Londra’ya Türk Ticaret Merkezi  

Londra’da Türkiye Ticaret Merkezi açıldı. TİM Başkanı Gülle, “4 ülkedeki 5 farklı şehirde 12 ticaret merkezimizi faaliyete geçirdik. Londra’daki ofisimizle bu sayı 13’e ulaştı” dedi.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

İngiltere'nin başkenti Londra’da Türkiye Ticaret Merkezi (TTM) açıldı. Törene Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve çok sayıda iş dünyası temsilcisi katıldı. Açılışın ardından katılımcılar TTM’de hizmet veren seramik, inşaat, yapı, mimari ve tasarım sektörlerindeki firmaların ürünlerini inceleyerek, bilgi aldı. 

35 ÜLKEDE DAHA 

TİM, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 Günlük Eylem Planı´nda işaret ettiği yeni TTM açılışlarına devam ediyor. TTM ofis açılışının gururunu yaşadıklarını söyleyen Gülle, “Bugün, Dünya’nın en önemli ticaret ve finans merkezlerinden birisi olan Londra´dayız. Londra Seramik TTM Ofisi’mizin resmi açılışını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz” diye konuştu. Türkiye Ticaret Merkezleri’nin TİM´in en önemli projeleri arasında yer aldığını kaydeden Gülle, “Bugüne kadar, Londra’nın yanında ABD’de Şikago ve New York, İran’da Tahran ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai’de olmak üzere 4 ülkedeki 5 farklı şehirde 12 Ticaret Merkezimizi faaliyete geçirdik. Londra’daki Seramik Ofisimizle birlikte bu sayı 13’e ulaştı.Önümüzdeki dönemde de, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu gibi 35 yeni ülkede TTM ofisleri açılacak” dedi. Dünyanın dört bir yanında açılması planlanan TTM ofisleri ile hedef pazarlarda etkinliğin, çeşitliliğinin artırılmasının ve Türkiye markasının tanıtılmasının hedeflendiğini vurgulayan TİM Başkanı şunları söyledi:

TÜRKİYE TANITILACAK 

“Bu merkezler, yapı ve görev itibari ile bünyelerinde Türk mağazaları, depoları, showroomları barındıran; bulundukları ülkedeki firmalarımıza, hukuki ve mali danışmanlık sağlayan yapılar olarak çalışıyor. Türkiye´nin ‘2023 İhracat Strateji Hedefleri’ doğrultusunda, ilk Ticaret Merkezimizi 2017 yılında faaliyete geçirmiştik. Bugün Londra’da yeni bir açılıştayız. İngiltere ile ticari ilişkilerimizi daha da ileri taşımak adına 2018 yılı ocak ayı içerisinde Londra TTM’mizde bilişim sektörümüz faaliyete başlamıştı. Şimdi ise Seramik sektörümüz faaliyete başlıyor. İngiltere, bilhassa seramik sektöründe Avrupa’daki en büyük alıcılarımızdan biri.”  

BÜYÜK İVME KAZANACAK 

Önümüzdeki süreçte Londra TTM bünyesine moda, mobilya, gıda ve mücevher sektörlerinin de dahil edileceğini ifade eden Gülle, bu sayede hem İngiltere´ye hem de Avrupa´ya olan ihracatımızın büyük bir ivme kazanacağının altını çizdi. 

 

 

 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
2 bin 500 liralık komisyon kavgasında inanılmaz görüntüler

2 bin 500 liralık komisyon kavgasında inanılmaz görüntüler

Galatasaray'ın 'ALTIN' jenerasyonu

Galatasaray'ın 'ALTIN' jenerasyonu

Libertadores finalindeki Süperclasico maçı nefesleri kesti

Libertadores finalindeki Süperclasico maçı nefesleri kesti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

En Çok Okunanlar