Başbakan Yıldırım: Görüşmemizde önemli kararlar aldık

Resmi temaslar gerçekleştirmek üzere Belarus'a giden Başbakan Yıldırım, Belarus Başbakanı Andrey Kobyakov ile ortak bir basın toplantısı düzenledi. Gerçekleştirdikleri ikili görüşmeden önemli kararlar aldıklarını söyleyen Başbakan Yıldırım, 'Ticari hacmimiz 2017'de yüzde 30'un üzerinde bir artış gösterdi. Ancak bu ticaret hacmi ülkelerimizin gerçek potansiyelini yansıtmaktan uzaktır.' ifadelerini kullandı.

  • 5
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Resmi temaslar gerçekleştirmek üzere Belarus'a giden Başbakan Yıldırım, Belarus Başbakanı Andrey Kobyakov ile ortak bir basın toplantısı düzenledi. Gerçekleştirdikleri ikili görüşmeden önemli kararlar aldıklarını söyleyen Başbakan Yıldırım, "Ticari hacmimiz 2017'de yüzde 30'un üzerinde bir artış gösterdi. Ancak bu ticaret hacmi ülkelerimizin gerçek potansiyelini yansıtmaktan uzaktır." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

"ÖNEMLİ KARARLAR ALDIK"

Ziyaretimizde ortaya konulan hedeflerin gerçekleştirilmesi için önemli kararlar aldık. Ticari hacmimiz 2017'de yüzde 30'un üzerinde bir artış gösterdi. Ancak sizin de ifade ettiğiniz gibi bu ticaret hacmi ülkelerimizin gerçek potansiyelini yansıtmaktan uzaktır. Dolayısıyla bunu arttıracak tedbirleri bunu arttıracak adımlarla mümkün olacak. Bunu yaparken kazan kazan esasına göre gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

"TÜRKİYE-BELARUS İŞ FORUMU'NA BİRLİKTE KATILACAĞIZ"

Potansiyelin daha fazla geliştirilmesine ihtiyaç var. Otomotiv yan sanayi, bilişim ve teknoloji tarım ve hayvancılık olmak üzere birçok alanda beraber yapacağımız işler mevcut. yarın iş formuna birlikte katılacağız. iş adamları ve yatırımcılarımızı dinleyeceğiz. Bir yandan ekonomik ve ticari diğer yandan da tarih ve kültürel konularda da görüşeceğiz.

"DOSTLUĞUMUZ DAHA DA GELİŞECEKTİR"

Milli kütüphaneye bin 500 kadar kitap hediyemiz oldu. Belarus'un bağımsızlığının 25'inci yılında bu türden faaliyetlerinin iki ülke dostluğuna katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu tür faaliyetler iki ülke halklarının birbirlerini daha da yakından tanımasını sağlayacaktır. Dostluğumuz daha da gelişerek sağlamlaşacaktır.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi´nin kabul edilmesi - Tarihte bugün 10 Aralık 1948

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi´nin kabul edilmesi - Tarihte bugün 10 Aralık 1948

Beşiktaş şehitleri için anma töreni yapıldı

Beşiktaş şehitleri için anma töreni yapıldı

Yerli Cirit füzesine Mısır'dan talep

Yerli Cirit füzesine Mısır'dan talep

Çevik Kuvvet aksiyon filmlerini aratmadı!

Çevik Kuvvet aksiyon filmlerini aratmadı!

En Çok Okunanlar