Taşeron işçiye kadro son haberler Taşerona kadro Bakan Müezzinoğlu resmi açıklaması

Taşeron işçilere kadro konusunda son dakika açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan geldi. 800 bine yakın taşeron işçinin takip ettiği kadro konusunda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bakan Müezzinoğlu canlı yayında yaptığı taşerona kadro konusundaki açıklamada, 'Çalışmaları olgunlaştırdıktan sonra hükümete göndereceğiz. Önümüzdeki ayların konusu. Haftaya pazartesi Bakanlar Kurulu yapıldığında çözüm takvimi belirlendikten sonra biz de o takvime göre çalışmaları şekillendireceğiz.' dedi. Taşeron işçilere kadro konusunda son gelişmeler ve son haberler.

 • 2197
 • 46
 • 32
 • 28
 • 55
 • 25
x

Taşeron işçiye kadro konusunda son dakika açıklamaları yapılmaya devam ediyor. Taşeron işçinin yakından takip ettiği kadro konusunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, katıldığı bir programda canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu, "“Referandumda Evet çıkması ile birlikte Türkiye yeni bir döneme girdi. Bundan sonra daha istikrarlı, daha güvenli bir sistemin arefesindeyiz. Parlamentoda gerekli alt düzenlemeleri yapılacak. 2017 nisan öncesi neyse 2019 3 Kasım’a kadar aynen devam edecek. Önümüzdeki iki yıla yakın zaman güçlü icraat dönemi olması gerekiyor. Milletin de hükümetten beklediği bu. Parlamentoda yeterli desteği olan bir hükümet var. Vatandaş da icraat bekliyor. Erken seçime ihtiyaç yok. İşsizlik konusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Haziran sonu 1 milyonu hedefliyorduk mayıs ortalarında bu rakamı geçeceğimizi görüyorum. Emeklilerin promosyon ödemelerinin yüzde 75’i tamamlandı. 3 milyar 200 milyon gibi bir rakam ödendi.” dedi. Taşeron işçiye kadro konusunda da Bakan Müezzinoğlu, "Çalışmaları olgunlaştırdıktan sonra hükümete göndereceğiz. Önümüzdeki ayların konusu. Haftaya pazartesi Bakanlar Kurulu yapıldığında çözüm takvimi belirlendikten sonra biz de o takvime göre çalışmaları şekillendireceğiz" açıklamasında bulundu.

 

TAŞERON İŞÇİ KADRO SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN...

 

TAŞERON İŞÇİYE KADRO KONUSUNDAKİ SON HABERLER

BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN TAŞERON İŞÇİYE KADRO AÇIKLAMASI

Başbakan Binali Yıldırım, TRT ortak yayınında referandum süreciyle ve gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulunurken, taşeron işçilere kadro verilmesi konusuna da değinmişti. "Mesele bildiğimiz bir mesele, üzerinde çalışıyoruz" diyen Başbakan Yıldırım, “800 bine yakın çeşitli kurumlarda taşeron çalışan var. Bunların çalışma şartları kadrolu memurlardan daha kötü, ücretleri daha düşük. Zor bir konudur. Bu konunun önemini biliyoruz, çalışmalarımız devam ediyor. Burada iyileştirmeler, makul, adil bir sonuç inşallah olacak." açıklamasında bulunmuştu.

 

BAKAN AĞBAL’DAN TAŞERON CEVABI

Taşeron işçilerin yakından takip ettiği kadro konusunda Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklama yapmıştı. Bayburt’un Demirözü ilçesi, Ülkü Gökalp Güney Caddesi’nde vatandaşlara hitap eden Bakan Ağbal, Türkiye’nin önünde 16 Nisan süreci bulunduğunu anımsatarak, Demirözü  halkından güçlü bir destek istemişti. Halkın desteği ve dualarıyla 16 Nisan’da bir destanı yazacaklarını belirten Ağbal, "16 Nisan’da dosta, düşmana karşı bu milletin gücünü bir defa daha göstereceğiz. Anayasa değişikliği yapıyoruz kolay değil. Ülkelerin anayasaları çok önemlidir. Ülkelere yön, istikamet verir ya yanlış yere gidersin ya doğru yere gidersin. Doğru yere gidersen vatandaş memnun olur, yanlış yere gidersen vatandaşa zarar verirsin." dedi. Bakan Ağbal burada bir vatandaşın, "taşeron işçilere kadro sözü vermiştiniz?" sorusunu, "sabredin" diye yanıtlamıştı.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TAŞERONA KADRO AÇIKLAMASI

Katıldığı bir programda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taşeron işçi meselesi için talimatların verildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan taşeron işçilerin kamuda istihdam edilmesine yönelik çalışmalarla ilgili, “Aynı şekilde işçiler ve taşeronlar konusunda sayın Başbakan’ın da ifade ettiği gibi talimatlar verildi. O süreci de yakından takip edeceğiz.” dedi.

 

BAŞBAKAN YILDIRIM’IN TAŞERON İŞÇİLERE KADRO KONUSUNDA YAPTIĞI AÇIKLAMA

Başbakan Binali Yıldırım, "İnşallah uygun bir çözüm mutlaka bulunacak." dediği taşeron işçileri sevindiren açıklamayı Ankara’da, "15 Temmuz Darbe Girişimi - Küresel Satranç" temalı Uluslararası Demokrasi Kongresi’nde konuşurken yapmıştı. Başbakan Yıldırım, taşeron ve 4C sorununun çözümü için talimat verdiğini duyurmuştu. İşte Başbakan Yıldırım’ın o konuşması:

 

"Salona girdiğimizden beri geçici orman işçilerinin sorunlarının çözümü konusunda taleplerinizi sağır sultan bile duydu. Sorununuzu en açık bir şekilde en yüksek perdeden burada huzurumda ilettiniz. Siz görevinizi yaptınız. Şimdi bize düşen sizin sorunlarınızı torunlara havale etmek değil çözmektir. Türkiye’de mevsimlik işçi geçici işçi taşeron işçisi ve buna benzer kamuda var olan önemli de bir sorunumuz var. Sorunları çözerken asla populizm yapmadık. Ümit verip arkasını getirmek bizim en büyük hassasiyetimizdir. Bu konuyu biliyoruz bunun çözümünün kolay bir iş olmadığını da biliyoruz. Herkesi mutlu edecek bir çözümü üretme konusunda gerek taşeron işçilerimiz gerek mevsimlik işçilerimiz bu sorunları çözmek için gereken talimatları verdim çalışmalarını yapıyorlar. İnşallah uygun bir çözüm mutlaka bulunacak. Biz hiçbir konuyu bugüne kadar çözümsüz bırakmadık bundan sonra da bırakmayız."

BAKAN MÜEZZİNOĞU’NDAN KADRO AÇIKLAMASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen’in sorularını yanıtladı. Kıdem tazminatı ve taşeron işçilerle ilgili önemli düzenlemelerin nisan ayından sonra yapılacağını ifade eden Bakan Müezzinoğlu, "Sabırlı olun!" dedi.

 

Bakan Müezzinoğlu, "Taşeron işçiler sabırlı olun, bu konuyu en yakın zaman içinde çözeceğiz. Yeni bir yama yapalım dersek, yeni yamanın çerçevesi farklı olacak. Kamu çalışanı reformu yapmayı başaracaksak sistemin bütüncüllüğü içinde çözeceğiz. 4a, 4b, 4c çalışanlarına statü koyacağız. Bunlar referandumdan sonra konuşulacak." dedi.

 

KIDEM TAZMİNATI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamada, "Eskiye göre daha iyi bir noktadayız. Referandumdan sonra bunu masaya yatırıp sendikalarımızla bu konuyu konuşacağız. Bazı haklar var o kazanımlardan geri adım atmıyoruz. Mevcutlarda kazanımlardan yüzde 10’luk geri adım olacaksa onlara mevcut statü ile devam edin diyeceğiz. İster burada devam et, istersen fona gel diyeceğiz." ifadelerine yer verdi.

 

BU YIL İÇİNDE ÇÖZÜLMESİ BEKLENİYOR

16 Nisan’da gerçekleştirilecek anayasa referandumundan sonra sürecin daha hızlı ilerleyeceğini belirten Bakan Müezzinoğlu, taşeron işçilerin gönlünü ferah tutması gerektiğini belirtti.

 

Taşerona kadro konusunun bu yıl içinde çözüme ulaştırılacağını düşündüğünü açıklayan Bakan Müezzinoğlu, taşerona kadro konusunun gündemlerinde yoğun bir şekilde yer aldığını hatırlattı.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
Volkan yıldırim09.05.2017 03:59
Ben istanbul eyüp te otoparkta 4.sene 6 aydır taşeron işçi olarak çalışmaktayım sayın başbakanım cumhurbaşkanım bizim bu üstümüzden yükü azaltmani zi canı gönülden inanıyorum allahım sizleri korüsum inşallah allah ak partiye zayiat vermesin inşallah
 • 0
 • 0
Taseron30.04.2017 15:54
Yalancının Allah bu dünyada Rezil Rüsva etsin inşallah
 • 2
 • 2
TAŞERON30.04.2017 12:26
2 YILDIR TAŞERON KONUSU ÇÖZÜLMEDİ 2016 % 99 ÇALIŞMALAR TAMAMDI 2017 OCAKTA KAMUYA AKTARILACAKTI ANAYASA BİTTİ REFARANDUMDA CUMHURBAŞKANIMIZ TALİMAT VERDİ BAŞBAKAN TALİMAT VERDİ TAŞERON KİME GÜVENECEK ASKERE GİDEMİYORUZ YETER ARTIK 2 YILDIR GÜNDEMDE SABIR 2 YIL BİTTİ BAKANLAR KURULUNA GELEMEDİ TALİMATTAN SONRA GELİİR BEKLLLLLLLLLLLL
 • 3
 • 2
Isci27.04.2017 19:28
Artik yapilmasi ümidiyle 14 yıldan fazladır taşeron noktayi devlet büyüklerimiz koysun
 • 2
 • 6
İrfan tan27.04.2017 07:47
Arkadaşlar bir ak partili olarak cumhurbaşkanımız sayın recep tayip erdoğan'ın bizzat kendisinin taşeron işçilere kadro verceğine inanıyorum çünkü kendisi daima işçisinin emekçisinin halkının yanında olmuştur.
 • 8
 • 9
TAŞERON24.04.2017 16:21
BAKANLAR KURULU 2 YILDIR BİTMEYEN TAŞERON YASASINI BEKLEMEKTEN ASKERE GİDEMİYORUZ EVLİYİZ GELİNCE İŞ YOK 2017 CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN TALİMAT VERDİ TAŞERON KİME GÜVENECEK ARTIK Bİ ZAMET YAPIN
 • 52
 • 7
taşeron21.04.2017 13:35
Allah razı olsun hadi bakalım inşAllah
 • 24
 • 31
 
Beylikdüzü’ndeki dehşet anlarının yeni görüntüsü ortaya çıktı

Beylikdüzü’ndeki dehşet anlarının yeni görüntüsü ortaya çıktı

Dünyanın en akıllı telefonları

Dünyanın en akıllı telefonları

Trump kılıçla dans etti

Trump kılıçla dans etti

Bilmeyen sıradan bir merdiven sanıyor!

Bilmeyen sıradan bir merdiven sanıyor!

En Çok Okunanlar