TOKi’ye memnuniyet arttı dava % 40 azaldı

TOKİ’ye açılan dava sayısı binaları zamanında teslimiyle yüzde 40 azaldı. TOKİ Başkanı Turan idarenin eksiklerini giderdiklerini belirterek, “Bu vatandaşın TOKİ’den memnun olduğunu gösteriyor” dedi.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) binaları zamanında teslim etmesiyle idareye açılan dava sayısında ciddi düşüş yaşandı. 2015’te 2 bin 746 dava açıldığını söyleyen TOKİ Başkanı Ergün Turan, dava sayısının bu yıl yaklaşık yüzde 40 azalarak bu yıl bin 684’e indiğini söyledi. İdarenin her dönemde sağlam yapılar inşa eden, önemli çalışmalarla büyük bir ihtiyaca yanıt veren bir kuruluş olduğunu belirten Turan “İdaremize açılan davaların azalması kalitemizin arttığını ve vatandaşlarımızın TOKİ’den memnun olduğunu gösteriyor” dedi. TOKİ’nin yıllar içinde eksikleri olduğunu ifade eden Turan “Hangi sektörde olursanız olun üretimleriniz o günün ekonomik ve sosyal imkan ve kabiliyetleri ile doğru orantılıdır. Herkesten önce, bu eksikleri biz idare olarak tespit ettik, giderme, yenileme hamlesi içine girdik. Geçtiğimiz yıl eksik ve kusurlu işlerden ötürü idaremize 510 dava açılmıştı. Bu sayıyı 2016 yılı içerisinde 354’e indirdik.”

ÜRETİMDE REKOR

Konutların vatandaşlara geç teslim edilmesinde dolayı da İdareye geçmiş yıllarda davalar açıldığını söyleyen Turan, “Bugün bu davaları en aza indirdik. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu yıl sosyal konut üretiminde tüm zamanların rekorunu kırdık. İdaremize 2011 yılında 13 bin 283, 2012’de 4 bin 990, 2013’te 4 bin 644, 2014’te 3 bin 362, 2015’de 2 bin 746 dava açıldı. Bu yıl ise İdaremize toplamda bin 684 dava açıldı. Bu rakamlar bize şunu gösteriyor, gün geçtikçe vatandaşlarımızın idaremizden memnuniyeti artıyor” dedi.

KAMULAŞTIRMA YARGIYA GİDİYOR 

Alacak-Göçmen davası 9, eksik ve kusurlu iş 354, geç teslim 436, tahliye 27, alacak 78, artış oranı 58, ceza 1, diğer 21, icra 44, idari işlemin iptali 214, idari işlemin iptali 20, işçi alacakları 197, kamulaştırma bedeli tespit ve tescili 3, kamulaştırmasız nedeniyle tazminat 110, maddi tazminat 19, ortaklığın giderilmesi 7, tapu iptali ve tescili 58, tescil 1, tespit 27.”

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Seçim Yolunda 'Maltepe'

Seçim Yolunda 'Maltepe'

Taşın içinden çıkan şoke etti

Taşın içinden çıkan şoke etti

İstanbul'u daha önce böyle gördünüz mü?

İstanbul'u daha önce böyle gördünüz mü?

İşte bilinmeyen tuhaf bilgiler

İşte bilinmeyen tuhaf bilgiler