Aksa’yı aydınlatacak kandilde bir damla yağ olmalıyız

MÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) heyeti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine işgal altındaki Doğu Kudüs’e gerçekleştirdiği ziyarette, Mescid-i Aksa’da cuma namazı kıldı.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, İsrail’in Filistinli Müslümanlara yönelik ihlallerine tepki göstererek, “İsrail’in yapmış olduğu bu zorbalığa karşı Müslüman kardeşlerimizin yanında olmak için geldik. Yaklaşık bir ay önce Beyazıt Meydanı’nda nasıl toplandıysak, Mescid-i Aksa’da da toplanacağız demiştik. Bu amaçla da bugün buradayız” dedi. Kaan, srail’in Filistinlilere yönelik ihlallerine şahit olduklarını belirterek, “İsrail’in zorba uygulamaları ve Mescid-i Aksa’nın giriş-çıkışlarında yaptığı kontrolleri gördük. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya yönelik bu zorbalığı kabul etmiyoruz” şeklinde konuştu. Müslümanlara çağrıda bulunan Kaan, “Mescid-i Aksa’yı karanlıktan aydınlığa çıkaracak olan kandilde bir damla yağ olmalıyız. Bütün Müslüman kardeşlerimize sesleniyorum. Herkes Mescid-i Aksa’yı ziyaret etsin, buralara sahip çıksın” dedi. Kaan, işadamlarının da Kudüs’e sahip çıkması gerektiğini belirterek, “Bir işadamları örgütü olarak dünyadaki Müslüman işadamlarına sesleniyorum. Bizim yapacağımız ilk iş, İslam iktisadını daha fazla ön plana çıkararak Müslümanlara daha fazla iş yapmak ve onları iktisaden güçlendirmek olmalıdır. Mazlum Filistin halkını İsrail’e karşı güçlü hale getirmek de diğer vazifemiz olmalıdır” diye konuştu. Genel başkan yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri, yurtiçi-yurtdışı şube başkanları ve sektör kurulu başkanlarının bulunduğu yüzü aşkın işadamından oluşan MÜSİAD heyeti, iki günlük Kudüs ziyaretlerini tamamlayarak Türkiye’ye döndü. 

 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
KKTC meclisi karıştı: Yuh sana bu bayrak sayesinde buradasın

KKTC meclisi karıştı: Yuh sana bu bayrak sayesinde buradasın

Askeri uzmanlar şaşkına döndü: Dünyada böyle bir ordu görülmedi

Askeri uzmanlar şaşkına döndü: Dünyada böyle bir ordu görülmedi

6000 yılından geldiğini iddia ediyor!

6000 yılından geldiğini iddia ediyor!

Afrin'e kaç asker geçti? Kaç köy kurtarıldı?

Afrin'e kaç asker geçti? Kaç köy kurtarıldı?