En fazla eşarbı İngilizler’e satıyor

Tekstil ve hazır giyimde tüm dünyaya ürün satan Türk üreticiler eşarpta da ‘Türk Malı’ imajını güçlendirdi.

  • 5
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Sultanhamam kökenli eşarp üreticileri bugün çok geniş bir coğrafyaya eşarp satarken, son yıllarda Avrupa ülkelerinden de ciddi talep almaya başladı. 1982 yılında kurulan Altın Eşarp da bu firmalardan biri. Silk Home markasıyla Avrupa ülkelerine ihracat yapan en fazla eşarbı ise İngiltere’ye gönderiyor. Altın Eşarp Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yazıcı, özellikle Avrupa ülkelerine yoğun bir şekilde eşarp ihracatı yapmaya başladıklarını belirterek “En fazla İngiltere’ye satıyoruz. İhracat yaptığımız ülkelerin arasında Fransa, Almanya, Hollanda, İran, Fas, İsrail, Endonezya, Lübnan ve diğer Orta Doğu ülkeleri de var” dedi.  Eşarbın kadınların vazgeçilmezi olduğunu anlatan Yazıcı “Dünyada en büyük krizlerde bile kadınlar alışveriş yapmayı sadece azaltırlar ama asla bırakmazlar. Özellikle eşarplarda da her yıl değişen bir trend var. Bunu yakalamak için oldukça para harcayan kadınlar var. Bütün bu etkenler satışlarımızı olumlu yönlerde etkileyen unsurlar” diye konuştu. Yıllık 1 milyon parça üretimleri olduğunu belirten Yazıcı, her hafta yeni tasarımlarla tüketicinin karşısına çıktıklarını söyledi. Yazıcı “Toptan ve perakende  7 adet mağazamız var. Bunlardan 5 tanesi Eminönü’nde diğerleri Fatih ve Pendik’te. Ayrıca Ankara, Başakşehir ve Bingöl şehirlerinde franchising mağazalarımız var. Çok yakında Hollanda’ya ‘Silk Home’ adıyla mağaza açmaya hazırlanıyoruz. Hedefimiz bütün Avrupa ülkelerinde markalaşıp dünyaca tanınan bir marka haline gelmek” dedi.

Bursa’ya fabrika kuruyor

Yazıcı 15 milyon dalara mal olacak yeni bir fabrika çalışmalarına başladıklarını da anlattı. Yazıcı “Bursa’da kurmaya hazırlandığımız yeni fabrikamızla çok daha fazla mal üretme hedefindeyiz. Yaklaşık 15 milyon dolara mal olacak fabrikamız için çalışmalarımız sürüyor. Bu yıl faaliyete geçecek. Yaklaşık 350 kişiye istihdam sağlanacak” dedi.

 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Yerli ATAK Birleşik Krallık´ta hayran bıraktı

Yerli ATAK Birleşik Krallık´ta hayran bıraktı