İsmail Kahraman kimdir

İsmail Kahraman kimdir, Ak Parti Meclis Başkan adayı kim oldu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Adayı, günümüzde de TBMM Başkanı olan İsmail Kahraman olarak açıklandı.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

AKP'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Adayı tekrar İsmail Kahraman oldu. İkinci kez aday gösterilen AK Parti'i İsmail Kahraman ilk olarak 22 Kasım 2015 tarihinde Meclis Başkanı seçilmişti. Vatandaşların merak ettiği 2 soru akıllara takıldı. AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı İsmail Kahraman kimdir, kaç yaşında? 21 Aralık 1994 tarihinde kurulan Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı'nın kurucu üyesi olan İsmail Kahraman, bir süre boyunca İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliğinde bulundu. 

 

İSMAİL KAHRAMAN KİMDİR?

 

 

İkinci kez aday gösterilen AK Parti'i İsmail Kahraman ilk olarak 22 Kasım 2015 tarihinde Meclis Başkanı seçilmişti.

İsmail Kahraman, 7 Aralık 1940 tarihinde Rize’de dünyaya gelen Türk hukukçu, 27. dönem Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı ve siyasetçidir. Eğitim hayatını Karabük’teki ilk ve ortaokulda, sonrasında Haydarpaşa Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Üniversite mezuniyetinin ardından İstanbul Hukuk Fakültesi Talebe Cemiyeti’nde başkanlık ve yüksek öğrenim öğrencilerini temsil eden Milli Türk Talebe Birliği’nin Genel Başkanlığını yaptı. Siyasi yaşamına ilk kez 24 Aralık 1995’te yapılan Türkiye genel seçimlerinde Refah Partisi’nden meclise girmeyi başardı. Sonrasında 28 Haziran 1996’da dönemin Refah Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından Kültür Bakanı görevine atandı. Ancak 28 Şubat post-modern darbesine denk gelen hükümetin 18 Haziran 1997’de istifa etmesiyle bakanlık görevi de sona ermiş oldu. 18 Nisan 1999’daki genel seçimlerden önce Refah Partisi’nin kapatılmasıyla seçime Fazilet Partisi’nden aday oldu ve 21. Dönem milletvekili olarak yeniden mecliste yerini aldı.

3 Kasım 2002 seçimlerinde adaylıkta bulunmadı ve bir süre boyunca siyasete ara verdi. 1 Kasım 2015’teki genel seçimlerde AK Parti’den İstanbul Milletvekili olarak seçildi ve bir kez daha mecliste yer aldı.22 Kasım 2015’te yapılan Türkiye Büyük Millet Meclisi ( TBMM) Başkanlığı seçiminde 316 oy alarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27. Başkanı olarak görev yaptı.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
İşte Cemal Kaşıkçı´nın son görüntüleri

İşte Cemal Kaşıkçı´nın son görüntüleri

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Dakika dakika Cemal Kaşıkçı cinayeti

Dakika dakika Cemal Kaşıkçı cinayeti

Tarihe tanıklık eden fotoğraflar

Tarihe tanıklık eden fotoğraflar

En Çok Okunanlar