Sayısal Loto 17 Haziran çekiliş sonuçları 2017 Milli Piyango

Sayısal Loto sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto 17 Haziran 2017 Cumartesi 1075. hafta çekiliş sonuçları MPİ giriş ile sonuç sorgulama ekranı kazandıran numaralar ve dağıtılan ikramiye tutarları haberimizde. Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen çekilişi cumartesi akşamları yapılan Sayısal Loto şans oyununda kazandıran numaralar ve dağıtılan ikramiye tutarları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Sayısal Loto 17 Haziran çekilişinde kazandıran numaralar hangileri?

  • 58
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Sayısal Loto 17 Haziran sonuçları açıklandı mı? Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından yapılan Sayısal Loto çekilişi büyük heyecana sahne oldu. Sayısal Loto sonuçları Milli Piyango sayfamızdan öğrenilebilecek. Sayısal Loto’da büyük ikramiye kaç lira oldu? Sayısal Loto 17 Haziran çekiliş sonuçları, dağıtılan ikramiye tutarları, kazandıran sayılar MPİ giriş ile sorgulama ekranına haberimizden ulaşabilirsiniz. Sayısal Loto şans oyunu oynayan vatandaşlar bu soruların cevabını merak ediyor. Sayısal Loto çekilişi Milli Piyango İdaresi tarafından yapıldı. Sayısal Loto 17 Haziran çekiliş sonuçları sorgulama ekranı için aşağıdaki linki tıklayın.

 

SAYISAL LOTO 17 HAZİRAN ÇEKİLİŞ SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN...

 

SAYISAL LOTO 17 HAZİRAN SONUÇLARI

Sayısal Loto 17 Haziran çekiliş sonuçları açıklandı. 1075. Hafta çekiliş sonuçlarına göre; İzmir Karşıyaka’dan 6 bilen 1 kişi 1.685.650,95 TL değerindeki ikramiyenin sahibi oldu. 5 bilen 116 kişi 6.119,20 TL, 4 bilen 7.033 kişi 75,80 TL, 3 bilen 126.137 kişi ise 11,95 TL ikramiye kazandılar. 

 

SAYISAL LOTO GEÇEN HAFTA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI

Sayısal Loto 10 Haziran çekiliş sonuçları açıklandı. Sayısal Loto’da kazandıran numaralar; 03, 05, 29, 34, 38 ve 40 oldu. Bu hafta yapılan çekilişe göre; büyük ikramiye İstanbul Bayrampaşa ve Ankara Çankaya’dan toplam 2 kişiye isabet etti ve kişi başına 3.705.168,40 TL ikramiye kazandılar. 5 bilen 139 kişi 6.461,50 TL, 4 bilen 8.037 kişi 6.461,50 TL, 3 bilen 170.761 kişi 11,15 TL ikramiyenin sahibi oldular. 

 

 

SAYISAL LOTO NEDİR? SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

 

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

 

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

 

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

 

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

 

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,

(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

 

SAYISAL LOTO’DA EN ÇOK ÇIKAN SAYILAR

Sayı   Toplam İsabet   Son İsabet

38               151            1052. Hafta

18               149            1058. Hafta

21               147            1055. Hafta

16               146            1056. Hafta

36               145            1058. Hafta

26               143            1055. Hafta

1                142            1012. Hafta

40               140            1058. Hafta

47               140            1057. Hafta

9                137            1052. Hafta

SAYISAL LOTO OYNARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

-18 yaşından küçük kişilerin Sayısal Loto oyununa katılamazlar. İkramiye çıkması durumunda alamazlar.

-Doldurduğunuz kolonu eğer iptal edecekseniz, hemen altında bulunan İPTAL kutucuğunu işaretlemeniz gerekir aksi takdirde kolon geçerli sayılacaktır.

-Oynarken istediğiniz kadar kolon doldurabilirsiniz. Herhangi bir sınırlama yoktur.

-Kolon üzerinde işaretleme yaparken kırmızı kalem kullanılmamalıdır.

-Biletinizi ısıdan korumanız gerekmektedir. Aksi takdirde yapısında bozulmaya sebep olabilir.

-Kolon üzerinde bulunan kutucukların dik şekilde işaretlenmesi gerekir.

-Kuponunuzun olması ikramiyeyi talep etme hakkını size vermez.

-Almış olduğunuz Milli Piyango biletinin arka yüzüne ad ve soyadınızı yazarak imzalamanız önerilir. -İkramiye kazanmanız durumunda biletin size ait olduğunu ispatlamak adına bu uygulama size yardımcı olacaktır. Ayrıca ikramiyesini almak için Milli Piyango İdaresine giden talihlilere de biletin arka yüzüne ad, soyad ve imzasını atması istenir.

 

MİLLİ PİYANGO İDARESİNDEN DUYURULUR LÜTFEN DİKKAT:

1- Sayısal oyunlarımıza ait biletlerinizi mutlaka İdaremizin ruhsatlı sayısal oyunlar bayilerinden alınız.

2- Seyyar veya yetkisiz kişilerden sayısal oyunlar biletlerini almayınız. Aksi halde ikramiye alamama sorunuyla karşılaşabilirsiniz.

3- İdaremizin ruhsatlı bayilerinin dışındaki kişilerden aldığınız sayısal oyunlar biletleri sahte ise ikramiye alma sırasında yasalar gereği zor durumda kalabilirsiniz.

 

Gerçek Sayısal Oyunlar Biletlerinde;

- Barkod çizgileri düzgün, belirgin ve aralıklıdır.

- Oynanan numaralar, kolon harfleri ve diğer bilgiler bilet üzerinde aşırı derecede kenarlara kaymamıştır.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
DEAŞ, Musul'da tarihi camiyi yok etti

DEAŞ, Musul'da tarihi camiyi yok etti

Dünden bugüne ünlüler

Dünden bugüne ünlüler

Yıllardır bekliyordu, Türkiye 8 ayda bitirdi

Yıllardır bekliyordu, Türkiye 8 ayda bitirdi

Dağlıca'da Mehmeçik teröristlerin inlerine giriyor

Dağlıca'da Mehmeçik teröristlerin inlerine giriyor