İstinye - Çubuklu arabalı vapur deneme seferleri havadan görüntülendi

İstinye-Çubuklu arasında bugün başlayan arabalı vapur deneme seferleri, havadan görüntülendi. Asya-Avrupa geçişini 8 dakikaya indiren arabalı vapur hattından vatandaşlar memnun olduklarını söyledi.

 • İHA
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş., İstinye - Çubuklu arabalı vapur hattını hizmete açtı. Asya-Avrupa geçişlerini 8 dakikaya indirecek hattın deneme seferleri bugün başladı.  İlk etapta iki arabalı vapur ile hizmet verecek hatta, yılda 40 bin seferle 1 milyon 700 bin araç, 2,5 milyon yolcu taşınması hedefleniyor. Yeni hat  sayesinde günde 5.000 aracın köprü trafiğinden çekilmesi planlanıyor. Arabalı vapur ücretleri ise otomobiller 7 diğer araçlar ise 10 TL olarak belirlendi. Zaman ve yakıttan tasarrufu amaçlayan yeni hat bu sabah 7’den itibaren seferlerine başladı.  Yeni arabalı vapur hattını kullanan vatandaşlar uygulamaya konulan yeni hattan memnun olduklarını belirti.
 
Vatandaş Memnun
 
Yeni arabalı vapur hattını ikinci kez kullandığını söyleyen Bahadır Yavuz isimli vatandaş “Açıldığını, sabah haberlerde öğrendim  geldim.  Güzel daha çabuk geldim. Vapura geliş biraz sıkıntı ama vapurdan sonra burası 8-10  dakika falan. Boğaz köprüsünü kullansaydım herhalde 1-1.5 saat sürerdi Sarıyer’e gelmem. 7 lira’da ücret ödedim” dedi.
 
Bir başka vatandaş Hamza Ersoy ise , “İlk kez kullandım. Çok güzel, çok faydalı. Biz ikinci köprüden geçemiyoruz. 3. Köprüden geçmemiz gerekiyor.  Çok uzun ve masraflı oluyor. Köprüyü kullansam buraya ulaşmam 45 dakika.  3. Köprüden Ümraniye 50 km burası sadece 7 km” şeklinde konuştu.
 
Sürekli kullanmayı düşündüğünü söyleyen Murat Yanar isimli kamyonet sürücüsü , “ İlk defa geçeceğim, bizim için faydalı olur. Zamandan kazanırız. 3. Köprüyü kullanıyoruz, 3. Köprü hem uzak hemde maliyetler artıyor. Zaman bizim için çok önemli, İstanbul’da adamın cebinden parayı çalmışsın, zamanını çalmışsın fark yok. Sürekli kullanırım” diye konuştu.
 
Aşiyan ve Erguvan isimli arabalı vapurlar, dalgasız ve yumuşak yanaşma özelliğinde tasarlandı. Aşiyan Gemisi, 65 otomobil, 250 yaya yolcu kapasiteliyken, Erguvan Gemisi 65 otomobil, 434 yaya yolcu kapasiteli.
 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Binaya giren yılanı böyle yakaladı

Binaya giren yılanı böyle yakaladı

Bunlar ancak Avustralya`da olur

Bunlar ancak Avustralya`da olur

Ölüme ramak kala

Ölüme ramak kala

AK Parti aday listesini

AK Parti aday listesini