Stargazete.com

Anasayfa Yenile

Fethullah Gülen'den Elif Çakır'a 3. dava

05 Mart 2014 Çarşamba  03:22

Fethullah Gülen'den Elif Çakır'a 3. dava

   

Fethullah Gülen, Star gazetesi yazarı Elif Çakır'a yeni bir dava daha açtı.

Fethullah Gülen, Star gazetesi yazarı Elif Çakır'a 'Montajsız görüntü bunlar Hocafendi!' yazısı nedeniyle dava açtı.
 
Gazeteci Elif Çakır'a Fethullah Gülen'den yeni bir dava daha açıldı. Pensilvanya'da yaşayan Fethullah Gülen daha önce Star gazetesi yazarı Elif Çakır'a yazdığı "Game Over Hocafendi" başlıklı köşe yazısı nedeniyle ceza davası açmıştı. Gülen daha önce de yine Çakır hakkında 50 bin liralık tazminat davası açmıştı. Elif Çakır'ın 'Montajsız görüntü bunlar Hocafendi!' başlıklı yazısına dava açılmasıyla birlikte hakkında açılan dava sayısı üçe çıkmış oldu. Davaya gerekçe olarak da 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' olarak gösterildi.
 
ELİF ÇAKIR'A 'GAME OVER HOCAEFENDİ' DAVASI 
 
Elif Çakır gelişmeyi Twitter hesabında tebligat kağıdının fotoğrafını koyarak duyurdu. Hakkında açılan 3. davaya tepki gösteren Çakır Twitter sayfasında konuya ilişkin 'Hay maşallah Hoca efendi hiç boş durmuyor! Gülen Hocaefendi 3. Davayı da "Montajsız görüntü bunlar" yazıma açmış!!! şeklinde değerlendirdi. 
 
Çakır yazısında 'Başbakan Erdoğan’ın ve AK Parti’nin engellenemeyen iktidarı laik kesimin bir kısmında ve şimdilerde onlara katılan Gülen Örgütü’nde tedavisi imkansız bir travmaya sebep olsa da... Başbakan Erdoğan “Yeni Türkiye”nin inşası açısından hala bu ülkenin en güvenilen, en sevilen siyasetçisi...' demişti.
 
ELİF ÇAKIR'IN O YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
 
ÇAKIR DAVAYI TWİTTER HESABINDAN BÖYLE DUYURDU: