Yüzbaşı Akın'ın FETÖ soruşturmasından haberdar olduğu ve yakalanacağı korkusuyla teslim olduğu ortaya çıktı

FET֒cü olduğunu itiraf eden Yüzbaşı Burak Akın’ın, hakkındaki soruşturmadan haberdar olduğu ve itirafçı olup ceza almaktan kurtulmaya çalıştığı ortaya çıktı

 • 31
 • 0
 • 0
 • 2
 • 2
 • 0
x

Darbe girişimi sırasında, Orgeneral Salih Zeki Çolak'u korumak isterken vurulan Yüzbaşı Burak Akın'ın da örgüt bağlantılı çıkmasıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Akın'ın, hakkında gizli soruşturma yürütüldüğünü öğrenince itirafçı olmak istiyorum" dediği anlaşıldı.
 
 

YÜZBAŞI BURAK AKIN KİMDİR? TIKLA ÖĞREN 

 
 
SAHTE KAHRAMANLIK YAPMIŞ 
 
Sabah'ın haberine göre: 15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığı'ndaki unutulmaz görüntülerden biri de dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın yaka paça derdest edilmesi olmuştu. O kritik gecede Orgeneral Çolak'ın koruma müdürlüğünü, Özel Kuvvetler mensubu Yüzbaşı Burak Akın yapmıştı. 
 
Genelkurmay Karargâhı'na gelen Orgeneral Çolak darbeciler tarafından derdest edilmiş, bunu gören Yüzbaşı Akın da güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde cuntacı Yarbay Halit Kazancı tarafından bacağından vurularak yaralanmıştı. Orgeneral Çolak'ı kurtarmak isterken vurulan Yüzbaşı Burak Akın, daha sonra kahraman ilan edilerek madalya ile ödüllendirilmişti.
 
ANKESÖR SORUŞTURMASINA TAKILDI 
 
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar başta olmak üzere birçok üst düzey komutanın özel kalem müdürleri, emir subayları ve koruma müdürlerinin FETÖ'cü çıkması dikkat çekmişti. Orgeneral Yaşar Güler de Kara Kuvvetleri Komutanı olunca ekibinde revizyona giderek Yüzbaşı Akın'ı yanından uzaklaştırdı. 
 
FETÖ'nün TSK yapılanmasına ilişkin çalışmalar devam ederken, örgütün yeni iletişim metodu olan ankesörlü ve kontörlü telefonlardan irtibat kurduğu öğrenildi. Savcılık talimatıyla üst düzey komutanların yakınındaki koruma müdürleri ve özel kalem müdürleri başta olmak üzere yeniden incelemeye alındı. Ve 15 Temmuz gecesi ayağından vurulan ve madalya verilen Yüzbaşı Burak Akın'ın da örgütle irtibatlı olduğu belirlendi.
 
YAKALANACAĞINI ANLAYINCA... 
 
Savcılık büyük bir gizlilikle soruşturmayı yürütürken, Yüzbaşı Burak Akın'ın ise bir şekilde bu soruşturmadan haberdar olduğu öğrenildi. Gözaltına alınma endişesiyle harekete geçen Yüzbaşı Akın, hemen komutanının yanına giderek, "Komutanım FETÖ konusunda sakladığım bir şeyler var" itirafında bulundu. 
 
Durumun ciddiyetini anlayan komutanı da Akın'ı savcılığa yönlendirdi. Yüzbaşı Burak Akın da Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'ne giderek itirafçı oldu. Yüzbaşı Akın'ın 'itirafçı' olarak tutuklanmaktan kurtulmaya çalıştığı belirtildi.
 
ÖRGÜTLE 17-18 GÖRÜŞME...
 
Yüzbaşı Burak Akın'ın 17-18 defa ankesörlü telefondan örgütle irtibat kurduğu tespit edildi. Akın'ın devam eden sorgusunda, FETÖ imamlarının isimlerini verdiği de öğrenildi.
 
15 Temmuz'da Genelkurmay Karargahı'nda Org. Salih Zeki Çolak darbeciler tarafından derdest edilince, onu kurtarmak isteyen koruma müdürü Yüzbaşı Burak Akın da karargaha geldi. Ancak kapıdan girer girmez Yarbay Halit Kazancı tarafından bacağından böyle vuruldu.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
ihsan30.12.2017 11:40
vardı işin içinde bir iş yoksa durduk yere olmadı
 • 0
 • 0
ihsan30.12.2017 11:40
vardı işin içinde bir iş yoksa durduk yere olmadı
 • 0
 • 0
 
Ankara´daki tren kazasının görüntüleri ortaya çıktı

Ankara´daki tren kazasının görüntüleri ortaya çıktı

UEFA resmen açıkladı! İşte yeni sıralama

UEFA resmen açıkladı! İşte yeni sıralama

'Sarı yelekliler' eylemi katil İsrail'e sıçradı

'Sarı yelekliler' eylemi katil İsrail'e sıçradı

En Çok Okunanlar