Bu bombayı hepsi attı!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FET֒nün başarısız darbe girişimine katılanların tamamını, eylemlerini tamamlayamamış olsalar bile; anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs ve TBMM’yi bombalama suçlarını işlemiş sayılacaklarına dikkati çekti.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

BOZDAĞ’I KAÇIRACAKLARDI

 15 Temmuz gecesi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile dönemin Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz’in de bulunduğu bazı siyasetçi ve bürokratların alıkonulması planını yapan, ancak başarılı olamayan eski Genelkurmay Başkanı Danışmanı Kurmay Albay Orhan Yıkılkan’ın da aralarında bulunduğu 13 darbeci hakkında hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. 

İddianameye göre, eski Jandarma Kurmay Yarbay Ali Bozgeyik›in otomobilinde yapılan aramada ele geçirilen ‘zorla derdest edilerek kaçırılacaklar listesi’nde Bozdağ ve Lekesiz’in yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Aslan, İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç ile Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy›un da isimleri bulunuyordu. 

TAM TEŞEBBÜS SAYILDI 

FETÖ üyesi sanıklar kanlı gecede hain emellerine ulaşamadı, ancak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eylemlerinin teşebbüs aşamasında kalsa bile anayasal düzeni değiştirmeye elverişli cebir ve şiddet içerdiği tespitini yaptı. İddianamede yer alan bu tespit, 15 Temmuz sanıklarının mahkemelerdeki ‘inkar’ tiyatrosuna da ağır bir darbe vurdu. İddianamede, “Sanıklar, darbeyi başarılı kılmaya yönelik faaliyetlerin hiçbirisine karşı koymamış ve itiraz dahi etmemişlerdir. Darbeye iştirak eden her şüpheli, TBMM’nin bombalanmasından sorumludur. Dolayısıyla TBMM’yi ortadan kaldırmaya, görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs suçunu işlemiştir” denildi.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Binaya giren yılanı böyle yakaladı

Binaya giren yılanı böyle yakaladı

AK Parti aday listesini

AK Parti aday listesini

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Bunlar ancak Avustralya`da olur

Bunlar ancak Avustralya`da olur