ABD’nin Kudüs planı pimi çekilmiş bomba

Başbakan Yıldırım, “Kudüs’ün statüsüyle oynamak adeta pimi çekilmiş bir bomba şeklinde bir sonuç doğurur. ABD’nin Kudüs kararı, K. Irak’ın referandum kararına benziyor” dedi.

  • 6
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Başbakan Binali Yıldırım, İslamiyet, Hristiyanlık ve Musevilik için Kudüs’ün kutsal bir mekan olduğunu vurgulayarak, “Dolayısıyla buranın konumuyla, statüsüyle oynamak adeta pimi çekilmiş bir bomba şeklinde bir sonuç doğurur” dedi. Yıldırım, Güney Kore dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD’nin Kudüs kararına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Yıldırım, şöyle konuştu:      

VAHİM BİR DÜŞÜNCE   

“Bu şimdiye kadar İsrail-Filistin arasında yıllardan beri devam eden anlaşmazlığın, sorunun çözümünü tamamen sona erdirir. Bu biraz Kuzey Irak yönetiminin referandum ilan etme kararına benziyor. Bütün dünya karşısında, ona rağmen bu referandumu, bu gayrimeşru referandumu ilan ettiler ve sonunda da neler olduğunu hep beraber gördük. BM’nin defalarca alınan kararları var, Filistin için başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasına yönelik, bu kararlar ortadayken... Burayla ilgili üç dinin de hassasiyeti var. İslamiyet, Hristiyanlık ve Musevilik. Her üç semavi din için burası kutsal bir mekan. Dolayısıyla buranın konumuyla, statüsüyle oynamak adeta pimi çekilmiş bir bomba şeklinde bir sonuç doğurur. Neresinden bakarsak bakalım, vahim düşüncedir. Düşüncesi bile vahimdir. Hayata geçirmek demek Ortadoğu’yu, bölgeyi büyük bir felakete sürüklemek demektir.” “Rüzgar eken fırtına biçer” sözünü hatırlatan Başbakan Yıldırım,Dünyada pek çok sorunun bulunduğunu ve öncelikle onların çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, “Suriye var, Yemen var, Libya var, Irak var, Katar, diğer ülkeler arasında sorunlar var. Bütün bunlar ortadayken bir de daha büyük bir sorunu bölgenin gündemine getirmenin hiç akılla, izanla izahı yoktur” ifadesini kullandı.      

Kılıçdaroğlu intikam istiyor

Başbakan Yıldırım, Güney Kore dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP liderinin A Haber’e yönelik sözlerine tepki gösteren Başbakan, “Bu, Kılıçdaroğlu’nun gerçek anlamda demokrasiyi içselleştirmediğini, intikam duygusuyla yaşamakta olduğunu gösteriyor” dedi. Şöyle devam etti: “Kılıçdaroğlu ‘Eski Tayyip Bey nerede, şimdiki Tayyip Bey nerde?’ diyor; Tayyip Bey aynı yerde de Kılıçdaroğlu nerede onu Allah bilir.”

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
KKTC´nin kuruluşunun yıldönümü - Tarihte bugün 15 Kasım 1983

KKTC´nin kuruluşunun yıldönümü - Tarihte bugün 15 Kasım 1983

Mehmetçik'ten 'nefes kesen' tatbikat

Mehmetçik'ten 'nefes kesen' tatbikat

Çin yapay Güneş geliştiriyor

Çin yapay Güneş geliştiriyor

Bilgisayar parçalarından altın çıkardı

Bilgisayar parçalarından altın çıkardı

En Çok Okunanlar