İDOB’tan resim yarışması: 'Opera-Bale denince aklına ne geliyor?'

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) tarafından düzenlenen 'Opera ya da bale denince akla ne geliyor?' konulu '6. Resim Yarışması'na katılım yoğun oldu.

 • STAR DİJİTAL / KÜLTÜR SANAT
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin,  bu yıl 6.sını düzenlediği “Opera-Bale denince aklına ne geliyor” konulu, 7-11 yaş arası çocuklara yönelik olan resim yarışmasına, Türkiye’nin dört bir yanından binlerce resimle katılım gerçekleşti.

Van’dan Trabzon’a, Mardin’den Erzincan’a, Rize’den Diyarbakır’a, Adana’dan Artvin’e, Gaziantep’den Ordu’ya, Zonguldak’tan Hatay’a çok çeşitli ilden, İşitme Engelliler Okulu’nun da aralarında bulunduğu farklı okullardan, belki de hiç opera ya da bale eseri izleme imkânı bulamamış çocuklarımızın yoğun katılımı ile gerçekleşecek yarışma şimdiden amacına ulaştı.

Diyarbakırlı öğretmenin mektubu duygulandırdı

Opera ve bale sanatlarının çocuklar üzerindeki etkileri ve dışavurumları karşısında, hayret verici örnekler ortaya çıkarken, Diyarbakır’dan bir öğretmenin kaleme aldığı mektup, jüriyi son derece etkiledi. Mektupta; öğrencisinin, hayatında hiç opera-bale izlememiş olduğunu ve hatta resim malzemelerini bile bu yarışmaya katılabilmek için arkadaşından aldığını belirten öğretmen, resimleri, öğrencisinin gözündeki heyecanı söndürmemek adına gönderdiğini yazıyordu…

Resimler Süreyya Opera Fuayesi'nde sergilenecek

Resimler, ressamlar tarafından değerlendirilerek, 22 Nisan-19 Mayıs 2018 tarihleri arasında Süreyya Opera Fuayesi’nde sergilenecek. Sedat –Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı ve İş Bankası’nın ödüller dağıttığı yarışmada, ilk üç derecenin yanında iki mansiyon ödülü sahiplerini bulacak. İlk üçe giren resimlerden biri, her yıl olduğu gibi önümüzdeki senenin afişi olarak belirlenecek. Sergi Açılışı ve Ödül Töreni 22 Nisan 2018 Saat: 14.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde gerçekleşecek.
 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
İşte Cemal Kaşıkçı´nın son görüntüleri

İşte Cemal Kaşıkçı´nın son görüntüleri

Tarihe tanıklık eden fotoğraflar

Tarihe tanıklık eden fotoğraflar

Dakika dakika Cemal Kaşıkçı cinayeti

Dakika dakika Cemal Kaşıkçı cinayeti

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar