63 yıllık Anadolu markası İstanbul’a açılıyor

Kayseri merkezli Başyazıcı Grubu, Türkiye’nin geleceğine duyduğu güvenle yatırımlarına devam ediyor. Son olarak Kayseri’nin ilk yaşam merkezi olan Mix Kayseri projesini gerçekleştiren Başyazıcı Grubu ölçeğini büyüterek İstanbul’da inşaat sektöründe 70 milyon liraya mal olan Başyapıt Dragos projesini hayata geçirecek. İslami kurallara uygun olarak üretilen et ürünleriyle Başyazıcı Grubu, Anadolu’dan sonra İstanbul pazarında da yer almaya hazırlanıyor.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Kayseri’de gıda, tekstil, inşaat, turizm, enerji ve perakende gibi pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren 63 yıllık Başyazıcı Grubu, Türkiye’nin ekonomik ve siyasi istikrarına duyduğu inanç ve güvenden aldığı cesaretle yatırım hedeflerini büyüttü. Anadolu’da ekonomik, sosyal ve kültürel hayata yaptığı katkılardan sonra ulusal bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Başyazıcı Grubu gıda ve inşaat sektörlerinde başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlere de açılıyor.

Grup, bir yandan inşaat alanında 70 milyon TL’lik yatırımla hayata geçecek olan butik projesi Başyapıt Dragos’u inşa ederken bir yandan da gıda sektöründe helal et ürünleriyle Anadolu’dan sonra İstanbul pazarında da yer alıyor.

Küresel standartlarda ürün ve hizmet sunduklarını belirten Başyazıcı Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Başyazıcıoğlu “Anadolu’da ticaretin simge merkezlerinden biri olan ve iş dünyasının nabzını tutan Kayseri’de yaklaşık 60 senedir istihdam ve katma değer sağlıyoruz. İstanbul pazarında gıda ve inşaat sektöründe hayata geçirdiğimiz yeni yatırımlar ve satış kanalları ile burada var olan iş hacmimizi büyüterek yola devam edeceğiz.” dedi.

59 Şehirde 63 bayi hedefliyor

Anadolu’da, İpek Yolu’nun önemli kavşaklarından sayılan Kayseri’nin öncü firmalardan biri olan Başyazıcı Grubu, insana önem veren çalışma prensibiyle istihdam sağlayarak Türkiye ekonomisine destek oluyor. Kayseri’de sağladığı katma değeri tüm Anadolu’da ve bu yıl itibariyle İstanbul’a da sunacak olan Başyazıcı Grubu, Başyazıcı Et Ürünleri, Bamen, BYZ Outlet, Mix Kayseri, Almer Hotel, Ommer Hotel, Maba Mağazacılık, Byz Solar markalarıyla ön plana çıkıyor.

Başyazıcı Et Ürünleri; pastırma, sucuk, kavurma, salam, füme dil, jambon ve sosiste modern tesislerinde, hijyenik koşullarda, İslami kurallara uygun olarak üretilen et ürünleriyle Anadolu’dan sonra İstanbul pazarında da yer almaya hazırlanıyor.  Gerçekleştirdiği 8 milyon TL’lik yatırımın ardından 59 şehirde 63 bayi ile hizmet vermeyi hedefliyor.

Başyazıcı Grubu; bir yandan da Kayseri’de gerçekleştirdiği AVM, otel gibi projelerle kazandığı inşaat deneyimlerini İstanbul’da hayata geçireceği nitelikli konut projeleri ile yatırımcılara sunacak.

 

İstanbul’daki ilk konut projesini Maltepe’de ‘Başyapıt Dragos’ adıyla hayata geçirecek olan Başyazıcı Grubu, residence projesiyle çocuklu aileler için geniş, ferah daireler ve özenli sosyal donatı alanları sunacak.

Bamen, İSO 9001 ve 50001 Enerji belgelerinin sahibi oldu

Başyazıcı Grubu’nun tekstil firması Bamen, uluslararası standartlarda iplik üretimi ve boyama tesisleriyle, birçok dünya markasına iplik temin ediyor.

Bamen, İSO 9001 Kalite Yönetimi belgesi ve 50001 Enerji Yönetimi belgesi ile tescillendi. Üretiminin %40’ını 30’u aşkın ülkeye ihraç eden, ham ve boyalı iplik üreten Bamen, dünyanın önemli tekstil firmaları arasında yer alıyor. Gurme lezzetleri, spor ve eğlence alanlarıyla dikkat çeken bir yaşam merkezi olan Mix Kayseri, Kayseri’nin en genç outleti bayrağını elinde tutan BYZ Outlet ve dünya markalarını ulaşılabilir kılan Maba Mağazacılık, Başyazıcı Grubu’nun perakende sektöründeki en büyük markalarının başında geliyor.

Başyazıcı Grubu bünyesinde yer alan Kayseri’nin İlk yerel 5 yıldızlı oteli olan Ommer Hotel,  şehrin en büyük ve en kullanışlı balo salonları, SPA’sı, hamamı, spor kompleksi gibi imkanları birarada sunuyor. Müşterilerine dünya mutfağından lezzetler tatma fırsatı sunan Mons Argaeus restaurantı ile Ommer Hotel, Kayseri’nin en iddialı otellerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Çevreye olan duyarlılığıyla bilinen Başyazıcı Grubu’nun, Byz Solar markasıyla da enerji alanında yatırımları bulunuyor. Başyazıcı, montaj aşamasındaki 3 mw kurulu güce sahip GES projelerine ek olarak yenilenebilir enerji alanında da yatırımlarını hayata geçirmeye başladı.

 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
CHP üyesi kadın AK Parti seçim bürosuna saldırdı

CHP üyesi kadın AK Parti seçim bürosuna saldırdı

Galatasaray, 21. şampiyonluğunu büyük bir coşkuyla kutladı

Galatasaray, 21. şampiyonluğunu büyük bir coşkuyla kutladı