'Allah zihin açıklığı versin' demek laikliği incitmez!

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, Adana'da bir ilkokulun açılış töreninde, 'Allah zihin açıklığı versin' demenin laikliği incitmeyeceğini söyledi. Arınç, "Bizim annellerimiz, babalarımız okula uğurlarken, 'Allah zihin açıklığı versin' derlerdi. Ne kadar çok derseniz, o kadar iyi olur. 'Allah akıl fikir versin, zihin açıklığı versin' derseniz çocuğa, okula gittiği zaman, kitap okuduğu zaman, bilgisini arttırdığı zaman göreceksiniz geçmişe göre çok daha iyi olacak" dedi.

  • DHA

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bazı açılışlara ve etkinliklere katılmak üzere Adana'ya geldi. Arınç için kentte üst düzey güvenlik önlemi alındı. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Ak Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Şükrü Erdinç ve Necdet Ünüvar ile Ak Parti Adana İl Başkanı Ziyaattin Yağcı tarafından Şakirpaşa Havaalanı'nda karşılanan Arınç, daha sonra Vali Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret etti.

"BİR YERDEN KAPATMAK LAZIM"

Valilik girişinde tören mangasını selamlayan Arınç, Valilik Ziyaretçi Defteri'ni imzaladı. Adana'yı yakından takip ettiğini belirten Arınç, 'Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi' kapsamında hayırsever vatandaşların sundukları hizmetleri yerinde görmek için Adana'ya geldiğini söyledi. Gazetecilerin terör olaylarıyla ilgili soru sormak istediği Arınç, Adana Valiliği'nde iç politikayla ilgili soru kabul etmeyeceğini söyledi. "Dün tesadüf oldu herhalde, bir kaç televizyonda bu konu üzerine uzun uzun bazı açıklamalar yaptım" diyen Arınç, "Bu konuyu açabilir misiniz?" diye sorulunca da, "Yok, açılacak kadar açıldı zaten. Bir yerden kapatmak lazım aslında, daha da açmak değil" diye konuştu.

"EĞİTİM İÇİN DESTEK ÖNEMLİ"

Valilik ziyaretinde, merkez Yüreğir İlçesi'nde 28 derslikli bir Anadolu İmam Hatip Lisesi yaptıran hayırsever Hakkı Polat'a plaket ve teşekkür belgesi veren Arınç, kamu yatırımları olarak eğitime ayrılan bütçenin, kendi hükümetleri döneminde birinci sırayı aldığını anlattı. Geçmişte Milli Savunma Bakanlığı bütçelerinin hep ilk sırada olduğunu belirten Arınç, "Eğitime verdiğimiz destek ortada. Son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı'na ayırdığımız kamu bütçesi birinci sırada yer alıyor. Bununla iftihar ediyoruz. Ancak, Türkiye nüfusu 75 milyon, bunun yarısı 30 yaşın altında. 30 yaşın altında olan nüfusun yaklaşık 20 milyonu da eğitim çağında. Hayırseverlerin desteği çok önemli" açıklamasında bulundu.

ÇİNİLERİ İNCELEDİ, MÜDÜRÜ KUTLADI

Bülent Arınç, valilik ziyaretinin ardından merkez Seyhan İlçesi'ndeki bazı tarihi ve kültürel mekanları ziyaret etti. Önce Ulu Cami'yi gezen Arınç, Yard. Doç. Dr. Gözde Ramazanoğlu'ndan cami hakkında bilgi aldı. Caminin çinilerini inceleyen Arınç, Arapça yazıları da okumaya çalıştı. Bazı yazıları okuyan Arınç, okumakta güçlük yaşayınca Vakıflar Bölge Müdürü Murat Saraçoğlu'ndan yazıyı okumasını istedi. Vakıflar Bölge Müdürü Murat Saraçoğlu yazıyı okuyamayınca, Adana İl Basın, Yayın Enformasyon Müdürü Mustafa Keleş yazıları okudu. Arapça yazının devamını da okumasını isteyen Arınç, "Sonunu da okursan yıldızlı pekiyi vereceğim" dedi. Yazıyı okuyunca Başbakan Yardımcısı Arınç, müdürü kutladı.

ZİYA PAŞA'NIN ŞİİRLERİNİ OKUDU

Caminin yanında bulunan Piri Paşa'nın oğulları Mustafa, Mehmet ve Emir Paşa'nın türbelerini de ziyaret eden Arınç, bir süre dua okudu. Ramazanoğlu Medresesi'ni gezen Arınç, medresede Seyhan Belediyesi'nce açılan resim kursunda eğitim alan öğrencilerin eserlerini inceledi. Gezide, Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Bülent Arınç'a bir çini tablo hediye etti. Ramazanoğlu Konağı'nı da gezen Arınç, Ulu Camii Parkı içinde bulunan eski Adana Valisi ve şair Ziya Paşa'nın mezarını gördü. Ziya Paşa'nın şiirlerinden mısralar okuyan Arınç, yanında bulunan Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk'ten de şiir okumasını istedi. Öztürk, "Ben haddimi biliyorum" deyince, Arınç, "Emrediyorum o zaman" diye gülerek konuştu. Başkan Öztürk yine şiir okuyamayınca, herkes güldü.

OKUL AÇTI

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, merkez Çukurova İlçesi'nde işadamı Ferhat Baykara ve eşi Gönül Baykara tarafından yaptırılan 28 derslikli ilkokulun açılışına da katıldı. Törende konuşan hayırsever Ferhat Baykara, babasının eğitimci olduğunu, zorlukla okuduğunu ve minnet borcunu ödemek için okul yaptırdığını söyledi. Hayırseverlere teşekkür eden Arınç da, kendisini dinleyen öğrencilere öğütler verdi.


"BOL BOL DEYİN"


Öğrencilerin taşıdığı 'Hoşgeldiniz' yazılı ve eğitimin önemini vurgulayan pankartları okuyan Arınç, öğrencilere teşekkür ederek, şöyle dedi:

"Bizim annelerimiz, babalarımız okula uğurlarken, 'Allah zihin açıklığı versin' derlerdi. Hala anneler babalar der mi bilmiyorum. Deyin, bol bol deyin. Laiklik bundan dolayı incinmez. Ne kadar çok derseniz, o kadar iyi olur. 'Allah akıl fikir versin, zihin açıklığı versin' derseniz çocuğa, okula gittiği zaman, kitap okuduğu zaman, bilgisini arttırdığı zaman göreceksiniz geçmişe göre çok daha iyi olacak."

CEYHAN'DA FEN LİSESİ AÇTI

Konuşmaların ardından kurdeleyi hayırsever Ferhat-Gönül Baykara ve Vali Hüseyin Avni Coş ile birlikte kesen Arınç, bir süre okulu gezdi. Bir sınıfa giren Arınç, çocuklarla yakından ilgilendi. Okul açılışın ardından yapımı süren Ramazanoğlu Camii'ni de inceleyen Arınç, Ceyhan İlçesi'nde hayırsever Bahattin ve Sevinç Erdinç tarafından yaptırılan Eczacı Bahattin-Sevinç Erdinç Fen Lisesi ve Pansiyonu'nu açtı. Açılışa MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ve MHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de katılırken, Arınç, hayırsever çifte plaket verip, öğrencilere de iyi çalışmaları önerisinde bulundu.

 

Haber Turu

'FETÖ ile ilgisi olan herkes hesabını ödeyecek'

'FETÖ ile ilgisi olan herkes hesabını ödeyecek'

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Bu grupla (FETÖ) ilgisi, ilişkisi, irtibatı olan herkes bir şekilde bunun hesabını ödeyecektir." dedi.

Bakan Işık'tan ikinci kalkışma açıklaması

Bakan Işık'tan ikinci kalkışma açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, TBMM'nin açılış resepsiyonunda, 'ikinci kalkışma' iddialarıyla ilgili "Bireysel girişimler her zaman olabilir. Bir iki kişinin birkaç kişinin, her zaman ihtimal dahilindedir; ama ikinci darbe teşebbüsü ihtimalini ben görmüyorum" dedi.

DBP'li Eş Başkanlar tutuklandı

DBP'li Eş Başkanlar tutuklandı

Elazığ'ın Karakoçan İlçe Belediyesi'nin DBP'li eşbaşkanları Burhan Kocaman ve Cennet Ayık, ihale kanununa ve vergi usul kanununa muhalefet, haksız ekonomik kazanç sağlama, kamu kurum ve kuruluşu zararına dolandırıcılık, görevi kötüye kullanmak' suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bahçeli'den 'Gazi Meclis' yorumu: Bağrı ateşler içinde yanan bir vatan düşünün...

Bahçeli'den 'Gazi Meclis' yorumu: Bağrı ateşler içinde yanan bir vatan düşünün...

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "TBMM, egemenliğin birleşip billurlaştığı, somutlaşıp tecelli ettiği milletin ana ve çatı karargahıdır." dedi.

Hesaba itiraz eden turist öldürüldü

Hesaba itiraz eden turist öldürüldü

FATİH Kemalpaşa Mahallesi'nde geçtiğimiz perşembe günü bir işyeri önünde çıkan kavgada İranlı H.K. (40) ve P.M. (29) bıçaklandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan H.K. tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkan polis, İranlı turistlere saldıran 6 kişiyi tespit etti. Yapılan operasyon sonucu

Bakan Soylu'dan flaş kayyum açıklaması

Bakan Soylu'dan flaş kayyum açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni kayyum atamaları olup olmayacağıyla ilgili 'Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerinde müfettişlerimiz var. Diğer büyükşehirlerde de var, ama burasının özelliği yerinde denetim yapıyorlar' ifadelerini kullandı.

9 günlük tatile rağmen ihracat eylülde durmadı

9 günlük tatile rağmen ihracat eylülde durmadı

Kurban Bayramı tatiline rağmen ihracat, eylülde yüzde 0.8 azalışla 10.5 milyar dolar oldu. TİM Başkanı Büyükekşi “Bayram tatili geçen yıl gibi perşembe günü başlasaydı, bu ay ihracat yüzde 9 artacaktı” dedi.

ÖSYM’de elektronik çağ

ÖSYM’de elektronik çağ

Yeni teknolojik gelişmeleri hayata geçirerek elektronik çağı yakalayan ÖSYM, aynı anda 5 bin adayın e-sınava girmesine olanak sağlayan Esenboğa Elektronik Sınav Merkezi’ni hizmete açtı.

Aynı mahalle bir ayda ikinci şehidini verdi

Aynı mahalle bir ayda ikinci şehidini verdi

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin havanlı saldırısında şehit olan piyade er 21 yaşındaki Gökhan Ayder'in Sakarya'nın Kaynarca İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.

Hava Kuvvetleri Komutanı Ünal: 4 bine yakın müracaat var

Hava Kuvvetleri Komutanı Ünal: 4 bine yakın müracaat var

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, TBMM'nin açılış resepsiyonunda, uçuş eğitimi verecek olan üniversitelerle ilgili "Yoğun ilgi var harp okuluna. 350-400 civarında ara sınıflardan öğrenci alacağız. Şu anda 4 bine yakın müracaat var. Esas uçucu kaynağımız yine içimizdeki genç subay arkadaşlarımız olacaklar. Kaynak beklenende

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin ses kayıtları sızdı

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin ses kayıtları sızdı

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin basına sızan ses kayıtlarında, Suriye'de Beşşar Esed rejimine karşı askeri müdahalede bulunulması noktasında yönetim tarafından yeterince destek görmediğinden şikayet ettiği ortaya çıktı.

'Tarihi hezimet' sonrası 137 yıllık Sosyalist İşçi Partisi'nin lideri istifa etti

'Tarihi hezimet' sonrası 137 yıllık Sosyalist İşçi Partisi'nin lideri istifa etti

İspanya'nın demokrasi tarihindeki en büyük iki siyasi partiden biri olan, 137 yıllık geçmişi bulunan Sosyalist İşçi Partisi'nin (PSOE) lideri Pedro Sanchez istifa etti.

ABD Rus ilişkileri sona ermeye yakın

ABD Rus ilişkileri sona ermeye yakın

Suriye’deki ateşkesin çökmesinin ardından ABD ile Rusya arasında başlayan gerilim artıyor.

Münbiç’te kalmak için PYD’den yeni örgütler

Münbiç’te kalmak için PYD’den yeni örgütler

Fırat Kalkanı ve Türkiye’nin baskıları ile Münbiç’teki varlığı zora giren terör örgütü PYD, ABD’nin de elini rahatlatmak için yeni bir yola başvuruyor. Teröristlerin hedefi, iki yeni paravan örgütle Münbiç’te kalmak.

Polonya'da kadınlar, sendikaların da desteğiyle genel greve gidiyor

Polonya'da kadınlar, sendikaların da desteğiyle genel greve gidiyor

Polonya'da, kürtajın tamamen yasaklanmasını öngören yasa tasarısı protesto edildi.

Rejim uçakları hastaneyi vurdu!

Rejim uçakları hastaneyi vurdu!

Suriye’nin Halep kentine yönelik hava saldırıları sırasında kentin önemli hastanelerinden birinin daha hasar gördüğü bildirildi.

DAEŞ'i korku sardı! Uydu alıcıları ve çanak antenleri imha ediyor

DAEŞ'i korku sardı! Uydu alıcıları ve çanak antenleri imha ediyor

Irak'ta terör örgütü DAEŞ'in kontrolü altında tuttuğu Musul kentinde ev ve dükkanlara baskın düzenleyerek uydu alıcısı ve çanak anten araması yaptığı bildirildi.

Kuveyt, Arap Birliği ve İİT'nin acil toplanması için çağrıda bulundu

Kuveyt, Arap Birliği ve İİT'nin acil toplanması için çağrıda bulundu

Kuveyt yönetimi, Arap Birliği Konseyi ile İslam İşbirliği Teşkilatını (İİT) Esed ve Rus güçlerinin bombardımanına maruz kalan Halep için acilen toplanmaya çağırdığı bildirildi.

İran, beş yıl önce ele geçirdiği ABD'ye ait İHA'nın silahlı modelini geliştirdi

İran, beş yıl önce ele geçirdiği ABD'ye ait İHA'nın silahlı modelini geliştirdi

İran'ın "akıllı bomba atabilen ve uzun menzile sahip" yeni bir insansız hava aracı (İHA) geliştirdiği bildirildi.

Paris’te terör alarmı

Paris’te terör alarmı

Fransa’nın başkenti Paris’in banliyösü Clichy’de, 18 yaşındaki bir genç, terör saldırısına hazırlandığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Folkart, ‘Gayrimenkulün Liderlerinde’ ilk 10’da

Folkart, ‘Gayrimenkulün Liderlerinde’ ilk 10’da

İlki bu yıl gerçekleşen Real EstateStars’da”2015 yılı içerisinde En Çok Ciro Yapan Şirketler” sıralamasında Folkart, İstanbul dışından ilk 10’a girme başarısını gösterdi.

Esenler’de askeri alana dev şehir parkı yapılıyor

Esenler’de askeri alana dev şehir parkı yapılıyor

Esenler’de dünyaya örnek kentsel dönüşüm çalışması yaptıklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı Göksu, askeri alandaki projede dünyanın en büyük şehir parklarından birinin yapılacağını söyledi.

Doğalgaz indirimi üretimi ve ihracatı artıracak

Doğalgaz indirimi üretimi ve ihracatı artıracak

Sanayi sektörünün temsilcileri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ve dünden itibaren geçerli olacak yüzde 10’luk doğalgaz indirimi sanayiciyi memnun etti.

1.8 milyon vergi mükellefi yapılandırma için başvurdu

1.8 milyon vergi mükellefi yapılandırma için başvurdu

Bakan Ağbal, 19 Ağustos’ta yasalaşan yeniden yapılandırmaya 1.8 milyonu aşkın mükellefin başvurduğunu açıkladı. Ağbal “9.4 milyar borcu yapılandırdık. Matrah artırımı ile de 1.5 milyarlık tahakkuk yaptık” dedi.

Rus milyarderden Türkiye açıklaması satmıyoruz

Rus milyarderden Türkiye açıklaması satmıyoruz

Türkiye’deki en büyük Rusya sermayeli yatırım olan İskenderun’daki MMK Şirketler Grubu’na ait metalürji fabrikasının satışından vazgeçildiği bildirildi.

Trafik sigortasında teklifli indirim dönemi başladı

Trafik sigortasında teklifli indirim dönemi başladı

Trafik sigortasında beklenen ‘teklifli indirim’ dönemi dün başladı. Araç sahipleri artık Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet sitesinden sorgulama yapıp teklif alabilecek. Fiyat inmezse Hazine yeniden devreye girecek.

Ünlü mobilya firmasına kayyum atandı

Ünlü mobilya firmasına kayyum atandı

İzmir'de yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Torbalı ilçesindeki Alfemo şirketine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri kayyum olarak atandı.

Vergi borçlarıyla ilgili Bakan Ağbal'dan flaş açıklama

Vergi borçlarıyla ilgili Bakan Ağbal'dan flaş açıklama

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ödenmemiş vergi borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili bilgi verdi.

Bakan Özlü: Doğalgaz indirimi maliyeti azaltacak, ihracatı artıracak

Bakan Özlü: Doğalgaz indirimi maliyeti azaltacak, ihracatı artıracak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, "Sanayi için büyük bir girdi olan doğalgaz fiyatlarının düşmesi, üretim maliyetlerinin azalmasına ciddi bir katkı sağlayacak, ihracat artacak." dedi.

Bakan Çelik: Fındık desteğinde başvuru süresi uzatıldı

Bakan Çelik: Fındık desteğinde başvuru süresi uzatıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, fındık desteğinde başvuru süresinin uzatıldığını açıkladı.

Şenol Güneş: Üç puan aldığımız için mutluyuz

Şenol Güneş: Üç puan aldığımız için mutluyuz

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Çaykur Rizespor maçından 3 puanla döndükleri için mutlu olduklarını söyledi.

Erdoğan, Paralimpik Olimpiyatları'nda madalya kazanan sporcuları kabul etti

Erdoğan, Paralimpik Olimpiyatları'nda madalya kazanan sporcuları kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurul Salonu'nda yapılacak 26. Doönem 2. Yasama Yılı Açılış Toplantısı'na katıldı.

Karaman: Üzgünüz

Karaman: Üzgünüz

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Beşiktaş mağlubiyeti sonrası yaptığı açıklamada, üzgün olduklarını söyledi.

Beşiktaş, Rize'den lider dönüyor

Beşiktaş, Rize'den lider dönüyor

Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Çaykur Rizespor'u son dakika golüyle 1-0 yenen Beşiktaş, Rize'den maç fazlasıyla lider dönüyor.

Gaziantep’te İsmail Kartal’a şok!

Gaziantep’te İsmail Kartal’a şok!

Gaziantepspor’da taraftarlar Gaziantespor-Bursaspor karşılaşması öncesinde İsmail Kartal aleyhine "Fenerbahçeli hoca istemiyoruz. Fenerbahçe’ye hoca olsana" diyerek tepkilerini sürdürdüler.

Luis Enrique'den Arda Turan yorumu

Luis Enrique'den Arda Turan yorumu

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona'nın teknik direktörü Luis Enrique, milli futbolcu Arda Turan'ın istatistiklerinin mükemmel olduğunu ama gelişimini sürdürmesi gerektiğini söyledi.

4 hafta sahalardan uzak kalacak

4 hafta sahalardan uzak kalacak

İspanya'nın Real Madrid takımında forma giyen Hırvat futbolcu Luka Modric'in sakatlandığı duyuruldu.

Manisaspor Teknik Direktörü Palaz istifa etti

Manisaspor Teknik Direktörü Palaz istifa etti

TFF 1. Lig ekiplerinden Manisaspor'un teknik direktörü Koray Palaz, görevini bıraktığını açıkladı.

Chelsea, üç maç sonra galibiyeti hatırladı

Chelsea, üç maç sonra galibiyeti hatırladı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea, deplasmanda Hull City'i 2-0 yenerek üç haftalık galibiyet özlemine son verdi.

Trabzon'un gemileri battı

Trabzon'un gemileri battı

Kardemir Karabükspor, Spor Toto Süper Lig’in 6. haftasında Trabzonspor’u konuk etti. Mücadele ev sahibi ekibin 4-0 üstünlüğü ile sona erdi.

İmam nikahlı eşini öldürüp intihara kalkıştı

İmam nikahlı eşini öldürüp intihara kalkıştı

ÇORUM'da 25 yaşındaki Volkan Ş., imam nikahlı eşi Özlem Yıldırım'ı tabancayla vurarak öldürdükten sonra aynı silahla intihara kalkıştı. Ağır yaralanan Volkan Ş., tedaviye alındı.

Manisa'da trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı

Manisa'da trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı

Manisa'nın Salihli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

İngiliz turist, hırsızlıktan tutuklandı

İngiliz turist, hırsızlıktan tutuklandı

MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde, alışveriş yaptığı iki dükkandan hırsızlık yaptığı belirlenen İngiliz turist 33 yaşındaki D.B.T. tutuklandı.

Bingöl'de orman yangını

Bingöl'de orman yangını

Bingöl'de 49. Komando Tugay Komutanlığına yakın bölgede yer alan ormanlık alanda çıkan yangın söndürüldü.

Gaziantep'te fabrikada yangın

Gaziantep'te fabrikada yangın

GAZİANTEP Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir tutkal fabrikasında akşam saatlerinde yangın çıktı. Alevlerin sıçradığı bir itfaiye aracında meydana gelen patlamada, 7 itfaiyeci yaralandı. Yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Bu çay ocağında siyaset konuşmak yasak

Bu çay ocağında siyaset konuşmak yasak

MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'ndeki çay ocağı sahibi işyerine 'Kesinlikle siyaset konuşması yapmayınız' yazısı astı.

Şanlıurfa'da kaza: 5 yaralı

Şanlıurfa'da kaza: 5 yaralı

Şanlıurfa'da iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 5 kişi yaralandı.

Saray mimarı Balyan kardeşlere anıt mezar

Saray mimarı Balyan kardeşlere anıt mezar

18. ve 19. yüzyılda Osmanlı Devleti tarafından yaptırılan birçok mimari esere imzasını atan Balyan Ailesi, yıllar sonra bir anıt mezara kavuştu.

Bartın'da motosiklet cipe çarptı

Bartın'da motosiklet cipe çarptı

Bartın'da motosikletin önündeki cipe arkadan çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Önce eşini sonra kendisini vurdu

Önce eşini sonra kendisini vurdu

Ankara'da eşini av tüfeğiyle öldüren apartman görevlisi, aynı silahla başına ateş ederek intihara kalkıştı.