15 Mart reyting sonuçları Perşembe Mehmetçik Kut’ül Amare mi Bizim Hikaye mi Kanatsız Kuşlar mı kim zirvede?

15 Mart reyting sonuçları Mehmetçik Kut’ül Amare mi Bizim Hikaye mi Kanatsız Kuşlar mı Perşembe reyting sonuçları nasıl? TRT1 ekranlarında yayın akışına devam eden Mehmetçik Kut’ül Amare reyting sonuçları nasıl? FOX TV’nin dram yüklü dizisi Bizim Hikaye reyting sonuçları TOTAL sıralamada nasıl? ATV’de yayınlanan Kanatsız Kuşlar reyting sonuçları ne durumdadır? Dünkü reyting sonuçları merak ediliyor. En çok hangi dizi izlendi? 15 Mart reyting sonuçları TOTAL AB ABC1 sıralaması nasıl? Dünkü diziler arasında kıyasıya rekabet devam etti. Türk dizilerin ve programlarının devam etmesinde bir kriter olan reytingler yapımcıların hayatında önemli bir yer tutuyor. 15 Mart reyting sonuçları bu açıdan oldukça önem taşıyor ve merak ediliyor. İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir. İşte merak edilen 15 Mart reyting sonuçları Mehmetçik Kut’ül Amare mi Bizim Hikaye mi Kanatsız Kuşlar mı Perşembe reyting sonuçları!

  • 17
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

15 Mart reyting sonuçları Perşembe Mehmetçik Kut’ül Amare mi Bizim Hikaye mi Kanatsız Kuşlar mı kim zirvede? TRT1'in fenomen dizisi  Mehmetçik Kut’ül Amare reyting sonuçları ve ATV'nin heyecan dolu dizisi Kanatsız Kuşlar reyting sıralaması nasıl? FOX TV'nin her hafta ilgiyle izlenilen ve reyting rekorlarına koşan dizisi Bizim Hikaye reyting sonuçları bu hafta nerede? Her hafta Bizim Hikaye ve Mehmetçik Kut'ül Amare reytingleri televizyonda reytingleri en çok merak edilen konu oluyor. Dünkü reyting sıralaması nasıl? Kanatsız Kuşlar, Bizim Hikaye ve Mehmetçik Kut'ül Amare TOTAL AB ABC1 reyting sonuçlarında ne durumda? 15 Mart reyting sonuçları açıklandı. Total puan türünde 17.77 share alan Bizim Hikaye birinci, 17.83 share alan Survivor ikinci oldu. AB puan türünde 19.31 share alan Vatanım Sensin birinci, 19.24 share alan Survivor ikinci oldu. ABC puan türünde 18.55 share alan Survivor birinci, 15.45 share alan Vatanım Sensin ikinci oldu.13 Mart 2018 reyting sonuçlarında ise  Liderliği kaptırmayan Kadın dizisi Total'de, AB ve ABC puan türlerinde zirvede yer aldı. İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür. İşte merak edilen 15 Mart reyting sonuçları Mehmetçik Kut’ül Amare mi Bizim Hikaye mi Kanatsız Kuşlar mı Perşembe reyting sonuçları! detayları haberimizde...

 

15 Mart reyting sonuçları

15 Mart reyting sonuçlarına göre TOTAL grupta Bizim Hikaye dizisi zirveyi üstlendi. AB grubunda ise Vatanım Sensin birinciyken ABC1 grubunda ise Survivor zirveye yerleşen program oldu.

 

BİZİM HİKAYE SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI? TIKLAYINIZ

 

MEHMETÇİK KUT'ÜL AMARE YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINDA! TIKLAYINIZ

 

TOTAL

 

AB

 

 

ABC1

 

 

14 Mart reyting sonuçları

14 Mart reyting sonuçlarına göre TOTAL grupta Sen Anlat Karadeniz birinci olurken AB ve ABC1 reyting sıralamasında Diriliş Ertuğrul dizisi birinciliği üstlenmiştir. 

 

BÖRÜ SON BÖLÜMDE NELER OLDU? TIKLAYINIZ

 

SEN ANLAT KARADENİZ YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINDA! TIKLAYINIZ

 

TOTAL

 

AB 

 

ABC1

 

13 Mart reyting sonuçları

13 Mart reyting sonuçlarında 3 puan türünde de Kadın dizisi zirveye yerleşti. Total ve ABC1 sıralamada Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Kadın dizisini ikincilikle takip etti. AB reyting sonuçlarında ise ikincilik Ufak Tefek Cinayetler dizisinin oldu.

 

TOTAL

 

 

AB

 

ABC1

 

 

 

 

12 Mart reyting sonuçları

12 Mart reyting sonuçlarında 3 puan türünde de Çukur dizisi birinciliği üstlenmiştir. Total AB ABC1 sıralamasında Çukur'u Söz dizisi takip etmektedir.

12 Mart reyting sonuçları açıklandı. Total puan türünde 20.49 share alan Çukur birinci, 19.73 share alan Söz ikinci oldu. AB puan türünde 25.56 share alan Çukur dizisi birinci sırada, 16.88 share alan Söz dizisi ikinci sırada yer aldı. ABC puan türünde 25.05 share alan Çukur dizisi birinci olurken, 16.41 share alan Söz dizisi ikinci oldu

 

İzleyici Ölçümü nedir ?

İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

 

İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir?

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

 

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?

 

Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..

 

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

 

REYTİNG NEDİR?

İzleyici ölçümü bir izleyici topluluğunda kaç kişi olduğunun ölçümüdür. Genelde radyo dinleyicileri ve televizyon izleyicileri için düşünülse de, gazete ve dergi okuyucuları ve Web sitesi kullanıcıları için de geçerli olan bu kavram, yayımcılar ve reklamcılar tarafından, kaç kişi ve kimlere ulaşıldığını belirlemek için kullanılır. Bu daha geniş anlamıyla izleyici kitle araştırması anlamına gelir. Ölçümler medya pazarlarına göre ayrı ayrı yapılır, bunlar genelde metropol bölgelere karşılık gelir.

Tek bir televizyon izlenme oranı (reyting) puanı, takip edilen bir bölgedeki seyircilerin belli bir dakikadaki sayılarının %1’ine karşılık gelir. Örneğin 2004 yılı itibarıyla ABD’de 109,6 milyon televizyonlu ev vardı. Dolayısıyla, 2004-05 izleme sezonu için, ulusal bir reyting puanı bu sayının %1 olan 1.096.000 eve karşılık gelir. Bir programın yayımında kullanıldığında, program süresince ortalama reyting puanı tipik olarak belirtilir. Reyting puanları genelde evhalkları için değil, belli demografik gruplar için verilir. Örneğin, 18-49 yaş grubu için bir reyting puanı, ülkedeki 18-49 yaş grubundaki insanların %1’ine eşdeğer sayılır.

 


Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Ey mavi göklerin kızıl ve beyaz süsü

Ey mavi göklerin kızıl ve beyaz süsü

Genelkurmay arşivinden 'Çanakkale Zaferi' fotoğrafları

Genelkurmay arşivinden 'Çanakkale Zaferi' fotoğrafları