Kurtulmuş'tan algı operasyonu uyarısı: Bunu söylemeyin

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlere yönelik Antalya Duacı Kamp Alanı'nda düzenlenen "Demokrasi Kampı"nda konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş "Mezhepler, meşrepler, etnik yapılar üzerinden 'milis' tabiriyle Sünni milis, Şii milis, Türk milis, Arap milis, Kürt milis laflarını kullanmayın lütfen. Bu, algı operasyonunun bir parçasıdır" dedi.

  • İHA
x

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, “Bizim yolumuz, Türkiye’de demokrasinin yolunu güçlendirmekten geçiyor. Bizim demokrasi tarihimiz, medeniyet tarihimizin de yansımasıdır. Hem değerlerimize sahip çıkacağız, bu demokrasiyi güçlendireceğiz. Bu millet 15 Temmuz gibi karanlık geceyi geride bırakmayı başardıktan sonra, nerden rüzgar eserse ezsin vız gelir tırıs gider” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, bir dizi ziyaret için geldiği Antalya’da ilk olara Kepez üstündeki Macera Ormanı’ndaki seyir terasından Antalya’yı izledi. Kurtulmuş’a, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçedeki çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Burada iki üniversite öğrencisi ile de sohbet eden Kurtulmuş, ardından Duacı Gençlik Kampı, kapsamındaki Demokrasi Kampı’na katıldı.

 Burada konuşan Kurtulmuş, geleceğin gençlerinin Türkiye’yi çok daha ileri götüreceğini söyledi. Gençlere başarılı bir kamp dileyen Kurtulmuş, Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyada PKK’nın hayatı çekilmez hale getirdiğini belirterek, canlı bombalarlar ile Türkiye üzerinde baskı oluşturmaya çalıştığını kaydetti.

DEAŞ’inde canlı bomba katliamları ile Türkiye’nin önünü tıkamaya çalıştığına değinen Kurtulmuş, “Bir taftan coğrafyamızda Suriye son 5 yılda paramparça oldu. Musul operasyonu ile birlikte Irak’ta yeni bir döneme giriyoruz. Olayların niye yoğun şekilde bu coğrafyada yaşandığını ve niçin Türkiye merkezli bir operasyonlar zinciriyle karşı karşıya kaldığımızı iyi anlamamız lazım. Yetmiyor 15 Temmuz’da FETÖ denilen eşkıya çetesi yıllardır gizlendikleri yerden çıkarak bu ülkenin önünü kesmek için bir operasyon yapıyor, bir darbe teşebbüsünde bulunuyor. Yetmiyor içeriden ve dışarıdan algı operasyonları ile Türkiye’nin önü kesilmeye çalışılıyor. Soruyu doru sormazsak cevabı doğru veremeyiz. Bunun sadece bir takım politik, siyasi,türbülansların sonucu olmadığını görmek mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

"ESENLİK ADASI"

Resmin büyüğüne bakılması gerektiğini dile getiren Kurtulmuş, “3 asır evvel çok geniş coğrafyaya yayılmış olan yaklaşık 20 milyon kilometrelik yüzölçümünde bütün dünyada, Osmanlı Barış Düzeni koyulan bir düzeni koymuş olan bir imparatorluğun varisleriyiz. O büyük toprak gide gide 2.5 milyon kilometrekareye ulaştı 1. Dünya Savaşı öncesinde. O coğrafyada 1 asır önce son kalan insanlığın esenlik adası 2.5 milyon dağıtmak için ve yeni bir düzen kurmak için birinci paylaşımı gerçekleştirmek üzere bir süreç başlatıldı. Bunun adı 1. Dünya Savaşı’dır” dedi.

"YAPAY SINIRLARLA AYIRDILAR"

Balkanlarda tüm unsurların Osmanlı zamanında barış içinde yaşadığını dile getiren Kurtulmuş, “Her yıl onlarca insanın evinin yıkıldığı, Filistin’de 4 asır boyunca Osmanlı egemen olmuş. Kimse kimseye kime inanıyorsun nasıl yaşıyorsun diye sormamış. Ama maalesef 1. Dünya Savaşı öncesinde başlayan dönemde hem Osmanlı’nın kendi içinde, hem de geniş coğrafyamızda insanlar etnik fitnenin ateşi yakılarak birbirinden ayrıştırılmaya başlanmış. Balkan harpleri budur. Birbirlerine insanlar düşman haline getirilmiştir. 20 yıl içinde 2.5 milyon kilometrekarelik alandan küçüle küçüle 780 bin metrekarelik bugünkü Anadolu ve Trakya toprakları kalmış. O süreçte başlatılan birinci paylaşım savaşı. 1. Dünya Savaşı ile birlikte imparatorluklar dönemi sona ermiş. Dünyanın en büyük barış imparatorluğu Osmanlı tavsiye sürecine girmiş. Ondan sonra masaların üstüne pergeller cetvelleri koymuşlar, Sykes-Picot ile cetvellerle sınırlar çizilmiş. Orta Doğu’da hiçbir şekilde birbirlerinden ayrılmayan insanları yapay sınırlarla birbirlerinden ayırmışlar” dedi.

 "MİLİS DEĞİL, ÖRGÜT ADLARINI KULLANIN"

 “Aradan bir asır geçmiş şimdi oynanan oyun ikinci perde” diyen Kurtulmuş şöyle konuştu:   “Bir asırdır etnik fitne üzerinde insanları ayırmaya çalışmışlar ama bölge insanının gönlünde yer etmemiş. Birbirinden ayrı olmadıklarını görmüşler. Oyun tutmamış. Şimdi bir asır evvel sınırlarını böldükleri insanların şimdi gönüllerini ve zihinlerini bölmeye çalışıyorlar. Orta Doğu’da bugün oynanan oyunun adı budur. Suriye, Irak, FETÖ’nün darbe girişiminin arkasındaki esas gerekçe budur.  Bu tabloyu görmediğimiz takdirde resmin detaylarında kaybolur, Orta Doğu’nun labirentlerinden çıkamayız. Mesele bu coğrafyanın daha fazla parçalanması aradaki ihtilafların kalıcı hale getirilmesidir. Kürt Koridoru, Şii milisler, Türkmen milisler, Kürt milisler, bunları bilerek algı operasyonun parçası olarak kullanıyorlar. Bölgede oynan oyun Türklük, Kürtlük, Araplık oyunu değildir. Sünnilik, yada Şiilik oyunu değildir. Bölgede oynanan oyun ikinci kez Sykes-Picot’u devreye koymak ve yeniden sınırları değiştirmektir. Milis adlarını kullanmayın örgüt adlarını kullanın. Türkiye bu bölgede kilit taşıdır. 72 millet uraya niye geldi. Osmanlı çökerse, bölgenin dağılacağını biliyorlardı. Ama bu millet dağılmış imparatorluktan Türkiye Cumhuriyeti devletini kurdu. Son özgür bağımsız devleti kıyamete kadar yaşayacaktır. Tarihi asla hikaye okur gibi okumayın. Bizim tarihimizi her birisi bugün tarih tekrar tekrar tekerrür ediyor, oyuncular, isimler, aktörler farklı. Aynı şeyler olmaya devam ediyor.”

"FETÖ'NÜN, HAÇLI ORDUSU MENSUBU OLDUĞUNDAN ŞÜPHEMİZ YOK"

 Çanakkale Savaşı’nda dünyanın en büyük ordularına karşı zafer kazanıldığını hatırlatan Kurtulmuş, “Dağları tepeleri bombaladılar, zannettiler ki birkaç günde İstanbul’a geçeriz. O gün Çanakkale’nin dağlarını ovalarını bombalayan o bombaları atan irade neyse, 15 Temmuz gecesi TBMM’yi bombalayan, Özel Harekatı bombalayan uçakların toplarının arkasındaki irade aynı iradedir hiçbir farkı yoktur. Bu adamların kendilerini dini kisve adı altında kamufle ediyor olmaları bunların haçlı ordularının mensubu olduğu gerçeğini örtmez. O zaman gelenler nasıl haçlı ordularının mensubu idilerse burada bunlar kim olursa olsun hangi şekilde kendini kamufle ederse etsin bunlarında haçlı ordularının mensubu olduğundan şüphemiz yok. Aynı iradedir. İradenin aslı Türkiye’yi zayıflatmak, ayakların çelme takmak, güçlü Türkiye’yi önlemek. Ana hedefimiz güçlü Türkiye’dir” ifadelerine yer verdi.

"İRADE AYNI"

Oyunun hiç değişmediğini dile getiren Kurtulmuş, “Yeni güçlü Türkiye’yi ayağa kaldırıyoruz. Ama hiçte güllük gülistanlık olmadı. Türkiye’de 66 yıl çok partili siyasi hayat var, 5 darbe var. 1960, 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat ve 27 Nisan bunların hepsi post modern diyorlar ya kanmayın. Güçleri yetseydi herkesi kıtır kıtır doğramaktan gözlerini bile kırpmazlardı. Ama karşılarında millet sağlam durdu. Milletin feraset gösterdiği dönemlerdir. Bunlar demokrasiyi milletin söz sahibi olmasını hazmedemezler. Çanakkale’de bombayı atanlarla, TBMM’ye bomba atanların iradesi aynı” dedi.

"TÜRKİYE DEMEK GÜÇLÜ ORTA DOĞU DEMEKTİR"

Gençleri bütün okumaları 15 Temmuz üzerinden yapmalarını isteyen Kurtulmuş, “Birbirlerinin aynısı benzeri, aktörler değişik, niyet aynı, Türkiye’yi engellemek, durdurmak, Türkiye’nin bu coğrafyada büyük bir devlet olmasının önüne geçmek. Şimdi burada bu iş bitti. Ülkenin başına bir şey gelmez zannetmeyin. Bunlar uyumayacaklar FETÖ’ler başkaları, bu ülkenin düşmanları hep var olmaya devam edecek. Bu topraklar Anadolu ve Rumeli toprakları çok ihanetler gördü. FETÖ’nün bu ihaneti bu toprakların tarih boyunca gördüğü en önemli en büyük ihanettir. Bunun hesabını soracağız. Biz bu coğrafyanın amiral gemisi ve en önemli kilit taşıyız. Türkiye demek güçlü bir Orta Doğu demektir. Bütün mazlumların ayağa kalkması demektir. Her birimiz bir dava adamı gibi bu millete sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Millete sadakatten asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

  “VIZ GELİR TIRIS GİDER”

Türkiye’nin güçlü bir şekilde yoluna devam ettirmenin temel şartlarından birinin bölgeyi derleyip toparlamak olduğunun altını çizen Kurtulmuş, “Türkiye’deki demokrasiye tarihi, milletin kökleri ve değerleriyle buluşma tarihidir. Ne zaman Türkiye’de önünü açmaya çalıştıysa önü kesilmiştir. O dönemde siyaset bir kenara değil milletin, değerlerine, inançlarına, birikimlerine karşıda husumetle hareket edilmiştir. Bizim yolumuz, Türkiye’de demokrasinin yolunu güçlendirmekten geçiyor. Bizim demokrasi tarihimiz, medeniyet tarihimizin de yansımasıdır. Hem değerlerimize sahip çıkacağız, bu demokrasiyi güçlendireceğiz. Bu millet 15 Temmuz gibi karanlık geceyi, geride bırakmayı başardıktan sonra, nerden rüzgar eserse ezsin vız gelir tırıs gider. Dere yatağını, su yatağını bulmuştur. Bu millet doğru istikamette gidiyor. Gelecek sizlerin elinde önemli bir birikime sahipsiniz. Sadece siyasi olarak söylediğimizi konuları, geçmiş tarihimizi de iyi bileceksiniz ama geçmişi geleceğe taşıyacaksınız” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Kurtulmuş ve Vali Münir Karaloğlu öğrencilere katılım belgelerini verdi.

HEDEFİ 12’DEN VURDU

Kamp yapan gençlerle özçekim yapıp, toplu hatıra fotoğrafı çektiren Kurtulmuş, hedefe ok attı. Yayın nasıl kullanılacağı hakkında bilgi alan Kurtulmuş, ardından iki atış gerçekleştirdi ve hedefi 12’den vurdu. Kurtulmuş, daha sonra AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Kurtulmuş’a, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özaba, AK Parti, İl Başkanı Rıza Sümer, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Müftüsü Osman Artan’da eşlik etti.

 

 

Haber Turu

Darbe Komisyonunda gergin anlar!

Darbe Komisyonunda gergin anlar!

FETÖ'nün hain girişimini araştıran darbe komisyonunda gergin anlar yaşandı.

Erzurum'da 25 polis FETÖ'den tutuklandı

Erzurum'da 25 polis FETÖ'den tutuklandı

Erzurum merkezli 17 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, örgütün şifreli haberleşme sistemi "ByLock"u kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan 39 polisten, 25'i tutuklandı.

Asitçi enişte davasında yeni gelişme

Asitçi enişte davasında yeni gelişme

Ataşehir'de bir restoranda eşinin kız kardeşinin 3 yaşındaki oğlunun yüzüne kimyasal madde döktüğü iddia edilen Cihan Araçman'ın, 24 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Açıköğretim sisteminde köklü değişiklik

Açıköğretim sisteminde köklü değişiklik

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Sistemi kapsamındaki sınavların değerlendirilmesinde değişikliğe gidildiğini açıkladı.

Feci ölüm! Pazardan dönen yaşlı kadın kamyonun altında kaldı

Feci ölüm! Pazardan dönen yaşlı kadın kamyonun altında kaldı

Üsküdar’da pazardan alışveriş yaptıktan sonra evine dönen yaşlı bir kadın, hafriyat kamyonunun altında kalarak feci şekilde can verdi. Olay yerinde hayatını kaybeden Zeynep Çakır’ın yakınları gözyaşlarına hakim olamazken, çevrede bulunan vatandaşlar, süratli hareket eden kamyonlara tepki gösterdi.

Bingöl Valiliği, sokak düğünlerini yasakladı

Bingöl Valiliği, sokak düğünlerini yasakladı

Bingöl Valiliği, kamu düzeni ve bütünlüğünü tehdit eden terör eylemlerinin önüne geçilerek üzücü olayların yaşanmaması için, cadde ve sokaklarda düğün yapılmasının yasaklandığını açıkladı.

Bıçaklanarak öldürülen Fulya'dan geriye bu görüntüler kaldı

Bıçaklanarak öldürülen Fulya'dan geriye bu görüntüler kaldı

Antalya'nın Kaş ilçesinde bıçaklanarak öldürüldükten sonra cesedi battaniyeye sarılarak üzeri taşla kapatılan 29 yaşındaki Fulya Özdemir'in babası Eyvaz Özdemir, kızının katiline en ağır cezanın verilmesini istedi.

Bartın'da 7 polise FETÖ gözaltısı

Bartın'da 7 polise FETÖ gözaltısı

Bartın'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 7 polis gözaltına alındı.

Manisa'da FETÖ'den 21 tutuklama

Manisa'da FETÖ'den 21 tutuklama

Manisa'da yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yaklaşık 3 haftadır gözaltında olan toplam 25 kişiden 21'i tutuklandı. Aralarında İŞKUR İl Müdürü Salim Eroğlu'nun da bulunduğu 4 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

DEAŞ’ın kontrolündeki El Bab ilçesine tank sevki sürüyor

DEAŞ’ın kontrolündeki El Bab ilçesine tank sevki sürüyor

DEAŞ’a son darbeyi indirmek için Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu yığınak yaparken, tanklar Tır’lar ile operasyon yapılan bölgelere taşındı

Türkmen lider isyan etti: PKK şov yapıyor!

Türkmen lider isyan etti: PKK şov yapıyor!

Iraklı Türkmen lider Erşed Salihi, Kerkük'teki DEAŞ baskını sırasında ellerindeki silahlarla görüntülenen PKK'lı teröristlerle ilgili açıklama yaptı.

Rusya'dan ABD hakkında korkunç iddia!

Rusya'dan ABD hakkında korkunç iddia!

Rusya Genelkurmay Başkanlığı yetkilisi Korgeneral Sergey Rudskoy, ABD'ye ait bir savaş uçağının 21 Ekim'de Musul'da kız öğrencilerin eğitim gördüğü bir okulu vurduğunu söyledi.

Kerkük'te 80 DEAŞ'li terörist öldürüldü

Kerkük'te 80 DEAŞ'li terörist öldürüldü

Irak'ın Kerkük kentinde 80 DEAŞ militanının öldürüldüğü bildirildi.

Güney Kore lideri Park'tan özür

Güney Kore lideri Park'tan özür

Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye, konuşma metinlerini, yolsuzluk yapmakla suçlanan gizemli bir kadının yazdığının ortaya çıkması üzerine halkından özür diledi.

Suriye'deki DEAŞ hedefleri vuruluyor

Suriye'deki DEAŞ hedefleri vuruluyor

KİLİS'in karşısındaki Suriye topraklarında tespit edilen terör örgütü DEAŞ hedefleri, bugün de karadan ve havadan bombalandı.

Somali'de bombalı saldırı

Somali'de bombalı saldırı

Somali'de Cibuti güçlerinin bulunduğu askeri üsse bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı girişiminde intihar bombacısı ve 2 sivilin öldüğü, ikisi asker 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

İngiltere, Suriyeli muhalifleri eğitmeye yeniden başlayacak

İngiltere, Suriyeli muhalifleri eğitmeye yeniden başlayacak

İngiliz hükümeti, terör örgütü DEAŞ'la mücadelede ılımlı Suriye muhalefetini yeniden eğitmeye başlayacağını açıkladı.

Le Pen'in dokunulmazlığı kaldırıldı

Le Pen'in dokunulmazlığı kaldırıldı

Fransız aşırı sağı Ulusal Cephe'nin (FN) Onursal Başkanı Jean-Marie Le Pen'in, 2014 yılında parti internet sitesinde yayınlanan bir söyleşide yahudiler hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle parlamenter dokunulmazlığı kaldırıldı.

İngiliz parlamentosunda sığınmacılarla alay eden poster

İngiliz parlamentosunda sığınmacılarla alay eden poster

İngiliz parlamentosunda ülkenin Calais kampından kabul ettiği çocuk sığınmacılarla alay eden poster bulundu.

Malezya'da hastanede yangın: 6 ölü

Malezya'da hastanede yangın: 6 ölü

Malezya'da bir hastanede çıkan yangında 6 kişi hayatını kaybetti.

Asgari ücretle ilgili kanun teklifi komisyonda kabul edildi

Asgari ücretle ilgili kanun teklifi komisyonda kabul edildi

Vergi diliminden dolayı Ekim, Kasım ve Aralık aylarında ücretleri bin 300 TL'nin altına düşen asgari ücretliler için aradaki farkı telafi etmeyi öngören kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 499,23 puan azalışla 79.433,31 puandan kapandı.

Dikkat! O başvurular uzatıldı!

Dikkat! O başvurular uzatıldı!

Vergi alacaklarını yapılandırma başvurularında son tarih 31 Ekim'den 25 Kasım'a uzatıldı.

TOKİ Başkanı Turan: 5,5 milyon konutu dönüştüreceğiz

TOKİ Başkanı Turan: 5,5 milyon konutu dönüştüreceğiz

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, "Önümüzde yaklaşık 5,5 milyon dönüşümü bekleyen konutun varlığından söz ediyoruz. Bunların önümüzdeki 15-20 yıl içinde dönüştürülmesi gerekiyor" dedi.

Türkiye'de cüzdan başına 2 kredi kartı düşüyor

Türkiye'de cüzdan başına 2 kredi kartı düşüyor

BKM Genel Müdürü Canko, Türkiye'de 54,4 milyon bireysel kredi kartı bulunduğunu belirterek, "Türkiye’de kredi kartı sahiplerinin cüzdanlarında ortalama 2,25 kredi kartı taşıdığı ortaya çıkıyor." dedi.

Rusya, Avrupa'dan 'Türk Akımı' garantisi bekliyor

Rusya, Avrupa'dan "Türk Akımı" garantisi bekliyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Avrupa Birliği'nden (AB) gerekli garantilerin alınması durumunda, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesini Avrupa'ya ulaştırmaya hazır olduklarını söyledi.

Altının gramı 126 lira sınırında

Altının gramı 126 lira sınırında

Altının gram fiyatı yüzde 0,5 yükselişle 125,8 lira seviyelerinden alıcı buluyor.

Sektörlere güven azaldı

Sektörlere güven azaldı

Hizmet sektörü güven endeksi, ekim ayında yüzde 1,8, inşaat sektörü güven endeksi yüzde 0,8, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 1,8 düştü.

10 yılda 300 projeye 20 milyar dolar finansman

10 yılda 300 projeye 20 milyar dolar finansman

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, "Son 10 yılda 300’ü aşkın proje için yaklaşık 20 milyar dolar tutarında uzun vadeli finansman sağladık." dedi.

Dolar/euro güne böyle başladı

Dolar/euro güne böyle başladı

İstanbul serbest piyasada dolar 3,0780, avro 3,3500 liradan güne başladı.

Trabzonspor ve Galatasara'a PFDK şoku

Trabzonspor ve Galatasara'a PFDK şoku

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında karşılaşan Galatasaray ile Trabzonspor'u Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk etti.

Büyük umutlarla gelmişti! Kadro dışı kaldı

Büyük umutlarla gelmişti! Kadro dışı kaldı

Trabzonspor'da golcü oyuncu Muhammet Demir'in teknik direktör Ersun Yanal ile tartışma yaşadığı ve kadro dışı kaldığı iddia edildi.

Beşiktaş'tan Caner için flaş başvuru

Beşiktaş'tan Caner için flaş başvuru

Beşiktaş, resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Caner Erkin'in tedavi süreci için TFF'den bilgi istendiğini duyurdu.

FLAŞ! Süper Lig ekibine haciz şoku!

FLAŞ! Süper Lig ekibine haciz şoku!

Kayserispor'un güvenlik işlerini 6 sezondur yürüten Pusula38 Özel Güvenlik Şirketi'nin Genel Müdürü Abdullah Çelebi, 400 bin TL'lik alacakları için kulüp hakkında icra işlemi başlattıklarını açıkladı. Abdullah Çelebi, yaptığı açıklamasında, "Kayserispor Kulübü'ne karşı istemeden de olsa kulüp binasında haciz işlemleri ile müsabaka önces

Eskişehirspor'un stadında son durum

Eskişehirspor'un stadında son durum

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, TOKİ tarafından Eskişehir'de yapımı tamamlanan 35 bin kapasiteli stat hakkında konuştu.

Fenerbahçe hız kesmeden devam ediyor

Fenerbahçe hız kesmeden devam ediyor

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’in 9. haftasında pazar günü evinde Kardemir Karabükspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına, bugün öğle saatlerinde yaptığı antrenmanla başladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu başkanını seçiyor

Türkiye Basketbol Federasyonu başkanını seçiyor

Türkiye Basketbol Federasyonunun olağan seçimli genel kurulu, yarın Ankara'da yapılacak.

Trabzonspor'da 6 isim Çorum'a götürülmedi

Trabzonspor'da 6 isim Çorum'a götürülmedi

Kafilede Bero, Castillo, Onur Recep Kıvrak, Durica, Zeki Yavru ve Abdülkadir Ömür yer almadı.

Ailece Roma taraftarı çıktılar

Ailece Roma taraftarı çıktılar

Kariyerinin büyük bölümünü İtalya'da Juventus, Inter ve Milan formaları giyerek geçiren Zlatan Ibrahimovic'in eşi ve çocukları, Roma tribünlerinde görüntülendi.

Enes Ünal'ı sertlikle durdurmaya çalışıyorlar

Enes Ünal'ı sertlikle durdurmaya çalışıyorlar

Twente'de kiralık olarak forma giyen Enes Ünal, attığı gollerden sonra rakiplerinin kendisine sert müdahalelerde bulunduklarını söyledi.

Konya’da uçak restorana büyük ilgi

Konya’da uçak restorana büyük ilgi

Konya’da, Türkiye’nin havacılık temalı en büyük parkı olan Türk Yıldızları Parkı’ndaki uçak restoran ve kafe ilgi görüyor.

Ermeni sanatçıdan 15 Temmuz Marşı

Ermeni sanatçıdan 15 Temmuz Marşı

Ermeni asıllı Türk vatandaşı Jerry Hirimyan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk halkının verdiği demokrasi mücadelesini anlatan “Türkiye” adlı marşı yazdı.

Yalan, söyledikçe kolaylaşıyor

Yalan, söyledikçe kolaylaşıyor

Küçük yalanların beyni duyarsız hale getirerek kişiyi gelecekte daha büyük yalanlar söylemeye teşvik edebileceği bildirildi.

 Giresun’da doğdu, Arjantin’de yıldız oldu

Giresun’da doğdu, Arjantin’de yıldız oldu

Tiyatro oyuncusu Ergün Demir, Giresun’dan Arjantin’e uzanan hayat hikayesini anlattı.

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kavşaktan çıkarken bir başka otomobile çarpmamak için manevra yaptığında ağaca çarpan otomobilden yola savrularak yaralanan eşi Rahile Duman'ın başından ayrılmayan Kamil Duman "Korkma yanındayım, hiçbir şeyin yok" diyerek destek olmaya çalıştı.

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu Anadolu Bölgesinde hava sıcaklığı 3 ila 6 derece arasında azalırken Salı günü kar yağışı bekleniyor.

Günde 90 bardak çay içiyor

Günde 90 bardak çay içiyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, elektrikçi Sadi Akpınar, çay tutkusu ile ilgi odağı oldu. İşyerinin önündeki semaverde sürekli çay demleyen Akpınar, çay tutkusunun babadan geldiğini söyledi. Akpınar, çayın bu güne kadar hiçbir zararını görmediğini anlattı.

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki bir camide cep telefonunu şarj eden vatandaş, imam ve cemaatten "helallik" istediği bir kağıt ile 1 lirayı camiye bıraktı.

'Kedi bölüğü' sabah içtimasında

''Kedi bölüğü'' sabah içtimasında

Çanakkale’de seyyar satıcılık yapan 72 yaşındaki İsmet Topuz, 35 yıldır kordon boyunda kedileri besliyor. 3 bölüğe ayrılan kediler, Topuz’un komutuyla saklandıkları yerden çıkarak sıraya geçip yemek bekliyor.

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Antalya'da yeni kurulan Laz Kültür Derneği ilk birlik ve beraberlik buluşmasını Döşemealtı Mesire alanında düzenlediği piknikle yaptı.