CHP’nin provokasyonu kavgaya yol açtı

 • ANKARA / STAR
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

YUMRUKLAR HAVADA UÇUŞTU

İttifak teklifinin Meclis’te 20 saat kesintisiz süren görüşmeleri, son dakikada CHP’li Musa Çam’ın ortamı provoke eden konuşması nedeniyle kavgayla tamamlandı. MHP’lilerle CHP’liler arasında başlayan Genel Kurul’daki küfürlü tartışma, kuliste yumruklu tekmeli kavgayla devam etti. İttifak yasa teklifinin Meclis Genel Kurulu’ndaki önceki gün başlayan görüşmelerinin üç günde tamamlanması planlanmıştı. Ancak CHP ve HDP’lilerin sık sık yoklama istemelerinden dolayı AK Parti ile MHP, sabaha kadar kesintisiz mesai yapılarak görüşmelerin tamamlanmasını kararlaştırdı. Bunun üzerine gece mesaiye devam eden Meclis Genel Kurulu, sabah saatlerine kadar çalıştı.

Oylama öncesi son söz hakkını kullanarak kürsüye çıkan CHP’li Musa Çam, konuşma süresini doldurunca son 1 dakikalık ek süre verildiğinde söylediği ortamı provoke eden sözleriyle bir anda Genel Kurul’u karıştırdı. Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı müdahale etti, ancak Genel Kurul’da yükselen tansiyona engel olamadı. Musa Çam’a, üç birleşim çalışmalara katılmama cezası verildi. Bahçekapılı, o sırada solanda bulunan Devlet Bahçeli’den “Sayın Bahçeli üzgünüz” diyerek özür dilerken, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de, “Sayın Bahçeli’den özür diliyoruz” dedi. Bahçekapılı, cezanın ardından Çam’ın Genel Kurul’dan ayrılmasını istedi, ancak Çam, dışarı çıkmamakta direnince ortamın gerginliği küfürleşme ve tartışmalarla devam etti.

DANIŞLAR KARIŞTI

Çam, Genel Kurul’dan çıkmak üzere hareketlendiğinde MHP’li milletvekilleri de salondan dışarıya çıktı. MHP’lilerin kuliste karşılaştıkları CHP’lilerle tartışması tekmeli yumruklu kavgaya dönüştü. Danışmanların da karıştığı kavgayı meclis polisleri ayırmakta epey güçlük çekti. Kulisteki kavga devam ederken, içeride de teklifin tümü üzerindeki oylamalar yapılarak, ittifak düzenlemesi, AK Parti ve MHP’lilerin oylarıyla Genel Kurul’da kabul edildi.

CHP’li Musa Çam’ın ek sürede söyledikleri Meclis’i karıştırdı.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
İşte Cemal Kayıkçı´yı infaz eden 15 kişilik suikast timinin son görüntüleri

İşte Cemal Kayıkçı´yı infaz eden 15 kişilik suikast timinin son görüntüleri

4 büyüklerin 2000'li yıllardaki en kötü ara transferleri

4 büyüklerin 2000'li yıllardaki en kötü ara transferleri

4 büyüklerin 2000'li yıllardaki en iyi ara transferleri

4 büyüklerin 2000'li yıllardaki en iyi ara transferleri

Fenerbahçe'de büyük operasyon

Fenerbahçe'de büyük operasyon

En Çok Okunanlar