Cumhurbaşkanı Erdoğan: Operasyonda da olacağız masada da olacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ne diyorlar; Türkiye Musul'a girmesin. Nasıl girmeyeyim? 350 kilometre sınırım var. Tehdit altındayım. İlgi alakası olmayanlar gelip giriyor" dedi. Erdoğan, "Biz operasyonda olacağız, masada da olacağız. Bunun dışında kalmamız mümkün değil" diye konuştu.

  • İHA
x

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi’ne katıldı.
 
Toplantıda yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişimine değinen Erdoğan, “Türkiye son yıllarda dünyada eşine az rastlanır türden darbe girişimlerine maruz kalmıştır. 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hadise ordu içindeki FETÖ mensuplarının giriştiği silahlı bir darbe girişimi idi. 17-25 Aralık’ta ise aynı örgütün yargı ve emniyet teşkilatı içindeki mensuplarının farklı bir girişimine muhatap olmuştuk. Uydurma delillerle, algı operasyonuna dönük şovla ülkenin seçilmiş başbakanını, ailesi, çalışma arkadaşları üzerinde kuşatmaya kalktılar. Adaleti tesis etmeleri, ülkenin huzur ve güvenliğini sağlamaları için kendilerine verilen yetkileri, sağlanan desteği siyasi bir darbe girişimi için kullanmaya kalkan bu örgüt mensuplarına, bizler de eyvallah etmedik. Milletin desteği ile bu yargı-emniyet darbe girişimine güçlü bir karşı duruş ortaya konuldu ve hızla gereken operasyonları gerçekleştirdik” diye konuştu
 

“Darbeciler milletin meydanları onlara bırakmayacağına hiç ihtilam vermemişler”

FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi son çare olarak silaha sarıldığını anlatan Erdoğan, “FETÖ’nün yargı ve emniyet çetesinin başaramadığını, ordu içindeki elemanları gerçekleştirmek istediler. Açıkçası biz böyle bir ihanete ihtimal vermiyorduk. O gece şu da anlaşıldı ki darbeciler de milletimiz karşılarına dikilip meydanı onlara bırakmayacağına hiç ihtimal vermemişler. Bomba yağdıran savaş uçakları, ateş kusan helikopterler, üzerlerinden geçen tanklar, milletimizi korkutmaya yetmedi. Bu dünya için de önemli bir örnekti. O gece 241 şehit, 2 bin 194 gazi veren milletimiz istiklaline, istikbaline ve  demokrasisine sahip çıkarak tüm dünyaya örnek olacak bir destan yazdı. 15 Temmuz gecesi milletimizle kader birliği içinde yürek yüreğe darbecileri hüsrana uğratırken, en büyük katkıyı emniyet güçlerimiz ile birlikte yargı teşkilatımızdan gördük. Darbecilerin başta şahsıma, başbakanımızı, devletimizin farklı kurumlarını yok etmek ve stratejik yerleri ele geçirmek için başlattığı saldırı, karşısında hep birlikte milletimizi gördü. 17-25 Aralık’ta kendisini bir darbe teşebbüsüne aracı olan yargı, bu kez darbe karşısında en hızlı tepki veren kurum olarak karşımıza çıktı. Bu süreçte yapılan düzenlemeler sayesinde yargı FETÖ terör örgütünün güdümünden çıkıp milletin yargısı haline dönüşmüştür” ifadelerini kullandı.
 
“Biz de en az sizin kadar hukuktan anlıyoruz”
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin FETÖ ile mücadelede attığı her adımın hukuka ve anayasaya uygun olduğunu vurgulayarak şunları söyledi;
 
“Batılı bazı dost görünenler, ‘bunlar hukuka uygu mu’ diyorlar. Siz ne kadar hukuktan anlıyorsanız, biz de en az sizin kadar hukuktan anlıyoruz. Biz de hukuka uygun adımlarımızı atıyoruz. Bize hukuk dersi verenlerin önce Doğu Almanya ile Batı Almanya’nın birleştiği döneme baksınlar. O dönemde bütün devlet kurumlarından ne kadar elemanın görevden alındığını görürlerse işin inceliğini de anlarlar. Olağanüstü hal ilanı. Fransa’ya baksınlar. Fransa basit bir terör eylemi karşısında nasıl bir tavır aldı. Biz basit bir terör eylemi ile karşı karşıya değiliz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yıkılması hareketi ile karşı karşıyayız. Bunun karşısında basit tedbirler çözülebilir mi. Atılması gereken önemli bir adımdır. Bu ülkemizin refahı, özgürlük mücadelesinin ta kendisidir. Biz bu adımı atarız. Olağanüstü hal ilanı başta olmak üzere dünyadaki örneklere aykırı bir uygulamamız söz konusu değildir. Türkiye olarak hayatımızı kanser hücresi gibi saran bu terör örgütünün kökünü kurutmakta kararlıyız”
 
Yargının bağımsızlığının önemine dikkat çeken Erdoğan, “FETÖ’ye karşı mücadele tam da bu amaca yöneliktir. Emirleri bir örgütten alan, vicdanını bu örgütün ele başının talimatlarına göre şekillendiren kişinin adaleti tesis etmesi mümkün değildir. Türkiye bu örgüt mensuplarının yol açtığı yargı faciaları nedeniyle sıkıntılı dönemler geçirdi. Adalete güven duygusu erozyona uğradı. Adalet anlayışını düzeltmek için önce buna sebep olanların hak ettikleri şeklide cezalandırılması şarttır. Kamuda, iş dünyasında devam eden operasyonları bir daha darbe teşebbüsüne cesaret edilemeyecek sertlikte sürdürmek zorundayız. Kara para aklama mı arıyorsunuz bu örgüte bakın. Kara para aklamanın en geniş anlamdaki dünyadaki örneği bunlar. Yurt dışına bu paraları kaçırmayı mı arıyorsunuz, bunlara bakın. 170 ülkede eğitim çalışmaları yaptıklarını söyleyenlere baktığınızda sadece onunla kalmıyorlar. Bu kara para aklamanın oralara kadar dağıldığı bir örgüt. Hiç kimse bu aziz milletin terör örgütleri karşısında acziyet göstermesini beklemesin” dedi.
 
“Hakim ve savcılarımızdan silahların karşısına dikilen insanlarımız kadar cesur olmasını bekliyoruz”
 
Konuşmasında hakim ve savcılara da seslenen Erdoğan, “Teröristlerden, darbecilerden, işgalcilerden Türk milleti adına hesap sormakla mükellef olan hakimlerimizin, savcılarımızın en az 15 Temmuz gecesi silahları karşısına dikilen insanlarımız kadar cesur olmasını bekliyoruz. Şayet adalet teşkilatımız ve mensupları bu konuda milletimize yeterli itimadı sağlayamazlarsa, geleceğimize güvenle bakamayız. Bu konuda hakim ve savcılarımıza, tüm kurumlarımıza güveniyorum”
 
"Terör tehdidi altındaysak Suriye’ye gideriz"
 
Kongrede yaptığı konuşmada Türkiye’nin Suriye’de yaptığı operasyona değinen Erdoğan, "Şurada Suriye ile ilgili olarak yaşadıklarımız var ve bizler sürekli sabrettik. Sürekli bize Suriye tarafından roketler atıldı. Yüzlerce şehidimiz oldu. En sonunda 14 yaşında bir çocuk Arjantinli futbolcu Messi’nin formasını giyerek üzerine bomba bağlayıp bir kına törenine çocuğu gönderip orada patlatmak suretiyle 56 kardeşimiz şehit oldu. Bu insanları ziyaret ettiğimde o çocukların halini gördüğümde çocuk ayağının koptuğunun bile farkında değil. Şimdi bütün bu tabloyu gördüğünde milletin sorumluluğunu almış, dünyaya karşı milletinin temsili üstlenmiş bir insan olarak hala durabilir misiniz? Dedik ki artık durmayacağız, artık ılımlı muhaliflerle birlikte ÖSO ile birlikte biz Suriye’ye gireceğiz. Bizim Suriye’ye olan sınırımız 911 kilometre. Fakat Suriye ile yakından uzaktan alakası olmayanların Suriye’ye girmesi hak, bize gelince ‘sizi katil Esed çağırmadı ki nasıl gidersiniz’ diyorlar. Kusura bakmayın gideriz. Eğer biz terör tehdidi altındaysak gideriz. Bunun hukukta tabirlerini siz daha iyi bilirsiniz. Ve girdik. Önce Cerablus’tan başladık, oradan çıkmış olan halk biz temizleyince geri dönmeye başladı. DEAŞ oradan gitti. Arkadan Rai’ye girdik, orası da boşaldı. Şimdi de bu gece itibariyle Dabık da DEAŞ’ten temizlendi. Türkiye’den oraya insan götürmüyoruz, oraların kendi insanı oralara yerleşiyor, farkımız bu" diye konuştu.
 
"NATO ortağın ile hareket etmeyeceksin, terör örgütü ile hareket edeceksin"
 
ABD’nin Türkiye’ye verdiği sözleri tutmadığını söyleyen Erdoğan, "Biz koalisyon güçlerine şunu söylüyoruz. Siz Münbiç’te bir söz verdiniz. Sayın Başkan ile görüştük. ‘Kesinlikle oraya PYD VE YPG girmeyecek’ dediler. PYD bir terör örgütüdür. Türkiye’deki PKK’nın uzantısı bir terör örgütüdür. Buraya girmeyecekse verdiğiniz sözde durun. Yüzde 95’i buranın Arap. Sözlerinde durmadılar ve buraya PYD ve YPG’yi soktular. Biz de onlar sözünde durmayınca gereğini yaptık ve yapıyoruz. Bu sabah bile kendilerine bu iletildi. Orayı PYD ve YPG’den temizlemezseniz, sizinle ortak hareket edemeyiz. NATO’da stratejik iki ortağız sen bizimle hareket etmeyeceksin, terör örgütü ile hareket edeceksin. Bunun akılla mantıkla izahı var mı. Hukuk çiğneniyor ve bundan dolayı da adaletin olmadığı yerde zulüm olur ve zulüm oluyor" şeklinde konuştu.
 

"15 yıl önce Saddam bunlara ‘gel’ mi dedi"

 
Sabah saatlerinde başlayan Musul operasyonunu da değerlendiren Erdoğan, "Musul’da operasyonlar devam ediyor. ‘Türkiye Musul’a girmesin’ diyorlar. Nasıl girmeyelim. 350 kilometre sınırım var benim. Bu sınırdan tehdit altındayım. 911 kilometre Suriye, 350 kilometre Irak sınırı. Hiç alakası olmayanlar giriyor, neymiş ‘Bağdat olana gel’ demiş. Gel demedikleri zaman Irak’a gelenlere niye hayır demediniz. 15 sene önce Saddam ‘gel’ mi dedi bunlara. Ama girdiler. Orada kan gövdeyi nasıl götürdü, milyonu aşkın insan öldü. Şimdi sizler hukukçular olarak inanıyorum ki hukukun dili ile konuşan insanlarsınız. Böylece konuşan insanlar olmaya devam edersek hak yerini bulur. Bir hukuk var. Onun yazılısı yoktur ama bir de yasalar vardır ki o yasaları da güçlüler istediği gibi yazar, atı oynatırlar" ifadelerini kullandı.
 
"Operasyonda da olacağız, masada da olacağız"
 
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın şu anda Amerika’da olduğunu ve muhatabına Türkiye’nin Musul operasyonu ile ilgili görüşlerini anlattığını ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:
 
"1 saat kadar önce görüştüm kendisiyle. Ne gibi adımlar atıyoruz, ne yapacağız bunları konuştuk. Kendilerine aynısını söyledik. Türkiye’nin olmadığı bir operasyondan doğabilecek neticelerden sorumlu değiliz. Biz operasyonda da olacağız, masada da olacağız. Bunun dışında kalmamız mümkün değil. Orada bizim için bir tarih yatıyor. Musul’da kardeşlerimiz var. Aynı şekilde kuzeye doğru gittikçe zaten orada akrabalar var. Burada kesinlikle duyarsız olmamız mümkün değil. ‘Başika’dan çıkın’ diyorlar. Kimse bizden Başika’dan çıkmamızı beklemesin. Biz Başika’dayız ve oradaki DEAŞ terör örgütüne karşı her türlü operasyonları bugüne kadar yaptık. DEAŞ ile orada en onurlu mücadele veren biziz. Mesele terör örgütü ile mücadele ise başından beri Başika kampında mücadele veren biziz. Musul’daki kardeşlerimizi Başika kampında eğiten biziz. Aynı şekilde peşmergeleri eğiten biziz. Bunlar olmasa şu anda terör örgütü DEAŞ’a karşı mücadele verecek kadro bulamazsınız."
 
"Terör bumerang gibidir, sonun gelir kendini kullananı da vurur"
 
Konuşmasında batılı ülkelerin terörle mücadele konusundaki tavrını eleştiren Erdoğan, "Terörle mücadelede en çok üzerinde durduğumuz hususlardan biri de tüm terör örgütlerine karşı ilkeli bir yaklaşım gösterilmesi. Teröristlere siyasi ve askeri destek veren ülkeleri ikaz ediyoruz. Buradan bir kez daha tekrarlıyorum. Terör örgütleri bumerang gibidir, eninde sonunda gelir kendini kullananı da vurur. Uluslararası alanda terörizme karış kararlı bir işbirliği yapılmadan sorunun çözümü mümkün değildir. Yıllardır Somali’nin terörden çektiği ortada. Somali’de dünya devlerinin büyükelçilik binası yok ama Türkiye’nin var. Biz oraya her şeyimizle gidiyoruz. Bizi birbirimize bağlayan bağlar farklı. İngiltere ve Amerika’nın büyükelçilik binası Havalimanı kampüsünün içerisinde" ifadelerini kullandı.
 
"Hani AB bunları terör örgütü ilan etmişti"
 
Türkiye’nin içinde ve çevresinde FETÖ, PKK ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin faaliyet gösterdiğini vurgulayan Erdoğan, "Canımızın yanmadığı gün neredeyse yok. Türkiye bu örgütleri bertaraf edecek güce sahip değil mi? Kesinlikle bu gücümüz ve kararlılığımız var. Bunları içinde en kanlı eylem geçmişi olan PKK’yı sahip olduğu ortalama terörist sayısı ile mukayese ettiğimizde defalarca yok ettik. Ama eylemlere devam ediyor. Çünkü etkisiz hale getirdiğimiz her terörist yerine Irak ve Suriye’deki kamplardan yenileri ikame ediliyor. Avrupa başkentlerinde çadır açabiliyor, milyonlarca avro rahatça toplayabiliyorlar. İşte Avrupa Konseyi’nin merkezi olan Brüksel’de merkezler var. Bu merkezlerde bunlar teröristbaşının resimleri ile yardımlar toplayabiliyorlar. Hani AB bunları terör örgütü ilan etmişti. Terör örgütü ise nasıl böyle bir imkan verebilirsiniz. Kendilerine dosyalar veriyoruz. Kusura bakmasınlar Almanya şansölyesine G20 zirvesinde 4 bin dosya verdim. Bundan 5-6 ay önce geldiğinde konuştuk ne oldu o dosyalar diye. ‘O 4 bin dosya şimdi 4 bin 500 oldu’ dedi. Eğer hukuk hele hele teröre karşı böyle devam ederse bunun üstesinden gelmek mümkün değil" diye konuştu.
 
"DEAŞ ile mücadele için Suriye’nin yakılıp yıkılması gerekmiyormuş"
 
DEAŞ’ın dünyanın dört bir yanından eleman devşirdiğine dikkat çeken Erdoğan, "Biz bunları yakaladığımız zaman paketliyoruz. Ya hemen cezaevine atıyoruz, ya da ülkelerine iade ediyoruz. Bugüne kadar DEAŞ’e katılmak üzere gelen 3 bin 800 yabancı teröristi sınırdışı ettik. 52 bin 500 kişiye ülkeye giriş yasağı koyduk. Geldikleri kaynak ülkeler, bu şahısların çıkışların engellemek için neredeyse parmakların kıpırdatmadılar. DEAŞ bahane edilerek Suriye ve Irak, 63 ülkenin katıldığı operasyonlarla büyük bir yıkıma maruz kalıyor. Biz Cerablus operasyonunu başlattıktan sonra görüldü ki bu örgütlerle mücadele etmek için Suriye’nin yakılıp yıkılması gerekmiyormuş. Biz DEAŞ’ın bir araçtan ibaret olduğunu, istenirse kısa sürede etkisiz hale getirileceğini iyi biliyoruz. Diğer taraftan eğer bu ülkeler dostça el ele vermezsek, kendi imkanlarımızla basit önlemlerle inanıyorum ki öyle çapı da büyük olmayan bir sınır ötesi operasyonla sonuç alınır. İşte Cerablus ve Rai" şeklinde konuştu.
 
"Biz Irak’ta bir Sünni-Şii çatışmasına ‘evet’ diyemeyiz"
 
Türkiye’nin ısrarla Musul operasyonunun dışında tutulmaya çalışıldığının altını çizen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Ülkemizin ısrarla Musul operasyonunu dışında tutulmaya çalışılması, orada da DEAŞ bahanesiyle kurulmaya çalışılan mezhep çatışması kapanını bozacağımız içindir. Biz bir Sünni-Şii çatışmasına ‘evet’ diyemeyiz. ‘Biz Şii-Sünni çatışmasına müsaade etmeyeceğiz’ diyorlar. Tamam da Irak ordusu kimlerden oluşuyor. Irak ordusu Şiilerden oluşuyor. Musul’a geldikleri zaman Sünnilerle vuruşacaklar. Oraya Haşdi Şabi’yi sokacaklar, karşılarında kim var Haşdi Vatani. Onlar Musul’un yerli insanları. Haşdi Şabi dışarıdan geliyor. Biz yeni mezhep çatışmalarına ‘evet’ diyemeyiz. PKK’ın Suriye kolu olan PYD-YPG terör örgütü DEAŞ bahanesiyle besleniyor. Defalarca ikaz yaptık. PYD’ye verilen silahların bir kısmı da DEAŞ’a gidiyor. Önemli bir kısmı PKK’ya gidiyor. Biz bu silahları yakalıyoruz. Yakladığımız zaman hangi ülkeye ait olduğunu görüyoruz. Bu konuda yaptığımız itirazlar yalan söylenerek dikkate alınmıyor. DHKP-C örgütü Avrupa’da rahatça faaliyet gösteriyor. Eli kanlı katilleri Avrupa’da rahatça yaşıyor. Bu anlayışla terör ile mücadele mümkün mü?"
 
"Amerika Usame Bin Ladin’i hangi hukuk sistemine dayanarak vurdu"
 
Türkiye’nin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’i Amerika’dan talep ettiğini hatırlatan Erdoğan, "Amerika ise kendi hukuk sistemini öne sürerek bu talebin gereğini yerine getirmedi. Üzücü olan bu. Terör örgütlerini koruyan bir hukuk sistemi olabilir mi? Bir teröriste ‘green card’ verilir mi ya. ‘Green card’ ile beyler gibi Amerika’da yaşıyor. Siz kimi kandırıyorsunuz. EL Kaide Amerika’da terör eylemi yaptığında da Amerika’da aynı hukuk yok muydu? Amerika onca operasyonu neye dayanarak yaptı? Pakistan Afganistan’da Usame Bin Ladin’i vurduğunda hangi hukuk sistemine dayanarak vurdu. Eğer siz hukuku böyle çifte standart ile işletirseniz yarın kendi başınız derde girdiğinde kimseye söyleyecek sözünüz kalmaz. Buradan bir kez daha tüm ülkeleri terörizm karşısında ilkeli bir tavır takınmaya davet ediyorum  Terörizme araçsal yaklaşan her ülke kendi eliyle kendi mezarını kazdığını bilmeli" dedi.

 

Haber Turu

Gülen'in doğduğu mahallenin adı değiştirildi

Gülen'in doğduğu mahallenin adı değiştirildi

Terörisbaşı Gülen'in doğduğu mahallenin adı değiştirilerek, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Cerablus'ta yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Burak Karakoç'un ismi verildi.

Şam’daki Rusya Büyükelçiliği’ne saldırı

Şam’daki Rusya Büyükelçiliği’ne saldırı

Suriye’nin başkenti Şam’da bulunan Rusya Büyükelçiliği, havan topu saldırısına uğradı.

Şırnak'ta hain saldırı: Hamile kadını vurdular!

Şırnak'ta hain saldırı: Hamile kadını vurdular!

Şırnak merkeze bağlı İkizce Toptepe köyü geçici köy korucuları kontrol noktasına teröristlerin açtığı ateş sonucunda hamile bir kadın ağır şekilde yaralandı

Musul'dan Türkiye'ye göç olur mu?

Musul'dan Türkiye'ye göç olur mu?

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, 'Musul’dan Türkiye’ye büyük bir göç hareketi beklemiyoruz ancak olası bir harekette 3 aşamalı planımız mevcut' dedi.

İnşaat çalışmasında ortaya çıktı! Şehri heyecanlandıran olay

İnşaat çalışmasında ortaya çıktı! Şehri heyecanlandıran olay

İzmir'de tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda 4 ay önce yerine AVM yapmak için yıkılan binanın temelinde inşaat çalışmaları, ortaya çıkan tarihi kalıntılar nedeniyle durdurdu. Tarihi kalıntılar incelenirken, bulunan eserin şapel olduğu iddia edildi.

Bahçeli’den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Bahçeli’den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şehit oğula asker selamı

Şehit oğula asker selamı

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde PKK’lı teröristlerce tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Adnan Uluışık, memleketi Samsun’da toprağa verildi. Şehidi babası İlhan Uluışık, oğlunu asker selamı ile uğurladı.

Sancaktepe'de dehşet anları! Caddeye bomba attı

Sancaktepe'de dehşet anları! Caddeye bomba attı

İstanbul'da dün akşam saat 19.30'da Sancaktepe Kemal Türkler Caddesi'nde kimliği belirsiz saldırgan, vatandaşların en yoğun olduğu saatte cadde ortasına EYP attı.

Hakkari'de terör operasyonu! 5 kişi tutuklandı

Hakkari'de terör operasyonu! 5 kişi tutuklandı

Hakkari'de 12 Ekim tarihinde yapılan operasyonda gözaltına alınan 30 kişiden 5'i tutuklandı.

Erdoğan'dan şehit ailelerine taziye telgrafı

Erdoğan'dan şehit ailelerine taziye telgrafı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır, Hakkari, Bingöl ve Siirt'te terörle mücadele sırasında şehit olan askerler ile geçici köy korucusunun ailelerine telgraf göndererek taziyelerini bildirdi.

90 yaşında ölen işadamından sekreterine dev miras

90 yaşında ölen işadamından sekreterine dev miras

İtalya’da 90 yaşında ölen bir işadamı, sekreterine 75 milyon Euro miras bıraktı.

BM uyardı! 'İsrail, işgale bir an önce son vermeli, durum daha da kötüye gidiyor'

BM uyardı! "İsrail, işgale bir an önce son vermeli, durum daha da kötüye gidiyor"

BM, İsrail'in Filistin'i işgalinin giderek arttığını ve bu durumun Filistin'in sosyal ve ekonomik gelişimini engellediğini bildirdi.

BM'den İdlib'deki okul saldırısına soruşturma

BM'den İdlib'deki okul saldırısına soruşturma

Birleşmiş Milletler Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu, Suriye’nin İdlib kentinde çok sayıda öğrenci ve öğretmenin hayatını kaybettiği okul saldırısına yönelik soruşturma yürütüldüğünü açıkladı.

ABD polisi acımıyor! Boru hattını protesto eden 141 kişi gözaltına alındı

ABD polisi acımıyor! Boru hattını protesto eden 141 kişi gözaltına alındı

ABD'nin Kuzey Dakota eyaletinde inşa edilmesi planlanan boru hattına tepki amacıyla eylem yapan 141 kişi gözaltına alındı.

Birleşmiş Milletler’den kanlı okul saldırına soruşturma

Birleşmiş Milletler’den kanlı okul saldırına soruşturma

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu, Suriye’nin İdlib kentinde çok sayıda öğrenci ve öğretmenin hayatını kaybettiği okul saldırısına yönelik soruşturma yürütüldüğünü bildirdi.

Erdoğan uyarmıştı! Bir bir gerçekleşmeye başladı

Erdoğan uyarmıştı! Bir bir gerçekleşmeye başladı

Musul'u kurtarma operasyonuna katılan ve uzmanların Ortadoğu'nun yeni DAEŞ'i olarak tanımladığı Haşdi Şabi örgütü mezhep çatışmasını tetiklemeye çalışıyor

Rusya'dan tüm dengeleri değiştirecek karar!

Rusya'dan tüm dengeleri değiştirecek karar!

Dışişleri Bakanı Lavrov, Halep'te El Nusra cephesiyle irtibatını koparmayan tüm muhaliflerin hedef alınacağını duyurdu. Moskova'ya göre ABD Rusya'nın bu hamlesini destekleyecek.

Arap Birliği'nden Mekke'yi hedef alan Şii Husilerin füze saldırısına kınama

Arap Birliği'nden Mekke'yi hedef alan Şii Husilerin füze saldırısına kınama

Arap Birliği, Husilerin Yemen'den Mekke-i Mükerreme yönüne gerçekleştirdiği füze saldırısını şiddetle kınadı.

Barzani: Musul, DEAŞ'tan alındıktan sonra...

Barzani: Musul, DEAŞ'tan alındıktan sonra...

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Musul kentinin terör örgütü DEAŞ'ten temizlenmesinden sonra bağımsızlıkları konusunda Bağdat yönetimi ile görüşeceklerini söyledi.

Sudan elektriği Etiyopya'dan alacak

Sudan elektriği Etiyopya'dan alacak

Sudan, Etiyopya'da inşa edilen Rönesans Barajı'ndan faydalanabilmek için "devasa uzunlukta" bir elektrik iletim hattı kuruyor

3'lü enerji ortaklığında sürpriz ayrılık

3'lü enerji ortaklığında sürpriz ayrılık

Elektrik dağıtım ve perakende sektöründe faaliyet gösteren CLK Enerji yeni hisse dağılım yapılanmasına girdiğini ve bu kapsamda Limak Enerji şirketinin CLK'dan ayrıldığını duyurdu.

Açıklama geldi! Saatler değişiyor

Açıklama geldi! Saatler değişiyor

Borsa İstanbul’un açılış ve kapanış saatlerinde değişikliğe gidiliyor

Emeklilere verilmesi planlanan promosyonla ilgili Bakan  Müezzinoğlu, tarih verdi

Emeklilere verilmesi planlanan promosyonla ilgili Bakan Müezzinoğlu, tarih verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emeklilere verilmesi planlanan promosyonla ilgili yürütülen çalışmalara ilişkin, "Bitireceğiz, biraz sabır. Sizin lehinize daha iyi olsun diye uğraşıyoruz." dedi.

Türkiye, Gazprom'dan ilave gaz talep etti

Türkiye, Gazprom'dan ilave gaz talep etti

Rus enerji şirketi Gazprom, Türkiye’nin günlük doğalgaz ithalat miktarını arttırma talebinde bulunduğunu bildirdi.

Gündelikçinin sigortası SMS ile ödenebilecek

Gündelikçinin sigortası SMS ile ödenebilecek

Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) GSM operatörleriyle imzaladığı protokol sayesinde, ev hizmetlerinde ayda 10 günden az çalışanların sosyal güvenlik bildirim ve ödemeleri SMS yoluyla yapılabilecek.

Doların yükselişiyle ilgili Ekonomi Bakanı Zeybekci'den açıklama

Doların yükselişiyle ilgili Ekonomi Bakanı Zeybekci'den açıklama

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "TL'nin döviz karşısında, daha doğrusu dolar karşısındaki değer kaybıyla ilgili bizim endişe duymamızı gerektirecek bir şey yoktur" dedi.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 3.73

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 3.73

Merkez Bankası’nın 2016 yılı enflasyon tahmini yüzde 7.5. Buna göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 3.73 olacak. Taban maaş bin 389 liraya kadar çıkacak.

Dolar rekorunu tazeledi

Dolar rekorunu tazeledi

Dolar, TL karşısındaki rekorunu tazeledi.

1 gün çalışana da tazminat

1 gün çalışana da tazminat

Çalışma Bakanlığı, kıdem tazminatı sorununun çözümünü gündeminin ilk sıralarına aldı. Yeni sistem ile fon dönemi başlayacak, 1 gün bile çalışanın kıdem tazminatı olacak.

Net kar ve gelirleri arttı

Net kar ve gelirleri arttı

ABD'li teknoloji devlerinden Google ve ana kuruluşu Alphabet'in bu yılın üçüncü çeyreğinde net kar ve gelirleri arttı.

Adana'da Galatasaray'a coşkulu karşılama!

Adana'da Galatasaray'a coşkulu karşılama!

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 9. haftasında yarın deplasmanda Adanaspor ile yapacağı maç için Adana'ya geldi.

Wayne Rooney'e eski kulübünden çağrı!

Wayne Rooney'e eski kulübünden çağrı!

Premier League ekiplerinden Everton'ın menajeri Ronald Koeman, düzenlediği basın toplantısında ilginç ifadeler kullandı.

MHK'den Deniz Ateş Bitnel açıklaması!

MHK'den Deniz Ateş Bitnel açıklaması!

Geçen sezon yönettiği Galatasaray-Trabzonspor maçında büyük tepki toplayan Deniz Ateş Bitnel, kendisi ile ilgili olarak dün yayımlanan haberleri yalanladı. MHK konuyla ilgili açıklama yaptı

Ziraat Bankası'ndan yılın transferi!

Ziraat Bankası'ndan yılın transferi!

Voleybol Efeler Ligi takımlarından Ziraat Bankası, dünyanın en iyi ve kariyerli voleybolcularından ABD'li David Lee'yi transfer etti.

Ersun Yanal takımı bozmayacak

Ersun Yanal takımı bozmayacak

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Galatasaray karşısında kazanan kadroyu, Çaykur Rizespor maçında da bozmayacak.

TBF yönetiminde görev dağılımı yapıldı

TBF yönetiminde görev dağılımı yapıldı

Türkiye Basketbol Federasyonu, Hidayet Türkoğlu başkanlığındaki ilk toplantısını yaptı ve görev dağılımı belli oldu.

Bedava bisiklet için başladığı sporda şampiyon oldu!

Bedava bisiklet için başladığı sporda şampiyon oldu!

Milli bisikletçi Batuhan Özgür, arkadaşlarının yönlendirmesiyle bedava bisiklet kazanmak için başladığı bu sporda, başarılı sonuçlara imza atıyor.

GENÇLERBİRLİĞİ - BEŞİKTAŞ (CANLI)

GENÇLERBİRLİĞİ - BEŞİKTAŞ (CANLI)

İlk kez cuma günü sahaya çıkacak Beşiktaş, Gençlerbirliği'yle deplasmanda oynadığı son beş maçın sadece birini kazandı.

İşte Akyazı stadının açılacağı karşılaşma

İşte Akyazı stadının açılacağı karşılaşma

Trabzonspor yöneticisi ve Akyazı Spor Kompleski Koordinatörü Gökhan Saral, Akyazı Stadı'nı 21 Kasım'daki Antalyaspor maçıyla açmayı planladıklarını açıkladı.

Real Madrid'den Guardiola'ya sürpriz teklif!

Real Madrid'den Guardiola'ya sürpriz teklif!

Barcelona'ya altın yıllarını yaşatan Josep Guardiola'ya, Zinedine Zidane dönemi öncesi Real Madrid'in teklifte bulunduğu ortaya çıktı.

Misafiri 'kapı tokmağı' sesinden tanıyorlar

Misafiri "kapı tokmağı" sesinden tanıyorlar

Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde, evlerin kapılarına takılan tokmaklar sayesinde ev sahipleri, kapıyı çalan misafirlerini görmeden kadın ya da erkek olup olmadığını anlayabiliyor.

Kahveyi sadece içmek için kullanıyorsanız çok yazık

Kahveyi sadece içmek için kullanıyorsanız çok yazık

Kahveyi sadece içiyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz. İşte pirelerden saç açıcıya kadar kahvenin bilmediğiniz faydaları...

Meteoroloji'den 'asit yağmuru' açıklaması

Meteoroloji'den "asit yağmuru" açıklaması

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, Musul'un güneyinde bulunan kükürt üretim tesislerinin ateşe verilmesi sonucu oluşan zehirli gazların yağmurla birlikte yurtta etkili olacağı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Dağcının sincapla 6 yıllık dostluğu

Dağcının sincapla 6 yıllık dostluğu

Bursa'da bir dağcının sincap ailesiyle 6 yıldır devam eden dostluğu görenleri etkiliyor.

Genç kızın karnından 6.5 kilo ur çıktı

Genç kızın karnından 6.5 kilo ur çıktı

Konya'da kilo aldığını düşünerek diyet ve spor yapmaya başlayan 23 yaşındaki Leyla Koç, kilo veremeyince muayene için gittiği hastanede yapılan kontrolde karnında 6,5 kilo ur olduğu ortaya çıktı. Büyük şaşkınlık yaşayan Leyla Koç, ameliyat edilerek sağlığına kavuşturuldu.

Yüz nakilli Uğur Acar’a 'cinayet' davası

Yüz nakilli Uğur Acar’a "cinayet" davası

Türkiye’nin ilk yüz nakillisi Uğur Acar ve 2 arkadaşı hakkında, 2 yıl önce bozulan otomobilini yakmak isterken kendini yaktığı iddia edilen Ramazan Kaya’nın ölümüyle ilgili kasten öldürme suçlamasıyla dava açıldı.

Mobil cihazlar pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri alacak

Mobil cihazlar pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri alacak

Türkiye'de bu yıl kış saatine geçmek için saatleri bir saat geri alınmıyor. Ancak bu pazar (30 Ekim) gününe dikkat etmek gerekiyor. Bunun sebebi de akıllı telefonlar ve bilgisayarlar başta olmak üzere birçok cihazın otomatik saat ayarlara sahip olması. Güncellenmeyen işletim sistemleri ve yazılımlar yüzünden pazar günü saatiniz bir saat

Müşterinin arabasıyla drift yapmaya çalışan tamirci bir anda...

Müşterinin arabasıyla drift yapmaya çalışan tamirci bir anda...

Müşterinin arabasıyla aşırı hız yapan tamirci çırağının drift merakı kazayla sona erdi. Araçla drift yapmaya çalışan tamirci bir anda bariyerlere çarpıyor. O anlar araç kamerası tarafından saniye saniye böyle kaydedildi.

Bacakları olan balık bilim dünyasını şaşırttı!

Bacakları olan balık bilim dünyasını şaşırttı!

Yeni Zelanda'da oltaya takılan bacaklı ve simsiyah fenersi balığı için daha önce görülmemiş bir tür olabileceği söyleniyor.

Nişan günü ihanet intihara sürükledi

Nişan günü ihanet intihara sürükledi

Türk Hava Yolları’nın 6 yıllık kabin memuru 31 yaşındaki Eda Özdemir’in, ABD New York’ta yaşamına son vermesinin altından aşk acısı çıktı. İstanbul-New York seferi için gittiği kentte kaldığı otelin tuvaletinde kendini asarak yaşamına son veren Özdemir’in bir yakını, genç kadının 17 ay önce biten ilişkisinin ardından yaşadığı travmayı a