Hac kontenjanı umre başvurularını artırdı

Hac kontenjanındaki sıkıntılar nedeniyle vatandaşlar kutsal topraklara olan özlemlerini umre yaparak gideriyor. 2012 yılında 382 bin olan umre başvuruları 2013 yılının ilk günlerinde 204 bine ulaştı.

x

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ekrem Keleş, AA muhabirine umre hizmetleriyle ilgili yaptığı değerlendirmede, umreyle ilgili herhangi bir sınırlandırmanın olmadığını bildirdi.

Vakit sınırı da olmayan umrenin hacdan 1,5-2 ay sonra başladığını ve ramazan ayının sonuna kadar devam ettiğini ifade eden Keleş, 'Bu süre zarfında isteyenler kayıtlarını yaptırıp dileyen Diyanet İşleri Başkanlığı ile dileyen şirketlerle serbest bir şekilde kim neyle gitmek istiyorsa umreye gidebilirler. Nitekim umre talebi de hacca gidemeyen insanların 'hiç olmazsa umreye gideyim' diyerek artmış vaziyette. Türkiye'nin şu anda geçmiş birkaç yıllık umre potansiyeli yaklaşık 400 binlere doğru çıkmaya başladı. Yaklaşık olarak bunun yarısını Diyanet, yarısını da şirketler götürüyor' dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın öğrenciler için de umre organizasyonu yaptığını hatırlatan Keleş, 'Geçen yıl yarıyıl tatilinde 3 bin kişi civarındaydı. Bu yıl zaman da müsait oldu ve arttı başvuru. Yazın da devam edecek. Esas yazın öğrenci gruplarını götüreceğimiz programlar daha sistemli ve düzenli bir şekilde inşallah devam edecek. Yaz tatilinde de epeyce başvuru oldu. Bu yıl da yaz tatilinde çok sayıda başvurunun olmasını bekliyoruz' diye konuştu.

-Umreye gitmek isteyenlere uyarılar-

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel ise AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, umreye gitmek isteyen vatandaşların mağdur olmamaları için uyarılarda bulundu.

Umre organizasyonu yapan 117 A grubu seyahat acentesi ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında sözleşme imzalandığını hatırlatan Yücel, bu acentelere bağlı alt acenteler bulunduğunu ve bunların sorumluluğunun kendilerinde olmadığını ifade etti.

Hac organizasyonunda olduğu gibi umre organizasyonununda da Diyanet gözetim ve denetiminde olduğunu dile getiren Yücel, 'Umreye gidecek olan kardeşlerimizin dikkat etmesi gereken önemli noktalar var. Tabii ki her şeyi inceleyemezler. Bir sözleşmeyi baştan sonuna kadar okumaları veyahutta tek tek, madde madde incelemeleri son derece zor olur. En azından gitmek istediği şirket hakkında bir-iki bilgiye sahip olmasında fayda var' dedi.

-'Hiç değilse sözleşmeyi bir bütün olarak görsünler'-

Organizasyon düzenleyecek şirketlerin kesinlikle Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı protokolü ile ortaya koyduğu şartlara haiz olan A grubu seyahat acenteleri olması gerektiğini vurgulayan Yücel, şunları söyledi:

'Diyanet İşleri Başkanlığı ile yazılı bir sözleşme yapmak mecburiyetindeler. Hiç değilse vatandaşlarımızın çok zarara uğramaması, manevi bunalıma düşmemesi için çünkü çeşitli kötü örnekleri gördüğümüz olaylarla karşılaşıyoruz biz de üzülüyoruz, en azından şirketlerin Diyanet İşleri Başkanlığı ile sözleşme imzalayıp imzalamadığını sorsunlar. 'İmzaladık' dendiyse hiç değilse sözleşmeyi bir bütün olarak görsünler. Orada Diyanet İşleri Başkanlığı imzası olan sözleşmenin en azından içeriğini okumasa dahi görsünler. En azından Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nü arayarak buradaki her hangi bir memurdan dahi bunu öğrenme şansları var. Arasın ve 'şu şirketle umreye gitmek istiyorum sizinle sözleşme yapmış mıdır?' diye sorsun.'

Diyanet'le sözleşme yapan şirketlerin şartnamede yazılı sorumlulukları bulunduğunu ve yerine getirmedikleri takdirde alınan teminatlar doğrultusunda kendilerinin yardımcı olacağını anlatan Keleş, 'Fakat hiçbir sözleşmesi olmayan fason bir şirket, organizasyon sahibi ile yapılan umre yolcusuyla olan bu sözleşme kendi aralarındaki sözleşme neticede havaalanlarında ya da Hacı Bayram'ın etrafında maalesef dökülerek mağdur edilmektedirler. Halkımız yaptığı bu önemli yolculukla ilgili bu kadar iki basit şeye dikkat etse dahi yeterli olacaktır diye düşünüyorum' dedi.

-'Bazı şeyler cazip geliyor'-

Vatandaşların şirketleri tercih etmesinin nedenlerini tam olarak bilemediklerini ifade eden Yücel, şunları söyledi:

'Bazı şeyler cazip geliyordur. Biz onun detaylarını bilmeyiz. İkisi arasındaki konuşulanları bilmeyiz ancak biraz daha ucuz vaat edilmekte veyahutta bazı şeyler, kredi kartıyla, taksitle, döndükten sonra vermek şekliyle bilemiyorum. Çeşitli vaatler zannedersem devreye giriyor. Yol aynı yol, Suudi Arabistan'ın şartları belli. Bir otelin yarısını biz kiraladığımız, yarısını şirketler kiraladığı zaman onlara daha ucuz, bizlere pahalı verilecek değil. Aynı ücrettir. O yüzden vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olması lazım. Bazı sıkıntılar olabilir veya vardığı yerde '500 metre mesafede otelimiz' der çıkar bin 500 metre mesafede. Bu yüzden uyanık da olmak lazım.'

-A'dan Z'ye mahallinde denetim-

Umre organizasyonuyla ilgili denetim mekanizmasının Diyanet tarafından kanun gereği yapıldığını belirten Yücel, hem Türkiye'de hem de Suudi Arabistan'da müfettişlerin denetiminin söz konusu olduğunu bildirdi.

Teftiş ve Rehberlik Kurulu Başkanlığı'nın Umre sezonu boyunca her ay için 4 müfettişi görevlendirerek yaptığı bir denetim olduğunu söyleyen Yücel, 'Bu arkadaşlarımız her dönemde 4 kişi gidiyor. 2'si Mekke'ye 2'si Medine'ye. Bunlardan biri Diyanet'in umrecilerinin kaldığı yerleri denetler, biri de şirketlerimizin kaldığı yerleri ve yemekhanelerini A'dan Z'ye mahallinde denetler. Onun için denetlemede her hangi bir sıkıntı yoktur. Yılda onlarca şirkete ceza verilmekte. Hac ve umreden men edilen şirketler olmakta. Yani bunlar yaptırım güçleri de açıkçası ortada. Hatta evlerden standartlara uymayan bir yer kiralanmışsa ona umreci yerleştirilmeme imkanı var' diye konuştu.

Vatandaşların gittiği organizasyonu iyi araştırması ve gidenlerin de taahhütlerin yerine getirilip getirilmediği konusunda takip yapmaları gerektiğini vurgulayan Yücel, 'Sözleşmesi olan hiçbir umre şirketimiz bile bile bir yanlışlık yapmaya yeltenemezler diye düşünüyorum. Bu yolculuk mukaddes bir yolculuktur, kutsal iklime yönelen bir yolculuktur. Bunun ibadet ruhuyla yapılması gerekir. Bunu yapmayanlara da meydan vermemek gerekir diye düşünüyoruz' ifadelerini kullandı.

-Tercih edilen turlar-

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın umre organizasyonunda, ramazan ayına kadar 15 tur düzenleniyor. Ramazan ayı içerisinde de farklı turların düzenlendiği organizasyonda en çok tercih edilenlerin ise ilk 2 ay boyunca gerçekleştirilen turlar olduğu dikkati çekiyor.

Umre organizasyonuna katılanların sayıları 2008'de 192 bin 708, 2009'da 180 bin 788, 2010'da 287 bin 104, 2011'de 411 bin 498 ve 2012'de 382 bin 857 kişi olarak gerçekleşti. 2013 yılının 18 Şubat'a kadar olan kısmında ise umre başvurularının sayısı 240 bine ulaştığı bildirildi.

-Bayanlar bir adım önde-

Hacca gidemeyen vatandaşların tercih ettiği umrede bayanların sayısı erkeklerin sayısının geçmiş durumda. 2012 yılında umreye giden 382 bin 857 kişinin 220 bin 190'ını bayanlar oluşturdu.

-Öğrenci umresine yoğun ilgi-

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yarı yıl tatillerinde de başlattığı öğrenciler için umre organizasyonlarına da büyük ilgi var. Öğrenci, öğretmen ve velileri için düzenlenen ve 5 günü Mekke'de 5 günü de Medine'de olmak üzere 10 günlük olan organizasyona 2012 yılı yarıyıl tatilinde bin 58'i öğrenci toplam 2 bin 666 başvuru yapılırken, 2013 yılı yarıyıl tatilinde 2 bin 400'ü öğrenci 6 bin 600'ü de veli ve öğretmen olmak üzere toplam 9 bin başvuru yapıldı.

 

Haber Turu

Antalya'daki patlamayla ilgili yayın yasağı

Antalya'daki patlamayla ilgili yayın yasağı

Antalya 1. Sulh Ceza Hakimliği, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) otoparkında meydana gelen patlamayla ilgili yayın yasağı kararı aldı.

FETÖ'nün 2. darbe kalkışmasına karşı kritik sistem devreye sokuldu

FETÖ'nün 2. darbe kalkışmasına karşı kritik sistem devreye sokuldu

Esenler Belediyesi 15 Temmuz sonrası ikinci bir kalkışma ihtimaline karşı kritik bir sistemi devreye soktu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sincanlılara 15 Temmuz teşekkürü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sincanlılara 15 Temmuz teşekkürü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimine karşı duruşları nedeniyle Sincanlılara teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesinde dik duruşundan dolayı Sincanlıları tek tek tebrik ederek sevgilerini ilettiğini söyledi.

Türkiye'den 7 bin 741 Suriyeli Cerablus'a döndü

Türkiye'den 7 bin 741 Suriyeli Cerablus'a döndü

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, terör örgütlerinin bertaraf edildiği Halep kentine bağlı Cerablus ilçesine Türkiye'den dönenlerin sayısı 7 bin 741 oldu.

Gaziantep'te 3 polisin şehit olduğu operasyonla DEAŞ'ın iç savaş planı bozuldu

Gaziantep'te 3 polisin şehit olduğu operasyonla DEAŞ'ın iç savaş planı bozuldu

Gaziantep'te 2 canlı bombanın kendini patlatması sonucu 3 polisin şehit olduğu operasyonla DAEŞ'in Türkiye'de planladığı katliam gibi eylemleri deşifre edilirken, iç savaş çıkarma planları da bozuldu.

AK Parti'den Başkanlık hamlesi

AK Parti'den Başkanlık hamlesi

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, yeni anayasa, başkanlığa evet kampanyasını başlatacaklarını belirterek, “Yeni anayasa, başkanlığa evet diyerek imza kampanyasını İstanbul’da başlatacağız. Pazar günü başlayacak. Herkes orada imza atacak ve herkesin yeni Türkiye’de imzası olsun istiyoruz” dedi.

Askerden hava değişimi iznine gelen genç öldürüldü

Askerden hava değişimi iznine gelen genç öldürüldü

Samsun'da askerden hava değişimi iznine gelen genç tüfekle açılan ateş sonucu hayatını kaybederken, olayda 2 kişi de yaralandı.

Konya'da kaza: 2 ölü

Konya'da kaza: 2 ölü

Konya'da minibüsün çarptığı 17 yaşındaki Gülsüm Ertürk ile 18 yaşındaki Mehmet Can Olcay, öldü.

Türkiye,  zırhlı araçlar, füze ve İHA üretimi konularında o ülkeyle masaya oturdu

Türkiye, zırhlı araçlar, füze ve İHA üretimi konularında o ülkeyle masaya oturdu

Türkiye ile Ukrayna savunma alanında işbirliğine yönelik girişimlerini sürdürüyor. Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, Kiev´de dün Ukraynalı yetkililerle görüşmelerde bulundu.

Rus uzmanlar Türk hava sahasını denetleyecek

Rus uzmanlar Türk hava sahasını denetleyecek

Ulusal Nükleer Risk Azaltma Merkezi Başkan Vekili Sergey Zabello, Rus uzman grubunun Türkiye hava sahasında Rus An-30B uçağı ile gözlem uçuşu yapacağını bildirdi.

Malezya'da hastanede yangın: 6 ölü

Malezya'da hastanede yangın: 6 ölü

Malezya'da bir hastanede çıkan yangında 6 kişi hayatını kaybetti.

 Musul operasyonunda cepheden canlı yayın yasaklandı

Musul operasyonunda cepheden canlı yayın yasaklandı

MUSUL'un DEAŞ'tan alınması için Irak Ordusu ve Irak Bölgesel Kürt yönetimine bağlı Peşmergeler'in 17 Ekim'de başlattığı operasyon devam ederken; Peşmerge Bakanlığı'nın isteği üzerine güvenlik gerekçesiyle cepheden Kürt televizyon kanallarının canlı yayınlar yapması yasaklandı. Peşmerge Bakanlığı, Türk ve uluslararası kuruluşların cephel

Irak güçleri Ratba'da kontrolü yeniden sağladı

Irak güçleri Ratba'da kontrolü yeniden sağladı

Irak ordusunun, Enbar vilayetine bağlı Ratba ilçesinde terör örgütü DEAŞ'a karşı kontrolü tekrar sağladığı bildirildi.

Çekicinin üstündeki aracına binip kaçırmaya çalıştı

Çekicinin üstündeki aracına binip kaçırmaya çalıştı

FETÖ firarisi Osman Özsoy Toronto’da görüldü

FETÖ firarisi Osman Özsoy Toronto’da görüldü

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan firari Osman Özsoy, Kanada’nın Toronto kentinde görüldü.

Kerry, Lavrov'a Halep'teki operasyonları şikayet etti

Kerry, Lavrov'a Halep'teki operasyonları şikayet etti

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile yaptığı görüşme sırasında Suriye ordusunun Halep'teki hava ve kara operasyonları konusunda duyduğu endişeyi dile getirdi.

Avustralya’da lunaparkta kaza: 4 ölü

Avustralya’da lunaparkta kaza: 4 ölü

Avustralya’nın doğusundaki Gold Coast kentinde bir lunaparkta meydana gelen kazada 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Ukrayna'dan Suriye'ye Kırım notası

Ukrayna'dan Suriye'ye Kırım notası

Ukrayna, Suriye'nin geçici maslahatgüzarını Dışişleri Bakanlığı´na çağırdı. Kiev´in, Suriye´nin Kırım´ı Rusya´nın parçası olarak tanımasından dolayı nota verdiği açıklandı.

Pakistan'da terör saldırısı: 59 ölü, 117 yaralı

Pakistan'da terör saldırısı: 59 ölü, 117 yaralı

Pakistan'ın güneybatısındaki Belucistan eyaletinde, silahlı saldırganların bir polis eğitim merkezine sızması sonucu yaşanan olayda 59 kişinin hayatını kaybettiği, 117 kişinin yaralandığı bildirildi.

Siyahi öğrencinin boynuna kement bağlayıp sürüklediler

Siyahi öğrencinin boynuna kement bağlayıp sürüklediler

ABD'nin Mississippi eyaletinde bir lisede, beyaz öğrencilerden oluşan grubun siyahi bir öğrenciyi boynuna kement takarak yerde sürüklediği iddia edildi.

Sektörlere güven azaldı

Sektörlere güven azaldı

Hizmet sektörü güven endeksi, ekim ayında yüzde 1,8, inşaat sektörü güven endeksi yüzde 0,8, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 1,8 düştü.

10 yılda 300 projeye 20 milyar dolar finansman

10 yılda 300 projeye 20 milyar dolar finansman

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, "Son 10 yılda 300’ü aşkın proje için yaklaşık 20 milyar dolar tutarında uzun vadeli finansman sağladık." dedi.

Dolar/euro güne böyle başladı

Dolar/euro güne böyle başladı

İstanbul serbest piyasada dolar 3,0780, avro 3,3500 liradan güne başladı.

Fed yetkililerinden faiz açıklaması

Fed yetkililerinden faiz açıklaması

ABD Merkez Bankası (Fed) Chicago Şubesi Başkanı Charles Evans, bankanın faiz artırımları için enflasyondaki ilerlemeyi baz alması gerektiğini söyledi.

Merkez Bankası'na saldıran Anonymous'a şok sürpriz

Merkez Bankası'na saldıran Anonymous'a şok sürpriz

Türk Hacker grubu Aslan Neferler Tim, dün geceden beri Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın resmi internet sitesine saldıran hacker grubu Anonymous’un resmi web sitesini çökertti

Para sihirbazından ‘altın' tahmin

Para sihirbazından ‘altın' tahmin

Para sihirbazı olarak tanımlanan Templeton Group İcra Başkanı Mark Mobius altın fiyatının gelecek yılın sonuna dek yüzde 15 kadar yükselebileceğini söyledi.

Fırsatı kaçırmak istemeyen devler Maliye’nin kapısında

Fırsatı kaçırmak istemeyen devler Maliye’nin kapısında

19 Ağustos’ta çıkan borç yapılandırmasına ilişkin düzenlemeye ilgi büyük. Bugüne kadar 4 milyonu aşkın mükellefin başvurduğu uygulama için Koç Holding, Yünsa ve Aksigorta gibi önde gelen dev şirketler de Maliye’nin kapısını çaldı.

TOKİ 23 ilde  105 arsa satışa çıkarıldı

TOKİ 23 ilde 105 arsa satışa çıkarıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 23 ilde toplam 105 adet arsayı yaklaşık 715 milyon TL muhammen bedelle açık arttırma yöntemi ile satışa sundu.

Müezzinoğlu: 1.300 TL’nin altında maaş olmayacak!

Müezzinoğlu: 1.300 TL’nin altında maaş olmayacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, asgari ücretlilerle ilgili verilen sözlerin tutulduğunu belirterek, “Ekim ayında girdikleri vergi dilimleri dolayısıyla ellerine net geçen maaşı bin 300 liranın altına inenler dahil hiç kimse bin 300 liranın altında maaş almayacak” dedi.

Güven arttı, faiz düştü konut satışları patladı

Güven arttı, faiz düştü konut satışları patladı

15 Temmuz sonrası artan güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla düşen faizler ve kampanyalar birleşti, konut satışları eylülde yüzde 17.8 arttı. Kredili satışlardaki yüzde 46.7’lik artış, bu yıl yeni rekorun habercisi oldu.

'Maça da bekleriz Serdar Bey'

'Maça da bekleriz Serdar Bey'

Galatasaraylı taraftarlar, sezon başında 4.5 milyon euroya transfer edilen ancak hala Sarı-kırmızılı formayı giyemeyen Serdar Aziz'i doğum gününde topa tuttu.

Eski Fenerbahçeli Bilica tutuklandı

Eski Fenerbahçeli Bilica tutuklandı

Uzun yıllar Türkiye'de Fenerbahçe, Sivasspor ve Elazığspor forması giyen Fabio Bilica, Brezilya'da tutuklandı.

Galatasaray'a şok sözleri kameraya yakalandı!

Galatasaray'a şok sözleri kameraya yakalandı!

Trabzonspor'un Galatasaray'ı deplasmanda yendiği Süper Lig maçının ardından Trabzonsporlu Uğur Demirok'un Galatasaray hakkında söylediği sözler kameralara yakalandı.

Fenerbahçe'den Fabregas operasyonu!

Fenerbahçe'den Fabregas operasyonu!

İngiliz basını, 10 numara arayışındaki Fenerbahçe'nin Chelsea'den ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Cesc Fabregas'ı gündemine aldığını duyurdu.

Rıdvan Dilmen'den flaş Ali Koç tepkisi!

Rıdvan Dilmen'den flaş Ali Koç tepkisi!

Rıdvan Dilmen'den flaş Ali Koç sözleri! Fenerbahçe'de Ali Koç'un başkan adaylığını açıklamasının ardından Rıdvan Dilmen'den açıklama geldi.

Caner Erkin'i 39 günde 10 maç yaktı!

Caner Erkin'i 39 günde 10 maç yaktı!

Inter'de sezon başı kampı geçirmeyen Fişek, 39 günde 10 maç oynadı. "Dinleme fırsatı buldum" derken, Milli Takım'a alındı. 900 dakika sahada kalınca aşil tendonu dayanmadı.

Beşiktaş'la anılan yıldız Galatasaray yolunda!

Beşiktaş'la anılan yıldız Galatasaray yolunda!

Savunma bölgesindeki problemleri elindeki isimlerle çözemeyen Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, yönetimi stoper transferine ikna etti.

Bomba iddia... 'Sneijder büyük bir bedelle devre arası transfer oluyor'

Bomba iddia... 'Sneijder büyük bir bedelle devre arası transfer oluyor'

Gazeteci Gökhan Dinç 24 Spor Gecesi programında yaptığı açıklamada Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Sneijder’in devre arasında Katar'a gideceğini söyledi.

Trabzonspor'dan sakatlık açıklaması

Trabzonspor'dan sakatlık açıklaması

Trabzonspor Kulüp doktoru Op. Uzm. Dr. Ufuk Şentürk, sakat oyuncuların son durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Konyasporlu futbolculardan penaltı isyanı!

Konyasporlu futbolculardan penaltı isyanı!

Atiker Konyasporlu Halil İbrahim Sönmez ve Ömer Ali Şahiner, Fenerbahçeli Skrtel'in eline çarpan topun penaltı olduğunu ifade etti.

Ermeni sanatçıdan 15 Temmuz Marşı

Ermeni sanatçıdan 15 Temmuz Marşı

Ermeni asıllı Türk vatandaşı Jerry Hirimyan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk halkının verdiği demokrasi mücadelesini anlatan “Türkiye” adlı marşı yazdı.

Yalan, söyledikçe kolaylaşıyor

Yalan, söyledikçe kolaylaşıyor

Küçük yalanların beyni duyarsız hale getirerek kişiyi gelecekte daha büyük yalanlar söylemeye teşvik edebileceği bildirildi.

 Giresun’da doğdu, Arjantin’de yıldız oldu

Giresun’da doğdu, Arjantin’de yıldız oldu

Tiyatro oyuncusu Ergün Demir, Giresun’dan Arjantin’e uzanan hayat hikayesini anlattı.

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kavşaktan çıkarken bir başka otomobile çarpmamak için manevra yaptığında ağaca çarpan otomobilden yola savrularak yaralanan eşi Rahile Duman'ın başından ayrılmayan Kamil Duman "Korkma yanındayım, hiçbir şeyin yok" diyerek destek olmaya çalıştı.

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu Anadolu Bölgesinde hava sıcaklığı 3 ila 6 derece arasında azalırken Salı günü kar yağışı bekleniyor.

Günde 90 bardak çay içiyor

Günde 90 bardak çay içiyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, elektrikçi Sadi Akpınar, çay tutkusu ile ilgi odağı oldu. İşyerinin önündeki semaverde sürekli çay demleyen Akpınar, çay tutkusunun babadan geldiğini söyledi. Akpınar, çayın bu güne kadar hiçbir zararını görmediğini anlattı.

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki bir camide cep telefonunu şarj eden vatandaş, imam ve cemaatten "helallik" istediği bir kağıt ile 1 lirayı camiye bıraktı.

'Kedi bölüğü' sabah içtimasında

''Kedi bölüğü'' sabah içtimasında

Çanakkale’de seyyar satıcılık yapan 72 yaşındaki İsmet Topuz, 35 yıldır kordon boyunda kedileri besliyor. 3 bölüğe ayrılan kediler, Topuz’un komutuyla saklandıkları yerden çıkarak sıraya geçip yemek bekliyor.

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Antalya'da yeni kurulan Laz Kültür Derneği ilk birlik ve beraberlik buluşmasını Döşemealtı Mesire alanında düzenlediği piknikle yaptı.

'Reis'te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı o fenomen seslendirdi

'Reis'te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı o fenomen seslendirdi

Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birebir sesini taklit edip herkesi şaşırtarak fenomen olan Gökhan Aslan, Erdoğan’ın hayatının anlatıldığı ‘Reis‘ filminde seslendirme yaptı. Erdoğan’a büyük bir hayranlık duyduğunu belirten ve ona taklidi ile seslenen Aslan, “Cumhurbaşkanım elinizi öpüp bir helallik almak en büyük hay