Cumhurbaşkanı Erdoğan 26. Dönem Milletvekilleri iftar programında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 26. Dönem Milletvekilleri iftar programında konuşma yaptı.

  • 8
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milletvekilleriyle yaptığı ifatrın ardından açıklamalarda bulunuyor.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine 15 Temmuz'u hatırlatarak başladı. 16 Nisan halkoylamasından bugüne milletin desteği ile tarihi değişimi hayata geçirdikleirni ifade etti.
 
Erdoğan terör ile mücadeleye de değinerek ''Yurtiçinde terör örgütüne tarihi darbeyi vurduk. Kuzey Irak'ta 403 terörit etkisiz hale getirildi. Yurt içinde 303 terörist etkisiz hale getirildi. Bunlar 5 ay içerisinde yapılan operasyonlar.'' açıklamasını yaptı.
 
Zeytindalı operasyonuna değinen Erdoğan ''birkaç ay içinde burayı hallaç pamuğu gibi attık'' dedi. 
 
Milletvekillerine seslendi
 
Erdoğan ''Mecliste ortaya koyduğunuz dayanışma takdire şayandı. Milletimizin desteğini alarak tarihi değişimi hayata geçirdik. Anayasa değişikliğinin verdiği imkanları kulanarak genel başkanklık görevini yeniden üstlendik.'' şeklinde konuştu.
 
İl kongrelerine bizzat katılmaya çalıştığını belirten Cumhurbaşkanı, ''51 il kongremize iştirak ettim. Ocak ayınca hayati bir adım attık. Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattık. ÖSO ile birlikte sürdürüğümüz bu harekatı dünyaya örnek olacak şekilde bitirdik.'' dedi.
 
Erken seçim konusu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Erken seçim fısıltısı adete tüpten çıkan macun gibidir, bir daha eski duruma döndürülemez. Bizlerin nasıl hassasiyet gösterdiğini sizler de biliyorsunuz'' dedi ve milletvekillerinin henüz bir buçuk yıl olmasına rağmen ''millet için yaptıkları fedekarlığa'' dikkat çekti. Erdoğan ''Sayın Bahçeli'nin konuşmasını duyduğumuz an bu konuyu ülkemizin gündeminden  çıkarmaya karar vardik. Bahçeli ile yaptığımız görüşmenin ardınan 24 Haziran erken seçim tarihini milletimize açıkladık.'' dedi.
 
Erdoğan ''Benim gözümde 26. dönem TBMM 1. Meclis'ten sonra ikinci kurucu meclistir. Sizler daha bismillah derken Türkiye'yi kaostan kurtardınız. Sizler darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikildiniz. Sizler terör örgütüne sınırlarımızın içinde ve duışında dünyayı dar ettiniz. Kurucu sıfatını sizler hak etmeyecek de kimler hak edecek.'' şeklinde konuştu. 
 
26. Dönem 2. Kurucu meclistir
 
Benim gözümden 26. dönem TBMM 1. Meclis'ten sonra ikinci kurucu mecklistir. Sizler daha bismillah derken Türkiye'ye kaostan kurtardınız. Sizlşer darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikildiniz. Sizler terör örgütüne sınırlarımızın içinde ve duışında dünyayı dar ettiniz. Kurucu sıfatını sizler hak etmeyecek de kimler hak edecek.
 
''Önümüzdeki Pazartesi aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilecek'' diyen Erdoğan, adayların geceli gündüzlü sahada olacağını söyledi.
 
''Bu bayrağı dün başka arkadaşlarımız taşıyordu, bugün sizler taşıyorsunuz, yarın başka arkadaşlar taşıyacak'' diyen Erdoğan dava sahibi olmak özverili olmayı gerektirir vurgusunda bulundu.
 
''Her bir arkadaşımın vereceği katkıya ihtiyacımız var. Bir sonra ki seçimdeki bayrak değişiminde kendini yenilemiş tazelemiş arkadaşlarımızı tekrar göreve davet etmemiz gerekecek. Sizden ricam enerjinizi taze tutup göreve her an hazır olmanızdır. Partilerde yapılan görevler bir bayrak değişimidir. Bu süreçte aramıza yeni arkadaşlarımız da katılacaktır.'' dedi.
 
''Aramızda muhakkak yeni arkadaşlarımız da yer alacak'' açıklaması yapan Erdoğan, Bazı arkadaşları tekrar göreve davet etmek gerekeceğini belirterek, vekillere ''kendinizi sürekli yenileyerek her an göreve hazır olun'' dedi.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Çukur 48.Bölümde nefeslerin tutulduğu an

Çukur 48.Bölümde nefeslerin tutulduğu an

Ersun Yanal ilk maçında hayal kırıklığı yaşadı

Ersun Yanal ilk maçında hayal kırıklığı yaşadı

Görüntüsüyle bile dehşete düşüren en zehirli 15 yılan türü

Görüntüsüyle bile dehşete düşüren en zehirli 15 yılan türü

En Çok Okunanlar