Hakkari Valisi Toprak: PKK'nın mali kaynağına büyük darbe vuruldu

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Yüksekova ilçesi'nde 25 ve 26 Kasım'da jandarma ve polis ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda ele geçirilen 7 milyon paket kaçak sigaranın maddi değerinin yaklaşık 30 milyon lira olduğunu, bunun da PKK'nın finans kaynağı olduğunu söyledi.

 • DHA
 • 4
 • 1
 • 1
 • 0
 • 3
 • 1
x

Hakkari Valisi Toprak, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Gökgöz ve Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ile birlikte açıklamalarda bulundu. Hakkari Valisi Toprak, Jandarma ekiplerinin Yüksekova ilçesine bağlı Bağdaş köyü Ericek mezrası Keçili mahallesinde 12 ayrı adrese operasyon yaptığını, bu operasyonlarda 5,5 milyon paket kaçak sigara, polis ekiplerinin ise Yüksekova ilçesine bağlı Kolbaşı köyü Ormanarası mezrasında bir adrese operasyon düzenleyip burada 1,5 milyon kaçak sigara ele geçirdiklerini söyledi. Vali Toprak, bugüne kadar Türkiye genelinde 2 gün üst üste 7 milyon kaçak sigaranın yakalanmadığını, bunun büyük bir başarı olduğunu ve ekiplere teşekkür ettiğini belirterek şöyle konuştu:
 
MADDİ DEĞERİ 30 MİLYON
 
"Bildiğiniz gibi güvenlik güçlerimiz terör örgütüne karşı amansız bir mücadele yürütüyorlar. İşin silahlı mücadelesinin yanında tabi ekonomik boyutuyla da ilgili çalışmalarımız devame ediyor. Bu kapsamda aldığımız istihbaratlar üzerine Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü birimlerimiz tarafından çok büyük çaplı operasyonlar gerçekleştirildi. 25 Kasım'da 5,5 milyon paket, 26 Kasım'da ise 1,5 milyon paket kaçak sigara ele geçirildi. Bunların da toplam değeri yaklaşık 30 milyon lira civarında. Ben buradan Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizi tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız aynı duyarlılık, aynı hızla devame ediyor. Operasyonlarımız devam edecek. Bugün de güzel sonuçlar elde ettik. Onları da sizlerle paylaşacağız.Elimizdeki bilgilere göre şunu söyleyebiliriz. Çok önemli ve çok büyük bir rakam. Benim bildiğim kadarıyla bir seferde yakalanan en büyük rakam diyebiliriz. 7 milyon kaçak sigara az değil. Halen de devam ediyor. Şu anda da yine bir kamyon civarında yakalandı. Bu tabi terör örgüte büyük bir darbedir. Devletimizin kıvanç duyacağı bir şeydir."
 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Seçim Yolunda 'Maltepe'

Seçim Yolunda 'Maltepe'

Taşın içinden çıkan şoke etti

Taşın içinden çıkan şoke etti

İstanbul'u daha önce böyle gördünüz mü?

İstanbul'u daha önce böyle gördünüz mü?

İşte bilinmeyen tuhaf bilgiler

İşte bilinmeyen tuhaf bilgiler