Enerji Ödülleri sahiplerini buldu

Enerji sektörünün en önemli organizasyonlarından ICCI 2014 Enerji Ödülleri sahiplerini buldu. Yarışmada Yenilenebilir Enerji Santralleri, Termik Enerji Santralleri ve Verimlilik kategorilerinde 11 ayrı proje büyük ödüle layık görüldü.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ‘ICCI 2014 Enerji Ödülleri’ sahiplerini buldu. 3 kategori başlığı altında 50 projenin başvurduğu etkinlikte, 11 proje ödüle layık görüldü. Buna göre, Yenilenebilir Enerji Santralleri Rüzgar dalında Büyük Ödül, Rotor Elektrik Üretim A.Ş.’nin ‘Zorlu Gökçedağ Rüzgar Enerji Santrali’ projesinin oldu. Bu dalda Jüri Özel Ödülü ise Northel Enerji’nin  ‘Ser Metal Lisanssız Rüzgar Enerji Santrali’ projesine verildi. Yenilenebilir Enerji Santralleri Hidroelektrik dalında büyük ödül, IC İçtaş Enerji’nin ‘Niksar Hidroelektrik Enerji Santrali’ projesine gitti. Yine aynı kategoride Jeotermal dalında büyük ödül, Zorlu Doğal Elektrik Üretim’in ‘Kızıldere Jeotermal Enerji Santrali’nin oldu. Biyokütle ve Atık dalında büyük ödüle, Ak Gıda ‘Ak Gıda Anaerobik Arıtma Tesisi’ projesine layık görüldü. Güneş dalında ödülün sahibi, ‘Mercan Mermer Fabrikası’ ile SEİSO oldu.
 
Taner Yıldız da katıldı 
 
Termik Enerji Santralleri kategorisi, Doğalgaz dalında büyük ödül, RWE ve Turcas Güney Elektrik Üretim’in ‘Denizli Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali’ne verildi. Kömür dalında İçdaş’ın ‘Değirmencik Termik Santrali’ büyük ödüle layık görüldü. Atık Isı dalına ise büyük ödül Nuh Çimento’nun ‘Atık Isıdan Elektrik Üretim Tesisi/Hereke’ projesinin oldu. Jüri özel ödülü ise SEAŞ’ın TSADE projesine gitti. Ödül törenine, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da katılarak şirketlere ödüllerini verdi.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Necmettin öğretmeni katleden PKK'lı teröristleri İHA'lar vurdu

Necmettin öğretmeni katleden PKK'lı teröristleri İHA'lar vurdu

Satın aldığı makinenin içindekiler şaşırttı

Satın aldığı makinenin içindekiler şaşırttı

Tadilat sırasında evinden çıkanlar şok etti

Tadilat sırasında evinden çıkanlar şok etti

Filistinliler Mescid-i Aksa kapısında namaz kıldı

Filistinliler Mescid-i Aksa kapısında namaz kıldı

En Çok Okunanlar