Türkiye’nin 81 ilinde oy sayımına geçildi. Türkiye geneli ilk sonuçlar gelmeye başladı ve Ankara seçim sonuçları da yasak kalkar kalkmaz sayfamızdan öğrenilebilecek.
Türkiye’de 24 Haziran seçim heyecanı yaşanıyor. Yurt içinde 56 milyon 342.263, yurt dışında 3 milyon 49.065 olmak üzere, toplam 59 milyon 391.328 seçmen bulunuyor. YSK Başkanı Sadi Güven, tahmini sandık sayısının 180.896 olduğunu söyledi. Güven, bu seçimde ilk defa seçmen olan 1 milyon 650.171 kişinin oy kullanacağını bildirdi.
İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
İSTANBUL BİRİNCİ BÖLGE
BERAT ALBAYRAK
NURETTİN CANİKLİ
MUSTAFA ATAŞ
EROL KAYA
VEDAT DEMİRÖZ
RAVZA KAVAKCI KAN
OSMAN BOYRAZ
İSMET UÇMA
MİHRİMAH BELMA SATIR
AHMET BERAT ÇONKAR
HULUSİ ŞENTÜRK
MÜŞERREF PERVİN TUBA DURGUT
EYÜP ÖZSOY
SERKAN BAYRAM
FATİH SÜLEYMAN DENİZOLGUN
ŞEYMA DÖĞÜCÜ
AZMİ EKİNCİ
HURŞİT YILDIRIM
ALİ SEVİNÇ
TUĞBA ERCAN
SABRİ BALAMAN
ESMA ERSİN
MUSTAFA MİCAN
AHMET ÖZDİNÇ
İBRAHİM İLCİ
SEMANUR KOÇAL
RAMAZAN ÖZKÜRKÇÜ
FİDAN ERDOĞAN AVŞAR
FEYZULLAH TUNA
FUAT KİNSİZ
AHMET AYHAN KAYAOĞLU
SİNEM DEMİR
MUHAMMET ALİ KUMRU
LEVENT COŞKUN ERKEKOĞLU
OKTAY TAN
İSTANBUL İKİNCİ BÖLGE
SÜLEYMAN SOYLU
FATMA BETÜL SAYAN KAYA
VOLKAN BOZKIR
ABDULLAH GÜLER
HASAN TURAN
SERAP YAŞAR
AZİZ BABUŞCU
ŞİRİN ÜNAL
CANAN KALSIN
AHMET HAMDİ ÇAMLI
MARKAR ESEYAN
MUSTAFA DEMİR
İFFET POLAT
İBRAHİM YASİN KIRICI
SALİH ÇAKIR
AYŞE BÖHÜRLER
SUNA TARHAN
AHMET HAMDİ GÖRK
HACI MEHMET BAYKURT
MUSTAFA ARABUL
BEYZA SINDIRAÇ
SERKAN HASER
AHMET YILDIZ
EMİNE ÇAKIR
HAMZA KULAKSIZ
SEVDE SENA DAĞLI
ENES KAŞKAŞ
HALİL POYRAZ
İSTANBUL ÜÇÜNCÜ BÖLGE
NUMAN KURTULMUŞ
MEHMET MUŞ
AKİF ÇAĞATAY KILIÇ
MEHMET DOĞAN KUBAT
TÜLAY KAYNARCA
HALİS DALKILIÇ
EMİNE SARE AYDIN YILMAZ
NEVZAT ŞATIROĞLU
ZAFER SIRAKAYA
RÜMEYSA KADAK
AHMET MÜCAHİT ARINÇ
MUSTAFA YENEROĞLU
ERKAN KANDEMİR
ŞAMİL AYRIM
ALEV DEDEGİL
YILDIZ SEFERİNOĞLU
ZÜLFİYE FÜSUN KÜMET
MÜRTEZA ZENGİN
AYHAN OĞAN
HAŞİM TAŞKIRAN
RUKEN KİLERCİ
RASİM ERDOĞMUŞ
HATİCE BOZDAĞ
MEHMET UMUR
OYA EREN
BÜLENT DURGUN
ZEHRA ERCAN
ALİ ÇEZİK
HASENE ÇAPAR
SEDAT SAYIMOĞLU
CAHİT KESKİN
SİNAN KARŞIYAKA
HAYRİYE KUZU
MEHMET EMİN AŞIKKUTLU
MÜNİR EREN
1. BÖLGE ADAYLARI
1 İBRAHİM ÖZDEN KABOĞLU
2 MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ
3 GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ
4 ONURSAL ADIGÜZEL
5 FETHİ AÇIKEL
6 GÜRSEL TEKİN
7 İLHAN KESİCİ
8 OĞUZ KAAN SALICI
9 MAHMUT TANAL
10 SALİHA SERA KADIGİL
11 HÜSEYİN EMRE BAĞCE
12 MUSTAFA OKTAY AKSU
13 HASAN UZUNYAYLA
14 MUSTAFA ÖZTAŞKIN
15 TAHSİN USTA
16 HÜSEYİN SAĞ
17 BERİL ÖNER
18 YÜKSEL TAŞKIN
19 HASAN BASRİ ÖZBEK
20 DENİZ DOĞAN GÜNAY
21 ERTAN AKSOY
22 NURAY ÇEPNİ
23 DUYGU ÇELİK
24 ARZU ÖZALP
25 PINAR UZUN
26 TUBA TORUN
27 ALİ RIZA YILDIRIM
28 YÜCEL OTO
29 MURAT CİRAV
30 MELİS TİMUR
31 EMRE AKKUŞ
32 ÇETİN DÜZCE
33 AYLİN SARITAŞ
34 GAZİ KARAKURT
35 TİMUÇİN GÜLTEKİN
2. BÖLGE ADAYLARI
1 KADRİ ENİS BERBEROĞLU
2 AYKUT ERDOĞDU
3 AHMET ÜNAL ÇEVİKÖZ
4 MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU
5 YÜKSEL MANSUR KILINÇ
6 YUNUS EMRE YÜKSEK
7 GÖKAN ZEYBEK
8 ALİ ŞEKER
9 DERYA ŞENTÜRK
10 MEHMET DİRİBAŞ
11 MERSİN BALKAN
12 BAHATTİN TURNALI
13 FERHAT EPÖZDEMİR
14 İSMAİL YÜKSEL
15 ADNAN AYBER
16 BURAK KAAN YILMAZSOY
17 CANAN SEZENLER
18 HACER FOGGO
19 GÜVEN KARATAŞ
20 YUSUF KENAN KOLAT
21 VEYSİ SİNAN BOZDEMİR
22 CEM CENGİZ YILMAZ
23 ECE BATUMLU TALAS
24 PELİN YURDAKUL
25 ŞEYMA DUMRUL YÜKSEK
26 YUSUF ERGÜVEN
27 ÖZGÜR DÜZGÜN
28 DENİZ KAYA
3. BÖLGE ADAYLARI
1 ENGİN ALTAY
2 ERDOĞAN TOPRAK
3 MEHMET BEKAROĞLU
4 ZEYNEL EMRE
5 SİBEL ÖZDEMİR
6 ÖZGÜR KARABAT
7 TURAN AYDOĞAN
8 EMİNE GÜLİZAR EMECAN
9 NAZIR CİHANGİR İSLAM
10 TURAN HANÇERLİ
11 BAYRAMALİ ÇEŞMECİ
12 ALİ ULVİ GÖKBULAK
13 MEHMET SAİT YÜCEL
14 ALİ MUHİTTİN TIĞLI
15 SİNAN KARAHAN
16 SİNAN KARACA ÖZTÜRK
17 MAHFUZ YETÜT
18 ŞAHANIM METER
19 IRMAK NERİMAN NEBİOĞLU
20 YAĞMUR GEYGEL
21 ENGİN ERTAÇ
22 CEMİL CAN DİNÇ
23 AYCAN ERİNSEL ÖZİSTEK
24 HÜSEYİN ÖZKAHRAMAN
25 SEDA ÖNDER
26 BEKTAŞ DAVUTOĞLU
27 ARZU ATTEPE
28 HÜSEYİN DURAN
29 ERDAL SARIKAYA
30 ELİF KESKİNEL ÜLKER
31 ALİ OSMAN ÖZDİLEK
32 KEMAL ÖZKİRAZ
33 İLYAS DUMAN YÜKSEK
34 OSMAN TELLİOĞLU
35 ŞEBNEM NUR ÇALIŞKAN
İYİ PARTİ İSTANBUL 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 HAYRETTİN NUHOĞLU -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜHENDİS
2 AHMET ÇELİK -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI
3 YAVUZ AĞIRALİOĞLU -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI
4 MERAL ALEMDAR -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
5 YÜCEL COŞKUN -YÜKSEKÖĞRENİM- YÖNETİCİ
6 ONUR AYDIN -YÜKSEKÖĞRENİM- YÖNETİCİ
7 MUSTAFA VEYSEL GÜLDOĞAN -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
8 EMİNE KÜÇÜKALİ -YÜKSEKÖĞRENİM- MİMAR
9 ADİL ERKOÇ -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
10 ARİF TEVETOĞLU -YÜKSEKÖĞRENİM- EKONOMİST
11 DURSUN ÇOLAK -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI
12 SULTAN NESLİHAN SEVEN -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜHENDİS
13 OĞUZ SARUL -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI
14 MİTHAT BORA BULUT -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜHENDİS
15 NAZLI ASPAY SENER -YÜKSEKÖĞRENİM- SOSYAL BİLİMCİ
16 OKTAY ERÇAKAR -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI
17 ŞENTÜRK DEMİRAL -YÜKSEKÖĞRENİM- EMEKLİ
18 FUAT ONBAŞILI -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜHENDİS
19 KUBİLAY PEYİK -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
20 HİLAL TUNCER KAYAN -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜHENDİS
21 UFUK ÜNAL -YÜKSEKÖĞRENİM- DANIŞMAN
22 SAYGIN ÖZYILDIRIM -YÜKSEKÖĞRENİM- YÖNETİCİ
23 MEHMETALİ ÖZDEMİR -YÜKSEKÖĞRENİM- EMEKLİ ALBAY İŞ ADAMI
24 SEVGİ ŞAHİN -YÜKSEKÖĞRENİM- MİMAR
25 BARIŞ TAVLAŞOĞLU -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜHENDİS
26 TUBA ALAYLI -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ KADINI
27 AYSEL KIRALİ -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜHENDİS
28 YELDA GARGUN -YÜKSEKÖĞRENİM- PİLOT
29 MURAT AĞIREL -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞADAMI
30 ONUR HANLIOĞLU -YÜKSEKÖĞRENİM- YÖNETİCİ
31 ÖMER FARUK PARMAK -YÜKSEKÖĞRENİM- YÖNETİCİ
32 BÜLENT ASLAN -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI
33 YÜKSEL KARAÇAM -YÜKSEKÖĞRENİM- YÖNETİCİ
34 YÜKSEL BAT -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
35 CANER YILMAZ -ORTAÖĞRENİM- SERBEST MESLEK
İYİ PARTİ İSTANBUL 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 ÜMİT ÖZDAĞ -YÜKSEKÖĞRENİM- AKADEMİSYEN
2 FATİH MEHMET ŞEKER -YÜKSEKÖĞRENİM- AKADEMİSYEN
3 ÖZCAN PEHLİVANOĞLU -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
4 İLAY AKSOY -YÜKSEKÖĞRENİM- EĞİTMEN
5 COŞKUN YILDIRIM -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜHENDİS
6 MEHMET ASLAN -YÜKSEKÖĞRENİM- SANATÇI
7 BİNNUR KARADAĞLI -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ KADINI
8 ALİ DİNÇER ÇOLAK -İLKÖĞRETİM- İŞ ADAMI
9 VEDAT YENERER -YÜKSEKÖĞRENİM- GAZETECİ
10 ABDULLAH -İLKÖĞRETİM-ER SUNGUR -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
11 NURİ YILMAZ -YÜKSEKÖĞRENİM- MİMAR
12 CEMİLE ALBAŞ -YÜKSEKÖĞRENİM- DENETÇİ
13 RÜSTEM FIRAT -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI
14 AYCAN GÜLEÇLİER -İLKÖĞRETİM- İŞ KADINI
15 SEMİH İLHAN SÖYLEMEZOĞLU -YÜKSEKÖĞRENİM- YÖNETİCİ
16 GÖKHAN KARGI -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI
17 ALİ AKER -İLKÖĞRETİM- İŞ ADAMI
18 ERTAN VAROL -ORTAÖĞRENİM- YÖNETİCİ
19 MUAMMER DEMİRCİ -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI
20 HÜSEYİN ÖNDEŞ -YÜKSEKÖĞRENİM- KAMU ÇALIŞANI
21 YAŞAR KIZILKUM -YÜKSEKÖĞRENİM- DENETÇİ
22 BURÇİN GÖKÇE -YÜKSEKÖĞRENİM- YÖNETİCİ
23 ÖMER LÜTFİ ÖZENÇ -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜFETTİŞ
24 FİSUN MEHLİKA TOCA -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
25 MUSTAFA AKAY -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI
26 AYDIN EGEMEN -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
27 MUSTAFA YAZICI -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜHENDİS
28 ŞEFİK UĞUR BEKDEMİR -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI
İYİ PARTİ İSTANBUL 3. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 ABDUL AHAT ANDİCAN -YÜKSEKÖĞRENİM- AKADEMİSYEN
2 ÜMİT BEYAZ -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI
3 HAYATİ ARKAZ -YÜKSEKÖĞRENİM- DOKTOR
4 MELTEM ÜNALERZEN -YÜKSEKÖĞRENİM- AKADEMİSYEN
5 KEMAL NİZİPLİOĞLU -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI
6 HÜSEYİN ÜLGER -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI
7 ÖZDEMİR POLAT -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI
8 ELMAS GIRAĞOS -ORTAÖĞRENİM- İŞ KADINI
9 AYHAN BÖLÜKBAŞI -YÜKSEKÖĞRENİM- YÖNETİCİ
10 İSKENDER DURİÇ -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI
11 MERRİN HASİPOĞLU -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ KADINI
12 CELAL KARAPINAR -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI
13 SUAT SARI -YÜKSEKÖĞRENİM- YÖNETİCİ
14 ZEKİ BULGAN -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
15 OSMAN ERUSTA -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
16 EVRİM TOK -ORTAÖĞRENİM- SANATÇI
17 MERYEM GÖKTAŞ -ORTAÖĞRENİM- İŞ KADINI
18 MUSTAFA BİLGİLİ -YÜKSEKÖĞRENİM- YÖNETİCİ
19 MEHMET PÜTÜN -YÜKSEKÖĞRENİM- DOKTOR
20 RUHİYE AYLA DEMİR -YÜKSEKÖĞRENİM- ECZACI
21 MURAT TOLGAR ERDOĞMUŞ -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
22 ZİHNİYE GÜRKAN -YÜKSEKÖĞRENİM- EMEKLİ
23 ALİ HAYDAR GÜVEN -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI
24 MELİHA APAYDIN -YÜKSEKÖĞRENİM- ÖĞRETMEN
25 SİBEL KAYA -ORTAÖĞRENİM- YÖNETİCİ
26 TAYFUN SİLİVRİ -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜHENDİS
27 MEHTAP NAZAN GÖKTAŞ -YÜKSEKÖĞRENİM- EĞİTMEN
28 NAZMİYE İZGİN -YÜKSEKÖĞRENİM- KAMU ÇALIŞANI
29 KÜRŞAT ÖZER -YÜKSEKÖĞRENİM- AKADEMİSYEN
30 YUSUF YAVUZCAN -YÜKSEKÖĞRENİM- SERBEST MESLEK
31 MURAT KUDRET -YÜKSEKÖĞRENİM- ÖĞRETMEN
32 ARDIL AKIL -YÜKSEKÖĞRENİM- GRAFİKER
33 SEZER ÖZSOY -YÜKSEKÖĞRENİM- YATIRIM UZMANI
34 HAKAN AKSU -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI
35 PENBE BOLAT -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞLETMECİ
MHP İSTANBUL 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 EDİP SEMİH YALÇIN -YÜKSEKÖĞRENİM- ÖĞRETİM ÜYESİ
2 İZZET ULVİ YÖNTER -YÜKSEKÖĞRENİM- YÖNETİCİ MÜFETTİŞ
3 MEMET BÜLENT KARATAŞ -ORTAÖĞRENİM- İŞADAMI
4 NEVZAT ÜNLÜTÜRK -ORTAÖĞRENİM- İŞADAMI
5 GÜLBEYHAN SAYLAĞ -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
6 HATİCE AKKAYA -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
7 AHMET TURAN HOCAOĞLU -YÜKSEKÖĞRENİM- ELEKTRİK MÜHENDİSİ
8 MEHMET FATİH ÖZDEMİR -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
9 ABDULAZİZ AYDOĞDU -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞADAMI
10 ZEKİ YUSUFOĞLU -ORTAÖĞRENİM- İŞADAMI
11 MÜCAHİT GÜNGÖR -YÜKSEKÖĞRENİM- MEMUR
12 KAMİL AYRIM -YÜKSEKÖĞRENİM- ECZACI
13 MURAT ŞAHİN -ORTAÖĞRENİM- DİŞ TEKNİSYENİ
14 CİHAN TUFAN -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
15 MUSTAFA AKGÜN -ORTAÖĞRENİM- İŞADAMI
16 ÖMER FARUK GÜNGÖR -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞADAMI
17 YUNUS EMRE DURMUŞ -ORTAÖĞRENİM- MÜTEAHHİT
18 ALİ YILMAZ -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜTEAHHİT
19 FATİH KAYA -ORTAÖĞRENİM- YÖNETİCİ
20 ŞÜKRÜ ŞİMŞEK -YÜKSEKÖĞRENİM- ÖĞRETMEN
21 HAKAN ARIKAYA -YÜKSEKÖĞRENİM- İÇ MİMAR
22 İSMAİL BÜYÜKKAYIKÇI -ORTAÖĞRENİM- ESNAF
23 SALİH BALAK -YÜKSEKÖĞRENİM- BANKACI
24 HAKAN YILMAZ -YÜKSEKÖĞRENİM- MALİ MÜŞAVİR
25 KADİR CAN KARATAŞ -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
26 HAKAN YALÇIN -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
27 FATİH DEĞERMENCİ -YÜKSEKÖĞRENİM- İNŞAAT MÜHENDİSİ
28 TARIK TOPÇUOĞLU -YÜKSEKÖĞRENİM- ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
29 YILMAZ TİRYAKİ -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
30 ŞAHİN GÜRZ -YÜKSEKÖĞRENİM- MİMAR
31 CEM ÖZKAVCI -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI
32 YUSUF ÇİFTÇİ -YÜKSEKÖĞRENİM- TURZİM-OTELCİLİK
33 HASAN DEMİR -İLKÖĞRETİM- EMEKLİ
34 NURETTİN TURAN -ORTAÖĞRENİM- MÜTEAHHİT
35 CÜNEYT ILGİN -ORTAÖĞRENİM- MÜTEAHHİT
MHP İSTANBUL 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 CELAL ADAN -YÜKSEKÖĞRENİM- ORMAN -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜH. / İŞ ADAMI
2 CEMAL ÇETİN -YÜKSEKÖĞRENİM- JEOLOJİ MÜHENDİSİ
3 GÜRKAN TEOMAN -YÜKSEKÖĞRENİM- ULUSLARARASI İLİŞKİLER UZMANI
4 MURAT KOTRA -ORTAÖĞRENİM- İŞADAMI
5 NİYAZİ PAKSOY -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
6 SELAMİ ŞİŞMAN -ORTAÖĞRENİM- İNŞAATÇI
7 FÜSUN KAYAN ARDAMAN -YÜKSEKÖĞRENİM- TURİZM/OTELCİLİK
8 MURAT ŞEKERLİ -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
9 AHSEN MELİKE FIÇICI -ORTAÖĞRENİM- İŞLETMECİ
10 EDA YILMAZ -ORTAÖĞRENİM- ÇOCUK GELİŞİM VE EĞİTİM
11 ZEKİ SEVEROĞLU -YÜKSEKÖĞRENİM- ORMAN -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜHENDİSİ
12 GÜLLÜ YENER -ORTAÖĞRENİM- SERBEST
13 AYDIN KAYA -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞADAMI
14 SERKAN CİHAN -ORTAÖĞRENİM- YÖNETİCİ
15 BAHİTTİN AYKUT -İLKÖĞRETİM- ESNAF
16 ZELİHA DENİZ OLCAR -ORTAÖĞRENİM- ÖĞRENCİ
17 MUHAMMED FURKAN CEBECİ -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
18 HEDİYE ŞEN -YÜKSEKÖĞRENİM- HALKLA İLİŞKİLER
19 UFUK TANDOĞAN -İLKÖĞRETİM- ESNAF
20 HİLAL EDA GÖRBULAK -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
21 FİLİZ GEGİN -YÜKSEKÖĞRENİM- ÖĞRENCİ
22 MURAT ALP -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI
23 FİKRET ÖZKAN -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
24 METİN KILIÇ -YÜKSEKÖĞRENİM- SERBEST ÖZEL
25 UĞUR ARAS -ORTAÖĞRENİM- İŞLETMECİ
26 EREN CAN ŞAH GÜNAY -YÜKSEKÖĞRENİM- YATIRIM DANIŞMANI
27 HASAN SAKA -ORTAÖĞRENİM- İNŞAAT DEKORASYON
28 BEDİRHAN ALİ GÖLCÜK -YÜKSEKÖĞRENİM- DEKORATÖR - DESİNATÖR
MHP İSTANBUL 3. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 FETİ YILDIZ -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
2 İSMAİL FARUK AKSU -YÜKSEKÖĞRENİM- İKTİSATCI
3 ARZU ERDEM -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ KADINI
4 AHMET YİĞİT YILDIRIM -YÜKSEKÖĞRENİM- BİLGİSAYAR PROGRAMCISI
5 ERDEM KARAKOÇ -YÜKSEKÖĞRENİM- İKTİSATCI
6 VOLKAN YILMAZ -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI / SANAYİCİ
7 DAVUT HASKIRIŞ -ORTAÖĞRENİM- SERBEST/ÖZEL
8 MUSTAFA ERTEKİN -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI / SANAYİCİ
9 FAZLI YURDABAK -YÜKSEKÖĞRENİM- ÖĞR.GÖREVLİSİ
10 GÖKHAN TÜRKEŞ ÖNGEL -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI / SANAYİCİ
11 OZAN -YÜKSEKÖĞRENİM- -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI / SANAYİCİ
12 BEKİR SITKI KARAUSTA -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI / SANAYİCİ
13 BAHATTİN ŞENGÜL -YÜKSEKÖĞRENİM- SİYASETÇİ
14 ARİFE PEKER -ORTAÖĞRENİM- HEMŞİRE
15 ALİ DOĞAN -İLKÖĞRETİM- SERBEST/ÖZEL
16 TAYYAR ŞAFAK -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI / SANAYİCİ
17 SİBEL KAZAR -YÜKSEKÖĞRENİM- MÜHENDİS
18 ALPER KÜNKÜL -YÜKSEKÖĞRENİM- DOKTOR/MÜTEHASSIS DR
19 RIZA PEKER -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
20 EKREM SARISOY -YÜKSEKÖĞRENİM- MALİ MÜŞAVİR
21 ERGÜL SİLLER -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI / SANAYİCİ
22 AYDIN İNCE -YÜKSEKÖĞRENİM- AVUKAT
23 MEHMET GÜRBÜZ -YÜKSEKÖĞRENİM- MALİ MÜŞAVİR
24 YUNUS TÜRK -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI / SANAYİCİ
25 OSMAN AKBAŞ -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI / SANAYİCİ
26 TANER KIRHAN -YÜKSEKÖĞRENİM- ÖĞRETMEN
27 MEHMET BÜYÜKÇANGA -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI / SANAYİCİ
28 METİN YAZAR -YÜKSEKÖĞRENİM- SİG-ORTAÖĞRENİM-CI
29 HÜMMET TATAR -YÜKSEKÖĞRENİM- İŞ ADAMI / SANAYİCİ
30 ALİ EKBER YEŞİL -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI / SANAYİCİ
31 UYGAR ORAL ÖZTÜRK -ORTAÖĞRENİM- İŞ ADAMI / SANAYİCİ
32 AYHAN ATMACA -ORTAÖĞRENİM- İNŞAAT İLE İLGİLİ
33 ADİL CEYLAN -İLKÖĞRETİM- YÖNETİCİLİK
34 TAHİR PALA -İLKÖĞRETİM- MADENCİ
35 AHMET CAN ERBAŞ -ORTAÖĞRENİM- ÖĞRENCİ
İSTANBUL 1. BÖLGE
1 PERVİN BULDAN
2 MUSA PİROĞLU
3 ERKAN BAŞ
4 EROL KATIRCIOĞLU
5 SEMA UÇAR
6 ATİLA ÖZDOĞAN
7 SULTAN KARASU
8 TUNCAY GÖKÇE
9 AYLİN HACALOĞLU
10 EMRE SARIGÜL
11 ERTAN HAMİTOĞLU
12 ŞEHRİBAN ALKIŞ
13 İSHAK KARAKAŞ
14 YAŞAR MERAL ÇAKICI
15 RECEP YILMAZ
16 NURULLAH İŞLEK
17 CANSU İREM KALENDER
18 KUVVET İHSAN LORDOĞLU
19 ENGİN ARAS
20 MİHRİBAN DENİZ NAR
21 SERVET GÜNGÖRDÜ
22 IRMAK DUMLUPINAR
23 EYLEM SARUCA
24 MURAT GÜLENER
25 TÜLAY AYDIN
26 VEYSİ YAKLAV
27 GÜNAY KARAOĞLAN
28 ALYA AKKUŞ
29 İLHAN ÇELİK
30 MELEKFER BORAK TURGUT
31 MEHMET KARASLAN
32 KEMAL İŞLER
33 DÜRDANE BULGAN
34 EMİNE KARAASLAN ATEŞ
35 SABRİ AHI
İSTANBUL 2. BÖLGE
1 AHMET ŞIK
2 OYA ERSOY
3 HÜDA KAYA
4 MUSTAFA AVCİ
5 TÜLAY KORKUTAN
6 ALİRIZA BİLGİLİ
7 AYŞE BERKTAY
8 GÜLSÜM AĞAOĞLU
9 GÜRŞENAY DALVEREN
10 HASAN ÖZGÜNEŞ
11 MEHMET GÜLER
12 LUDMİLLA BÜYÜM
13 HACER ELÇİN
14 FENER GÜNANA
15 CELAL ALPHAN
16 MUSA KILIÇ
17 ŞADİ ÖZDEMİR
18 TÜRKAN BİNGÖL
19 SERVET GÜZEL
20 IŞIL HACIARİFKAPTANOĞLU KARABABA
21 MEHMET TAYYİP ARSLAN
22 OZAN ÖZGENLER
23 DİLBER ASLAN
24 MUSA DEĞİRMENCİ
25 DÜRDANE NİLSU YÜRÜR
26 ADNAN BULUT
27 MAŞALLAH KÖYSÜ
28 ROHANİ ÇİÇEKLİDAL
İSTANBUL 3. BÖLGE
1 TURGUT ÖKER
2 DİLŞAT CANBAZ KAYA
3 HAKKI SARUHAN OLUÇ
4 ALİ KENANOĞLU
5 ZÜLEYHA GÜLÜM
6 ABDULHAKİM DAŞ
7 ELİF BULUT
8 CELALETTİN CAN
9 CANŞAH ÇELİK
10 FEVZİ GERÇEK
11 GÜLSEREN KAYA
12 EKREM BARAN
13 AYŞE KARADAĞ
14 MEHMET DALKIRAN
15 MUAZZEZ TÖRE
16 AYTEKİN AKDEMİR
17 PINAR GEZİK
18 KAZIM ŞAROĞLU
19 BELÇİM OKTAN
20 HÜSNÜ TAŞ
21 SONGÜL BÜYÜKPINAR
22 SÜLEYMAN ÖZKAN
23 GÜLFİRAZ SAĞLIK
24 MEHMET PEKER
25 DİLEK ULAŞ
26 ENVER DURSUN
27 ASLI YAĞCI
28 RIDVAN ÖZTÜRK
29 LAİKA TAKA
30 MESUT ALDAGÜL
31 ROJDA TAŞDEMİR
32 SERKAN YILMAZ
33 BÜSRA BERNA TOPRAK
34 YUSUF YALVAÇ
35 ZERRİN OĞLAĞU
İSTANBUL 1 KASIM 2015 GENEL SEÇİM SONUÇLARI
İstanbul’da yapılan son genel seçim sonuçları da seçmenler tarafından merak ediliyor. Seçmenler bu sayede hangi partinin oy oranının düştüğünü, hangisinin yükseldiğini analiz etme şansı yakalıyor. İstanbul’da yapılan 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde; en fazla oyu yüzde 48,7 ile AK Parti aldı. CHP ise yüzde 30,4 ile İstanbul seçimlerinde en fazla oyu alan ikinci parti oldu. HDP’nin oy oranı yüzde 10,1, MHP’nin oy oranı ise yüzde 8,6 oldu.
NEREDE OY KULLANACAĞIM?
Seçmenler, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) resmi internet sitesinden nerede, hangi sandıkta oy kullanabileceklerini görebiliyor. Oy vermek için seçmen bilgi kağıdının getirilmesi zorunlu olmayacak. Bu kural cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması halinde de geçerli olacak.
GÖTÜRÜLMESİ GEREKEN BELGELER
Seçmenler, üzerinde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası bulunan, resimli, kimliği ortaya koyan belgelerden biriyle oy kullanabilecek.
Sandık kurulu görevlisi, seçmenin kimliğini kontrol edecek, kimlik tespitinin ardından, birleşik oy pusulası, zarf ve mührü seçmene verecek. Seçmen oyunu kabinde kullanacak.