Bakan Soylu: Anıtkabir ve eski Meclis ile ilgili keşif yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Eryaman’da eylem hazırlığında olan bir DEAŞ mensubu teröristin etkisiz hale getirilmesi ile ilgili, “Çok önemli bir istihbarat ve izleme sonucunda bir DEAŞ mensubunu etkisiz hale getirdiler. Önümüzdeki günlerde kamuoyu elbette ki bu operasyonlarımızın hangi şekilde devam edeceğine şahit olacaktır. Burada hem Sayın Valimizin söylediği eski Meclis binamız ile hem de Anıtkabir ile ilgili keşif yapıldığı doğru. Önümüzdeki günlerde ayrıntıları Sayın Valimiz kamuoyu ile daha detaylı bir şekilde paylaşacaktır” dedi.

  • İHA
x

İçişleri Bakanı Soylu, Anıtkabir çıkışında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Soylu, Ankara Eryaman’da sabahın ilk saatlerinde düzenlenen operasyon ile eylem hazırlığında olan bir DEAŞ üyesi teröristin öldürülmesiyle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. DEAŞ üyesi olduğu belirtilen teröristin Anıtkabir çevresinde 3 kez görüldüğü ve keşif yaptığı bilgisi ile ilgili soruya Bakan Soylu, “Çok önemli bir istihbarat ve izleme sonucunda bir DEAŞ mensubunu etkisiz hale getirdiler. Bundan yaklaşık 10 gün önce yine böyle bir olay söz konusuydu. Gaziantep’te 3 hücre ile ilgili böyle bir operasyon söz konusuydu. Bu operasyonlarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde kamuoyu elbette ki bu operasyonlarımızın hangi şekilde devam edeceğine şahit olacaktır. Burada hem Sayın Valimizin söylediği eski Meclis binamız ile hem de Anıtkabir ile ilgili keşif yapıldığı doğru. Özellikle gerek bu güvenlik meselelerinde çok açık olmamak gerekir. Bu yürüyen bir süreç. Önümüzdeki günlerde ayrıntıları Sayın Valimiz kamuoyu ile daha detaylı bir şekilde paylaşacaktır. Ama bu sürecin yürüdüğünü ve burada bizim de milletimizin huzuru için işimizi yapmak durumunda olduğumuzu ifade etmek isterim. 24 saat bazı günler hiç uyumadan bir tehdit algısı ortaya çıkmışsa onu bertaraf etmek için güvenlik kuvvetlerimiz azami bir gayret ortaya koyuyorlar. Bu konuda Türkiye’nin her tarafında terörle mücadele eden güvenlik güçlerimiz büyük bir gayret ortaya koymaktadır. Bu gayretlerin sonucunda hep birlikte bu rahat, huzur ve sükun ortamının devam edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.
 
DEAŞ mensubu olduğu tespit edilen teröristin kimliğinin tespit edilip edilmediği ile ilgili Soylu, “Gerekli açıklamaları Vali Bey gerçekleştirecektir. Burada çok detaya girmek istemiyorum. Bu meseleler yürüyor ve yürüyecektir. Buradaki tüm bilgileri valiliğimiz, hem kamuoyu hem de basınla açık bir şekilde paylaşmaktadır. Biz ancak meselenin hangi düsturda yürüdüğünü, hangi ölçekte gittiğini değerlendiririz. Her olay üzerinden bir değerlendirme yapmakta elbette ki bizi detayların içerisine çeker ki, biz mümkün olduğunca bu anlayışları genel ilke ve prensipler çerçevesinde yürütmek istiyoruz. O detaylar kamuoyu ile paylaşılacaktır” açıklamasını yaptı.
 
"Günlük kiralanan evler veya kısa süreli kiralanan evler maalesef terörle de ilişkilendirilmektedir" 
 
Günlük kiralık evler ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalarda gelinen son nokta hakkında ise Soylu, şu bilgileri verdi: “Bu önemli açıklarımızdan bir tanesidir. İçişleri Bakanlığı bu konu ile ilgili bir çalışma yapıyor. Günlük kiralanan evler veya kısa süreli kiralanan evler maalesef terörle de ilişkilendirilmektedir. Bu konuda günlük kiralanan evleri kimlerin ne için kiraladığı konusu terörü yakından ilgilendiren bir durumdur. Bu konuda çalışmalar devam etmektedir. Zannediyorum önümüzdeki günlerde bu konuda hem hükümetimiz ile hem de kamuoyu ile paylaşılacaktır.”
 
5 ilde terör saldırısı olabileceğine dair 81 ile yazı gönderildiğine yönelik soru üzerine Soylu, “Sürekli bir tedirginlik üzerinden hayatın olağan akışını sıkıntıya sokmak doğru değildir. Biz güvenlik tedbirlerimizi alırken bir takım istihbaratlara dayanarak çok doğal olarak kendi birimlerimizi uyarıyoruz. Bu konuda gelen istihbaratlar üzerinden bu istihbaratların bir bölümü doğru çıkabilir, bir bölümü de dayanaksız çıkabilir. Önemli olan bizim duyduğumuz yani gelen ihbar nereden gelirse gelsin biz bunları ciddiye almak durumundayız. Ama bunu manşetlere taşımak ve bunun üzerinden bunun sanki olacakmış gibi bir anlayışla yansıtmak sadece hayatın olağan akışını zedelemektir. Bizim görevimiz sakin olmak, milletimizi sakin tutmak ve güvenlik açısından alacağımız tedbirleri de almaktır” açıklamasını yaptı.
 
“29 Ekim ve 10 Kasım’da vatandaşlar toplu halde Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirebilecekler mi?” sorusu üzerine Soylu, şu cevabı verdi: “Ne için olmasın. Bunu kapsamadığı apaçık ortada. Kızılay’da, hiçbir yerde herhangi bir sivil toplum örgütümüzün, herhangi bir mesleki kuruluşumuzun bir gösteri ve yürüyüşünün yapılması valiliğin iznine bağlıdır. Bir garipsenecek bir durum söz konusu değildir ve hassas dönemden geçtiğimiz için de bunu yapmak isteyenler tamda bunu istemeliler. Hassas bir dönemden geçiyoruz ve bu konuda bizim yapacağımız bir gösteride eğer valilik izin verirse bizim güvenliğimizi tam anlamıyla tesis edebilmek için buna bizim ihtiyacımız var demeliler. Biz asayiş uygulamaları, gece uygulamaları yapıyoruz ve vatandaşımızın büyük bir bölümü teşekkür ediyor.”
 
Erciş’te katledilen hem de valililik tarafından belediye meclis üyesi olarak görevlendirilen muhtara Cenabı Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm muhtarlara başsağlığı dilediğini ifade eden Bakan Soylu, “Hassas bir dönemden geçtiğimiz hepimizin malumu. Bu hassas dönem içerisinde muhakkak ki huzurun, asayişin ve güvenin sağlanması da gerek illerimizi yöneten valilerimizin, gerek güvenlik kuvvetimizin, hükümetimizin ve devletimizin en önemli görevidir. Bir taraftan Musul’da dünyaca izlenen meseleyi bizler de ülkemizden izliyor, takip ediyoruz. Diğer taraftan Suriye ve Irak, diğer taraftan terör örgütleriyle mücadele DEAŞ ile PKK ile FETÖ ile tüm diğer terör örgütleriyle büyük bir mücadele ortaya koymaya çalışıyoruz. Güvenlik kuvvetlerimiz tüm bu çerçevenin içerisinde milletimizin hayatın olağan akışı içerisinde kendi günlük hayatını devam ettirmesi için elinden gelen bütün gayreti ortaya koymaktadır” diye konuştu.
 
“Sivil toplum örgütlerimizin, siyasi partilerimizin, mesleki kuruluşlarımızın 2911 sayılı gösteri ve toplantıyla ilgili bunları düzenleyen yürüyüşün esaslarını düzenleyen kanunla ilgili bize biraz hassasiyet göstermeleri temel beklentilerimizdir”
 
Bakan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti: “DEAŞ ile mücadele ederken DEAŞ’ın da ülkemizi yıldırabilmek için, PKK ile mücadele ederken PKK’nın terörün Türkiye’de bir yılgınlığa sebebiyet verebilmesi için çaba gösterdikleri de hepimizin de malumudur. Buna karşılık da daha dün gece bitti bu operasyon, 13 teröristi Tunceli’de etkisiz hale getirdik, 1 teröristi de yaralı olarak ele geçirdik. Sabah Erzincan’da 1 teröristi etkisiz hale getirdik, 1 teröristi de ele geçirdik. Türkiye’nin her noktasında terörle mücadele sürerken özellikle sivil toplum örgütlerimizin, siyasi partilerimizin, mesleki kuruluşlarımızın 2911 sayılı gösteri ve toplantıyla ilgili bunları düzenleyen yürüyüşün esaslarını düzenleyen kanunla ilgili bize biraz hassasiyet göstermeleri temel beklentilerimizdir. Güvenlik kuvvetlerimizin halkımızın güvenliğini esas almaları en önemli görevleridir. Burada bunu farklı noktalara çekmek, buranın üzerinden acaba siyaset yapabilir miyim diye bir soruyu ortaya koymaya çalışmak bugünün meselesi değildir. Herkesin anlayış göstermesi gerekir. Bizim için öncelikli insanımız ve onun güvenliğidir. Dönem dönem tedbirler alırız, bunlara yönelik bazen gevşetmeler ortaya koyabiliriz. Bunları yaparken de güvenliği ana konsantrasyon olarak ortada tutarız. Sebebi şudur, bu kadar geniş bir çerçeve içerisinde güvenlik kuvvetlerimiz başarılı operasyonlar yürütmektedirler. Bunların konsantrasyonlarını azaltmamak bizim bugünkü temel stratejimizdir. Bazen günde bulunduğumuz şehir olan Ankara’da söylüyorum 5-6-7 tane topluma açık yerlerde gösteri düzenlenmesi talep edilmektedir. Bir taraftan güvenlik kuvvetlerimizin bunların güvenliğini alma konusunda çaba ortaya koyarken, diğer taraftan da terör örgütleriyle canhıraş bir mücadele etmesi elbette yapılabilirdir. Ama bugün önceliğimiz farklıdır ve bunu öne almak durumundayız.”
 
“29 Ekim, bunun 10 Kasım ile ilişkilendirilmesi de son derece abeste iştigaldir”
 
"Bunun 29 Ekim, bunun 10 Kasım ile ilişkilendirilmesi de son derece abeste iştigaldir” diyen Soylu, “Bir de bilmemezliktir. 2911 ayrıdır, resmi törenlerin organizasyonu ve koordinasyonu, bunun kanunumuzla tanımlanması apayrı bir sürecin kendisidir. Ama bu kadar önemli bir sürecin içerisinden yürürken özellikle sorumluluk sahiplerinin biraz daha empati kurmalarını, halkımızın güvenliğinden sorumlu olan hükümet yetkilileri olarak beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Herkes rahat olsun. Biz güvenlik tedbirlerini milletimizin daha rahat yaşamasını teminen ortaya koymaya çalışıyoruz. Günlük hayatın akışında herhangi bir problem söz konusu değildir. Ama birilerinin milletin huzurunu, sükununu ve hayatın olağan akışını etkileyecek girişimlere de müsaade etmemiz gerekli olduğunu, teröre bu şekilde engel olmanın gerekli olduğunu görevimiz olarak biliyoruz. Bayramlarda ne herhangi bir erteleme söz konusu ne de böyle bir akıl söz konusudur. Bunun çarpıtılması ortadadır” açıklamasında bulundu.

 

Haber Turu

Adana'da 'ByLock' kullanan 12 sağlık çalışanı gözaltına alındı

Adana'da "ByLock" kullanan 12 sağlık çalışanı gözaltına alındı

Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 12 sağlık personeli gözaltına alındı.

9 Eylül Üniversitesi'ne FETÖ operasyonu: 30 gözaltı

9 Eylül Üniversitesi'ne FETÖ operasyonu: 30 gözaltı

9 Eylül Üniversitesi'ndeki FETÖ'cü yapılanmaya yönelik yapılan operasyonda 30 kişi gözaltına alındı.

Malatya'da 16 FETÖ'cü doktor tutuklandı

Malatya'da 16 FETÖ'cü doktor tutuklandı

Malatya'da FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 20 sağlıkçıdan 16 doktor tutuklandı.

FETÖ firarına özel kalkan

FETÖ firarına özel kalkan

Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan binlerce FETÖ zanlısının firar girişimlerine anında müdahale etmesi için poliste özel bir tim kuruldu.

FETÖ-PKK işbirliği Eagle kayıtlarında ortaya çıktı

FETÖ-PKK işbirliği Eagle kayıtlarında ortaya çıktı

Kahramanmaraş’ta yakalanan dershaneler bölge sorumlusunun telefonunda, PKK-FETÖ işbirliğini gösteren Eagle yazışmaları çıktı: Terör saldırısı olacak, insanlar ölecek ama hiç acımıyorum.

59 ilin emniyet müdürü değişti

59 ilin emniyet müdürü değişti

İl Emniyet Müdürleri Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 34 İl Emniyet Müdürü merkeze alınırken, 24 İl Emniyet Müdürü ile 2 Daire Başkanının yeri değiştirildi. İlk ataması yapılan İl Emniyet Müdürü sayısı ise 37 oldu.

Tunus'ta iki ABD'li 'terör' suçlamasıyla gözaltına alındı

Tunus'ta iki ABD'li 'terör' suçlamasıyla gözaltına alındı

Tunus'ta ABD'li iki kişinin "terör" suçlamasıyla gözaltına alındığı bildirildi.

Yiğit Bulut: Atatürk’ü savunmak onlara kaldıysa yazık bu ülkeye

Yiğit Bulut: Atatürk’ü savunmak onlara kaldıysa yazık bu ülkeye

Derin Analiz programında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Misak-ı Milli” çıkışıyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

'Kozmik Odada Kumpas' fezlekesinin detayları ortaya çıktı

"Kozmik Odada Kumpas" fezlekesinin detayları ortaya çıktı

"Kozmik Oda" olarak bilinen soruşturmada, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline "kumpas" kurulduğu iddiasıyla yürütülen soruşturmanın emniyet fezlekesinin detayları ortaya çıktı.

Tankerden 170 bin paket kaçak sigara çıktı

Tankerden 170 bin paket kaçak sigara çıktı

Osmaniye'de akaryakıt yüklü tankerde yapılan aramada, gizli bölmelere saklanmış 170 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

'Clinton'ın politikası Üçüncü Dünya Savaşı çıkartır'

"Clinton'ın politikası Üçüncü Dünya Savaşı çıkartır"

ABD'de Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, Demokrat aday Hillary Clinton'ın Suriye ile ilgili dış politika planlarının Üçüncü Dünya Savaşı çıkartacağını söyledi.

Mehdi Eker: Komşu ülkelerin toprak bütünlüğüne büyük saygımız var

Mehdi Eker: Komşu ülkelerin toprak bütünlüğüne büyük saygımız var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Türkiye'nin, mevcut sınırlarından memnun olduğunu belirterek, "Komşu ülkelerin toprak bütünlüğüne büyük saygımız var." dedi.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Shannon Kazakistan'da

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Shannon Kazakistan'da

Shannon, Kazakistan Başbakan Yardımcısı Mamin ve Astana EXPO 2017 şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Esimov ile görüştü

Çin'deki Haima tayfunu felakete yol açtı

Çin'deki Haima tayfunu felakete yol açtı

Tayfun, ülkede 702 milyon dolara yakın ekonomik kayba yol açtı

Kanada Yezidilere kapılarını açtı

Kanada Yezidilere kapılarını açtı

Kanada, soykırım tehdidi altında olduğunu daha önce ilan ettiği Yezidiler için kapılarını açtı.

Volkswagen skandalında yeni gelişme

Volkswagen skandalında yeni gelişme

ABD'de yüzlerce tüketicinin Volkswagen'a yönelik açtığı davadalardan sorumlu hakim, suçlamalardan vazgeçilmesi için şirketin ABD devleti ve tüketici avukatları ile vardığı milyarlık anlaşma paketini onayladı.

ABD'nin birçok eyaletinde erken oy verme işlemi başladı

ABD'nin birçok eyaletinde erken oy verme işlemi başladı

ABD’nin birçok eyaletinde 8 Kasım’da yapılacak olan başkanlık seçimleri için erken oy verme işlemi başladı.

BM açıkladı: 2016'da Akdeniz'de 3 bin 740 göçmen öldü

BM açıkladı: 2016'da Akdeniz'de 3 bin 740 göçmen öldü

Birleşmiş Milletler, 2016 yılında Akdeniz'de 3 bin 740 göçmenin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Rakka operasyonu yolda

Rakka operasyonu yolda

Amerika Savunma Bakanı Ash Carter, DEAŞ’in Irak ve Suriye’deki kalelerine düzenlenen operasyonların büyük olasılıkla aynı döneme denk geleceğini tahmin ettiğini açıkladı.

ABD'de polis iki şüpheliyi vurdu

ABD'de polis iki şüpheliyi vurdu

ABD'nin Maryland eyaletinde çeşitli suçlardan aranan iki şüphelinin polis tarafından vurulduğu bildirildi.

Musul’da kavga enerji paylaşımı

Musul’da kavga enerji paylaşımı

Türkiye’yi Musul operasyonundan uzak tutmanın gerekçesi netlik kazandı. Dünyanın en büyük petrol ve doğalgaz rezervlerine sahip olan Musul’da Türkiye ‘enerji paylaşımı’ nedeniyle istenmiyor.

SPK'dan Koza Altın, Koza Metal ve İpek Enerji'ye ceza

SPK'dan Koza Altın, Koza Metal ve İpek Enerji'ye ceza

SPK, Koza Altın, Koza Metal ve İpek Enerji ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda, bu şirketlere çeşitli suçlardan 3 milyon 330 bin 636 TL idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Denizbank’tan 10 yılda 300 projeye 20 milyar dolar

Denizbank’tan 10 yılda 300 projeye 20 milyar dolar

Denizbank Genel Müdürü Ateş, 10 yılda 300’ü aşkın proje için 20 milyar dolarlık finansman sağladıklarını belirtti. Ateş ayrıca, Ercan Havalimanı’nın yeni terminaline de 200 milyon Euro yatırım yaptıklarını söyledi.

Borsada Koç ve Riva bereketi

Borsada Koç ve Riva bereketi

Fenerbahçe’de Ali Koç’un önceki akşam başkanlığa aday olacağına dair açıklamalar sonrası hisseler dün açılışta yüzde 3’e yakın yükselirken, Galatasaray’ın Riva arazisi konusunda yaşanan olumlu gelişmeler ile hisseler güne yüzde 16’ya yakın artışla başladı.

Alternatif ürün 'ejder meyvesi' çiftçiyi sevindirdi

Alternatif ürün "ejder meyvesi" çiftçiyi sevindirdi

Türkiye'de alternatif ürün olarak üretimine başlanan "ejder meyvesi" tanesine 11 ila 16 lira arasında alıcı bulununca çiftçinin umudu oldu.

Yatırım ve istihdam elektriklendi

Yatırım ve istihdam elektriklendi

Elektrik dağıtım şirketleri, yıllık yatırım hedefinin üzerine çıktı. Sektörün toplam yatırımı 4 milyar lirayı bulurken çağrı merkezinde çalışan sayısında 2 kat, arıza bakım-onarım elemanı sayısında ise yüzde 20 artış yakalandı.

SPK'dan Koza Altın, Koza Metal ve İpek Enerji'ye ceza

SPK'dan Koza Altın, Koza Metal ve İpek Enerji'ye ceza

SPK, Koza Altın, Koza Metal ve İpek Enerji ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda, bu şirketlere çeşitli suçlardan 3 milyon 330 bin 636 TL idari para cezalarının uygulanmasına karar verdi.

Yapılandırmaya 40.5 milyar liralık başvuru yapıldı

Yapılandırmaya 40.5 milyar liralık başvuru yapıldı

Vergi alacaklarının yeniden yapılandırılma süresi 31 Ekim tarihinden 25 Kasım tarihine uzatıldı.

Asgari ücretle ilgili kanun teklifi komisyonda kabul edildi

Asgari ücretle ilgili kanun teklifi komisyonda kabul edildi

Vergi diliminden dolayı Ekim, Kasım ve Aralık aylarında ücretleri bin 300 TL'nin altına düşen asgari ücretliler için aradaki farkı telafi etmeyi öngören kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 499,23 puan azalışla 79.433,31 puandan kapandı.

Rıdvan Dilmen'den şok 'Kocaman' iddiası

Rıdvan Dilmen'den şok 'Kocaman' iddiası

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin sezon başında takımdan olaylı şekilde ayrılan teknik direktör Vitor Pereira'nın yerine Aykut Kocaman'ı istediğini ancak Kocaman'ın bu teklifi reddettiğini söyledi.

Hayranının dikkati hayatını kurtardı

Hayranının dikkati hayatını kurtardı

Hayranının dikkati, yüzücü Mack Horton'ın hayatını kurtardı

Çakır, Suudi Arabistan'da maç yönetecek!

Çakır, Suudi Arabistan'da maç yönetecek!

FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır, Suudi Arabistan 1. Futbol Ligi'nde 28 Ekim Cuma günü El Hilal ile El Ittihad takımları arasında yapılacak maçı yönetecek.

Trabzonspor'da şok! Ersun Yanal ve Muhammet...

Trabzonspor'da şok! Ersun Yanal ve Muhammet...

Trabzonspor'da Muhammet Demir ve teknik direktör Ersun Yanal'ın kavga ettiği ortaya çıktı.

Arda'lı Barcelona'ya Espanyol şoku!

Arda'lı Barcelona'ya Espanyol şoku!

Katalonya Süper Kupası finalinde Espanyol, Barcelona'yı 1-0 mağlup etti.

İngiltere'de iki dev çeyrek finale çıktı!

İngiltere'de iki dev çeyrek finale çıktı!

İngiltere Lig Kupası 4. tur maçında rakiplerini mağlup eden Arsenal ve Liverpool, çeyrek finale çıktı.

'Aramızda dağlar kadar fark var'

'Aramızda dağlar kadar fark var'

Dersimspor Teknik Direktörü Mehmet Birinci, Galatasaray ile oynadıkları Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından yaptığı açıklamada iki takım arasındaki farka vurgu yaptı.

Pınar Karşıyaka farklı yenildi!

Pınar Karşıyaka farklı yenildi!

FIBA Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda Pınar Karşıyaka deplasmanda İtalyan temsilcisi Umana Reyer'e 75-61 yenildi.

Fenerbahçe'de Koç rüzgarı esiyor

Fenerbahçe'de Koç rüzgarı esiyor

Sarı-Lacivertli camianın önde gelen isimleri, Ali Koç’a destek verirken, “Kulübün sorunları büyük. Koç’un adaylığı sorunları çözer, taraftarlar tribüne döner, takım Şampiyonlar Ligi’ni alır” dediler.

Riekerink'ten maç sonu övgü!

Riekerink'ten maç sonu övgü!

Arena'da Dersimspor'u 5-1 mağlup ederek Türkiye Kupası'nda gruplara kalmayı başaran Galatasaray'da Hollandalı teknik adam Riekerink maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Konya’da uçak restorana büyük ilgi

Konya’da uçak restorana büyük ilgi

Konya’da, Türkiye’nin havacılık temalı en büyük parkı olan Türk Yıldızları Parkı’ndaki uçak restoran ve kafe ilgi görüyor.

Ermeni sanatçıdan 15 Temmuz Marşı

Ermeni sanatçıdan 15 Temmuz Marşı

Ermeni asıllı Türk vatandaşı Jerry Hirimyan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk halkının verdiği demokrasi mücadelesini anlatan “Türkiye” adlı marşı yazdı.

Yalan, söyledikçe kolaylaşıyor

Yalan, söyledikçe kolaylaşıyor

Küçük yalanların beyni duyarsız hale getirerek kişiyi gelecekte daha büyük yalanlar söylemeye teşvik edebileceği bildirildi.

 Giresun’da doğdu, Arjantin’de yıldız oldu

Giresun’da doğdu, Arjantin’de yıldız oldu

Tiyatro oyuncusu Ergün Demir, Giresun’dan Arjantin’e uzanan hayat hikayesini anlattı.

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kavşaktan çıkarken bir başka otomobile çarpmamak için manevra yaptığında ağaca çarpan otomobilden yola savrularak yaralanan eşi Rahile Duman'ın başından ayrılmayan Kamil Duman "Korkma yanındayım, hiçbir şeyin yok" diyerek destek olmaya çalıştı.

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu Anadolu Bölgesinde hava sıcaklığı 3 ila 6 derece arasında azalırken Salı günü kar yağışı bekleniyor.

Günde 90 bardak çay içiyor

Günde 90 bardak çay içiyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, elektrikçi Sadi Akpınar, çay tutkusu ile ilgi odağı oldu. İşyerinin önündeki semaverde sürekli çay demleyen Akpınar, çay tutkusunun babadan geldiğini söyledi. Akpınar, çayın bu güne kadar hiçbir zararını görmediğini anlattı.

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki bir camide cep telefonunu şarj eden vatandaş, imam ve cemaatten "helallik" istediği bir kağıt ile 1 lirayı camiye bıraktı.

'Kedi bölüğü' sabah içtimasında

''Kedi bölüğü'' sabah içtimasında

Çanakkale’de seyyar satıcılık yapan 72 yaşındaki İsmet Topuz, 35 yıldır kordon boyunda kedileri besliyor. 3 bölüğe ayrılan kediler, Topuz’un komutuyla saklandıkları yerden çıkarak sıraya geçip yemek bekliyor.

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Antalya'da yeni kurulan Laz Kültür Derneği ilk birlik ve beraberlik buluşmasını Döşemealtı Mesire alanında düzenlediği piknikle yaptı.