Ferhat Akmermer, “Devletimiz muktedirdir”

Son günlerde ülkede yaşatılmaya çalışılan kargaşa ortamına bazı siyasi partilerin de yaptıkları açıklamalarla katkı sağladıklarını ifade eden Kayseri Ticaret Odası Başkan Vekili Ferhat Akmermer, ülke insanının yüreğinde derin yara açan olayların, provoke edenlere de yara açacağının göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

 • ERDİNÇ TEĞMEN/KAYSERİ
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

Yaşanan olayların ülke ve bölge insanımıza zarar vermekten başka hiçbir sonuç doğurmayacağını belirten Ferhat Akmermer,  herkesi sorumlu davranmaya davet ederek “hiç şüphe yoktur ki devletimiz tüm kurum ve kuruluşları ile birlik ve bütünlüğünü korumaya ve milletin güvenliğini, huzurunu  refahını sağlamaya muktedirdir. Gezi Olayları,17 ve 25 Aralık operasyonları ile hedeflerine ulaşamayan çıkar çevreleri,  ne yazık ki Kobani bahenesiyle sokakları yakıp yıktırırken, toplumsal huzur ve istikrarımıza zarar veremeyeceklerdir. Suriye'deki siyasi boşluk, IŞİD benzeri terör örgütleri  için uygun ortam hazırlamıştır. Bölgemizde meydana gelen otorite boşluğu neticesinde yaşanan olayların etkisi ülkemizde de görülmektedir. Provokatörler vandalizmi körükleyerek, Doğu illerimizde vahşet yaratmak istemektedirler. Doğu’daki insanımızın huzur ve güvenliği ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Bir taraftan devletin araçları, diğer yandan milletin malı mülkü yakılıp yıkılmaktadır. Yakılan pek çok kamu aracının içinde, bölgede mağdur olan mazlum kardeşlerimize yardım etmek için kan toplayan Kızılay kan toplama araçları ve ambulansların da bulunması manidardır. MEB binaları ve özel eğitim kurumları gibi pek çok bina ateşe verilmiştir. İnsanımızın eğitim görmesi ve bilgi edinmesi, şer mihraklarını rahatsız etmektedir. Bilgili ve eğitimli bir insan, terör örgütlerinin tuzaklarına düşmeyecektir. Terör örgütleri bu nedenle eğitim kurumlarını hedef almaktadır. Türkiye'nin doğu ve güneydoğu illeri ile bazı yerleşim yerlerini tahrip etmek, insanımızın huzur ve güvenliğini tehdit etmek, masum insanların zarar görmesine ve hatta ölümlerine neden olmak,  barbarlıktır olarak tanımlanabilir.  Bu tür vahşet ve barbarlık, IŞİD ve PKK gibi terör örgütlerinin işine yaramaktan başka bir sonuç doğurmamaktadır” şeklinde konuştu. 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
´Atatürk benim ilahım, tapıyorum´

´Atatürk benim ilahım, tapıyorum´

Denizlerin en korkunç ve ilginç canlıları

Denizlerin en korkunç ve ilginç canlıları

Kas yapan en iyi besinler nelerdir?

Kas yapan en iyi besinler nelerdir?

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

En Çok Okunanlar