FETÖ'cü albaydan 4 yıl sonra gelen itiraf: Gezi'nin arkasında bizimkiler vardı

FETÖ soruşturmasında tutuklanan istihbaratçı yarbay etkin pişmanlıktan yararlandı ve Gezi olaylarının arkasında örgütün olduğunu ilk kez itiraf etti.

 • 25
 • 0
 • 0
 • 0
 • 3
 • 0
x

İzmir'deki FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli İstihbarat Kurmay Yarbay Bülent S., etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için itirafçı oldu. Akşam'dan Hilal Yıldırım'ın haberine göre, Gezi provokasyonunda FETÖ'nün parmağı olduğunu anlattı. İzmir'deki  Askeri Casusluk iddianamesinde ifadeleri yer verilen Bülent S. şunları anlattı:

TSK personelini fişledim

“Örgütle ilk temasım 1995 yılında Kara Harp Okulu 3. sınıfta okurken başladım. İlerleyen dönemde 'Ali kod' adını aldım. Örgütün kapalı bir kutu olan TSK içinde görev yapan personel hakkında bilgilere sahip olduklarını, askeri personel hakkında çalışma ve fişleme yaptıklarını anladım. Zamanla abilerden biri yanında bulunan bilgisayardaki excel listesinden isimler gösterdi, bazı isimler hakkında ise bilgi toplamamı talep etti. Ben de bu bilgileri topladım."

Hükümetin devrilmesi gerekiyor

Gezi darbe kalkışmasının FETÖ'nün parmağı olduğunu itiraf eden Bülent S., “2013 Ağustos -2014 Haziran döneminde sorumlu abimin kod ismi Esat‘tı. Hükümet aleyhine propaganda cemaatin haklı olduğunu, bu hükümetin devrilmesi gerektiğini, Gezi olayları süreciyle başlayan kaos ortamının devam edeceğini, meydanlara çıkan sendika ve sivil toplum örgütlerine destek verildiğini, eninde sonunda bu amaca ulaşacaklarını ve istekleri doğrultusunda hakimiyetlerinin yoğun olduğu bir hükümet kurulmasına olanak sağlayacaklarını beyan etmişti" dedi. Böylece ilk kez bir FETÖ sanığı, Gezi'nin arkasında FETÖ'nün olduğunu itiraf etti.

İl abisi bilgileri elebaşı Gülen'e göndermiş

Erzurum'da FETÖ'nün 'mahrem polis yapılanması il abisi' olduğu, topladığı himmet ve personel hakkındaki bilgileri depolatıp örgütün yurtdışındaki sorumlularına gönderdiği ve ByLock kullandığı öne sürülen eski Milli Eğitim maarif müfettişi tutuklu sanık Yasin Şengül'ün yargılanmasına başlandı. Savunmasını yapan Şenğül, hakkındaki iddiaları kabul etmedi. Şengül'ün öğretmenlerden topladığı himmetleri ve personel bilgilerini, örgütün Bilgi Belge Mesulü Müdür Yardımcısına depolattırdığı bildirildi. Şengül'ün depolanan bu bilgileri terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen ve üstlerine aktardığı ifade edildi.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
halk18.05.2017 10:28
gerçekten bu hainlerin bu işi becerememesi yalnızca ALLAHın yardımı ile olur başka bir ihtimal düşünemiyorum tabiki reisin hakkını unutmuyoruz bu fetonun bilmediği ALLAHın yardımı onu hesaba katmadı hain çünkü ALLAHla dinle işi yok alt tabakada bir takım samimi bir takım saf müslümanlar elbette vardı şu anda onların çoğunlukla ayrıldığını düşünüyorum ayrılmayanlar bu saatten sonra bence haindir
 • 0
 • 0
mehmet18.05.2017 08:16
ne güzel işte şerefiyle gebermeyi hak etmiş. işkence görmeden cehenneme gitmeyi hak etmiş. eğer bu şerefsizler affedildiyse devletime acırım. şehitlere hainlik edilmiş olur. İDAM İDAM İDAM. ben bu fetoculara PKK teröristlerinden haçlılardan daha çok nefret ediyorum. kesinlikle idam edilmeliler.
 • 0
 • 0
 
Seçim Yolunda

Seçim Yolunda

Jeotermal enerjiyle bir ilçenin kaderi değişti

Jeotermal enerjiyle bir ilçenin kaderi değişti

Pitonla kırkayak ölümüne savaştı

Pitonla kırkayak ölümüne savaştı

Bir anda milyoner oldu

Bir anda milyoner oldu