‘Bir arada’ çayları şifa mı trend mi?

Zayıflamaya yardımcı olduğu iddia edilen, Türkiye Aktarlar ve Baharatçılar Derneği Başkanı Ayhan Ercan’ın buluşu 9’u bir arada çay herkesin dilinde. Geçen yıl 5’i bir aradaydı, bu yıl 9’u... Uzmanlara sorduk: Bitki çayları gerçekten işe yarıyor mu?

  • ASLI GÜ[email protected]

Cimnema, biberiye, yeşil çay, mate, funda yaprağı, bilye kekik, sinirli ot, çoban çökerten, barut ağacı...  Nam-ı diğer 9’u bir arada! İnsanların sağlıklı yaşam için alternatif arayışları yaygınlaştıkça neredeyse her gün yeni bir karışımla tanışmaya başladık. Beşi bir arada, yedisi bir arada çaylar, altın çilek, Afrika mangosu gibi meyveler aşina olduğumuz ürünler haline geldi. 9’u bir arada çay da son aylarda zayıflamak ya da form tutmak isteyenler arasında çok popüler. Bu çayın mucidi ise Türkiye Aktarlar ve Baharatçılar Derneği Başkanı Ayhan Ercan. Yağ yakıcı ve bağırsak çalıştırıcı özelliğiyle zayıflamayı hızlandırdığı iddia edilen çay kısa sürede popüler olsa da uzmanlar bu tür karışımları kullanırken bilinçli olunması gerektiği konusunda uyarıyor. Bu çayı herkese önermediklerini söyleyen Ercan, kullanması riskli kişilere kesinlikle satmadıklarını belirtiyor.

AMACIM İLAÇLARIN ÖNÜNE GEÇMEK

Ercan, bu karışımı yaz mevsimine girerken zayıflama arayışındakilere yardımcı olmak için hazırlamış. Kilo vermek uğruna kişilerin sağlıksız yöntemler denediğini belirten Ercan, doğal yöntemlerle bunun önüne geçmeye çalıştığını söylüyor: “Amacım zayıflamak, form tutmak için ülkeye kaçak giren ilaçların önüne geçmek. 9’u bir arada çay hem zayıflamak hem de kilo kontrolünü sağlamak için içilebilir. İçindeki barut ağacı bağırsak çalıştırıcıdır. Çayda taze barut ağacı kullanılmamalı, en az iki yıllık olmalı. Aksi halde bağırsak tahrişi yapabilir. Çoban çökertenin ise damar genişletici, metabolizma hızlandırıcı etkisi var.  Cimnema bağırsaklarda şeker emilimini azaltıyor ve kilo vermeye yardımcı oluyor. Sinirli otun içindeki tohumlar detoks etkisine sahip, kekik spor yapanlarda yağ yakar, mate iştah kapayıcı, funda yaprağı ve yeşil çay ödemi söker. Biberiye ise metabolizmayı hızlandırır. Herbiri Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Risk Dairesi tarafından yayınlanan ‘Bitki çaylarında güvenle kullanılabilecek bitkiler’ kategorisinde.”

HAMİLELER KULLANMAMALI

Her bitkinin vücut için farklı etkileri var ancak kullanırken dozlarını ayarlamak da çok önemli. Ercan da 9’u bir arada çayın doğru dozda ayarlanması ve herkesin kullanmaması gerektiğini hatırlatıyor: “Bu çayı ben üretmiyorum. Zaten bu bitkiler tek tek tüm aktarlarda satılıyor. Çıktığım televizyon programlarında bu çayın hangi oranlarla hazırlanması gerektiğini anlattığım için insanlar ellerinde listeyle aktara gidip satın alıyor. Herbir ottan 50 gram alıyorsanız cimnemadan 25, yeşil çaydan 100 gram alın. Hepsini aktarda granül haline getirtin. Bu sayede eşit karışırlar. Her yemekten önce bir kupa kaynar suya, bir tatlı kaşığı bu çaydan koyup sekiz dakika kadar demleyerek içilir. Günde iki fincan içilirse form korur, 3-4 fincan içilirse kilo vermeye yardımcı olur. En fazla altı fincan içilebilir. Bu çayı hamileler, hamile kalmayı düşünenler, yüksek tansiyonu olanlar asla kullanmamalı. Ayrıca hazır poşet çay halinde kutularda bu adla satılan çaylar da var. Onları tavsiye etmiyorum, içerikleri farklı olabiliyor.”

Her bitki herkes için uygun değil

Zayıflama ürünlerinin herbiri tüm dünyada çok talep görüyor. Bu durumun giderek ticarileştiğini belirten Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada bu tür karışımlara dikkat edilmesi gerektiğini anlatıyor: “Bu çayın içeriğindeki Gymnema (cimnema) bitkisinin zayıflatıcı etkisi içerisindeki gimnemik asidin şeker metabolizması üzerinde etkisine dayandırılıyor. Yapılan bazı deneysel çalışmalarda bu maddenin bağırsaklarda şekerin emilimini azalttığı gözlenmiş. Buna bağlı olarak kişinin tatlı ihtiyacını ortadan kaldıracağı ileri sürülüyor. Barut ağacı kabuğu ise müshil etkili ve içerisindeki antrasen türevi maddeler tahriş edici özellikte. Bu tip müshilleri taşıyan sinameki, acı cehre, barut ağacı gibi bitkisel ürünlerin ciddi kabızlık durumlarında 10 günden fazla uygulanmasını doğru bulmuyorum. Çoban çökertenin zayıflamayla ilgili bir etkisi bulunabileceğini gösteren bilimsel bir kanıt yok. Yeşil çay ve mate kafein taşıyan ürünler, funda idrar artırıcı, biberiye yağ yakıcı... Bunların bir araya gelmesi ile ortaya çıkabilecek olumlu veya olumsuz etkiler bu bileşenlerin oranlarına bağlı. Mesela barut ağacı kabuğu yüksek oranda ise fazlaca ishal yapar. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın uygun miktarda kullanıldığında risk oluşturmayan bitki listesi var ama her bitki her kişi için güvenli değildir.”

İç Hastalıkları uzmanı Dr. Nafiz Karagözoğlu ise bitkilerin faydasının tek başına alındığında ortaya çıkmasının beklendiğini söylüyor. Karagözoğlu özel bir karışım için ‘Form tutmaya yardım eder’ gibi cümlelerin kullanılmasının yanlış olacağını anlatıyor: “Araba parçası satanlar parçaları birleştirip ‘İşte size araba’ dediğinde ne düşünürsünüz? Kişiye has tedavi ve takip uygulanmalı. Bitki karışımları bilimsel bir çalışmaya dayanıyorsa günde kaç kez, hangi miktarda, aç mı tok mu, kaç dakika, kaç derecede kaynatarak, kaç gün kullanılacağı belirtilmeli. Bu konuyla ilgili takip yapan uzmanlarla doğal bitkilerin tedavi edici özelliklerinden faydalanılabilir.”

GÜNDE 150-200 KİŞİ ALIYOR

9’u Bir arada Çay’daki bitkilerden aktardan 50’şer gram satın alındığında 20-25 TL’ye mal oluyor. Doğa Baharat Dünyası sahibi aktar Ali Süzme, insanların ellerinde listeyle gelip bu karışımı istediklerini söylüyor: “Bu çayı isteyenlere öğüterek veriyoruz. Daha çok kilo ve kolesterol problemi olanlar alıyor. Haftada ortalama 150-200 kişiye bu çaydan satıyoruz. 30’lu, 40’lı poşet çayları da üretildi, fiyatı 10-15 TL arasında. Kullanması riskli kişiler olduğu için alanlara mutlaka hastalık geçmişlerini soruyoruz.”

Porselen demlik cam bardak kullanın

Gün içinde pek çok bitkinin çayını kimi zaman vücut direncini artırmak kimi zaman ise şifa niyetine tüketiyoruz. Peki son zamanlarda en sık kullanılan bitki çayları hangileri? Bu çaylar nasıl hazırlanmalı ve hangi dozda kullanılmalı? Aktar Ali Süzme en popüler bitki çaylarını sıralıyor: “Yazdan kışa girdiğimiz için herkeste bahar yorgunluğu var. Dolayısıyla en çok yasemin ve melisa çayı tercih ediliyor. Yasemin ve melisa bir fincan suya bir tutam konularak kaynar suda demlenebilir. Özellikle akşam iki, gündüz bir bardak içilebilir. Gribal enfeksiyonlar ve boğaz ağrıları için ise adaçayı ve ıhlamur ideal. Adaçayı antiseptik özelliği olduğu için boğaz ağrısı ve faranjite iyi geliyor. Demlenerek ve gargara yapılarak tüketilebilir. Hamile olanlar adaçayı tüketmemeli. Ihlamur ise soğuk algınlığına iyi geliyor. Bir tutam çiçek ıhlamuru 2-5 dakika kaynatıp içmek yeterli. Bitkileri demlerken ya da buharda bekletirken porselen demlik ya da cam bardak kullanılmalı. Bu şekilde yararı daha iyi ortaya çıkar.”

 

Haber Turu

Müezzinoğlu: Devlet kadrolarından hainleri tasfiye edeceğiz

Müezzinoğlu: Devlet kadrolarından hainleri tasfiye edeceğiz

Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde Ak Parti Danışma Meclisi toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu FETÖ ile mücadelede kararlılık mesajı verdi.

YÖK'ten kapatılan üniversitelerin öğrencileri hakkında önemli açıklama

YÖK'ten kapatılan üniversitelerin öğrencileri hakkında önemli açıklama

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında yükseköğretim kurumlarına yerleştirilen kapatılan vakıf üniversitesi öğrencilerinin, kayıtlarını yarın e-Devlet kapısı üzerinden açılan sistemden yapabileceğini bildirdi.

Onur Özbizerdik, Adil Serdar Saçan'ı darp etti

Onur Özbizerdik, Adil Serdar Saçan'ı darp etti

Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu Onur Özbizerdik, eski emniyet Müdürü Adil Serdar Saçan'ı darp etti. Özbizerdik gözaltına alındı

Açık alanlarda saldırı düzenlemek isteyen 3 terörist yakalandı!

Açık alanlarda saldırı düzenlemek isteyen 3 terörist yakalandı!

İstanbul'daki operasyonda, bazı kamu kurumları ile kamuoyuna açık alanlara yönelik saldırı düzenleyecekleri iddiasıyla yakalanan terör örgütü üyesi 3 kişi tutuklandı.

1 çocuk annesi intihar etti

1 çocuk annesi intihar etti

Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde, 1 çocuk annesi 21 yaşındaki Gülüfe Günay Bodur, kendini iple tavana asarak yaşamına son verdi.

Tutuklanan PKK'lı: Tahir Elçi'yi terörist Gürkan öldürdü

Tutuklanan PKK'lı: Tahir Elçi'yi terörist Gürkan öldürdü

Diyarbakır'da yakalanan terörist Rifayi İ, 2 polis memurunun şehit edildiği ve Diyarbakır Baro Başkanı Elçi'nin hayatını kaybettiği saldırıyı PKK'lı terörist Gürkan'ın gerçekleştirdiğini anlattı.

Fırat Kalkanı Operasyonu'nda 1 asker yaralandı

Fırat Kalkanı Operasyonu'nda 1 asker yaralandı

Kilis'in karşısında sınırın Suriye tarafında Özgür Suriye Ordusu ile terör örgütü DEAŞ arasında çatışmalar sürüyor. Sınırda konuşlu bulunan fırtına obüs topları ile ateş destek vasıtalarıyla DEAŞ mevzileri vurulurken, yaralanan bir Türk askeri hastaneye getirildi.

6. kattan düşen çocuk ölümden döndü

6. kattan düşen çocuk ölümden döndü

Samsun'da evlerinin 6. katındaki penceresinden düştüğü ileri sürülen 13 yaşındaki kız çocuğu, ölümden döndü.

Van'da teröristler trene bombalı saldırı düzenledi

Van'da teröristler trene bombalı saldırı düzenledi

Van'ın Saray ilçesinde, PKK'lı teröristler tarafından tren raylarına yerleştirilen el yapımı patlayıcının yük treninin geçişi sırasında patlatılması sonucu makinist yaralandı.

Hatay'a top mermisi düştü, misliyle karşılık verildi

Hatay'a top mermisi düştü, misliyle karşılık verildi

Suriye'den atılan top mermisi Hatay'ın Yayladağı ilçesi kırsalına düştü.

ÖSO ile DAEŞ arasında çatışmalar sürüyor

ÖSO ile DAEŞ arasında çatışmalar sürüyor

Kilis'in karşısında sınırın Suriye tarafında Özgür Suriye Ordusu ile terör örgütü DAEŞ arasında çatışmalar sürüyor. Sınırda konuşlu bulunan fırtına obüs topları ile ateş destek vasıtalarıyla DAEŞ mevzileri vuruluyor.

Terör örgütü PYD 'karargahı'ndaki ABD bayrağı yerinde duruyor

Terör örgütü PYD "karargahı"ndaki ABD bayrağı yerinde duruyor

Suriye'nin Rakka kentine bağlı Tel Abyad ilçesinde terör örgütü PKK/PYD'nin gümrük binasının üstüne astığı ABD bayrağı yerinde duruyor.

Makedonya'da Recep Tayyip Erdoğan Stadı açıldı

Makedonya'da Recep Tayyip Erdoğan Stadı açıldı

Makedonya'nın kuzeybatısındaki Gostivar şehrine bağlı Yukarı Banisa Köyü'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adını taşıyan stat törenle hizmete açıldı.

DAEŞ’in bomba yüklü aracı vuruldu

DAEŞ’in bomba yüklü aracı vuruldu

DAEŞ’e ait bomba yüklü araç Suriye’nin Azez ilçesine bağlı Tuğlum Köyü’nde TSK’ya ait fırtına obüsleri ile vurularak imha edildi.

Mısır'dan Türkiye ile ilgili flaş açıklama

Mısır'dan Türkiye ile ilgili flaş açıklama

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, Türkiye’nin Mısır ile gerginliği giderme niyeti bulunduğunu, ülkesinin de buna hazır olduğunu söyledi.

Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Johnson, Türkiye'ye geliyor

Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Johnson, Türkiye'ye geliyor

Dışişleri Bakanlığı, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın, beraberinde bir heyetle, 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişimi sonrasında Birleşik Krallık Hükümeti'nin Türkiye ile dayanışmasını göstermek üzere 25-27 Eylül tarihlerinde Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştireceğini duyurdu.

DAEŞ mevzileri vuruluyor

DAEŞ mevzileri vuruluyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri DAEŞ mevzilerini vurmaya devam ediyor.

Bağdat'ta saldırı: 8 ölü, 20 yaralı

Bağdat'ta saldırı: 8 ölü, 20 yaralı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen terör saldırısında 8 kişinin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı bildirildi.

Arap Birliği ile BM arasında yeni anlaşma

Arap Birliği ile BM arasında yeni anlaşma

Arap Birliği ile BM arasında iş birliğini geliştirme anlaşması sağlandı.

DAEŞ okula bile bomba yerleştirmiş

DAEŞ okula bile bomba yerleştirmiş

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütü DAEŞ'ten temizlenen ve hayatın normalleşmeye başladığı Cerablus'ta, tadilattan geçirilen bir okulun tuvaletinde tuzaklanmış el yapımı patlayıcı bulundu.

Adalet Bakanı Bozdağ: 3 günde ne değişti?

Adalet Bakanı Bozdağ: 3 günde ne değişti?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu revize etmesine ilişkin, "Türkiye ekonomisi, ısmarlama, subjektif ve kurgu Moody's'in not düşürme raporuyla çökecek, krize girecek bir ekonomi değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Ağbal'dan 'Moody's' tepkisi: Kararın kendi içinde bir rasyonalitesi yok

Ağbal'dan 'Moody's' tepkisi: Kararın kendi içinde bir rasyonalitesi yok

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Yapısal reformlar devam ediyor, büyümeyi yukarıya çekecek tedbirler alınıyor, faiz, enflasyon göstergeleri iyi… Dolayısıyla Moody's'in almış olduğu kararının kendi içinde bir rasyonalitesi yok." dedi.

Türkiye'nin en hızlısı yola çıktı

Türkiye'nin en hızlısı yola çıktı

Siemens Ulaşım Bölümü Direktörü Genç, "Innotrans Berlin 2016 Fuarı'nda sergilenen son yüksek hızlı tren seti test için Viyana’ya gönderildikten sonra TCDD’ye teslim edilecek." dedi.

Mahmutbey gişelerinde serbest geçiş olacak

Mahmutbey gişelerinde serbest geçiş olacak

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan Mahmutbey gişelerde serbest geçiş sisteminin getirileceğini açıkladı. Çalışmaların başladığını belirten Arslan, serbest geçişin 2 ay içinde başlayacağını belirtti.

EXPO 2016 Antalya'da ziyaretçi sayısı 3 milyonu aştı

EXPO 2016 Antalya'da ziyaretçi sayısı 3 milyonu aştı

EXPO 2016 Antalya'yı 3 milyonu aşkın kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

Cezalar siliniyor

Cezalar siliniyor

4 milyon 250 bin kişi yaklaşık 6 milyar liralık trafik cezası borcundan yapılandırma ile kolayca kurtulabiliyor. Ekim sonuna kadar başvuranların borcu, yapılandırma ile düşecek, isteyen peşin isteyen taksitli ödeme yaparak temiz sayfa açacak.

Bağ-Kur’luya 5 puanlık prim indirimi uygulaması

Bağ-Kur’luya 5 puanlık prim indirimi uygulaması

Bağ-Kur’luya 5 puanlık prim indirimi uygulaması başlıyor.

Darbe fırsatçısına ağır ceza

Darbe fırsatçısına ağır ceza

EPDK, darbe gecesi fahiş fiyattan akaryakıt satarak fırsatçılık yapan Doğramacılar Akaryakıt AŞ’ye 84 bin 575 lira ceza kesti. EPDK ayrıca, şirketin lisansını da iptal etti.

İnternette güvenli alışveriş dönemi başlıyor

İnternette güvenli alışveriş dönemi başlıyor

E-ticarette tüketicilerin endişelerini gidermek için güven damgası getireceklerini belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ‘E-ticarette güven damgası’ ile tüketicilerin güvenli alışveriş yapacağını söyledi.

Boğaz’ı 106 metre derinlikten geçeceğiz

Boğaz’ı 106 metre derinlikten geçeceğiz

Başbakan Binali Yıldırım’ın 20 Aralık’ta açılışının yapılacağını söylediği, Anadolu ve Avrupa yakalarını denizin altından karayolu ile bağlayacak olan Avrasya Tüneli’nde sona yaklaşılıyor.

FIFA'dan Trabzonspor'a büyük şok!

FIFA'dan Trabzonspor'a büyük şok!

FIFA, İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde Kevin Constant ve Waris Majeed'in ödemelerini zamanında yapmayan Trabzonspor'un 8 milyon Euro ödemesine karar verdi

Selçuk İnan’dan büyük jest

Selçuk İnan’dan büyük jest

Galatasaray’ın kaptanı Selçuk İnan, İzmir’de tedavi gören ve kendisiyle tanışmak isteyen taraftarı kırmayarak ziyaretine gitti.

Fenerbahçe - Gaziantepspor... Kadıköy'de ilk 11'ler belli oldu

Fenerbahçe - Gaziantepspor... Kadıköy'de ilk 11'ler belli oldu

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 5. haftasında bu akşam Gaziantepspor'u yenerek seyircisi önünde bu sezon ilk galibiyetini almak istiyor.

Totti, ligdeki 250. golünü attı

Totti, ligdeki 250. golünü attı

İtalya Birinci Futbol Ligi'nin (Serie A) 6. haftasında Torino'ya 3-1 yenilen Roma'nın emektar oyuncusu Francesco Totti, lig kariyerindeki 250. golünü kaydetti.

Burak Yılmaz penaltı kaçırdı, takımı kaybetti

Burak Yılmaz penaltı kaçırdı, takımı kaybetti

Çin Süper Lig takımlarından Beijing Guoan, milli futbolcu Burak Yılmaz'ın penaltı kaçırdığı karşılaşmada, sahasında Shandong Luneng'e 2-1 yenildi.

'Derdiyok'un yıldızı Türkiye'de parlamaya devam ediyor'

''Derdiyok'un yıldızı Türkiye'de parlamaya devam ediyor''

İsviçre'de yayın yapan Le Matin gazetesi Derdiyok'un yıldızı Türkiye'de parlamaya devam ediyor başlıklı haberinde , "Derdiyok, İnler'e karşı beşinci golünü attı" diye yazdı.

UEFA'dan Cüneyt Çakır'a görev

UEFA'dan Cüneyt Çakır'a görev

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, İngiltere'nin Leicester City ile Portekiz'in Porto takımları arasında 27 Eylül Salı günü oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu ikinci hafta karşılaşmasını yönetecek.

 Arda Turan'a İspanya basınından övgü

Arda Turan'a İspanya basınından övgü

Katalan basını, İspanya Birinci Futbol Ligi'nin (La Liga) 6. haftasında deplasmanda Sporting Gijon'u 5-0 yenen Barcelona'da 1 gol, 1 asist ile oynayan Arda Turan'ı övdü.

Galatasaray'dan Beşiktaş'a teşekkür

Galatasaray'dan Beşiktaş'a teşekkür

Galatasaray, Beşiktaş yönetimine derbide gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür ederek, ligin ikinci yarısında TT Arena'da oynanacak maçta siyah-beyazlıları aynı şekilde ağırlamak istediklerini açıkladı.

Galatasaray'ın manevi kurucusu, Gül Baba

Galatasaray'ın manevi kurucusu, Gül Baba

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Polat, "Gül Baba, 1481'de, 2. Beyazıt döneminde Mekteb-i Sultani'yi kurmuştur. Bunun bizim için ayrı bir önemi de var çünkü bu mektep 18. yüzyıldan sonra Galatasaray Lisesi oldu." dedi.

Savaş oyununda 20 metrelik kuyuya düştü

Savaş oyununda 20 metrelik kuyuya düştü

Şile'de iki grup arasında gerçekleşen Airsoft oyunu sırasında Airsoft oyuncusu Kerem Yağız(41), 20 metrelik kuyuya düştü. Hafif yaralanan Yağız, itfaiye erleri tarafından yaklaşık 2 saatte kurtarıldı.

Yaylada mahsur kalan köylüler kurtarıldı

Yaylada mahsur kalan köylüler kurtarıldı

Ardahan'ın Damal ilçesi Arapyurdu Köyü yaylasında kar yağışı sonrası mahsur kalan köylüler kurtarıldı.

İzmir Körfezi'nde balon balığı tehlikesi

İzmir Körfezi'nde balon balığı tehlikesi

İzmir'deki Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Avlama Teknolojisi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Doç. Dr. İlker Aydın, İzmir Körfezi'nde yaptıkları araştırmalar sırasında balon balığı türlerine rastladıklarını, bunların gelecekte daha fazla görüleceğini ve balıkçılar tarafından yakalanması durumunda kesinlikle tüketilmemesi gerekt

Sokakta baygın halde bulundu

Sokakta baygın halde bulundu

Bartın'da sokakta baygın halde bulunan genç hastaneye kaldırıldı.

Zeki Müren'i Anma Konseri'nde izdiham

Zeki Müren'i Anma Konseri'nde izdiham

Sanat Güneşi Zeki Müren ölümünün 20. Yıl dönümde, Bodrum'da konser ile anıldı. Bin 500 kişilik konser alanına yaklaşık 3 bin kişi gelince büyük izdiham yaşandı. Oturacak yer bulamayan vatandaşlar yerlere oturarak konseri izledi.

Konya'da trafik kazası: 2 ölü, 1 yaralı

Konya'da trafik kazası: 2 ölü, 1 yaralı

Konya'nın Akşehir ilçesinde, elma yüklü kamyonun otomobile çarpması sonucu 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

TEM Otoyolu'nda şüpheli araç alarmı

TEM Otoyolu'nda şüpheli araç alarmı

SAKARYA'da polis ekipleri, TEM Otoyolu Sapanca mevkiinde İstanbul istikametine doğru trafik akışını yavaşlatarak, şüpheli araç araması yaptı.

Şanlıurfa'da minibüs devrildi: 3 yaralı

Şanlıurfa'da minibüs devrildi: 3 yaralı

Şanlıurfa'da minibüsün devrildiği kazada 3 kişi yaralandı.

Hırdavatçı dükkanı alev alev yandı

Hırdavatçı dükkanı alev alev yandı

KONYA'da bir hırdavat dükkanı, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangında kullanılmaz hale geldi.

Restoranda korkutan yangın

Restoranda korkutan yangın

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, çarşı merkezindeki bir restoranın bacasında çıkan yangın paniğe neden oldu. Bodrum Kalesi'nde düzenlenen Zeki Müren'i Anma Konseri'ni izleyen bazı kişiler, yoğur duman nedeniyle konser alanına terk etmek zorunda kaldı.