Bakan Şahin'e Nobel ödüllü ziyaretçi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, 'Suriye'nin kaynaklarının Suriyeliler tarafından yönetileceği demokratik bir zeminin oluşturulmasını kardeş ve komşu olarak çok önemsiyoruz' dedi.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Şahin, Nobel ödüllü Yemenli gazeteci ve insan hakları savunucusu Tevekkül Karman ile beraberindekileri, Bakanlıkta kabul etti.

Karman'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Bakan Şahin, Yemenli aktivistin insan hakları mücadelesinde önemli rol oynadığını belirtti. Son dönemde Ortadoğu'da yaşanan değişimin temel aktörlerinin kadınlar ve gençler olduğuna dikkati çeken Şahin, verilen bu mücadeleleri 'çok kıymetli' olarak nitelendirdi. Şahin, değişimin ardından yaşanan sürecin de barış için iyi yönetilmesinin gerekliliğini vurguladı.

Türkiye'nin dış politikasının temel felsefesinde 'Yurtta barış cihanda barış' anlayışını gördüklerini dile getiren Şahin, bölgedeki barışın aynı zamanda dünyada da barışı getireceğini söyledi.

'Mağdurun, mazlumun, güçsüzün sesinin duyurulmasında, onların haklı mücadelelerini başarmaları konusunda bütün gücümüzle yanlarında duruyoruz' diyen Şahin, bu duruşun bundan sonraki süreçte de devam edeceğini kaydetti.

Ülkelerindeki olaylar nedeniyle çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu binlerce Suriyeli'nin Türkiye'ye sığındığını hatırlatan Şahin, 'Gelen kardeşlerimizi misafirlerimiz olarak görüyoruz ancak bir an önce Suriye'nin kaynaklarının Suriyeliler tarafından yönetileceği demokratik bir zeminin oluşturulmasını da kardeş ve komşu olarak çok önemsiyoruz' diye konuştu.

-Tevekkül Karman-

Konuk gazeteci ve insan hakları savunucusu Karman ise 'kardeşim' dediği Fatma Şahin'i ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Daha önceki gelişinde Şahin ile Bakanlığın eski hizmet binasında görüştüğünü belirten Karman, 'Yeni bakanlık binasının güzelliği ve büyüklüğü Türkiye'nin kadına ve aileye verdiği önemi gösteriyor' diye konuştu.

Kendisinin aynı zamanda Türk vatandaşı olduğunu bildiren Karman, Türkiye'de kadına verilen değer ve önemden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Ortadoğu ve Arap ülkelerinin de kadınlara daha fazla önem vermesi gerektiğini söyleyen Karman, bu konuda yapılabilecekler konusunda Bakan Şahin'den destek istedi.

Görüşme daha sonra basına kapalı devam etti.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Fransa´da rehine krizi: Bir polis vuruldu

Fransa´da rehine krizi: Bir polis vuruldu

İşte Türkiye'nin en mutlu şehirleri

İşte Türkiye'nin en mutlu şehirleri

Bu görüntüler ancak Afrika'da olur

Bu görüntüler ancak Afrika'da olur

Dünya Bolt'u konuşuyor!

Dünya Bolt'u konuşuyor!