tanıyan ve Üsküp'e büyükelçi gönderen ilk ülkenin Türkiye olduğunu anımsatan Çelik, "Biz Makedonya'nın refah ve istikrarını, kendi ülkemizin refah ve istikrarından ayrı görmemekteyiz. Makedonya Türk toplumunu da ülkelerimizi bir birine bağlayan güçlü bir ülke olarak görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti olarak her alanda dost Makedon halkının yanında olduğumuzu da bu anlaşma vesilesiyle belirtmek istiyorum" diye konuştu.

Makedonya'nın NATO ve AB ile bütünleşme sürecini desteklediklerinin altını çizen Bakan Çelik, bu üyeliklerin önündeki engellerin bir an önce aşılmasını temenni ettiğini söyledi.

İki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin de olumlu bir çizgide seyrettiğini ifade eden Bakan Çelik, "2002'de 116 milyon dolar olan ikili ticaret hacmimiz, 3 kattan daha fazla artarak 378 milyon dolara ulaşmış bulunuyor. Ticaret hacmimizi artırmak için daha fazla gayret sarfetmemiz gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

Makedonya'da 100 civarında Türk yatırımcı bulunduğunu ve bunların ülkedeki yatırımlarının 500 milyon doları aştığını bildiren Çelik, geçen yıl vizelerin karşılıklı kaldırıldığını, bunun hem ticaretin hem de turizmin gelişmesine katkı sunacağını kaydetti.

-Makedonya'nın kalkınmasına 45 milyon avroluk destek

Kültürel alandaki işbirliklerine de değinen Çelik, 2010'da Üsküp'te Yunus Emre Kültür Merkezinin açıldığını, TİKA vasıtasıyla da Makedonya'nın kalkınmasına 1995'ten bu yana 45 milyon avroluk destek sağlandığını ifade etti.

Yurt Dışı Türkler Başkanlığı vasıtasıyla 250 Makedon öğrenciye burs verdiklerini bildiren Çelik, bu yıl burs verilen öğrenci sayısının ise 69 olduğunu söyledi.

Çelik, Türkiye'nin çalışma ve sosyal güvenlik alanındaki deneyimlerini Makedonya'ya aktarmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

-Spasov: "Anlaşma iki dost ülke arasında daha iyi ve ileriye dönük işbirliğinin yolunu açacak"

Konuk Bakan Spasov ise Türkiye'de bulunmaktan ve bu anlaşmanın imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bu anlaşma iki dost ülke arasında daha iyi ve ileriye dönük işbirliğinin yolunu açacaktır" dedi.

Anlaşmanın, daha öncekilerin devamı niteliğinde olduğunu vurgulayan Spasov, iş alanındaki haklar, çocuk işçiliğine yönelik sorunlar, çalışma pazarının profesyonel takibine imkan sağlacağını kaydetti.

Bakan Çelik ile çok verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerine işaret eden Spasov, iki ülke arasındaki işbirliğini daha ileri seviyeye götürme arzularını dile getirdi.

-Çelik, soruları yanıtladı-

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Faruk Çelik, alt işverenlikle ilgili düzenlemede gelinen noktaya ilişkin soru üzerine, çok kapsamlı bir çalışma yapıldığını söyledi.

Bunun yalnız alt işveren çalışanlarının değil kadın istihdamını ve o alanda yaşanan sorunları da içine alan bir yasa olduğuna dikkati çeken Çelik, "Eylül ayı içinde nihai değerlendirmelerimizi yapacağımızı daha önce ifade etmiştim, o noktadayız. Eylül'ün 15'inden sonra gerek teknik düzeyde gerekse bakanlıklar düzeyinde çalışmalarımızı Sayın Başbakanımıza nihayi şekliyle takdim edeceğiz ve ekim ayında da Meclis'e sevkini hedefliyoruz. Şu an için bu takvimde değişiklik söz konusu değil" dedi.

Emeklilere banka promosyonuyla ilgili çalışma olup olmadığının sorulması üzerine bu konunun toplu sözleşme görüşmelerinde de gündeme geldiğini hatırlatan Çelik, "Şu anda kurumlarımız bankalarla, banka genel müdürlükleriyle irtibatlarını sürdürüyorlar. Sorunun çözümü konusunda kararlılığımız var, inşallah kısa süre içinde netice alırız" diye konuştu.

-Suriye'deki iç savaş ve Türkiye'ye yansımaları

Bakan Çelik, "Suriye'ye olası bir müdahale, istihdam açısından sorunlar doğurur mu" sorusunu yanıtlarken Suriye'de yaşananların sadece Türkiye'nin sorunu olmadığını, bir insanlık sorunu olduğunu söyledi.

Türkiye'nin yaptığının dünyayı duyarlı hale getirmeye çalıştığını vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

"Çünkü biz Suriye'de olup bitenleri çok daha yakinen görme imkanına sahibiz. Buradaki kardeşlerimizin dara düştüklerinde ilk müracaat ettikleri adres Türkiye. Resmi, gayri resmi 500 bini aşan Suriyeli kardeşlerimizin sığındığı ülkeyiz biz. Dolayısıyla orada yaşanan dratik hadiseler karşısında dünyanın duyarlılığı noktasında bir gayretimiz var, sesi yükseltmemizin nedeni bu. Hangi silahlar kullanılıyor, nasıl oluyor, bunları tabii ki ilgili incelemeler neticesinde ortaya çıkıyor. Yetkili kurullar ve devletler bununla ilgili açıklamalarını yapıyor."

Türkiye'nin Suriye ile ilgili amacının belli olduğunu belirten Çelik, "Orada zalime karşı bu kadar mazlum halkın feryadını birileri duysun ve bu feryatlar sona ersin" dedi.

Bu çerçevede duyarlılığın arttığını ve bir müdahele ihtimalinin ortaya çıktığını bildiren Çelik, "Bu müdahale ile orada zulüm edenlerin bundan sonra kolay kolay o zulmü edemeyeceklerini, o gücü kendilerinde bulamayacakları inancı içerisindeyiz. İnşallah böyle olur. İnşallah burada olanlar, Ürdün'de, komşu ülkelerde olanlar kendi ülkelerine dönerler, kendi iradeleriyle kendilerini yönetirler. Temennimiz bu" dedi.

Bu gelişen olayların, Türkiye'ye yansımalarının olacağını ancak istihdamı olumsuz etkilemeyeceğini dile getiren Çelik, aksine Suriye'den gelen nitelikli elemanların, istihdam taleplerine cevap veren bir ekonomii bulunduğunu kaydetti.

Açıklamaların ardından iki bakan işbirliği protokolünü imzaladı.

 

Haber Turu

Gaziantepli muhtardan FET֒ye savaş

Gaziantepli muhtardan FET֒ye savaş

Gaziantep'te Çukur Mahallesi Muhtarı Aladdin Demir, FETÖ'cülerin kendisine ihbar edilmesi için ihbar hattı açtı.

'Canlı bomba ölü ele geçirildi'

''Canlı bomba ölü ele geçirildi''

SİİRT'in kırsal kesiminde pazartesi günü ölü ele geçirilen kadın PKK'lının, Batman'da canlı bomba eylemi hazırlığı içerisinde olduğu açıklandı.

Hakan Şükür'den teröristbaşı Gülen'e TSK yazılı kılıf içerisinde not

Hakan Şükür'den teröristbaşı Gülen'e TSK yazılı kılıf içerisinde not

FETÖ/PDY'ye finansman sağladığı iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Hakan Şükür'ün İstanbul Bakırköy'deki dubleks evinde yapılan aramada, üzerinde TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) yazılı kılıf içerisinde metal sarı renkli kama, kızının Şükür'e terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen'e iletmek istediği not olduğunu gösteren yazı bulund

Babalı-kızlı çete, fuhuş için 'çağrı merkezi' kurmuş

Babalı-kızlı çete, fuhuş için ''çağrı merkezi'' kurmuş

Adana'da çocuklarını kaçırdıkları kadınlara şiddet ya da şantaj yoluyla fuhuş yaptıran bir çete çökertildi. 14 yaşındaki kız çocuğu ve babasının yönettiği ileri sürülen fuhuş çetesinin, görüşmeler için tahsis ettiği telefona da kız çocuğunun operatörlük yaptığı iddia edildi. Çete üyesi 13 kişi gözaltına alındı.

Başbakan Yıldırım, 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşuyor

Başbakan Yıldırım, 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşuyor

Başbakan Yıldırım, 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşuyor. Başbakan Yıldırım, "15 Temmuz'un Demokrasi ve Özgürlük Günü olarak kabul edilmesi ve Kazan'a kahraman ünvanı verilmesi teklifimizi inşallah Meclis'te haftaya kabul edilecek" dedi.

PKK’lı teröristlerin Kerkük’e girdiği iddia edildi

PKK’lı teröristlerin Kerkük’e girdiği iddia edildi

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) PKK’lı teröristlerin Kerkük’e girdiğini açıkladı. Kerkük Sesi Gazetesi ise PKK'lı teröristlerin fotoğraflarını yayınladı.

İlçeye sızmaya çalışan 35-40 kişilik terörist grup tespit edildi

İlçeye sızmaya çalışan 35-40 kişilik terörist grup tespit edildi

Tunceli'nin Ovacık ilçesine sızmaya çalışan bir grup bölücü terör örgütü üyesiyle sıcak temas sağlandı.

Terör örgütü YPG, El Bab’a doğru ilerlemeye devam ederse...

Terör örgütü YPG, El Bab’a doğru ilerlemeye devam ederse...

Havadan vurulan terör örgütü YPG’ye karşı Türk tanklarının Hatay’dan Suriye’ye girdiği iddia edildi. Örgüt, El Bab’a doğru ilerlemeye devam ederse terör örgütü karadan da ateş altına alınacak.

Bakanlar Kurulu'ndan acele kamulaştırma kararı

Bakanlar Kurulu'ndan acele kamulaştırma kararı

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'daki bazı taşınmazlar kamulaştırılacak.

Eski Emniyet Müdürü Avcı: FETÖ'nün 2. darbeyi gerçekleştirecek...

Eski Emniyet Müdürü Avcı: FETÖ'nün 2. darbeyi gerçekleştirecek...

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, ikinci darbe girişimi iddialarına karşı çıkarak, halkın bu kadar duyarlı olduğu bir yerde bunların eskiye göre 10 kat gücü olsa da darbe yapamayacaklarını söyledi.

DAEŞ militanlarının Kerkük’e girişi kamerada

DAEŞ militanlarının Kerkük’e girişi kamerada

Musul operasyonunda güney ve doğu cephelerinde sıkışan DAEŞ militanları, gece yarısı Kerkük’e saldırdı. DAEŞ militanlarının Kerkük’e girişleri ise güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntüde DAEŞ militanlarının Kerkük’e bir pikapla girdikleri görülüyor.

ABD, Rusya'nın seçim gözlemi isteğini reddetti

ABD, Rusya'nın seçim gözlemi isteğini reddetti

Rusya'nın, ABD'de 8 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerini yerinde takip etmek için Teksas, Oklahoma ve Louisiana eyalet yönetimlerine yaptığı başvurular reddedildi.

Musul'da 2 kasaba 30 köy geri alındı

Musul'da 2 kasaba 30 köy geri alındı

Harekete katılan askeri güçler, operasyonun başladığı 17 Ekim tarihinden bu yana kentin güneyinde Nemrud ve kuzeydoğusunda ise Bertılla kasabalarıyla 30'un üzerinde köyü geri aldı

Musul'da 2 kasaba 30 köy geri alındı

Musul'da 2 kasaba 30 köy geri alındı

Harekete katılan askeri güçler, operasyonun başladığı 17 Ekim tarihinden bu yana kentin güneyinde Nemrud ve kuzeydoğusunda ise Bertılla kasabalarıyla 30'un üzerinde köyü geri aldı

Nijerya’da su kuyusu açıldı

Nijerya’da su kuyusu açıldı

Başkenti Abuja yakınlarındaki Kuje kasabasında halkın su ihtiyacını karşılamak için iki su kuyusu açıldı

Bu bebek iki defa dünyaya geldi

Bu bebek iki defa dünyaya geldi

ABD'deki Teksas Çocuk Hastanesi'nde, kuyruk sokumu kemiğinde neredeyse bedeni büyüklüğünde bir tümör gelişen 16 haftalık bebek, anne karnından çıkarıldı ve tümörü ameliyatla alındı.

Eski Tayland başbakanına 1 milyar dolar ceza

Eski Tayland başbakanına 1 milyar dolar ceza

Tayland'da cunta yönetimi, pirinç üretimi destek programı çerçevesinde devleti milyarlarca dolar zarara uğratmakla suçlanan eski Başbakan Yinglak Şinavatra'nın 1 milyar dolar ödemesine karar verdi.

Kerkük'te sokak çatışmaları tekrar başladı

Kerkük'te sokak çatışmaları tekrar başladı

Irak'ın Kerkük kentinde, terör örgütü DEAŞ militanları ile güvenlik güçleri arasındaki sokak çatışmaları tekrar başladı.

BM'den yardım konvoyuna saldırıyı inceleme komisyonu

BM'den yardım konvoyuna saldırıyı inceleme komisyonu

Suriye'de 18 kişinin öldüğü insani yardım konvoyuna yapılan saldırının incelenmesi için komisyon kuruldu.

Yunanistan'dan BMMYK'ye yalanlama!

Yunanistan'dan BMMYK'ye yalanlama!

Yunanistan hükümeti, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK), "Suriyeli sığınmacıların hukuka aykırı şekilde Türkiye'ye iade edildikleri" iddiasını yalanladı.

Perakedencilere not sonrası teklif yağıyor

Perakedencilere not sonrası teklif yağıyor

BETA Genel Müdürü Barbaros Akyıldız, not indirimi sonrası perakende sektörüne satın alma teklifleri gelmeye başladığını söyledi.

Katarlılar ‘Finansbank’ adından vazgeçmedi

Katarlılar ‘Finansbank’ adından vazgeçmedi

Haziran ayında satış sürecini tamamlayarak Finansbank’ın yeni sahibi olan Qatar National Bank, başlattığı yeni dönemde Finansbank adından vazgeçmedi ve ‘QNB Finansbank’ adıyla faaliyet göstermeye karar verdi.

Ülker: Hisse satışlarından ülkeye 5 milyar yatırım geldi

Ülker: Hisse satışlarından ülkeye 5 milyar yatırım geldi

Godiva ve United Biscuits gibi dünya devlerini alan Yıldız Holding’in Başkanı Murat Ülker, yaptıkları hisse satışıyla 6 yabancı ortakla Türkiye’de 1 milyarlık reel yatırım yaptıklarını, yatırımcı girişinin de 4 milyar lirayı aştığını söyledi.

Türkerler’den İzmir’e 240 metrelik kule

Türkerler’den İzmir’e 240 metrelik kule

Türkerler Holding’in İzmir’de eski Bomonti Fabrikası arazisi üzerine inşa ettiği ‘Mahall Bomonti İzmir’ projesinde satışlar başladı.

ASO: Başkanlık sistemi Türkiye’yi hızlandırır

ASO: Başkanlık sistemi Türkiye’yi hızlandırır

Başbakanlık sistemine sanayicilerden de destek geldi. Bir grup gazetecinin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye gibi bir ülkenin bulunduğu coğrafyada var olabilmesi için güçlü liderlere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Beş puanlık teşvik indirimi

Beş puanlık teşvik indirimi

Gelir İdaresi Başkanı (GİB) Adnan Ertürk, çalışanlarının primlerini düzenli ödeyen işverenlere teşvik verildiğini hatırlatarak “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, işçilerinin primlerini düzenli ödediği için 5 puanlık teşvik alan işyeri sahiplerini de bu kapsama aldı.

16 Temmuz sabahı fabrika arsası aldı

16 Temmuz sabahı fabrika arsası aldı

Dünya yiyecek-içecek devi PepsiCo, Türkiye’deki 6’ncı fabrikasını Manisa’da açıyor. PepsiCo Türkiye Genel Müdürü Levent Yüksel, yatırımlarıyla ilgili “Global taraf ‘arkanızdayız’ mesajını verdi. Biz de 16 Temmuz sabahı fabrika arsasını aldık. Kasımda temel atıyoruz” dedi.

Dev bankanın ismi ve logosu değişti!

Dev bankanın ismi ve logosu değişti!

Katarlı banka QNB'ye devri tamamlanan Finansbank'ın ismi ve logosu değişti.

'Yerli bot' için geri sayım

''Yerli bot'' için geri sayım

Türk denizlerinin güvenliğinin sağlanması amacıyla üretilecek süratli devriye botunda çalışmalar sürüyor. İhalesi yapılan ve teklif değerlendirme sürecinde olan projede sözleşme yıl sonuna kadar imzalanacak.

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 408,75 puan azalışla 78.843,66 puandan kapandı.

'Mali durumumuz çok bozuk'

'Mali durumumuz çok bozuk'

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı kırmızılı takım için kritik öneme sahip olağanüstü kongrede bir konuşma yaptı.

Advocaat'ın koltuğu sallanıyor! 3 puan gelmezse...

Advocaat'ın koltuğu sallanıyor! 3 puan gelmezse...

Spor Toto Süper Lig ve UEFA Avrupa Ligi'nde kötü sonuçlar alan Fenerbahçe'de Konyaspor maçında galibiyet gelmezse Advocaat ile yollar ayrılabilir. Yeni teknik direktör olarak ilk aday ise Slaven Bilic...

Yıldız isim ayrılıyor mu?

Yıldız isim ayrılıyor mu?

Galatasaray'ın tecrübeli stoperi Aurelien Chedjou, transfer iddialarına ilişkin Fransız basınına açıklama yaptı.

Yıldırım'dan flaş açıklamalar!

Yıldırım'dan flaş açıklamalar!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, olağanüstü genel kurulda açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Yargıtay kararı açıklanana kadar buradayım!" dedi.

Galatasaray'da kritik gün! Olağanüstü kongre...

Galatasaray'da kritik gün! Olağanüstü kongre...

Sarı-Kırmızılı kulüp bugün tarihi günlerinden birini yaşayacak. Riva ve Florya arazilerinin satışıyla ilgili olağanüstü kongrede çok önemli kararlar alınacak.

Fikret Orman'dan prim müjdesi!

Fikret Orman'dan prim müjdesi!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Napoli galibiyeti sonrası dönüş yolunda futbolculara müjdeyi verdi.

Aziz Yıldırım'dan Advocaat'a uyarı!

Aziz Yıldırım'dan Advocaat'a uyarı!

Spor Toto Süper Lig'de kötü sonuçlar alan Fenerbahçe'nin Manchester United'a da farklı mağlup olması sonrasında Aziz Yıldırım duruma el koyacak.

Pereira F.Bahçe'den sonra sektör değiştirdi!

Pereira F.Bahçe'den sonra sektör değiştirdi!

Fenerbahçe ile sezon başında olaylı bir ayrılık yaşayan Vitor Pereira, Portekiz'de yorumculuk yapmaya başladı.

Kara kartalda Aboubakar endişesi!

Kara kartalda Aboubakar endişesi!

Napoli maçında 2 gol atarak dikkatleri üzerine çeken Vincent Aboubakar'ın Afrika Uluslar Kupası'na gitmesi gündeme geldi. Genç futbolcu turnuvaya giderse bazı maçları kaçırabilir.

Eski G.Saray'lı futbolcu öldürüldü!

Eski G.Saray'lı futbolcu öldürüldü!

Bir dönem Galatasaray'ın altyapısında forma giyen, son olarak da Silivrispor takımında görev yapan genç futbolcu Burhan Yıldız, dün Beylikdüzü metrobüs durağının yakınında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

7 yıldır erkek berberine tıraş oluyor

7 yıldır erkek berberine tıraş oluyor

Balıkesir’in Edremit ilçesinde kısa saç modellerini tercih eden bir bayan 7 yıldır erkek berberlerinde saç tıraşı olmayı tercih ediyor.

Rize'de sakallı yarasa bulundu

Rize'de sakallı yarasa bulundu

TÜRKİYE'deki tabii yaşamdan sorumlu olan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Rize'de görülen Sakallı Yarasa için harekete geçti. Tür koruma çalışmaları kapsamında ülkemizde görülen canlı türlerini koruma altına alan Bakanlık, Rize'de yürütülen tür koruma faaliyetleri esnasında görülen Sakallı Yarasa için çalışmalara başladı.

Orionid meteor yağmuru ne zaman, saat kaçta başlayacak?

Orionid meteor yağmuru ne zaman, saat kaçta başlayacak?

Orionid meteor yağmuru merakla bekleniyor. Her yıl Ekim ayında izlenebilen Orionid meteor yağmuruna bu gece tanık olabileceksiniz. Peki Orionid meteor yağmuru nedir? İşte merak edilenler..

Baba ve oğluna müebbet hapis

Baba ve oğluna müebbet hapis

Eskişehir’de bir kişiyi öldürdükleri ileri sürülen baba oğul müebbet hapis cezasıyla cezalandırıldı.

Hitit Krallığı 'Hattuşa'da hayat bulacak

Hitit Krallığı "Hattuşa"da hayat bulacak

UNESCO'nun Dünya kültür mirası ve Dünya belleği listelerindeki tek antik şehir unvanına sahip Çorum'un Boğazkale ilçesinde inşa edilecek Hitit köyü ile 3 bin 500 yıl önceki yaşantı canlandırılacak.

Hoverboard üzerinde sema yapmak

Hoverboard üzerinde sema yapmak

Kıraç araziler lavantayla bereketleniyor

Kıraç araziler lavantayla bereketleniyor

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde Kaymakamlık öncülüğünde başlatılan lavanta üreticiliği projesi kapsamında lavanta yağından sabun, kolonya, losyon ve oda spreyi üretildi.

Eski deniz astsubayından hayat dersi

Eski deniz astsubayından hayat dersi

Deniz astsubayı iken önce bir bacağını, ardından Marmara depreminde ilk eşini ve tek çocuğu olan 11 yaşındaki kızını kaybeden Durmuş Turanoğlu, 3 yıllık depresyon sürecinin ardından ahşap oyma hat sanatı ile yaşama tutundu. Turanoğlu, 50’li yaşlardan sonra keşfettiği yeteneği için “Bunu, hayat hikayeme sabretmemin sonunda bana verilen b

Bu bakkalda para değil, kitap geçiyor

Bu bakkalda para değil, kitap geçiyor

Üsküdar'da bir bakkal dükkanında çocuklar alışverişi kitap özetiyle yapıyor. Bakkalda bulunan kütüphaneden aldıkları kitapları okuyan çocuklar karşılığında diledikleri ürünleri bakkaldan alabiliyor. Bakkal Kanber Bozan'ın başlattığı anlamlı projeye destek için birçok ilden kitap gönderiliyor.

Türkiye'de ilk kez görüldü! Gözlerine inanamadılar

Türkiye'de ilk kez görüldü! Gözlerine inanamadılar

Bodrum'da balıkçıların oltasına takılan ve bölgede ilk kez görüldüğü belirtilen, tropik bölgelerde yaşayan vantuz balığı, şaşkına çevirdi.