Bakan Yılmaz: Terörün kazanma şansı yok

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

İki günlük bir ziyaret programı kapsamında Sivas´ta bulunan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, merkeze bağlı Koyuncu Köyü´nde gerçekleştirilen ve 42 köyün ortaklaşa düzenlediği İlbeyliler Festivali´ne katıldı. Burada yoğun ilgi ile karşılanan Bakan Yılmaz, hemşehrilerini selamladı. Bakan Yılmaz´a, Vali Zübeyr Kemelek, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ve Belediye Başkanı BBP´li Doğan Ürgüp de eşlik etti.


ESKİ VEKİLİN SÖZLERİ KIZDIRDI


Festival kapsamında düzenlenen protokol konuşmaları sırasında MHP eski Sivas Milletvekili Mehmet Ceylan da söz aldı. Özellikle terör konusunda gelinen noktanın ürkütücü olduğunu söyleyen Ceylan, "Türkiye´nin doğusunda, güneydoğusunda resmen bir savaş yaşanıyor. Hakkari´de, Şemdinli´de göndere Türk bayrağı çekilemiyor. Memleket elden gidiyor" şeklinde değerlendirmelerde bulundu.


Ceylan´ın konuşması sırasında notlar aldığı gözlenen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, konuşmasında eski milletvekiline cevap verdi. Türkiye geçmişte el açan, yardım kabul eden, 25 milyon dolar için Avrupa´ya giden ülke olduğunu belirten Bakan Yılmaz, şunları söyledi:


"Ben bilirim başbakanımız 25 milyon dolar borç için Lüksemburg´a giderek günlerce beklemek zorunda kalmıştı. Bugün 1 milyar dolar yardım yapan bir Türkiye var. Borç alan değil borç veren bir Türkiye. Arakan´a, Gazze´ye, Somali´ye yardım ediyor bu ülke doğrumudur. Peki, Suriye´deki kardeşlerini unutur mu bu ülke. Oraya da gereken yapılıyor. Türkiye´nin geleceğinden, büyüklüğünden şüphesi olanlar unutmamalı ki nerede mazlum varsa Türkiye orada olacaktır. Vatan elden gitmez. Bizim sözümüz var, inanmazız lazım. ´Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak uğrunda ölen varsa vatandır´. Bu ülke için canını veren şehitlerimiz oldukça bu ülkenin bir taşı bile hiç bir yere gitmez."


´HEPİMİZ BU MİLLETİN BİR PARÇASIYIZ´


Türkiye´de yaşayanların hür bir millet olduğunu belirten Bakan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:


"3 gün önce 5 gün önceki saldırılar sonrası Şemdinli´deki kardeşim diyor ki ´Biz terörist değiliz, Çanakkale de birlikte şehit olduk´ diyor. Ona bu sözü söyleten bizim bir millet olduğumuzdur. Bu millet ırka dayanmamakta. Ortak geçmişine sahip çıkan ve ortak geleceğini görenler bir millettir. Bunun içinde Şeyh Şamiller bu milletin bir parçasıdır, Selahattin Eyyubiler bu milletin bir parçasıdır. Biz de bu milletin bir parçasıyız."


´TERÖRÜN KAZANMA ŞANSI YOK´


Konuşmasında terörle mücadele kısmına değinmeyi düşünmediğini ama Mehmet Ceylan´ın sözleri üzerine eklemek zorunda kaldığını belirten Bakan Yılmaz şunları söyledi:


"Kendisinde bir karamsarlık görüyorum. Türkiye´nin geleceğinden, şüpheniz olmasın. Karamsar olmayın. Türkiye´yi geleceği aydınlık olacağından, daha büyük yapmamak için bunlar taşeronlarını kullanıyorlar. İnşallah onların hiç birisine, siz bir oldukça, beraber oldukça, üstte gök altta yer çökmedikçe, halk ve hak bizimle oldukça bu millet ilahi nihayeti yakalayacaktır. Şunu soracaklar; İyi has da bu şehitler ne? Terörün ve her insanın bir diğerine zarar verme potansiyeli vardır ama terörün hayatta kazanma şansı yok. Ne kayıp verdirirse misliyle kayıplarını verecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim milletimizin, devletimizin gücünden hiç bir endişemiz yok."


Bakan Yılmaz´ı, konuşması sonrası protokol tribününe döndüğünde MHP eski milletvekili Mehmet Ceylan da kalkarak tebrik etti. İkili arasında kısa süreli bir konuşma oldu. Konuşmalar sonrasında festival alanında halk oyunları gösterileri yapıldı. Ekipler gösteri sonunda açtıkları Türk bayrağını Bakan Yılmaz´a hediye etti.


 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
85 yaşında üçüncü kitabını yazdı

85 yaşında üçüncü kitabını yazdı

Mehmetçiğin Oramar Üs Bölgesi'nde zorlu nöbet değişimi

Mehmetçiğin Oramar Üs Bölgesi'nde zorlu nöbet değişimi

Bakırköy'de bir iş yerinde patlama

Bakırköy'de bir iş yerinde patlama