Yiğit Bulut: Yaptıkları bu spekülasyon ellerinde patlayacak

Derin Analiz programında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut Musul'un DEAŞ'tan kurtarılması için başlatılan operasyon sonrası Türkiye’deki ekonomiyi hedef alan algı girişimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

  • star.com.tr - Özel
x

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT Haber TV'de Hasan Kurtulmuş'un sunduğu Derin Analiz programında terör örgütü DEAŞ'ın kontrolünde olan Musul’un kurtarılması operasyonunda bazı çevrelerin Türkiye’nin sanki operasyonunun dışarısında bırakıldığı izlenimi vererek spekülatif gelir elden etmeye çalıştığını söyledi.  

Yiğit Bulut sözlerine şöyle devam etti, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız açıklamalar yaptı. Net mesajlar verdiler. Türkiye Musul operasyonunun tam göbeğindedir. Piyasalarda özellikle son 48 saattir sanki Türkiye’nin dışarıda kaldığı, Türkiye’nin dışı bir Musul operasyonunun koalisyon güçleri tarafından icra edildiği gibi algılama piyasalarda satılıyor. Bütün olumsuz senaryoları pazarlayanların pazarladıkları senaryolar yalandır. Merkez Bankası ille de faizi düşürecek, koridoru daraltacak diye bir spekülasyon yaratarak kur üzerinden bir spekülatif gelir elden etmeye çalışanların balonu elinde patlasın diye bunu söylüyorum. Merkez Bankası istediği her türlü kararı alacak, bilgide, kabiliyette yetkidedir. Bu spekülasyonu yapanların spekülasyon ellerinde patlayacak.” dedi.

Yiğit Bulut'un konuya ilişkin yaptığı değerlendirmeler şöyle...

TÜRKİYE MUSUL OPERASYONUNUN TAM GÖBEĞİNDEDİR

Piyasalarda özellikle son 48 saattir sanki Türkiye’nin dışarıda kaldığı, Türkiye dışı bir Musul operasyonunun koalisyon güçleri tarafından icra edildiği, Türkiye’nin bu operasyona dahil edilmediği gibi bir algılama piyasalarda satılıyor. Bununla birlikte senaryoların çok kötüye götürüldüğü, Türkiye ile ilgili sıcak savaş sahnelerinin pazarlandığı, dedikodularının yapıldığı ve Londra’dan New York’a kadar finans piyasalarında bunların spekülasyonunun yapıldığı gördük. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız da, Milli Savunma Bakanımız da açıklamalara yaptı. Net mesajlar verdiler. Türkiye Musul operasyonunun tam göbeğindedir. Akşam saatlerinde piyasalar kapandıktan sonra Sayın Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın da açıkladığı gibi Türkiye’nin hava kuvvetlerinin operasyonunun icrasına katılması gibi tam mutabakat sağlanmış durumdadır. Bu tip senaryoları özellikle dolar-TL kuru arasında pazarlayarak, kuru 3.10’un üzerinde speküle etmeye çalışanlar bu haberi engellemeye çalışıyorlar.

YAPTIKLARI BU SPEKÜLASYON ELLERİNDE PATLAYACAK

Şuan itibariyle  bir, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Musul operasyonundaki icra ettiği ve edeceği kısımla ilgili mutabakat sağlanmış durumdadır. En yetkili ağızlardan bu açıklanmıştır. İkincisi Türkiye’nin haricinden bir Musul operasyonu yapılması bir etnik veya mezhep çatışmasının körüklenmesi, Türkiye’nin kontrolü dışında bir bölgenin çizilmesi de mümkün değildirdir.Türkiye masadadır, Türkiye sahadadır, Türkiye o bölgenin ileriye dönük projeksiyonlarının içindedir. Dolayısıyla bütün bu olumsuz senaryoları pazarlayanların pazarladıkları senaryolar yalandır. Bir kur spekülasyonu yapmak uğruna içeride ve dışarıda forex piyasalarında özellikle son 48 saattir ürettikleri senaryoların tamamı, boş ve yalandır. Türkiye’de bir dolarizasyon sorunu yoktur. Türkiye'den çıkmak isteyenlerin dolara hücum etmesi bu talep sonucunda talebin karşılanamaması gibi bir durum da yoktur. Tam tersi Türkiye’de bir dolar talebi yoktur. Merkez Bankası çok uzun süredir koridoru daraltıyor, faizi indiriyor. Ciddi anlamda piyasaların anlayacağı mesajlar verdi. Merkez Bankası bunu bizden daha iyi bilir. Küresek ekonomik şartlar ne gerektiriyorsa Merkez Bankası onu yapmaktan yani bu ayı pas geçmesi gerekiyorsa pas da geçer. Merkez Bankası ille de faizi düşürecek, koridoru daraltacak diye bir spekülasyon yaratarak kur üzerinden bir spekülatif gelir elden etmeye çalışanların balonu elinde patlasın diye bunu söylüyorum. Merkez Bankası istediği her türlü kararı alacak, bilgide, kabiliyette yetkidedir. Ne gerekiyorsa onu yapar. Bu spekülasyon yapanların bu spekülasyon ellerinde patlayacak. Musul’la ilgili olumsuz senaryoları pazarlayanlara kimse kulak asmasın.

GÖNYEYLE PERGELLE ORTADOĞU HARİTASI ÇİZDİLER

Yüz yıl önce burada birileri harita çizdi. Irak diye bir devlet yoktu İngilizler çizdi. Suriye mi vardı?, Yoktu. Cetvelle çizdiler. Gönyeyle pergelle Ortadoğu haritası çizdiler. Sayın Cumhurbaşkanımız son iki gündür altını çizerek şunu söylüyor “Misak-ı Milli’nin ne olduğunu bu ülkenin gençlerine anlatacağız.” Bizim Balkanlarla ilgilenmeme şansımız yoktur. Bizim Ortadoğu’yla, Musul’la Kerkük’le, Orta Asya ile ilgilenmeme şansımız yoktur. Şunu düşünün. Bugün Ortadoğu’da tekrar gönyeyle pergelle ortalığa dökülenler eğer 15 Temmuz akşamı taşeronlarıyla birlikte istediklerini alabilselerdi bugün nasıl bir Ortadoğu haritası taksimi ortaya çıkacaktı? Bugün nasıl bir Türkiye taksimi ortaya çıkacaktı. 15 Temmuz bir işgal girişimiydi. Bugün Musul’da, Kerkük’te Ortadoğu’da yaşananların resmin büyüğünü görünce, yani Türkiye’nin müdahale etmediği, müdahale edemediği durumda yaşananları görünce, Türkiyesiz bir denklemin nereleri varacağını görünce, 15 Temmuz’un nasıl bir işgal denemesi olduğunu bir kere daha görüyorum. Bugün Türkiye lideriyle, seçilmiş cumhurbaşkanıyla, parlamentosuyla bütün kurum ve kuruluşlarıyla ayakta duran, arkasında hangi ülkesinde olursa olsun hepsine haddini bildirecek, finansal entelektüel kapasitesi yerinde bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti var. Onun için hiç kimse spekülasyonlara aldırış dahi etmesin.

BUGÜN MUSUL’DA, SURİYE’DE YAŞANANLAR OSMANLI COĞRAFYASINI PAYLAŞMA SÜRECİDİR

1800’lü yılların başında Osmanlı’nın zihninin çürütülmeye başladılar. Batı hayranlığı virüsünün bu coğrafyaya yayılmasıyla bu coğrafyanın zihninin çürütmeye başladılar. Bu virüsün yayılmaya başlamasıyla 1900’lerin başında fiziki işgal geldi. İki binlerin başında,15 Temmuz kimse unutmasın tekrar işgal denemesi oldu. Bugün Musul’da yaşananlar, geçmişte Balkanlar’da yaşananlar Ortadoğu’da yaşananlar, Suriye’de yaşananlar hala Osmanlı coğrafyasının paylaşılması sürecidir. Bu coğrafyanın paylaşılma süreci bitmedi. Hala birileri bu coğrafyayı paylaşabileceğini sanıyor. Hala birileri Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne rağmen bu coğrafyada iş tutabileceğini sanıyor.

PROGRAMIN TAMAMINI AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİSİNİZ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber Turu

Ünlü gazeteci hayatını kaybetti

Ünlü gazeteci hayatını kaybetti

Ünlü gazeteci-yazar, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti eski başkanı Nail Güreli yaşamını yitirdi.

TEM otoyolunda feci kaza

TEM otoyolunda feci kaza

Kocaeli Dilovası'nda bir otomobilin tıra arkadan çaprması sonucu bir kişi öldü.

Murat Arslan'a tutuklama talebi!

Murat Arslan'a tutuklama talebi!

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği Başkanı Murat Arslan tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Marmara Denizi'nde deprem

Marmara Denizi'nde deprem

Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre Marmara Denizi'nde 3.0 büyüklüğünde deprem oldu.

Hatıra olarak minareyi götürdüler...

Hatıra olarak minareyi götürdüler...

Çanakkale Biga'ya bağlı Eşelek köyü sakinlerinin, baraj yapımı nedeniyle 1997'de boşaltılan ve Gökçeada'ya taşınan eski yerleşim alanlarından hatıra olarak köy camisinin minaresini de götürdüğü ortaya çıktı.

FETÖ'nün darbeci askerlerine geçit vermedi

FETÖ'nün darbeci askerlerine geçit vermedi

Darbecilerin, 15 Temmuz'da Ankara Merkez Komutanlığı Özel Koruma Tabur Komutanlığı lojmanından bir generali kaçırma girişimini engelleyen piyade er Uzun, yaşadıklarını anlattı.

Adana'da canlı bomba operasyonu... İbo Osman' polisten baskın

Adana'da canlı bomba operasyonu... İbo Osman' polisten baskın

Adana'da İbo Osman olarak bilinen semte polis baskın düzenledi. Aralarında 2 canlı bomba şüphelisinin de bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.

Tunceli'de terör örgütü PKK'ya ağır darbe

Tunceli'de terör örgütü PKK'ya ağır darbe

Tunceli Ovacık'ta öldürülen 23 PKK'lı teröristten üçünün PKK'nın sözde üst düzey sorumluları olduğu belirlendi.

'Canlı bomba' operasyonu! Hücre evine baskın

'Canlı bomba' operasyonu! Hücre evine baskın

Adana'da DAEŞ'li ve canlı bomba oldukları iddiasıyla bir eve düzenlenen operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

Beyin kanaması geçiren vatandaşın imdadına hava ambulansı yetişti

Beyin kanaması geçiren vatandaşın imdadına hava ambulansı yetişti

Sinop'un Türkeli ilçesinde beyin kanaması geçiren vatandaşın imdadına ambulans helikopter yetişti.

İki ülkeden bir ilk... BM'den ABD'ye 'Küba' çağrısı

İki ülkeden bir ilk... BM'den ABD'ye "Küba" çağrısı

BM Genel Kurulu, 25. kez ABD'den Küba'ya uyguladığı ekonomik yaptırımları kaldırmasını istedi. ABD ve İsrail ilk kez tasarıya çekimser oy verdi.

'Türkiye'ye ihtiyaç var'

''Türkiye'ye ihtiyaç var''

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Suriye'de ateşkesin sağlanması konusunda Türkiye'ye ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Steinmeier, "Türkiye'nin çevresinde yaşanan ihtilafların Türkiye'ye yansıdığını gözden kaçırmamız lazım" diye konuştu.

ABD'den çarpıcı Rakka açıklaması

ABD'den çarpıcı Rakka açıklaması

Irak'taki ABD'li üst düzey bir komutan, PKK'nın Suriye kolu YPG'nin Rakka operasyonunda rol alacağını söyledi. ABD: "YPG'nin Rakka'daki rolüyle ilgili Türkiye ile görüşüyoruz" ifadesi kullanıldı.

Somali'de bir sahil kenti DEAŞ'in eline geçti

Somali'de bir sahil kenti DEAŞ'in eline geçti

Terör örgütü DEAŞ'in, Somali'nin Puntland özerk bölgesi idaresindeki "Berri" bölgesine bağlı sahil kenti Kandele'yi kontrol altına aldığı bildirildi.

'İncirlik Üssü olmadan DEAŞ'la mücadelede başarısız oluruz'

"İncirlik Üssü olmadan DEAŞ'la mücadelede başarısız oluruz"

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Schaefer, terör örgütü DEAŞ'a karşı mücadelede Türkiye'nin katkılarının sürmesini istediklerini, İncirlik üssü olmadan bu mücadelede daha başarısız kalacaklarını söyledi.

Musul'da 10 günlük bilanço

Musul'da 10 günlük bilanço

Irak ordusu ve Peşmerge güçlerinin ortak başlatıp, uluslararası koalisyon güçlerinin destek verdiği operasyonda şu ana kadar kentin güneydoğusunda yer alan Hemdaniye ilçesi, güneyinde Nemrud, doğusunda ise Bertılla kasabaları geri alındı.

Alman hava yolu Eurowing'in çalışanları greve gidiyor

Alman hava yolu Eurowing'in çalışanları greve gidiyor

Alman Havayolları Lufthansa'nın yan kuruluşu Eurowing'de yarın (Perşembe) grev var. Eurowings ile uzun süredir yürütülen toplu iş görüşmelerinde anlaşmaya varamayan Uçuş Görevlileri Sendikası (UFO), grev kararı aldı. UFO'dan yapılan açıklamada, grevin ayrıntılarının bugün saat 18:00'e kadar açıklanacağı duyuruldu.

O gözlerin sahibi tutuklandı

O gözlerin sahibi tutuklandı

Fotoğrafçı Steve McCurry'nin National Geographic dergisi için çektiği fotoğrafı ile dünyanın en tanınan yüzlerinden biri haline gelen "Afgan Kız" tutuklandı.

Brüksel'de 3'lü toplantı

Brüksel'de 3'lü toplantı

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, NATO Savunma Bakanları Toplantısı öncesinde Amerikan ve Fransız Savunma Bakanları ile bir araya geldi.

Medvedev'in bulunduğu salon 'patlama sesi' nedeniyle boşaltıldı

Medvedev'in bulunduğu salon "patlama sesi" nedeniyle boşaltıldı

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev'in Moskova'da katıldığı foruma "patlama sesi duyulması" nedeniyle ara verildiği ve salonun boşaltıldığı belirtildi.

Bakan Arslan açıkladı... Mahmutbey'i rahatlatacak proje geliyor

Bakan Arslan açıkladı... Mahmutbey'i rahatlatacak proje geliyor

İstanbul Yeni Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi'nin temel atma törenine katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan önemli açıklamalarda bulundu.

Milli İHA'ya giden yol

Milli İHA'ya giden yol

Bugünlerde kamuoyunun yakından takip ettiği İHA'lar, Türkiye için yakın bir zaman öncesine kadar öncelikli sorunlardan biriydi. Güvenlik, maliyet ve kullanılabilirlik konusunda geçmiş dönemlerde pek çok kez 'arıza' çıkaran Heron krizleri, 'milli ve yerli savunma' hedefiyle ortaya çıkarılan 'Bayraktar' ile tarihe karıştı.

Bakan Zeybekci'den bankalara uyarı

Bakan Zeybekci'den bankalara uyarı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: Faizleri çok üst seviyelere çıkararak, bankacılığa yakışmayan, tefeci mantığı ile insanların zayıf anlarında onların zafiyetlerinden faydalanma şeklinde bir yaklaşım içinde olabildiklerini duyduk ve görüyoruz. Bunun gereği yapılır, hem de şiddetli bir şekilde yapılır.

Maliye Bakanlığı’ndan 'kara liste' açıklaması

Maliye Bakanlığı’ndan "kara liste" açıklaması

Maliye Bakanlığı, bugün bir gazeteye ait internet sitesinde “Bankalar 9 bin şirketi FET֒den kara listeye aldı” başlığıyla tamamen gerçek dışı ve maksatlı bir haber yayınlandığını belirterek, haberde iddia edildiği gibi ne MASAK'ın ne de Bakanlığın başka bir birimi tarafından herhangi bir bankaya böyle bir bildirim yapılmadığı bildirild

Altının gramı 126 lirayı aştı

Altının gramı 126 lirayı aştı

Altının gram fiyatı yüzde 0,2 yükselişle 126 liranın üzerine çıktı.

Brent petrol 50 dolar seviyelerine geriledi

Brent petrol 50 dolar seviyelerine geriledi

Brent petrolün varil fiyatı, ABD'de petrol stoklarının artması sonrasında 50 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bakan Tüfenkci: Yeni hal yasasını hayata geçireceğiz

Bakan Tüfenkci: Yeni hal yasasını hayata geçireceğiz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, sabah namazını kıldığı ve esnaf duasına katıldığı Antalya Sebze ve Meyve Hali'nde, yerinde incelemeler yapıldığını ve bu incelemelerin gıda komitesinde değerlendirerek yeni bir hal yasasının hayata geçirileceğini söyledi.

Borsa güne yatay başladı

Borsa güne yatay başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,07 yükselişle 79.492,59 puandan başladı.

Denizi olmayan şehirden kıtalararası balık ihracatı

Denizi olmayan şehirden kıtalararası balık ihracatı

Denize kıyısı olmayan ancak sınırları içerisinde yer alan barajlarında üretilen alabalıkları 15 ülkeye ihracat eden Kahramanmaraş, kıyı kentleriyle yarışıyor.

Dolar/euro güne böyle başladı

Dolar/euro güne böyle başladı

İstanbul serbest piyasada dolar 3,0750, avro 3,3480 liradan güne başladı.

Ersun Yanal: Zorlandık ama...

Ersun Yanal: Zorlandık ama...

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Ziraat Türkiye Kupası 3. turunda 2-1 kazandıkları Çorum Belediyespor maçında zorlandıklarını ancak istedikleri sonucu aldıklarını söyledi.

Mario Gomez açıkladı! Geri dönecek mi?

Mario Gomez açıkladı! Geri dönecek mi?

Beşiktaş'a geri dönmek istediği yönünde açıklamalarda bulunduğu iddia edilen Mario Gomez, Facebook hesabından yaptığı açıklamayla Wolfsburg'da mutlu olduğunu ve bu sözlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Trabzonspor'un yıldızından büyük gaf!

Trabzonspor'un yıldızından büyük gaf!

Trabzonspor'un Nijeryalı orta saha oyuncusu Onazi Ogenyi, Ziraat Türkiye Kupası'nda Bordo Mavililer'in Çorumspor'u uzatmalarda mağlup ettiği maçın ardından ilginç bir tweet attı.

Akhisar turu 5 golle geçti!

Akhisar turu 5 golle geçti!

Akhisar Belediyespor, Ziraat Türkiye Kupası 3. Turu'nda Nazilli Belediyespor ile karşılaştı.

Büyük sürpriz! Tuncay Şanlı dönemi resmen başladı

Büyük sürpriz! Tuncay Şanlı dönemi resmen başladı

3. Lig 3. Grup takımlarından Sakaryaspor teknik direktörlük görevine Tuncay Şanlı'yı getirirken yardımcısı ise Aurelio oldu.

Quaresma için flaş iddia! Gidiyor mu?

Quaresma için flaş iddia! Gidiyor mu?

Fransız basını Lille kulübünün yeni sahibi olması beklenen İspanyol iş adamı Gerard Lopez'in ilk hedefinin Quaresma olduğunu iddia etti.

Sırrı Sakık'tan Galatasaray'a şaşırtan tepki!

Sırrı Sakık'tan Galatasaray'a şaşırtan tepki!

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, Galatasaray'ın Dersimspor'u 5-1 yenmesinin ardından "1-0 da işinizi görürdü. Gücünüz mağdura mı yetiyor?" diyerek tepki gösterdi.

Manchester maçı bilet fiyatları belli oldu!

Manchester maçı bilet fiyatları belli oldu!

Fenerbahçe - Manchester United maçının bilet fiyatları belli oldu.

Trabzonspor uzatmalarda güldü!

Trabzonspor uzatmalarda güldü!

Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası'nda 3. Lig ekibi Çorum Belediyespor ile karşılaştı. 1-0 geriye düşen Trabzonspor, 85. dakikada N'Doye ile beraberliği yakaladı, Okay ile uzatmalarda galip gelerek adını gruplara kaldı.

Fatih Terim'den bir bomba daha!

Fatih Terim'den bir bomba daha!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Emre Mor'un ardından bir gurbetçi yıldız adayını daha A Milli Takım'a kazandırdı.

Okulda kalp krizi geçiren genç kız hayatını kaybetti

Okulda kalp krizi geçiren genç kız hayatını kaybetti

İzmir’in Aliağa ilçesinde, 16 yaşındaki bir lise öğrencisi, okul bahçesinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Genç kız, ilçe genelinde yapılan atletizm müsabakalarında aldığı başarılarla adından söz ettirmişti.

Fındığı tanıtmak için karavanıyla tura çıktı

Fındığı tanıtmak için karavanıyla tura çıktı

Ordu'nun İkizce ilçesi Düzpelit Mahallesi Muhtarı Çalık, karavanıyla İkizce ilçesini, mahallesini ve fındığı tanıtmak için İstanbul'a doğru yola çıktı.

Çocuğun kulağından 14 larva çıktı

Çocuğun kulağından 14 larva çıktı

Adana’da kulak ağrısı şikayetiyle hastaneye götürülen 7 yaşındaki Mehmet Elma’nın kulağından, halk arasında kurtçuk olarak bilinen 14 larva çıkarıldı.

Mide küçültme ameliyatı sonrası ölümde doktorlara 6 yıl hapis istemi

Mide küçültme ameliyatı sonrası ölümde doktorlara 6 yıl hapis istemi

Adana'da anestezi uzmanı Dr. K.Ş. ile genel cerrahi uzmanı Dr. A.A. hakkında, mide fıtığı ve küçültme ameliyatı yaptıkları 28 yaşındaki Fatih Besler'in ihmal sonucu ölümüne neden oldukları iddiasıyla 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Japonya’dan Türk dönercilerini şaşırtan reklam

Japonya’dan Türk dönercilerini şaşırtan reklam

Japonya'da haftalık yayınlanan ve gösterdiği yemeklerle karınları acıktıran bir anime olan Shokugeki no Soma'da Türk dönerinin yer aldığı bir bölüm yayınlandı. Türk dönercileri, animasyon filmi için “Döneri bu kadar iyi biz anlatamazdık” yorumları yaptı.

Çocuğun kulağından sinek larvaları çıktı

Çocuğun kulağından sinek larvaları çıktı

Adana'da hastaneye götürülen 7 yaşındaki bir çocuğun kulağından 14 sinek larvası çıkartıldı.

Mobilya ustası kadın kredi çekip patron oldu

Mobilya ustası kadın kredi çekip patron oldu

Samsun’da kooperatiften çektiği kredi ile baba mesleği olan mobilya, döşeme ve tamirat işi yapan genç kadın, işinin patronu oldu.

Likya Yolu'ndaki büyük tehlike

Likya Yolu'ndaki büyük tehlike

Likya Yolu'ndaki parkurlardan biri olan Adrasan-Olimpos rotası, yanlış işaretlemeler yüzünden tehlike saçıyor.

Konya’da uçak restorana büyük ilgi

Konya’da uçak restorana büyük ilgi

Konya’da, Türkiye’nin havacılık temalı en büyük parkı olan Türk Yıldızları Parkı’ndaki uçak restoran ve kafe ilgi görüyor.

Ermeni sanatçıdan 15 Temmuz Marşı

Ermeni sanatçıdan 15 Temmuz Marşı

Ermeni asıllı Türk vatandaşı Jerry Hirimyan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk halkının verdiği demokrasi mücadelesini anlatan “Türkiye” adlı marşı yazdı.